Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 16:06:30
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm  (Przeczytany 12075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 18, 2007, 11:35:21 »

W sumie to nie trzeba montować magnesu na kole lub w bębnie - równie dobrze można by było zamontować go na tylnej zębatce a czujnik wrzucić w osłonie łañcucha. A gdyby zastosować mały magnesik neodymowy to czujnik mógłby być nawet na osłonce...
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 18, 2007, 11:40:45 »

U mnie magnesik jest na szprysze,czujnik na prawym ślizgaczu,a kabelki idą pod osłoną lagi. Widać je tylko na odcinku ślizgacza.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

von_Majzel

  • Gość
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 18, 2007, 12:03:03 »

Hmmm , ja balbym sie troche zamykac czujnik i magnes licznika czy to do bebna hamulcowego czy do oslony lancucha ... po pierwsze ich calkowicie nie widac , nie widac odstepu miedzy nimi i nie widac czy sa ok . A po drugie beda potwornie brudne . W bebnie jest pyl ze startych okladzin , a w oslonie lancucha smar . Jak tam beda dzialac bezawaryjnie to ok , ale jesli bedzie trzeba cos przynich gmerac to nie zazdroszcze ... rozbierania oslony , lub sciagania kola tylko dlatego ze liczik nie dziala . Pomysl jest dobry , tylko za gleboko to bedzie wsadzone imho , z bardzo utrudnionym dostepem i bardzo ... emmm ... zasyfionym dostepem . Jeszcze jedna rzecz , zeby kabelka nie wkrecilo w lancuch ... w oslonie lancucha trzeba by go bardzo trwale zamocowac , w bebnie z reszta tez sie ma gdzie wkrecic .

J@wa : ja mam tak samo , i kabelek jest nalo widoczny imo , ale nie mam moto w orginale i nie przeszkadza mi to ...
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 18, 2007, 12:19:53 »

Cytuj
Schowac go DO bebna ? WOW
Ale sie narobiiło...
Właściwie to ¼le  opisałem te moje plany  <dontgetit> bo z tym chowaniem to chodzi mi o to aby magnes był w bębnie a czujnik ma być wierzchu.
Brałem pod uwagę zastosowanie magnesu neodymowego, a właściwie to tylko on wchodzi w rachubę przy takich kombinacjach z lokalizacją.

Cytuj
można by było zamontować go na tylnej zębatce...
czujnik mógłby być nawet na osłonce...
To by było całkiem niezłe rozwiązanie ale z MZtce...  bo w Jawie obudowa jest metalowa i nici z patentu :[
Ale widzę że temat sie rozwija i na pewno coś sensownego z tego wyniknie  <thumbup>
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 18, 2007, 13:35:19 »

Hehehe  :D
No jak czujnik ma byc na zewnatrz ("na powietrzu") to kombinacji alpejskich nie bedzie =D Tylko trzeba mu znalesc fajne miejsce . Ja mysle ze czujnik na oslonie zebatki tylnej (tej metalowej oslonie) bylby ok (po lewej stronie oslony) , a magnes na (lub w) bebnie lub szprysze przechodzil by dosyc blisko zeby go uruchomic  :)
Zapisane

pln

  • Gość
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 29, 2007, 08:53:36 »

Jawol wsadziłeś już ten licznik? Jak sie sprawóje? a może ktoś ma wsadzone takie cudo? Bo zastanawiam sie nad kupnem takiego i cyhciałbym wiedzieć jak te cacko sprawóje sie.
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 29, 2007, 09:30:01 »

Kolego pln , wrazenia z uzytkowania poczytaj na wczesniejszej stronie  :)
Zapisane

Batman

  • Gość
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 29, 2007, 13:09:32 »

Jako zapalony rowerzysta (czyt. turysta), który przejechał rowerem nie jedną krainę :> mogę powiedzieć tyle. Licznik rowerowy jest bardzo czuły na ustawienia, to już nawet w rowerze w wyniku różnicy ciśnienia w przednim kole dochodzi do niewielkich przekłamañ a co dopiero w potężnym <thumbup> Jawowskim kole... Do tego dochodzi grubość bieżnika. Tak więc jeśli ktoś chce mieć superdokładne wskazania musi często dokonywać regulacji w wstawieniach parametrów licznika.

Ktoś napisał, że w rowerze nie ma dynama. Otóż teraz są i to takie co wytwarzają pole magnetyczne, są blisko czujnika i jakoś dają radę (wiem, że nie ma co porównywać z elektryką Jawy ale...) więc na Jawę też da radę założyć licznik - wkrótce się za to zabieram. Polecam liczniki firmy Sigma - są dobrze izolowane

Nowoczesne dynamo rowerowe(gwoli ścisłości) ;)

« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2007, 13:12:23 wysłana przez Batman »
Zapisane

pln

  • Gość
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 29, 2007, 14:00:35 »

Sory za nieścisłość ale mi chodziło o sprawowanie się konkretnie tego modelu licznika co miał montować Jawol, a o nim ani na pierwszej ani na drugiej stronie nic nie pisze. Są jedynie opisy jakichś Sigm itp. a  ten model mi się spodobał bo i funkcje niegłupie i cena no i przydatne wieczorami podświetlenie. Także jak ktoś ma ten model co Jawol chciał wsadzić prosze o wrażenia z użytkowania.
Zapisane

kamil123

  • Gość
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 29, 2007, 15:56:27 »

Ja również mam w Jawie Sigmę, starą ma już chyba ze 12 lat model bodajże 7000 ale śmiga jak talala żadnych zakłóceñ się nie boi. Zamontowana tak jak w rowerze - czujnik na ladze a magnesik na szprysze. Funkcje jak dla mnie wystarczające (zegar, dystans dzienny, dystans całkowity, czas podróży, prędkość średnia i maksymalna). Na allegro pewnie można dostać to ustrojstwo za śmieszne pieniądze.

Pzdr
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 30, 2007, 18:27:39 »

Cytuj
Sory za nieścisłość ale mi chodziło o sprawowanie się konkretnie tego modelu licznika co miał montować Jawol
A wiec odpowiadam ;) :
Licznik kupiłem ale  jeszcze nie zamontowałem :(  (zimny garaż i brak warunków do testowania)
A oto wrażenia po kupnie:
Plusy:
+ fajny kształt  (rzecz gustu)
+ duuuużo przeróżnych funkcji (w opisie aukcji) +
+ możliwość ustawiania obwodu koła w mm +
+ interesujące i dość solidne mocowanie licznika do uchwytu +
+ możliwość chwilowego podświetlenia (przyciskiem)+
Minusy:
- kiepskie mocowania uchwytu licznika do kierownicy (przy pomocy gumowych oringów)
  Ale w dość prosty sposób można przerobić to mocowanie ( tak aby mi pasowało) ;)
- dość "twardo chodzące" i kiepsko umiejscowione przyciski. (rzecz gustu)
- kolor wyświetlacza i podświetlenia (rzecz gustu)

Jak tylko go przetestuję w moto zapodam wrażenia...
Zapisane

pln

  • Gość
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 30, 2007, 18:40:00 »

Dzięki za odpowiedż. Jak ty;ko przetestujesz to daj znać. jak będzie poprawnie działał to też se taki sprawie. Piszesz że podświetlenie jest chwilowe, a na aukcji było że można se ustawić godziny w jakich ma być podświetlany. To prawda czy za każdym razem gdy chcemy w nocy cpojżeć na licznik trzeba naciskać podświetlenie?
Zapisane

Batman

  • Gość
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 30, 2007, 19:30:42 »

Gumowe oringi to bezkonkurencyjny patent Sigma - najlepsze co może być (z tym, że nie wiem jak to się ma w tym liczniku co ma jawol) Choć nigdy nie powiem, że może być coś lepszego niż Sigma to najprawdopodobniej też kupię ten licznik (eh... nie uczę się na błędach...)
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Licznik elektroniczny i obwód koła w Jawie w mm
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:14:08 »

To mocowanie zamierzam zrobić metalowe.
Po prostu nie chcę aby mi ktoś "rozmontował" go pod moją nieobecność.
W planach mam też "wyprowadzenie" przycisków w okolice manetek.
Ale dopiero życie pokaże co da się z tym zrobić.

Będzie wtedy możliwość np: podświetlania w czasie jazdy bo z tym podświetleniem jest tak: ustawiasz godziny np.: od 18.00 do 6.00 i w tym czasie po naciśnięciu przycisku podświetlenie zapala sie na trzy sekundy (chyba chodzi o oszczędność baterii)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
licznik w cz

Zaczęty przez marcin_cz Mechanika

3 Odpowiedzi
3266 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 02, 2007, 13:12:46
wysłana przez jawol RIP
16 Odpowiedzi
8447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 03, 2008, 00:51:49
wysłana przez HubertBaran
ściąganie koła zębatego

Zaczęty przez ziajka1991 « 1 2 » Mechanika

40 Odpowiedzi
13008 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 05, 2011, 09:18:54
wysłana przez FIS
4 Odpowiedzi
2780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 23, 2014, 20:25:17
wysłana przez gustaw
2 Odpowiedzi
476 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 06, 2023, 05:50:21
wysłana przez boski