Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 21, 2024, 06:24:44
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: dławi się gaśnie  (Przeczytany 11113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #25 dnia: Września 15, 2012, 12:47:53 »

no dokładnie co motor to inny, nie ma dwóch takich samych.
Za godzinę mała wyprawa na górę żar, około 60 km w jedną mam nadzieję że bedzie bez przygód.
Zapisane
    Status GG

hase

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • CZ 350 83r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #26 dnia: Września 15, 2012, 17:20:54 »

Góra Żar fajne miejsce ja patrzę w niebo i się zastanawiam czy gdzieś nie pojechać bo raz świeci słońce a za minutę leje i tak na zmianę .
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #27 dnia: Września 15, 2012, 18:40:48 »

wycieczka się udała, pogoda niepewna ale obyło się bez deszczu, moto spisało się rewelacyjnie cała droga bez namniejszego problemu, trochę tylko niedomagało sprzęgło, trzeba podregulowac i przerywacz migaczy też muszę podregulowac bo za długo świeci, poza tym super.
Zapisane
    Status GG

hase

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • CZ 350 83r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #28 dnia: Września 15, 2012, 20:47:18 »

Ja też mam mały problem z przerywaczem działa dobrze kierunki świecą fajnie ale kontrolka już nie a przewód i żarówka są ok. sprawdzałem. Przerywacz jest trójpolowy ( czy jakoś tak to się nazywa )
po mojemu ma trzy dzyndzelki do podłączenie przewodów  ;) .
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #29 dnia: Września 16, 2012, 08:08:09 »

u mnie też kontrolka nie świeciła ale okazało się że to szkiełko pomarańczowe w środku było takie brudne że nic nie było widac przez nie światła, ale szwankuja też te oprawki muszą byc bardzo czyste, a żarówki niekiedy robią człowieka za wariata, niby dobre a nie świecą.
spróbuj zamienic kable i zobacz co się bedzie działo, przerywaczowi nie powinno się nic stac.

Zapisane
    Status GG

hase

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • CZ 350 83r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #30 dnia: Września 16, 2012, 12:18:32 »

Jak podłączałem prąd na krótko bezpośrednio z aku to świeciła fajnie a z przerywaczem nie świeci, jednak kierunki działają . Moje szkiełko jest zielone. Jutro pozamieniam przewody i zobaczę co się będzie działo.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #31 dnia: Września 16, 2012, 13:53:44 »

Ja na prądzie się nie znam wiec zabardzo nie pomogę, musisz sprawdzic przewody prowadzące do kontrolki bo przerywacz raczej się nie zepsuł. A szkiełko też miałem zielone ale zamieniłem sobie, przyzwyczajenie do kolorystyki kontrolek z czasów jazdy hondą.
Także pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Zapisane
    Status GG

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #32 dnia: Września 18, 2012, 19:43:09 »

Panowie pytanie jeszcze z innej beczki by nie zakładac nowego tematu, dziś jechałem sobie ładnie pracował ale zauwarzyłem że coś mało mocy ma, pytanie dlaczego, kompresja jest ok, dawka paliwa też, świece po dłuższej jeździe maja kolor kawy z mlekiem na elektrodzie wewnętrznej ale zewnętrzna czy ujemna zwał jak zwał ma delikatny zielonkawy nalot ciekawe z kąd taki kolor.
I pytanie jeszcze czy kondensatory mają wpływ na moc silnika.
Zapisane
    Status GG

Motórzysta

  • Kierownik zamieszania wesołego miasteczka
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
  • Remoncik w pełni-40%
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #33 dnia: Września 18, 2012, 20:03:12 »

kondensatory mają wpływ, lecz u mnie jak tak sie działo to z czasem już nie zapaliła i wał teraz w regeneracji :(
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #34 dnia: Września 18, 2012, 20:15:24 »

właśnie że ja mam wał dobry, bez luzów itp, zmienione tylko pierścienie, zmienie kondensatory jeszcze koszt znikomy a może pomoże.
Zapisane
    Status GG

hase

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • CZ 350 83r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #35 dnia: Września 18, 2012, 20:17:23 »

kondensatory raczej nie, z tego co mi wiadomo i sprawdziłem empirycznie to jak kondensator strzeli to silnik nie wchodzi na wysokie obroty moc spada radykalnie. W moim przypadku utrata mocy była związana ze zbyt dużą ilością oleju w paliwie, po zmianie dawki czesia śmiga jak należy(odpukać  ;D )
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #36 dnia: Września 18, 2012, 20:38:03 »

po przyjeździe do domu sprawdzałem kondensatory i delikatnie iskrzy na przerywaczu zmienię dla świętego spokoju, oleju mam dobrze, odmierzam wrecz z aptekarska dokładnością bo mam taki mieszalnik fajny z czasów prl-u, zastanawia mnie jeszcze śruba składu mieszanki bo jak ją wkręcę cała do oporu to moto normalnie chodzi a nie powinno i nie ma reakcji jak wykręcam jedyny objaw jest taki że sie dławi przy dodawaniu gazu jak za duzo wykecę
Zapisane
    Status GG

hase

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • CZ 350 83r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #37 dnia: Września 18, 2012, 21:22:17 »

Wiosną robiłem szlif cylindrów dałem nowe tłoki i pierścienie i lałem mieszankę 1:30, z początku było ok. Natomiast później spadek mocy i nawet gasła w czasie jazdy. Zmieniłem na 1:50 i jest dobrze. Wcześniej przy 1:30 aż lało się z tłumików. Też wymieniłem kondensatorki i efekt był taki sam, po zmianie mieszanki założyłem ponownie stare kondensatory( jednak Tesla to Tesla a nie Chiny). Ale jak pisałem wcześniej każdy Knedelek lubi co innego, a więc trzeba szukać  ;)
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #38 dnia: Września 18, 2012, 21:32:31 »

ja robię mieszankę 1;40 wsumie dużo tego oleju ale jak jadę to nie pusci dumka co też mnie zastanawiało bo jak to na 2t przystało musi trochę kopcic a mi kopci tylko jak lece 110 po autostradzie to w lusterku widzę mgłę za sobą.
A poziom paliwa jaki ma byc dobry, mierzył to ktoś kiedyś, ja troche podniosłem poziom i nie wiem czy to nie był błąd, sprubuję zmienic tak jak było i zobaczę efekty.
Zapisane
    Status GG

hase

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
  • CZ 350 83r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #39 dnia: Września 18, 2012, 22:11:04 »

Arek musisz sam znaleźć najlepsze ustawienia Twojego motorka . Ja tylko wyznaje zasadę że jak coś jest nie tak to zaczynam szukać od najbardziej prozaicznych przyczyn bez szukania z początku armagedonu  :D .
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #40 dnia: Września 19, 2012, 17:48:48 »

Jako że dziś pogoda nie dopisała, poszłem na dół pogrzebac w moto. Zrobiłem czujnik zegarowy do precyzyjnego ustawienia zapłonu z dwóch starych świec i zegara, wziołem ten najdokładniejszy zakres pomiaru 0,01 drugi o zakresie 0,1 też byłby idealny ale co tam, jak się okazalo ustawianie na sówmiarke lub pręcik i starą świece jest tak niedokładne że po pomiarach wyszła mi różnica 2mm między cylindrami. sprawdziłem kilka razy i ustawienia są bardzo miarodajne.
Pływak przywróciłem do ustawienia fabrycznego a iglicę dałem na środkowy ząbek i poprawa pracy silnika jest znaczna.
Teraz trzeba zrobic test drogowy.
Zapisane
    Status GG

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #41 dnia: Września 23, 2012, 20:46:12 »

Pytanie czysto teoretyczne, jak to jest że zapłon ustawiony na 2,7 mm jest porażka, moto nie pracuje jak powinno bardzo ciężko pali, jest słaby itp, jak jest 4,0 - 4,3 to chodzi idealnie zimny pali od kopa ciepły tez, świece kawa z mlekiem poprostu idealnie działa.

Z kąd takie rozbieżności się biorą i czemu na takim dużym wyprzedzeniu ładnie działa. Sam sobie nie potrafię odpowiedziec dlaczego...
Zapisane
    Status GG

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 539
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #42 dnia: Września 23, 2012, 22:27:22 »

A sprawdzałeś czy iskra jest przy 2,7mm przed GMP? Jeśli miałbyś przestawiony czop wału to miałbyś problem z brakiem regulacji.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: dławi się gaśnie
« Odpowiedź #43 dnia: Września 24, 2012, 07:53:31 »

Iskra jest w całym zakresie regulacji, a przestawienie wału jest raczej niemożliwe bo nigdy ( od nowości) nie był rozbijany, mnie się wydaje że ten typ tak ma i już.
Inaczej nie da się chyba wytłumaczyc tego.
Zapisane
    Status GG
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jawa dławi sie po dodaniu gazu???

Zaczęty przez Piotrek350 Mechanika

5 Odpowiedzi
6463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 18, 2007, 21:01:38
wysłana przez madras30
20 Odpowiedzi
10965 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 29, 2010, 16:48:57
wysłana przez mikes
13 Odpowiedzi
4969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 17, 2013, 15:14:17
wysłana przez Marcin_93
7 Odpowiedzi
2593 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 04, 2014, 21:19:29
wysłana przez muczos
15 Odpowiedzi
4018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 06, 2014, 19:59:26
wysłana przez kwasek009