Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 20:03:55
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Brak napiecia w Czesi.  (Przeczytany 3916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hase

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • CZ 350 83r
Brak napiecia w Czesi.
« dnia: Lipca 02, 2012, 17:07:04 »

Witam.
Od piątku po przejażdżce po bruku moja Czesia gubi napięcie. Przejrzałem wszystkie styki, wyczyściłem klemy w aku i nadal raz jest ok a za moment motorek gaśnie i gasną kontrolki. Motorek ma kiepską instalację bo 6 V. Zastanawiam się czy przyczyną takiego zachowania się Czesi może być wyrobiona stacyjka.
Z góry wielkie dzięki za sugestywne uwagi i podpowiedzi. :) .
Zapisane

gienek

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 33
Odp: Brak napiecia w Czesi.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2012, 17:20:21 »

6V dobrze zrobiona wcale nie jest taka zła. Sprawdź kable przy stacyjce. Wszystkie połączenia posmaruj smarem miedziowym i będziesz miał spokój na długi czas.
Zapisane
CZ350, 472.5, CZ 175, 487.0, WSK 125, M06B3, YAMAHA FJ1200

hase

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • CZ 350 83r
Odp: Brak napiecia w Czesi.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 02, 2012, 20:02:55 »

Sprawdziłem połączenia przewodów przy stacyjce poodkręcałem je przesmarowałem skręciłem motorek chodził w garażu na światłach z włączonymi kierunkowskazami było ok. Ale po wyjechaniu z garażu dojechałem tylko do bramy, około 40 metrów i stop wszędzie ciemno. Złażę z motoru i pyk znowu jasno. Gdy kontrolki gasną to klakson oraz sygnalizacja światłem drogowym także nie działa chociaż są one niezależne od stacyjki  :( . Gdzieś robi się zwarcie tylko gdzie  ??? .
Zapisane

Mathini

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1210
  • Jawa 350 634-7 x2; CZ 175/487 Cafe-Racer ;
Odp: Brak napiecia w Czesi.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 02, 2012, 20:18:49 »

To instalacja 6V nie masz tam za dużo kabli do przejrzenia, my Ci nie powiemy gdzie masz zware :) Ale skoro włącza się jak zsiadasz z moto to sprawdź, czy siedzenie nie dotyka Ci czasem +klemy i nie robi zwary.
Zapisane
    Status GG
Dużo gazu i sprzęgło od razu. o2o

GROM

  • Gość
Odp: Brak napiecia w Czesi.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 02, 2012, 20:24:15 »

Panowie nie piszcie o zwarciu przy każdej możliwej awarii instalacji bo przy zwarciu to by się kable topiły bądź bezpiecznik zadziałał. A tu mamy po prostu brak dobrego kontaktu.
Jeśli nawet "klakson" cichnie to zdejmij bak i szukaj uszkodzonego przewodu/złącza bo może ktoś coś dołożył do instalacji, przecież zostaje ci tylko przewód z akumulatora do stacyjki do sprawdzenia. Możesz obejrzeć oprawkę bezpiecznika tam także potrafi się zrobić zielono i przewody się przegrzewają na styku. To jest 6V i prądy tu płyną większe niż w 12V stad każdy kiepski styk się w końcu grzeje.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2012, 20:28:32 wysłana przez GROM »
Zapisane

Bulo

  • Towarzysz partyjny pierwszego sortu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 829
  • Bo żyje się raz...
Odp: Brak napiecia w Czesi.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 02, 2012, 20:49:20 »

Zobacz jeszcze czy kluczyk dobrze siedzi w stacyjce, Blenders mówił o tym na zlocie, choć wtedy światło powinno być.
Zapisane
Leję miksa, hipola i jestem z tego dumny...
Miętka Faja z jajkami nie tuckami

GROM

  • Gość
Odp: Brak napiecia w Czesi.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 02, 2012, 21:09:21 »

Zobacz jeszcze czy kluczyk dobrze siedzi w stacyjce, Blenders mówił o tym na zlocie, choć wtedy światło powinno być.

W cz 350 jeśli instalacja zrobiona jest wg schematu to klakson powinien się odezwać mimo uszkodzonej nie sprawnej stacyjki, więc kręcenie gibanie kluczykiem nic nie zmieni. Z opisu wynika że zanika napięcie na wszystkich odbiornikach, więc albo uszkodzony jest przewód od plusa akumulatora do stacyjki bądź upaliła/odkręciła się masa (minus  akumulatora). Jeśli prąd powraca to zapewne gdzieś się styk poluzował, szukaj  blisko akumulatora zarówno na przewodzie plusowym jak i minusowym, tu magii nie ma. Dobrym sposobem jest po prostu włożenie kluczyka, wyłączenie zapłonu przełącznikiem po prawej na kierownicy (szkoda prądu), potem kanapa w górę i grzebiemy ręką w kablach  , obserwujemy kontrolki każde ich mignięcie (zanik napięcie) daje nam wskazówki co do lokalizacji.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2012, 21:26:14 wysłana przez GROM »
Zapisane

hase

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • CZ 350 83r
Odp: Brak napiecia w Czesi.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 04, 2012, 21:54:20 »

Wielkie dzięki za porady.
Nareszcie po wielkich bojach znalazłem przyczynę braku napięcia, winę za taki stan rzeczy ponosi akumulator. Po wymianie akumulatora wszystko jest ok. Ale nie ma tego złego......bynajmniej cała instalacja jest przejrzana styki posmarowane smarem miedziowym itd  :D .
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 28, 2006, 19:01:19
wysłana przez Tomek
Tani regulator napiecia...

Zaczęty przez MOTOMYSZOR Elektryka

13 Odpowiedzi
6642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 23, 2006, 11:07:52
wysłana przez emzet
13 Odpowiedzi
6908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 02, 2011, 22:01:39
wysłana przez kwinto29
10 Odpowiedzi
5654 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 20, 2013, 19:03:34
wysłana przez Marcin_93
20 Odpowiedzi
9041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 23, 2014, 17:52:33
wysłana przez amator97