Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 20, 2024, 05:35:19
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?  (Przeczytany 7867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« dnia: Maja 13, 2006, 17:58:42 »

Na 90% wybieram sie tam z moją miłością - Oleñką. Jedziemy Jawa z Zielonej Góry.
Moze ktos chce sie przylączyc?
www.redbullairrace.com

pozdr
M4riush
Zapisane

tokarz

  • Gość
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 13, 2006, 18:47:16 »

Ja bym się Jawą bał :)
Zapisane

jawamania

  • Gość
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 15, 2006, 16:54:52 »

Zapodaj kiedy wyjazd,na ile dni i jakie mniej wiecej koszty wychodza na jedna osobe.
Zapisane

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 21, 2006, 23:21:23 »

27.05.06  My jedziemy na 1 dzien od switu do zmierzchu. Ewentualnie 2 dni. Jedziemy z Zielonej Góry wiec daleko nie mamy. Co do kosztow to nie mam pojecia. To juz chyba kazdy sam powinien sobie policzyc. Wiecej info masz na stronie ktora podalem wczesniej.

pozdr
Zapisane

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 28, 2006, 13:18:52 »

Wrócilismy.  500 km (w tym 50 po w eskorcie dla wujka dnia poprzedniego )To był chyba mój drugi w kolejności najbardziej eksremalny wyjazd motocyklem (co innego rowerem.. tym to sie nie takie rzeczy robilo :P ). Sobota rano. Jako, ze jechalem z dziewczyna zamiast wyjechac o 8 rano wyjechalismy o 11. Poprzedniego dnia rowerem do Berlina wyjechal wujek i jeszcze do tej pory nie wrócil:P(musialem mu jeszcze dowiesc inne buty 25 km za Zielona Góra).
25 km za Zieloną Góra zaczyna padac. Jedziemy dalej. Ola krzyczy "Zjedz Zjedz" natomiast ja slysze "Jedz Jedz " :P W tym momencie zaczyna przerywać prawy gar, w koñcu zupełnie przestaje pracować. Nie wiem jakim cudem ale w okolicy Krosna Odrzañskiego znajdujemy opuszczony cały kompleks serwisowy w tym 2 puste garaże :P Domyślam się co padlo.. nie zabezpieczyłem odpowiednio połączenia cewki. Ale to żaden problem.. Tasma izolacyjna i po problemie.. Zaraz gdzie jest taśma.. dałem ją wczoraj wujkowi i zapomniałem wziąć drugiej (mam wszystko, całą elektrykę na wymianę ale nie mam głupiej taśmy, poradziłem sobie za pomocą rozciągliwego woreczka foliowego. Jedziemy dalej. Po 10 km przestaje padać. Mijamy granice, jedziemy bocznymi drogami, super winkle. I jakiś zlot starych skuterów (konkretnej marki) pyrkają sobie 50 km/h w 20 osób. Jeszcze do Berlina nie dojechaliśmy a tu już 15.00. Zapomniałem dodać, że ślizga mi się sprzęgło. Miałem wsadzone miększe sprężyny (w je¼dzie solo OK. ) bo moje Kochanie uczyła się je¼dzić i miało problem z wysprzęglaniem. Wiec przelotowa 80 -90. Przed Berlinem wjeżdżamy na autostrade. Daje w palnik.. zasuwamy 115 ale obroty wskazywały by na więcej. TRACH GRHR SRUU kolo się blokuje, koniec jazdy. Teraz to mam stresa – srodek autostrady w Niemczech a my stoimy z Jawą. Po kilku próbach Jawa odpala, ale nie mam już 4rki (pó¼niej 4rka powraca. cos się musialo od tego nagłego momentu zaciąć – silnik się po prostu przytarł). Nie wzięliśmy mapy Berlina bo na Ringu są zawsze kierunki na lotniska. Niestety kierunkowskazu nie ma a babka na stacji każe mi zjechać na centrum. Zjeżdżam (pó¼niej się dowiedziałem, że istotnie kierunkowskazy na Tempelhof były już od następnego zjazdu). Pakujemy się w samo centrum Berlina. Mijanka miedzy samochodami, co nie zapytam o drogę to turyści i nic nie wiedzą :P Znale¼liśmy stacje benzynową. Kupuje mape. Pytam się gdzie jesteśmy.. Mineliśmy Tempelhof. Kiedy przyjeżdżamy na miejsce są już ostatnie loty i ogólnie już koniec imprezy :P (ale nastroje świetne bo widoki były cudowne – łącznie z tymi nad jeziorem – pomyliliśmy drogę gdzieś w połowie trasy :P). No to wracamy. Wujka nie spotkałem. Jedziemy zatankować i w trasę, wyjeżdżamy z Berlina. Mamy zamiar pojechać jakimiś bocznymi drogami, jeszcze skoczyć nad jezioro w £agowie Lubuskiem. na jakąs lepszą kolacje (cały dzieñ na jednej bułce). Ma być romantycznie :P Niestety zaczyna padać. Darujemy sobie dalsze „zwiedzanie” Niemiec i lecimy na autostradę. Jak tylko na nią wjechaliśmy rozpętała się burza. Do granicy 70 km. W międzyczasie kupiłem nawet taśmę izolacyjną, ale już porządnie cewek nie zabezpieczyłem.. Jakoś tak wyszło. Niedługo potem prawy gar zaczyna przerywać. Załapałem, że jeśli jadę po śladzie ciężarówki to powraca do życia. Gnamy. Ruszam palcami u nóg – chlupocze woda. Nie ma na nas już żadnej suchej nitki. Robi się ciemno.  w koñcu prawy gar wyzioną ducha. Lecimy 75 85 na jednym. 25 km przed granicą zjeżdżamy na stacje. Nie da się zsiąść z motocykla. Ogólnie nie czuje koñczyn. Obklejam elektryke, gubię podkładkę pod bak i jedziemy dalej.. niestety zalana już elektryka odmawia znowu posłuszeñstwa. Załalem świece. Robie mocne przegazówki na sprzęgle żeby ja odczyścic. Udaje się, prawy gar odpala, ale po chwili.. trach.. silnik się przyciera i znowu pobocze. Odpalamy i jedziemy dalej znów  na jednym garze. Mijamy kolejne na granicy. Niemiecki celnik pyta się o Jawę i oczom nie wierzy :) Mijamy granice i co.. prawy gar magicznie załapuje i przerywa powyżej 4000 obrotów, wiec luz. Do domu jeszcze 70 km Ciągle leje, do tego dochodzą Polskie koleiny. Droga dłuży się niemiłosiernie. Jeszcze jedno tankowanie. Nie mogę odkręcić korka. Ręka się ślizga. W koñcu się udaje. Pó¼ną nocą dojeżdżamy do domu.. Skora waży tonę. Analizując wszystkie za i przeciw wyjazd był rewelacyjny, a Jawa spisała się na medal. Dawno tak sobie nie pośmigałem po winklach. Mimo tych 180 Km w deszczu było warto. Ale jestem teraz pozytywnie naładowany. :)



pozdr
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2006, 22:52:33 wysłana przez m4riush »
Zapisane

mario_party_boy

  • Gość
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 28, 2006, 14:17:26 »

No to gratuluje udanej wyprawy <thumbup>

pozdr
Zapisane

NEMO491

  • Gość
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 28, 2006, 16:54:11 »

Takze gratulacje. Byla to niewatpliwie mila wycieczka. Oby tak dalej. <thumbup> <worship>
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 29, 2006, 17:01:02 »

niezla wyprawa gratulacje
fajnie sie czyta takie opowiesci
co masz pod predkosciomierzem palmtopa z nawigacja satelitarna ??  :>
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 29, 2006, 17:27:01 »

co masz pod predkosciomierzem palmtopa z nawigacja satelitarna ??  :>

GPS etrex venture. Nawigacja satelitarna zawsze sie moze przydac :) Zreszta pozniej mozna sobie trase na kompa zrzucic i ogladac gdzie to sie zajechalo, co w trasie nie zawsze jest wiadome ;P

pozdr
Zapisane

mario_party_boy

  • Gość
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 29, 2006, 18:09:05 »

"fajnie sie czyta takie opowiesci"

istotnie, najlepszy kawałek z całego opowiadania - Ola krzyczy "Zjedz Zjedz" natomiast ja slysze "Jedz Jedz "  :D

Swoją drogą ,zadbana ta twoja jawa ;) . Nie wiem jak wy, ale mi się nie dobrze robi kiedy , widzę rozklekotanego sprzęta z 5kilogramową warstwą błota na każdej stronie. Co tyczy się nie tylko jaw.
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 29, 2006, 18:14:55 »

to w takim razie po co Wam byla mapa jak mieliscie nawigacje z gpsem ??  :)
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

rumcajs251

  • Gość
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 29, 2006, 19:54:23 »

fajna relacja oby takich wiecej.Ja kiedys kupowalem swiat motocykli przewaznie ze wzgledu na relacje z wypraw motocyklowych bo byly bardzo ciekawe.Jak narazie nie bylem nigdzie daleko na mojej jawie wiec nie moge nic opisac i wlasnie dlatego jeszcze lepiej czyta mi sie takie opowiesci.Pozdro:)
Zapisane

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 29, 2006, 20:44:46 »

to w takim razie po co Wam byla mapa jak mieliscie nawigacje z gpsem ??  :)
poniewaz ten odbiornik wbudowanej mapy nie posiada. Jedynie trackmap i wiele innych funkcji - to znaczy zapisuje slad i mozna po tym sladzie wrocic. Zreszta zobacz sobie dokladnie na www.garmin.pl Chcielismy gdzies po drodze jeszcze poszukac skarbow ( www.geocaching.com , www.geocache.pl ale zabrakło czasu

pozdr
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: REDBULLAIRRACE Berlin - ktos jedzie?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 30, 2006, 19:35:50 »

heheheee hardcore nie ma co  :D
no widzisz co by bylo jak bys mial inny motocykl niz jawe, wsiadlbys pojechal, zobaczyl, wrocil i tyle a tak jest przynajmniej co powspominac za lat x  :>
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3603 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 11, 2008, 20:02:20
wysłana przez mati krk
Jawa jedzie do tyłu...

Zaczęty przez Lejek Mechanika

19 Odpowiedzi
8971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 11, 2008, 12:49:16
wysłana przez HubertBaran
5 Odpowiedzi
3087 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 08, 2011, 16:34:27
wysłana przez piotrek12
3 Odpowiedzi
2187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 19, 2014, 08:31:47
wysłana przez ślicznśy43
43 Odpowiedzi
9426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 08, 2018, 23:57:08
wysłana przez pitterpan