Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 12, 2024, 00:25:13
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all 350] Pada świeca w prawym cylindrze  (Przeczytany 5711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucaszz

  • Gość
[all 350] Pada świeca w prawym cylindrze
« dnia: Czerwca 23, 2006, 23:21:11 »

JAWA rozpier... NISZCZY świece tylko w prawym garze., -dwa, trzy odpalenia i po świecy: iskrze, pal etc.
 

Witam.

Problem jest w zjawie. Niszczy dowolną świece włożoną do prawego gara.
Nową iskrę, nowego pala itd. Wiem, że nie są to świece najwyższych lotów, ale to chyba nienormale żeby padały po kilku odpaleniach, kiedy nawet niezdąże wyjechać WOGLE z garażu.

W tym wypadku ZNISZCZONA świeca to taka w której iskra pojawia się w głębi świecy, a nie na elektrodach.

Napięcie na cewce to max 15V. To samo na akumulatorze max 15V. Zapłon wydaje sie być dobrze ustawiony. ¦róba mieszanki wykręcona tak jak karze instrukcja o 1,5 obrotu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2012, 23:34:44 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Bosy

  • Gość

no to zamieñ miejscami cewkę razem z kablem i fajką i zobacz czy będzie padała swieca w lewym garze.
Zapisane

luk58

  • Gość

Ja bym sprawdzil czy napewno swieca padla. zapytasz pewnie jak?
czesto zdarza sie ze swieca zostaje zabrudzona wewnatrz jakims syfem olejem nagarem itp. wtedy wykrecasz swiece sprawdzasz czy jest iska i okazuje sie ze nie ma <dontgetit> a czesto problem mozna usunac kawalkiem szmatki i cienkiego sztywnego drucika.dokladnie wyczyscic przerwe miedzy izolatorem a scianka na ktorej jest gwint swiecy. zabrudzenie tej czesci swiecy powoduje powstanie "mostka"(przewodnika) i swieca dziala jak przewodnik lub iskra przeskakuje w zlym miejscu nie powodujac zaplonu mieszanki.
Zapisane

Brein

  • Gość

Sprawd¼ kondensator - zamieñ je miejscami i zobacz która padnie. W moim przypadku najczęstrzym powodem palenia swiecy był właśnie kondensator.

Pozdrawiam!
Zapisane

mortimers

  • Gość

ja tak mam w moejej jawie,ze np jak mi zaleje świece i wykrece to nawet po oczyszceniu szmatka nie ma iskry ,tylko bije gdzies bokami i to nie zawsze ,dopiero jak wemze szczotke druciana i dokladnie idealnie wyczyszcze i jeszce poloze na godzinke na sloncu wtedy zaczyna ładnie iskrzyc.nie mozliwe zeby padala poprostu masz je brudne.
Zapisane

lukasz85

  • Gość

Ja dodam że gdy ¼le ustawiłem zapłon to jawa zjadła świece w 5km. Potem ustawiłem dobrze i już 1500km swiec nie wykręcałem.
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: JAWA rozpier... NISZCZY świece tylko w prawym garze., -dwa, trzy odpalenia
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 24, 2006, 13:22:35 »

¦wiece będą padać w dwóch sytuacjach:
- za uboga mieszanka- wypalenie elektrod świec- z silnika robi się wtedy spawarka,
- za bogata mieszanka i za dużo oleju- świeca zawalona syfem, co powoduje przeskok iskry wewnątrz świecy.
Zakładam oczywiście że świeca jest dobrana prawidłowo, bo powyzsze kłopoty mogą być spowodowane również, a właściwie zawsze są spwodowane, niewłaściwą wartością cieplną świecy.

Podobnie sprawa przedstawia się z nieprawidłowo ustawionym zapłonem, ale cieżko mi powiedzieć jaki jest wpływ zbyt wczesnego/pó¼nego zapłonu na wygląd świecy.
Zapisane

lukasz85

  • Gość

Z tego co zauważyłem zbyt pó¼ny zapłon powoduje szybkie przegrzewanie się silnika. Do tego silnik nie przepala mięszanki. Sprawdziłem na jawce 50 wystarczy opó¼nić na maksa efekt:świeca robi się prawie biała (normalnie jest brązowa na miksolu) i do tego całe kolanko w oleju i benzynie.
Zapisane

Fenix_

  • Gość

no ja mam idemtyczny problem tylko ze z prawego gara wydobywa sie olej i kopci a z lewego jest ok..  tylko ze u mnie rozwala świece po jednej przejazdzce i trzeba je czyscic dopieszczac i jest ok do nastepnego odpalenia....
hmm na swiecach bardzo duzo nagaru sie zbiera..... świece nowe przewody nowe cewki nowe hmm platylnki kondensatory nowe .....
moze to wina stojana albo nieiwm..... powoli przestajem nie bawic to wszystko  a dzisiaj poloże nową instalację:D:D:D:D  moze sie naprawi :D:D:D
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: JAWA rozpier... NISZCZY świece tylko w prawym garze., -dwa, trzy odpalenia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 24, 2006, 14:07:05 »

A jaką wartość cieplną mają świece. Wszyscy piszą nowe świece, ale nikt nie podaje jaki producent i jaka wartość cieplna, a to bardzo istotna informacja.
Zapisane

Fenix_

  • Gość

ja kupilem 3 rodzjae ngk te z ciepłotą 6 i te z ciepłotą 8  obie tak samo chodzą ale teraz kupilem BERU i zobaczymy
Zapisane

lucaszz

  • Gość

Elo, może to niezbyt profesjonalne, ale założyłem dzisiaj świece samochodowe z długim gwintem (dorobiłem tulejki) i jawa wreście pali jak trza, dzisiaj 50 km i narazie jeszcze nie było problemów ze świecami.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
7441 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 27, 2013, 15:42:02
wysłana przez Pablo1
4 Odpowiedzi
2518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 07, 2014, 20:35:22
wysłana przez posiadacz
59 Odpowiedzi
14733 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2014, 22:06:06
wysłana przez chmielo
24 Odpowiedzi
7307 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 21, 2014, 18:55:51
wysłana przez Jawolotmen
21 Odpowiedzi
7778 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 17, 2015, 20:34:05
wysłana przez Człowieklasu