Sprawy Techniczne > Eksploatacja

prędkość książkowa do rzeczywistej + obrotomierz

(1/15) > >>

Strażak:
więc tak , jak wszyscy wiedzą na 4 biegu 1000 obrotów to 25 km/h czyli
2000 - 50 km/h
3000 - 75 km/h
4000 - 100 km/h        moc max dla :
5000 - 125 km/h        CZ 350  23,12 KM przy 5250 rpm
6000 - 150 km/h

książka serwisowa mówi że prędkość max przy docieraniu dla Jawy nie powinna przekroczyć 75 km/h czyli 3000 obrotów / min .
Mój obrotomierz pokazuje 2000 rpm a prędkościomierz 50 km/h czyli dobrze , a już przy 3000 pokazuje mi ok 78 / 82 ( zależy jak leży ) km/h . Więc sugerować się obrotomierzem i do 3 k można jechać ??

PS. Pytanie tak bardziej dla innych błądzących niż dla mnie  :)

Agent 634-7:
Najlepiej jest podobno je¼dzić w zielonym polu ECONOMIC :D Ale tak jak JAWSIM kiedyś wspominał że jeżeli motor osiąga swoją maksymalną moc przy 5500 tys obr/min to je¼dzić w tych granicach.
Ale najlepiej jest nie schodzić poniżej zielonego pola.

Strażak:
no tak tylko  pole economic jest od 2750 do 3750 rpm , a według obrotomierza przy docieraniu nie wolno przekraczać 3000 rpm ;)

Agent 634-7:
U mnie w serwisówce oryginalnej pisze żeby je¼dzić z poszczególnymi prędkościami.
Więc może trzeba je¼dzić tak jak fabryka nakazała ?
Najlepiej to jest sobie samemu dostosować prędkość na docieranie. Takie jest moje zdanie.
Ja najpierw docierałem pomału przeje¼dziłem około 100 km z małymi prędkościami, a potem zaczynałem je¼dzić normalnie, tzn nie wariowałem ale tez nie je¼dziłem pomału ( nie przekraczałem 90km/h)

misiolek:
Dokładnie, nie chodzi tutaj o jakieś laboratoryjne przestrzeganie obrotów, prędkości - poprostu je¼dzij tak zeby silnik się nie przegrzał, po kilkudziesięciu km będzie miał już tyle mocy, że powinieneś spokojnie latać koło 100km/h bez ryzyka przegrzania. Wysokie obroty są tu wskazane - nie zrobi Ci się nisko próg, potem będziesz chciał trochę dać "po garach" i usłyszysz jak walą pierścienie. Bodajże w książce "Jeżdżę motocyklem MZ" jest fajnie opisany proces docierania.
No i jasna sprawa przy docieraniu je¼dzimy solo, ewentualnie z jakimś niewielkim bagażem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej