Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 03:31:00
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Zapalniczka. Jak podlaczyc.  (Przeczytany 3545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

profaner

  • Gość
Zapalniczka. Jak podlaczyc.
« dnia: Maja 21, 2006, 17:52:47 »

Witam!

Niestety jestem elektrycznym ignorantem i wszelkie elektryczne czynnosci mnie przerastaja.
Mogł by mi ktos jakos wytlumaczyc gdzie i w jaki sposob w jawie najlepiej podlaczyc zapalniczke samochodowa? Jaki bezpiecznik zastosowac?
Zapisane

tokarz

  • Gość
Odp: Zapalniczka. Jak podlaczyc.
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 21, 2006, 19:55:04 »

Zapalniczkę należy podłączyć bezpośrednio pod akumulator. Do tego celu należy użyć przewodu minimum fi 2 (ze względu na duży prąd)  :(
Bezpiecznik sprawd¼ w pierwszym lepszym samochodzie lub doświadczalnie (amperomierz lub podłączaj 5A, 8A, 10A i sprawd¼ który się nie spali), bo nie jestem pewien...
Powiem tylko tyle, że akumulator długo nie pociągnie tego.
Chyba, że będziesz używał tylko na włączonym silniku, a że raczej w czasie jazdy nie wolno palić, a na postoju długo trzymać silnik włączony to niezdrowo dla silnika, to raczej mija się to z celem [czyt. lepiej za 80 groszy kupić zapalniczkę na gaz]. A dodatkowo nie wiem czy alternator zdoła wyrobić na zapłon, światła, itd. + zapalniczka na wolnych obrotach, no i czy standardowy bezpiecznik 15A się nie spali...
Zapisane

profaner

  • Gość
Odp: Zapalniczka. Jak podlaczyc.
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 21, 2006, 22:20:04 »

zawsze woze ze soba zapalki a chodzilo mi o wtyk zapalniczki ktory daje mozliwosc podlaczenia np ladowarki do komorki.

Nie ma innej mozliwosci jak podlaczenie bezposrednio do akumulatora?
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Zapalniczka. Jak podlaczyc.
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 22, 2006, 08:14:18 »

no jesli bedziesz to wykozystywal do takich "lekkich" celow jak ladowanie komroki to moglbys sie tez wpiac przy stacyjce
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

tokarz

  • Gość
Odp: Zapalniczka. Jak podlaczyc.
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 28, 2006, 18:59:14 »

Podłączenie bezpośrednio pod akumulator gwarantuje działanie nawet w czasie wyłączonego silnika. Jak napisał kolega wcześniej, możesz podpiąć się przy stacyjce. Jeden przewód do tego, który idzie od aku, no a drugi do masy...
Ja też się zastanawiałem nad ładowarką, ale myślałem, żeby ją schować pod siedzenie :) W sumie wymieniłem baterię w tel. i nie mam już potrzeby ładowania tel. w podróży...
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jak podlaczyc??

Zaczęty przez Sobek{Marek} Elektryka

15 Odpowiedzi
7022 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 11, 2007, 00:55:31
wysłana przez jawol RIP
6 Odpowiedzi
4894 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 25, 2013, 21:04:46
wysłana przez maciuborek