Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 03:24:16
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Prosze o rade!!!  (Przeczytany 3386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

7Kubik7

  • Gość
Prosze o rade!!!
« dnia: Października 18, 2008, 23:10:48 »

Witam! Mam do Was dwa pytania:
1. W mojej TS kopnozka udeza o rure wydechowa przy odpalaniu:/ Jak mozna to wyeliminowac bo juz mam obdarty wydech:/

2.Chcialem do mojej Ts-ki wrzucic gaznik z CZ350 czy zdaloby to egzamin?

Pozdrawiam i licze na wasza pomoc.
Zapisane

grucha591

  • Gość
Odp: Prosze o rade!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Października 18, 2008, 23:47:21 »

1 to odkrec kopniaka i zaloz go o pare zabkow do przodu zanczy sie w strone jedynki
2 jak sobie przrobisz gardziel to dlaczego nie , ale chyba nie warto ja np kiedys majac silnik jawy 350 myslalem od wlozeniu gaznika od tski , napewno silnik pracowal by normalnie ale czy lepiej od oryginalnego gaznika rudno powiedziec
Zapisane

mariusz

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 43
    • flacmusic.pl
Odp: Prosze o rade!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Października 19, 2008, 00:13:26 »

"1 to odkrec kopniaka i zaloz go o pare zabkow do przodu zanczy sie w strone jedynki"
Głupi pomysł- po takiej operacji chłopina będzie musiał się nie¼le nagimnastykować przy zmianie biegów ;)

Spróbuj dokręcić śrubę zaciskającą kopnik na wałku, ewentualnie jak jest wyrobiona to zamontuj nową (śruba M7). A jeśli to nie pomoże to zdejmij 'wajchę' i podziałaj na nią delikatnie młotkiem. Tylko bez przesady bo pomimo że to kawał metalu to nie jest trudno go rozwalić :P Możesz np ją podgrzać aby się łatwiej wygięła.

Co do ga¼nika z CZ350 to jest możliwe aby zamontować go w TS tylko po co? Bo o ile się nie mylę to nie ma w nim ssania...
Zapisane

grucha591

  • Gość
Odp: Prosze o rade!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Października 19, 2008, 00:30:24 »

gratuluje inteligencji panie mariuszu dzialac palnikiem na chromowana wajche  <hammer> <mur>
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Prosze o rade!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Października 19, 2008, 04:04:49 »

TS i CZ 350 to ja może 2 razy w życiu widziałem ale wg. mnie to jest nie możliwe by haczyło o wydech czyli albo mocowanie wydechu jest lekko przegięte do wewnątrz albo wajcha zmiany biegów-kopnik przegięty do wewnątrz innej opcji niema
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Prosze o rade!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Października 19, 2008, 10:20:14 »

1. Mi tez kopnik zawadzal o tlumik i dzwignie kopniaka odgiolem o ok 1 - 1.5 cm na koncu (przy pomocy mlotka 2kg i imadla) i juz nie zawadza . Jak zawadza to latwo wyrobic dziu re w tlumiku w TS . Dobrze jest to poprawic jak jeszcze dziury nie ma .

2. Ja mam gasnik "z CZ" w silniku "z TS" i dziala dobrze . Moto jest troszke slabsze ale spalanie na trasie (na i ze zlotu u Naczenlego Filozofa) mi wyszlo 3,2L/100km . Ten gaznik moze byc troche narowisty (mozna latwiej zalac jak i zapowietzryc silnik) ale dla mnie to byl strzal w 10 . Nie pozbywam sie go =)
(zdjecia ---> galeria)
Zapisane

mariusz

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 43
    • flacmusic.pl
Odp: Prosze o rade!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Października 19, 2008, 17:07:54 »

"gratuluje inteligencji panie mariuszu dzialac palnikiem na chromowana wajche  hammer wallbash"

Ehh... czytaj uważnie to co pisze bo napisałem 'podgrzać' a nie rozgrzewać do czerwoności. Poza tym jest dla mnie oczywiste, że działanie bardzo wysoką temperaturą (np palnikiem) zniszczy chrom. Zapomniałem jednak, że nie dla wszystkich musi to być takie oczywiste. Przepraszam.


"TS i CZ 350 to ja może 2 razy w życiu widziałem ale wg. mnie to jest nie możliwe by haczyło o wydech czyli albo mocowanie wydechu jest lekko przegięte do wewnątrz albo wajcha zmiany biegów-kopnik przegięty do wewnątrz innej opcji niema"


U mnie dopiero z czasem zaczęło obcierać i o ile dobrze pamiętam winny temu był lekko zużyty wieloklin na wałku (bąd¼ też w kopniku) na skutek czego kopnik miał na tyle duży luz na boki że nawet nową śrubą się idealnie skręcić nie dało i trzeba było właśnie podgiąć wajchę. Ja to zrobiłem za pomocą młotka.

PS. grucha591, daruj sobie komentarze o mojej inteligencji. Nie oceniaj ludzi, których nie znasz. <offtopic>
Zapisane

mati krk

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 161
  • I love it. CZ 175/487 1988r.
Odp: Prosze o rade!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Października 19, 2008, 19:39:24 »

a czy do CZ 175 można zamontować taki ga¼nik
jak on wygląda bo to coś takiego

http://www.allegro.pl/item446171649_nowy_gaznik_jawa_cz_350_175_junak_wsk_175_nowy.html

Zapisane
Zużycie paliwa - Motostat.pl
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
4001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 13, 2013, 08:34:11
wysłana przez TOMMI
10 Odpowiedzi
3595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 14, 2014, 20:54:28
wysłana przez kyuubi1990
9 Odpowiedzi
3454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 13, 2015, 18:11:30
wysłana przez von_Majzel
7 Odpowiedzi
2885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 29, 2016, 22:22:57
wysłana przez Arturez
0 Odpowiedzi
1628 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 16, 2017, 19:32:57
wysłana przez jawer