Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 12, 2024, 23:57:48
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [350] Wydechy  (Przeczytany 4549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krefik

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 32
  • Brummm brummm brummm brummmmmmm!
[350] Wydechy
« dnia: Lipca 26, 2012, 08:46:59 »

Witam wszystkich panów kolegów jawerów. Remont generalny silnika zakończył się chyba powodzeniem - udało mi się odpalić lewy garnek i prawy garnek, obydwu naraz jeszcze nie, bo gdzieś posiałem jedną fajkę  ;D  ale nie słychać nic podejrzanego. Przechodzę więc do kolejnego punktu na tapecie:


Kiedy kupowałem Jawę, miała po chamsku oberżnięte wydechy, wkładów nie było, w dodatku wydechy były "podniesione" - z ułańską fantazją przyspawane do ramy. Jakieś dwie godziny zajęło mi delikatne oderżnięcie wydechów od ramy, potem nabyłem używane wydechy w mrocznych czeluściach Allegro - z tym że albo ramę, albo wydechy mam nie od tego motocykla...


W tej chwili kwestia wygląda tak: po zamocowaniu wydechu za tylny uchwyt (wydaje mi się, że założony odwrotnie, inaczej się nie dało, bo kolanko nie sięgało wydechu), śruba do przedniego uchwytu jest jakieś 5 czy 6 cm za bardzo do przodu w stosunku do przedniego uchwytu, a kolanko tak czy inaczej wchodzi mi w tłumik na jakieś 4-5mm (czyli nie dochodzi nawet do oringu i chlapie po nogawkach). Nie wiem, czy te kolanka są coś warte, czy też zostały oberżnięte - przy ułańskiej fantazji któregoś z poprzednich właścicieli, nic mnie już nie jest w stanie zdziwić.


Chciałbym więc zapytać szanownych panów kolegów, co z tym fantem można zrobić - czy celować w nowe kolanka, czy celować w nowe całe wydechy (a co tam, dopiero 3 komplet ;D ), czy da się jakoś to co mam niewielkim nakładem sił i środków dostosować do motocykla. Z góry dzięki za wszystkie mniej lub bardziej sensowne porady.


Zdaję sobie sprawę, że od wydechu zależy cała praca silnika - te wydechy w Jawach mocno się od siebie różniły? Kupowałem na allegro paczkę części z jednej Jawy, pozostałe graty (błotnik, zadupek) pasują.


Historię choroby kończę dokumentacją fotograficzną:











Całość: [size=78%]http://imgur.com/a/uwwfT[/size]
Zapisane

Deejf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 161
  • Doświadczony jawer.
Odp: [350] Wydechy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 26, 2012, 08:51:36 »

Hmm, wygląda jak byś miał kolanka z jawy z wydechami do góry.


Twoja rama to to rama Jawy 638.0, musisz zmienić kolanka do jawy z wydechami leżącymi, inaczej będzie Ci ciągle ciekło z połączeniu kolanko - wydech.
Zapisane
    Status GG
Najwięcej on-line siedzący na forum :D

Nie jestem typem człowieka który dużo mówi i mało robi
            Ja mało mówię i mało robię :D

krefik

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 32
  • Brummm brummm brummm brummmmmmm!
Odp: [350] Wydechy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 26, 2012, 09:02:41 »

A da się gdzieś znaleźć to zwymiarowane? Próbowałem szukać po Internetach, ale nic nie znalazłem, a na allegro to całe żelastwo jest opisane dość enigmatycznie.


Na wygląd nie rozpoznam, nie znam się, ze wsi jestem  :-\
Zapisane

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: [350] Wydechy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 26, 2012, 09:12:37 »

Jeśli to model 638.0 z niskimi wydechami to kolanka masz prawidłowe,powinieneś mieć do tego najdłuższe kominy:
takie kolana jak Twoje:
http://jawaczesci.pl/883,kolanka.html



i takie wydechy:
http://jawaczesci.pl/973,plaszcz-tlumika-%28bez-dolka%29.html



do tego wkłady:
http://jawaczesci.pl/wydech,42,3.html



i oring do uszczelnienia połączenia kolano-wydech:
http://jawaczesci.pl/629,oring-rury-wydechowej.html


mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: [350] Wydechy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 26, 2012, 09:58:30 »

no to po kolei:
kolanka mogą być od wersji 638.1 - te podniesione do góry, tłumiki oryginalne długie bez wgłębienia na amortyzator też da się przyczepić do 638.0 na jedną śrubę ale trzyma to się w miarę solidnie i "sportowo unoszą się do góry" - wygląda to prawie jak twin sport
kolanka gdyby był problem ma sporo ludzi na forum więc możesz od kogoś odkupić i będziesz dokładnie wiedział czy są to proste do 638.0 czy wygięte do 638.1
Jedyne co chyba nie pasuje to kolanko od 638.0 i wydech od 638.1 z wgłębieniem na amortyzator - wtedy rzeczywiście kolanka mogą być za krótkie
wkłady możesz kupić używane - ważne tylko żeby przekładki były nowe (te czerwone) bo jak ich nie ma to tłumik dzwoni  i motocykl ma dziwny dźwięk
przekładki na jawaczęści są drogie, poszukaj na allegro jakiś czas temu były o połowę tańsze a też czeskie (identyczne z tymi z jawaczęści)
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2012, 10:02:13 wysłana przez mostasz »
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[472] Wydechy CZ 350

Zaczęty przez brokacik Mechanika

13 Odpowiedzi
8076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2006, 19:14:33
wysłana przez AndrewS
5 Odpowiedzi
4139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 11, 2012, 20:45:32
wysłana przez motomaciey
Wydechy

Zaczęty przez Draco326 Szybka interwencja

8 Odpowiedzi
3828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 23, 2014, 21:57:19
wysłana przez Zysiu
7 Odpowiedzi
2952 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 21, 2014, 20:45:53
wysłana przez ObeliX-66
12 Odpowiedzi
3425 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 31, 2016, 20:03:21
wysłana przez pawlo300