Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 20, 2024, 05:37:44
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa 350 TS kompresja  (Przeczytany 7533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adam2701

  • Gość
Jawa 350 TS kompresja
« dnia: Stycznia 04, 2008, 18:11:40 »

Witam złożyłem silnik i przed remontem silnik miał słaba kompresje na prawym garze jag by gdzieś uciekała teraz ma na prawym bardzo mocną a za to na lewym gdzieś ucieka słychać jak syczy jaka może być tego przyczyna???
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 04, 2008, 18:28:18 »

po pierwsze opcja szukaj... po drugie moze ci uciekac na uszczelkce karter cylinder lub cylinder glowica poprostu dobrze skrec glowice i wsadz dobre uszczelki...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

adam2701

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 04, 2008, 18:47:43 »

Alę ja dzisiaj  to składałem mam nową uszczelkę pod cylindrem i do tego jeszcze silikonem uszczelnione zobaczę jeszcze pod głowice ale nie wiem powinno być wszystko grać
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2008, 18:53:02 »

jezeli slychac to masz przedmuch  gdzies w tych miejscach tak jak pisałem wyzej, mozesz miec tez zjechany gwint w gniezdzie swiecy i tez moze byc slychac... ja obstawiam na glowice, moze jest niezbyt dobrze dokrecona i tu ostroznie bo łatwo urwać szpilke...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Renegade

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 04, 2008, 20:41:05 »

Albo ten pierścieñ uszczelniający pod głowicą ¼le się wpasował i zblokował troszkę głowice i niby dokręciłeś ale w cale nie jest dokręcona. One lubię tak się przesuwać jak są lu¼ne i blokowac dokręcanie podczas składania. Miałem tak kilka razy i zawsze na to zwracam uwagę.
Też to sprawd¼.
Zapisane

adam2701

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 04, 2008, 21:46:38 »

Okej jutro wszystko sprawdzę i dam znać bo chcę mieć na prawym też fajną kompresję tak jak na lewym że aż miło kopać jak się noga blokuje prawie :D
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 06, 2008, 12:42:58 »

po pierwsze nie pisz jag by tylko jakby. co to za wyraz jag? czepiam się,wiem,ale niekiedy to aż mnie telepie jak widzę różne mutacje wyrazów.
inna sprawa to literówka w pośpiechu ;)
masz wprawną nogę,skoro rozpoznaje który cylinder właśnie spręża. głowice dokręcamy dynamometrem! to,że się da zwykłym nie znaczy że tak trzeba <mur> tu chodzi głownie o to,żeby była dokręcona RÓWNO a nie mocno. i nie będzie psyt psyt. dokręcamy-odpalamy-silnik se chwilkę popryka-gasimy- dokręcamy- bo aluminiowa uszczelka jest miękka po nagrzaniu i lepiej nam uszczelni-silnik stygnie- jest ok.a tak zwykłym to skąd wiedzieć kiedy jest równo z pozostałymi? łokieć strzela przy 60Nm?
Zapisane

Renegade

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 06, 2008, 14:37:16 »

Jawsim zgadzam się z tobą ale nie wszystkich stać na klucz dynamometryczny. Nawet najtañsze sporo kosztują. A przeciętny jawer nie ma warsztatu na którym zarabia tylko z pasji łubie sobie coś przy moto. 
Ja np. dokręcam o kąt tzn. na krzyż każdą śrubę o mniej więcej ten sam kąt. I tak aż do momentu kiedy uznam że dokręcając bardziej mogę coś uszkodzić np. gwint na szpilce albo w karterze. Nie jest to najlepsza metoda ale się sprawdza.
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 06, 2008, 14:55:16 »

Renegade ja robię tak samo jak ty bo myślałem że nie mam klucza dynamometrycznego ale dzisiaj zapytałem ojca czy nie mamy takiego klucza i co najlepsze powiedział że jest tylko był schowany przede mną bo tak z 3 lata wstecz byłem niezłą psują <lol> a z tym dokręcaniem na wyczucie czasami można się zdziwić mi kiedyś poszła szpilka choć dokręciłem ją o tyle samo co pozostałe jest możliwe że było niestety takie zmęczenie materiału?
Zapisane

Renegade

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 06, 2008, 14:59:39 »

Jest to możliwe. Albo udawało Ci się zostawić dokręcanie pozostałych szpilek a granicy ich wytrzymałości  :P
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 06, 2008, 15:02:51 »

No tak na szczęście szpilkę bez najmniejszego problemu udało się wykręcić (nakrętka i kontra i jazda) i na drugi dzieñ dziadek mi szpilkę dorobił. To się robi z pręta ciągnionego chyba
Zapisane

Renegade

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 06, 2008, 15:08:24 »

Tak ale normalnie to się gotowe szpilki jeszcze hartuje i odpuszcza t odpowiednich temperaturach żeby nadać daną wytrzymałość.
I sorka za  <offtopic> <oops>
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 06, 2008, 16:30:59 »

bo trzeba umieć sobie w życiu radzić- ja swój klucz zażyczyłem sobie na 18- wtedy to był pretekst na prezent o wartości 350zł. i nie ważne czy połowa rodziny się złoży czy cośtam.mając 18 lat nawet nie planowałem,że będę miał za pare lat swoj warsztat. i wcale mi się kasa ze skarpet nie sypała,wiedziałem,że chcąc porządnie zrobić jakiś silnik należy mieć taki kluch i tyle. zawsze wiedziałem,że połowa sukcesu to narzędzia. na giełdzie kupowało się niekompletne zestawy proxxona czy stanleya za kase uciukaną na wakacjach.złymi kluczami więcej napsujemy niż naprawimy. teraz bez niego jak bez ręki. poza tym potaniały-można kupić juz za 200zł. oczywiście w przypadku głowic należy dokręcać etapami, a w jawie która juz swoje przejechała- o około 5Nm mniejszym momentem. <offtopic> <offtopic> <offtopic> <offtopic> <offtopic> <offtopic> <offtopic>
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 06, 2008, 16:54:01 »

sory za  <offtopic> ale Jawsim to co napisałeś dot. kompletowania itd. to tak jak w mojej branży- nagłośnienie tu nie warto kupować podróbek bo też nie będzie porządnie
Zapisane

MarcinS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 506
  • Yamaha Virago 535 '93
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 06, 2008, 18:54:59 »

 <offtopic>
A co myślicie o wychylnych kluczach dynamometrycznych? widziałem takie coś w sklepie i jest to sporo tañsze od kluczy regulowanych. Miał ktoś coś takiego?
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 06, 2008, 19:02:34 »

po kilku użyciach wskazania są niedokładne. ODRADZAM! miałem takiego jako gratis od firmy gdzie kupuje narzędzia- masakra. a niby BETA
Zapisane

MarcinS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 506
  • Yamaha Virago 535 '93
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 06, 2008, 19:07:08 »

Aha. Czyli trzeba by naskrobać te 250zł i kupić taki nastawny? Jakieś sugestie co do firmy??
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 06, 2008, 21:35:13 »

jeśli będziesz go używał amatorsko,od czasu do czasu to można kupić już za 150zł. grunt,żeby miał zakres do 140 Nm przynajmniej. nie musi to być wyrób bardzo markowy. ja mam dwa- jeden Beta z wyświetlaczem,kątomierzem i takimi tam bajerami ( budzika nie ma ale ma zegarek i stoper-minutnik!!! przydatne w etapowym dokręcaniu) firmy beta- kosztował 680zł. ale mam jeszcze jeden- właśnie kupiony na 18 urodziny-ponad 5 lat temu firmy "klucz dynamometryczny" i jest niezawodny a kosztuje dzisiaj około 150-180zł. ważne,żeby miał przełącznik kierunku dokręcania! nie po to,żeby można było odkręcać śruby! lewe i prawe obroty są po to,żeby można było dokręcić śrubę o gwincie prawym lub lewym- często w nakrętkach piast samochodowych są takie wymagane. zobaczycie jak taki klucz się przydaje! i jeka to frajda dokręcać dekiel sprzęgła na pyknięcie. aha. mała rada bo mało kto czyta instrukcje- zawsze po pracy należy ustawić skalę dokręcania na zero- "0" bo inaczej szlag trafi klucz- sprężyna się ugina.
Zapisane

adam2701

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 06, 2008, 21:43:41 »

Widzę że temat trochę zboczył  z kursu a ja mam dalej problem zmieniłem  miejscami kondensatory i dalej to samo coś mi w lewym cylindrze jakby syczało  i jakby strzelało   nie wiem proszę o pomoc??
Zapisane

MarcinS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 506
  • Yamaha Virago 535 '93
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 06, 2008, 22:07:48 »

Jawsim  <beer> koniec OT
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 07, 2008, 00:01:46 »

we¼ pędzelek, paste bhp-mydło-szampon, zrób piankę i posmaruj najpierw wkoło połączenia cylindrów z karterami, potem pod głowicą  i obserwuj czy idą bañki jak próbujesz kopać kopniakiem. to samo wkoło wkręconej świecy-po zdjęciu obu fajek. instalacja elektryczna nie ma nic wspólnego z kompresją.
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: Jawa 350 TS kompresja
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 07, 2008, 08:48:08 »

Ja jeszcze zrobię OT. Jakim momentem dokręcać głowice w 634? Takim samym jak w TS czy większym albo mniejszym?
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3834 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 13, 2013, 18:51:08
wysłana przez von_Majzel
26 Odpowiedzi
11221 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 21, 2014, 15:48:14
wysłana przez muczos
4 Odpowiedzi
2253 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 24, 2017, 19:13:28
wysłana przez SeBuS51
22 Odpowiedzi
5671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 25, 2023, 09:56:48
wysłana przez azbescik2
10 Odpowiedzi
1967 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 14, 2019, 20:54:24
wysłana przez killler