Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 16, 2024, 16:12:20
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [638] Szarpie przy ruszaniu  (Przeczytany 12824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Demonos

  • Gość
Odp: O-ring
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 12, 2006, 08:16:37 »

Pewnie najpierw zrobili sprzęgło bez o-ringa i się okazało, że szarpie, to go dołożyli  ;]
Zapisane

tokarz

  • Gość
Odp: O-ring
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 28, 2006, 19:13:30 »

A gdzie kupujecie podkładki pod śrubę mocującą kosz sprzęgłowy ?Ja w Warszawie nie mogłem nigdzie dostać, więc sam dorobiłem z obudowy CD-ROM-a :) Na razie działa.
Ja kupiłem oryginalnej wielkości oring w sklepie z oringami i simmeringami; sprzęgło działa mi ślicznie...
Zapisane

Polo

  • Gość
Odp: O-ring
« Odpowiedź #27 dnia: Września 19, 2006, 20:48:12 »

Reaktywacja tematu bo jest problem ;/ Oring mam nowiuski po remoncie i odrazu od uruchomienia silnika i jazdy byl slyszalny ten charakterystyczny dzwiek jak by jawa sapala i stekala ;p jak sie z wolnych rusza to go nima a jak lekko po gazie dam to jest ;/  chyba bd zmuszony w zimie zapodac nowe czeskie sprzęgło od Ce¼li bo 140 zł za nówke to nie duża kasa a mniej problemów ;/ chyba że coś doradzicie :P w sobote obadam jak sie sprawa ma z tym sprzęgłem w srodku

czekam na sugestie :)

Pozdro

PoLo
Zapisane

mariusz

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 43
    • flacmusic.pl
Odp: O-ring
« Odpowiedź #28 dnia: Października 09, 2006, 23:00:25 »

Witam. Pozwólcie że się podepnę pod wątek bo jestem zdesperowany a niechcę bałaganu robić nowymi wątkami...
Piszecie że powinno być 5 przekładek- ja mam 6  <eek> czy tą szóstą mam wywalic czy może tam sobie "siedzieć"? Czy to ona może być przyczyną tego, że ciągnie mi sprzęgło? No i dzięki klamce sprzęgła na siłownię chodzic nie muszę :P Fakt póki co nie udało mi się go dobrze wyregulować ale mam nadzieję że to nie przez moje conajmniej wątpliwe umiejętności ale przez poluzowaną nakrętkę zabieraka... No właśnie- cholerny zabierak. Chcąc sprawdzić co w trawie piszczy rozkręciłem dzisiaj sprzęgło, dokręciłem tę nakrętkę i uradowany osiągnięciami zabrałem się za skręcanie wszystkiego do kupy i wtedy coś zrobiło "trach" ja zrobiłem się blady a jak wszystko rozkręciłem to się okazało że kawałek zabieraka odpadł- użyłem "nieco" za dużo siły i ukręciłem  jedną z tych aluminiowych tulejek <crybaby>. I tutaj rodzi się moje pytanie- czy można to jakoś reanimować? Tulejka odpadła więc z niej już nic nie będzie... Pomóżcie bo kasy na nowy zabierak nie mam i nie zanosi się na jakieś zmiany w najbliższym czasie :'( No chyba że ktoś by mi jakiś używany sprzedał po cenie promocyjnej  ;] Sam już nie wiem co mam robić  :(
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: O-ring
« Odpowiedź #29 dnia: Października 10, 2006, 06:42:22 »

mariusz co do blaszek przy sprzęgle to ja mam blachę między zabierakiem i 1-szą tarczą potem między kolejnymi tarczami i na koñcu też blacha czyli razem 6, jak nie będzie tej 1-szej blachy to tarcza zje oring na zabieraku na śniadanie  :>  i wtedy napewno sprzęgła nie wyregulujesz a tak to on ślizga po blaszce  <yes> , więc raczej zostaw komplet 6-ciu blach, możesz wydłużyć cięgło popychacza dodając odpowiednią ilość śrutów  ;) lub odpowiedniej długości środkowy popychacz

co do zabieraka to się go nie da a raczej nie opłaca reanimować  <no> , jest to stop chyba duraluminium i musiałbyś go spawać a i tak nie ma pewności czy po takim zabiegu wytrzyma obciążenia które na niego działają  ;)

pozd
Zapisane

mariusz

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 43
    • flacmusic.pl
Odp: O-ring
« Odpowiedź #30 dnia: Października 10, 2006, 13:18:29 »

możesz wydłużyć cięgło popychacza dodając odpowiednią ilość śrutów 
Chodzi o dodanie drugiej takiej samej kulki w automacie sprzęgła? Tylko co mi to da?
Ja wprawdzie myślałem o wycięciu pozostałości obecnej tulejki i wstawieniu nowej- bez spawania, poprostu lekko rozwiercić dziurkę w zabieraku (która by powstała po usunięciu resztek tulejki ;) ) i włożyć tam toczoną tulejkę z kołnierzem (chodzi mi o coś w stylu kawałka rurki z dospawaną podkładką na koñcu, tyle że ja bym poszedł do jakiegoś tokarza co by mi takie wytoczył z jednego kawałka metalu- oczywiście wszystko w wymiarach oryginalnej tulejki) ten kołnierz zaparł by się o zabierak (choć myślę że trzeba by to jakoś przytwierdzić- może przynitować, żeby się tulejka nie ruszała choćby przy skręcaniu całości) i miałbym coś na wzór nowej tulejki ;] Co sądzisz o moim pomyśle? hehe kurde pół nocy obmyślałem ten misterny plan więc zanim zacznę poszukiwać kasy na nowy zabierak chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości... Czy taki patent ma szanse wytrzymać?
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: O-ring
« Odpowiedź #31 dnia: Października 10, 2006, 13:34:30 »

możliwe że wytrzymie, ale pytanie jak długo, przecież do tego i pozostałych czterech palców przykręcasz wieko o które opiera się tłoczek rozpychający, gdy ty naciskasz klamkę sprzęgła, ty tego nie czujesz ale tam są duże naprężenia i kiedyś ci go wyciągnie jak będziesz pociskał na trasie a wówczas nie wiadomo co się stanie, czy ci tego palca nie przekręci gdzieś, pomyślałeś o tym, albo spawaj jak chcesz albo kup nowy nie montuj nic na wsadzenie bez spawania lub przykręcania przy elementach tego typu

to jest moja rada, a ty zrób jak uważasz

powodzenia

pozd
Zapisane

mariusz

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 43
    • flacmusic.pl
Odp: O-ring
« Odpowiedź #32 dnia: Października 10, 2006, 13:46:41 »

kiedyś ci go wyciągnie jak będziesz pociskał na trasie a wówczas nie wiadomo co się stanie, czy ci tego palca nie przekręci gdzieś, pomyślałeś o tym
Myślałem także i nad tym ale jednak jako że nie bardzo znam się na mechanice to wolałem sie upewnić. Dzięki Ci wielkie za pomoc <worship> a ja tymczasem się zabieram za poszukiwania...
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[638] Szarpie przy ruszaniu

Zaczęty przez wojtas.87 Mechanika

9 Odpowiedzi
5163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 04, 2006, 15:44:00
wysłana przez wojtas.87
11 Odpowiedzi
5773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 29, 2008, 22:09:22
wysłana przez lluke
muli przy ruszaniu

Zaczęty przez eda666 Mechanika

6 Odpowiedzi
3775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 15, 2008, 13:45:50
wysłana przez eda666
33 Odpowiedzi
12081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 26, 2013, 17:13:43
wysłana przez cichy
32 Odpowiedzi
9587 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 31, 2014, 09:02:27
wysłana przez muczos