Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 02, 2024, 17:39:49
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)  (Przeczytany 7399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« dnia: Kwietnia 06, 2011, 22:32:22 »

Witam serdecznie wszystkich. Nazywam się Michał mam 14 lat i jestem z Podlasia. (pewnie myślicie sobie ze kolejny skuterkowy małolat męczył swoich rodziców i kupili mu coś większego, otóż nie) Z mechaniką jestem za pan brat, naprawiam samochody, ciagniki, robię od podstaw remonty motorów typu wsk, romet. Sam mam WSK i komara oraz 2 romety w częściach (z przeznaczeniem na częsci) lecz tydzien temu (w srodę) stałem sie posiadaczem pięknego egzemplarza czarnej Jawy 350 ts z 90 roku, która z powodu wypadku w pracy właściciela i niemożności jego dalszej jazdy na motorze stała około 11 lat w garażu pod sterta szmat i toną kurzu. Zajechałem do tego Pana (około 1km ode mnie <eek>) i obejżałem jawę okazało sie ze 200 km temu miała wymienione pierścienie i tarczki sprzęgłowe. Jedyne jej braki to ułamany kranik i brak akumulatora, więc zdecydowałem sie na kupno. Na samym początku gościu chciał za nią 700 zł (full dokumentacja, od pierwszego właściciela) lecz o dziwo bardzo sprawnie udało mi sie ugadać na 400 zł za co ją tego samego dnia kupiłem.  Po zakupieniu owych części i wyczyszczeniu zamulonego ga¼nika oraz baku przyszła pora na odpalanie. Wstrzyknąłem pod świece paliwa i zapaliła za 4 kopem  <punk>. Sęk tkwił w tym ze tylko na prawy cylinder i wszelkie regulacje oraz zmiany swiec nic nie dawały. Okazalo się ze ten gosciu dobrze o tym wiedział i dla tego tak chętnie się jej pozbył dowiedziałem sie ze kupa mechaników ją naprawiała i dalej chodziła na prawy gar po czym postawili ja do garażu a w międzyczasie gościa wkreciła pompa w oczyśczalni łamiac mu kręgosłup i uniemozliwiając jazdę na motorze   :-/. Następnego dnia na świeżo zacząłem ja ustawiać, próbować stawac na głowie i dalej po dodaniu gazu chodził tylko prawy gar (z moich ogledzin okazało sie ze jawa dostała wcześniej nowy zapłon przerywacze i cewki wn). Zrobiło sie ciemno odpaliłem swoje cudo patrzę a na lewej fajce skaczą niebieskie pajączki pobiegłem do piwnicy wymieniłem kable i fajki (łącznie z 5 zł) i jawa za pierwszym kopem zapaliła na 2 gary  <punk>. (pomyślec że za naprawę warta 5 zł gościu mi opuscił 300 zł  :D) poje¼dziłem nia trochę i dzisaj ustawiłem zapłon jak należy według instrukcji na 2,5mm przet gmp (dostałem do niej komplet oryginalnych kluczy instrukcje i kilka świec). po wykonaniu ,,przyżądu" ze starej swiecy nakrętki i śruby m8 ustawiłem zapłon i teraz jawka chodzi jak marzenie zbiera sie ładnie i schodzi z obrotów, ma piękna reakcje na gaz a co najważniejsze kręci sie powyzej 8k i ma niemiłosierne przyspieszenie <punk> <punk> <punk> <punk> niedługo dodam zdjecia, tylko ja ładnie wyglancuję. Dla jasności wszelkie naprawy (włacznie ze spawaniem, ustawianiem itp.) robię sam, gdyz mój ojciec jest w irlandii a rodzice są juz podnad 7 lat po rozwodzie, jawę w prezencie sprezentował mi po namówieniu mamuśki jej facet Sławek, który jest dla mnie lepszy niż ojciec lecz nie zna sie kompletnie na mechanice. Wszystkiego uczyłem sie sam od podstaw to doczytując na forum (takze dużo na tym) to w jakiejś ksiażce to pytając starszych, a teraz gdy nabrałem wprawy naprawiam wszystkie motory w okolicy i nawet dorośli uważają mnie za dużo lepszego od tutejszego mechanika  <thumbup>. Nie nawidzę skuterów, dla mnie motor ma mieć biegi i być ze stali i na pewno nie chiñski ani nowy, ja lubię starsze motory typu jawa wsk itp. i tylko takie uważam za prawdziwe. trochę sie rozpisałem ale już tak niestety miewam, myślę że będzie nam sie dobrze współpracowało.
Zapisane

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2011, 22:46:57 »

Piękne i rzeczowe przywitanie,wtiaj na forum młody jawersie  :)

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2011, 22:51:06 »

mazowiecie wita, gdzie dokładnie na podlasiu mieszkasz ?
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 859
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2011, 22:54:58 »

witam jawersa,choć młody dobrze gadasz <cheers> wielu ludzi nie ma pojęcia o naprawieniu czegoś i potem gadają że np.jawa to złom.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

Jezus

  • Gość
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2011, 23:01:31 »

Witaj młody,soczku polać  <punk>
Zapisane

dawidtysler209

  • Gość
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2011, 23:12:30 »

Witaj  :)
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 06, 2011, 23:14:03 »

Jestem z Radziłowa, około 40 km od grajewa i tyle samo od łomży :) jak policjantom ciśnienie opadnie to jak ktoś jest niedaleko to sie mogę wybrać gdzies na przejazdzkę chętnie (mój kumpel z klasy ma czerwona ts tyle że z tłumikami od ursusa co moim zdaniem paskudnie wyglada  :-/) moim zdaniem jawa najlepsza jest, jak się dobrze ustawi i dopieści etz sie chowa :D
Zapisane

Zysiu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2318
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 06, 2011, 23:20:39 »

Witam z Głogowa .Moi synowie są starsi od Ciebie(15 i 17 lat) ,ale mogli by się wiele nauczyć wiedzą jak się je¼dzi a jak sprzęt stanie to jest telefon  do mnie
Zapisane
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 06, 2011, 23:26:39 »

Mój ojciec jest mechanikiem od grubo ponad 20 lat a sam go uczyłem jak naprawiać starsze motory, zawsze najpierw dużo czytam w necie tudzież w starych lub nowo kupionych ksiażkach także o przeróbkach cylindrów i tłoka i nie tylko :)
Zapisane

radzisz

  • Gość
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 07, 2011, 04:47:07 »

No to witam z Białegostoku  <cheers>
Zapisane

andree

  • MoTóRzysta z PRLu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1597
  • Burek 650, Jawa 638.0
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 07, 2011, 08:08:57 »

£ód¼ wita młodego motÓrzyste  ;)
Zapisane
Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie..  ;)
Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów

Don1993

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 321
  • Jawa 350 Typ 638-1/639 '89 , 638-5
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 07, 2011, 14:42:02 »

Powitać kolegę:)
Zapisane

piotrek12

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 72
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 07, 2011, 14:56:16 »

Witam z mazur  <cheers> Byłem kiedyś niedaleko twojej miejscowości, mam do cb jakieś 80km ;)
Ja chcialem kupić jawe 350 ale pewien gościu za duzo chce i nie dam rady kupić za to mam narazie cezete 350 ale ją sprzedaje. Napewno kupię TS bo to motor trochę szybszy i mocniejszy, cezeta jest dla mnie trochę za mała i za słaba
Zapisane
    Status GG
W garage: CZ 350 6v 83'. Simson S51 6V 83'

Kanter

  • Grupa Podlasie
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1770
  • JAWA TS 350 638-1/639
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 07, 2011, 15:12:27 »

witam z Siemiatycz :D
może szukasz dziewczyny? mam siostre na wydaniu a nowy Jawer w rodzinie by się przydał xD
Zapisane
Jawa TS 350 638-1/639

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 07, 2011, 15:45:10 »

witam z Siemiatycz :D
może szukasz dziewczyny? mam siostre na wydaniu a nowy Jawer w rodzinie by się przydał xD



żeś trafił w 10 :D akurat dziewczyny szukam a że mi jakoś nie wychodzi to kupuję sobie coraz to nowy motor i se dłubię przy nim :)
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 07, 2011, 15:46:07 »

Witam z mazur  <cheers> Byłem kiedyś niedaleko twojej miejscowości, mam do cb jakieś 80km ;)
Ja chcialem kupić jawe 350 ale pewien gościu za duzo chce i nie dam rady kupić za to mam narazie cezete 350 ale ją sprzedaje. Napewno kupię TS bo to motor trochę szybszy i mocniejszy, cezeta jest dla mnie trochę za mała i za słaba


U mnie jest jawa 350 ts czarna na chodzie z papierami za jakieś 500 zł do ugadania jeszcze gościu 500m ode mnie ją ma :)
Zapisane

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 07, 2011, 16:48:02 »

Siema! Tylko się na tym nie zabij, ja mam 16 lat i moja stara bidna 175 jak dla mnie jest dość mocna, a co dopiero 350. Masz zamiar trzymać ją i je¼dzić po zdaniu prawka?
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 07, 2011, 16:57:56 »

Jeżdżę cały czas bo wykminiłem kiedy mają nasze misiaczki służbę a i moje 183 wzrostu, 90 kilo wagi i zarost na twarzy też troche ich myli, a poza tym mieszkam na wsi ;) sprzedać jej na pewno nie sprzedam choćby nie wiem za jaka cenę, zrobię prawko to będę je¼dził tyle że full legal :D A moc to ma ogromną lekko się ręka ze sprzęgła ślizgnie i czarny pasek :D Z WSK jest wielka różnica i nie zamienię swojej jawy na nic  :D
Zapisane

piotrek12

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 72
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 07, 2011, 17:11:56 »

jestem w podobnym wieku do cb, ja mam 15lat. Je¼dzilem na jawce 50 i się przesiadłem na cezete 350. No i powiem że ma moc, ale dla mnie ona jest w sam raz. je¼dziłem też TS i moje odczucia to takie że ts jest szybsza troszeczke, napewno jest lżejsza od CZ. ¯yczę powodzenia w je¼dzie bo to super sprzęty, naprawdę potrafią podziękować za włożoną pracę, czas i serce.
Ja też jestem tych rozmiarów co ty :> 187cm i 82kg wagi
Zapisane
    Status GG
W garage: CZ 350 6v 83'. Simson S51 6V 83'

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 07, 2011, 17:46:24 »

Ja miałem najpierw samodzielnie wyremontowanego rometa (rama ogar 205, silnik pegaz 750 2 biegowy kwadraciak) pó¼niej wsk 125 której zrobiłem gruntowny remont w zimie i teraz czeka na uruchomienie bo jak wreszcie odpali to tylko na wolnych chodzi i jak gazu dodam to przerywa i strzela ale moim zdaniem poszła cewka zapłonowa chociaż nowa bo już kiedyś tak sie zachowywała jak cewka dostała przebicia teraz w środę kupiłem tereskę i szczerze mówiąc jestem baaaaaardzo z niej zadowolony teraz tylko wyczyścić mi zostało i zmienić gumy na przednich lagach oraz gumy osłony łañcucha bo sparciały, oponki mam nowe nawet z włoskami (taką kupiłem) teraz tylko poczekam aż sprawa z policja ucichnie (życzliwy sąsiad podkablował mnie  i policja sie zdenerwowała i czekam aż zapomną bo mamuśka im mówiła że to na pewno nie mój motor bo nie mam jawy , niby sprawa załatwiona ale poczekać nie zaszkodzi :> ) tak nawiasem, wiek toś może czy rozpuszczalnik nitro zeżre oryginalny jawoski lakier bo ktoś mądry wyczyścił pedzel o bak i prawy boczek i szpatnie wygląda a z powodu dobrego stanu lakieru nie chcę tego skrobać  :-/
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 07, 2011, 23:14:34 »

potrzebna mi rada, jak się fachowo nazywają te okrągłe gumy które są między półką trzymającą lampę a lagą??


Zapisane

dawidtysler209

  • Gość
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 07, 2011, 23:41:34 »

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2011, 23:48:40 wysłana przez deejf »
Zapisane

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: Witam z podlasia wszystkich fanów Jawy :)
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 07, 2011, 23:42:27 »

oooooo to to



dzięki wielkie :)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
4303 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2012, 11:37:34
wysłana przez patryk sagan
8 Odpowiedzi
5208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 31, 2014, 16:02:23
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
29 Odpowiedzi
5514 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 19, 2015, 17:07:40
wysłana przez Uziel
21 Odpowiedzi
4755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 11, 2015, 10:58:08
wysłana przez Kutron RIP
21 Odpowiedzi
2534 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2019, 10:07:13
wysłana przez Pawand