Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 12, 2024, 07:39:25
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: CZ 350 6V problem z prawym garem  (Przeczytany 4236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wnyku

  • Gość
CZ 350 6V problem z prawym garem
« dnia: Lutego 27, 2008, 18:36:40 »

Witam mam CZ350. Moim problemem jest to że jak odpalam motocykl to pali tylko na prawy gar  <no>. Gdy siądę włącze jedynke ruszam i jade to też cały czas na jednym a jak zaczynam ją tak  katować to już normalnie pracuje drugi. A np. jak jade z grórki bez gazu to pu¼niej jak dodaje to po pracuje tylko lewy a po dłuzszym czasie dołącza się do niego prawy. Ostatnio ustawiałem zapłon i chce dodać ze swieca jest koloru białego (z tego co wiem to dobrze). Iglica była  opuszczona na maxa na dół to ja ją dałem jeden ząbek tdo góry i dalej jest tak samo na ga¼niku mam 1,5 obrotu
Jak myślice co to może być? męczę się już z tym 2 tygodnie i nic nie moge zdziałać :(
Zapisane

wysoki33

  • Gość
Odp: CZ 350 6V problem z prawym garem
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 27, 2008, 18:42:06 »

Moim zdaniem poprostu KATUJ JAWE cały czas o będzie git, w koñcu to pomaga  <mur>
Tak serio to w jaki stanie masz akumulator? £adowanie ok? Sprawd¼ wszystkie połączenia . Może coś gdzieś nie zawsze styka.
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: CZ 350 6V problem z prawym garem
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 27, 2008, 18:50:50 »

Z tego co wiem to kolor świecy powinien być rudy a biała świeca to zbyt uboga mieszanka tudzież za wysoka temperatura spalania nie jestem pewien tego co oznacza biała świeca ale powinna być ruda
Zapisane

wnyku

  • Gość
Odp: CZ 350 6V problem z prawym garem
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 27, 2008, 19:20:26 »

Lewa świeca też jest taka jak prawa a z lewym jest wszytsko ok. A co do akumulatora to kupiłem jakieś 6miesięcy temu. a ładowanie ma bo kontrola od ładowania gaśnie jak zapalam motor. a mam takie jeszcze pytanie jak zapale motor i on chodzi na takich wolnych obrotach to kontrolka wtedy zaczyna mi świecić. czy to jest wina zurzytych szczotek u mnie jest prądnica 6V a może jest to normalne. I jeszcze jdno bo mi się przypomniało , ja swoją CZ je¼dże po żwirowych drogach bo nie mam na nią papierów . Jak raz na jakis czas wypadne na asfalt to jak  tak lekko ją katuje to przy je¼dzie na 4 biegu tak koło 100km/h motor przygasa i muszę się zatrzymać bo nie dochodzi paliwo do gażnika .po jakims czasie jak napłynie jade dalej i znowu pzejde jakieś 300m i dalej to samo . Jak mam zrobić zeby było dobrze ?
Zapisane

wysoki33

  • Gość
Odp: CZ 350 6V problem z prawym garem
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 27, 2008, 19:31:55 »

Co do świecenia się kontorlki ładowania na wolnych obrotach to nic złego nie jest. Pełne łądowanie jest w Jawie powyżej 1500 obrotów (albo coś koło tego). Jeżeli chodzi o gaśnięcie na 4 biegu to możliwości są dwie- albo  kranik brudny, albo za niski poziom paliwa w komorze pływakowej (sam to przeżyłem).
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: CZ 350 6V problem z prawym garem
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 27, 2008, 19:37:10 »

ja pier#@%&* <furious> <evil> <furious> <evil>

Cytuj
jak  tak lekko ją katuje to przy je¼dzie na 4 biegu tak koło 100km/h

czy to jest lekko katuje skoro silnik nie pracuje tak jak powinien????<hammer>

kontrolka   ładowania zawsze zapala sie w granicach 1 tys obrotów, ale zacznij od przeczyszczenia zbiornika, kranika i wymiany filtra powietrza a poza tym jest coś takiego jak opcja szukaj na tym forum (górny pasek po wejściu w zakładkę forum), ta opcja wcale nie gryzie, nie ma HIV, nie jest abudabskim terrorystą i nie wysadzi ci komputera, Dwa to jak piszesz ze masz problem to napisz czy coś robiłeś przy silniku, czy motocykl stal kilka lat w garażu, czy przeszedł kapitalkę a jak tak to co wymieniłeś , określ sytuacje motocykla, bo po samym mam problem bo nie pali to obawiam sie ze moglibyśmy książkę napisać, sorki  <oops>już napisaliśmy biorąc pod uwagę obszerność tematów tego forum <oops>


 Pochwała ze nazwałeś poprawnie temat  <beer>

Pozatym zastosuj sie do rady brata wysokiego
Cytuj
Moim zdaniem poprostu KATUJ JAWE cały czas o będzie git, w koñcu to pomaga
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

wnyku

  • Gość
Odp: CZ 350 6V problem z prawym garem
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 28, 2008, 06:35:30 »

CZ kupiłem w lutym od goscia ktury ją trzymał jakiś rok w garażu i i nie jezdził na niej bo prawy gar nie palił wcale. a ja ustawiłem zapłon wymieniłem świece i było dobrze jakiś czas a teraz właśnie znowu coś sie z tym prawym rąbie
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: CZ 350 6V problem z prawym garem
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 28, 2008, 07:42:08 »

Sprawdz zimerring pod prądnicą (albo nie sprawdzaj tylko wymien od razu jesli zaplon masz ok) ... przypominam sobie jak kupilem Jawe 5 lat temu miala to samo  :>
Zapisane

wnyku

  • Gość
Odp: CZ 350 6V problem z prawym garem
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 28, 2008, 11:16:27 »

a żeby wymienić zimering pod prądnicą musze rozpoławiać silnik czy bez też się da
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: CZ 350 6V problem z prawym garem
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 28, 2008, 12:13:55 »

Nie musisz rozpoławiać...
¦ciągnij wirnik prądnicy to sam zobaczysz czy sie da.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Problem z prawym garem :/

Zaczęty przez 1angel Mechanika

5 Odpowiedzi
3477 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2008, 22:46:18
wysłana przez gustaw
13 Odpowiedzi
3711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 08, 2016, 11:10:08
wysłana przez Mariangtix
25 Odpowiedzi
8859 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 07, 2016, 23:24:00
wysłana przez Mariangtix
10 Odpowiedzi
3565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 10, 2016, 21:54:46
wysłana przez Masselo
27 Odpowiedzi
2533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 02, 2022, 13:55:09
wysłana przez kamil199402