Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 18:23:49
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Czy to normalne ? (skrzynia)  (Przeczytany 2280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ArczeX

  • Gość
Czy to normalne ? (skrzynia)
« dnia: Marca 28, 2007, 22:27:29 »

Witam...
Od niedawna posiadam Jawe TS 350 i już po paru przejażdżkach sypła mi się skrzynia... po rozebraniu okazało się że poszedł wodzik i pęknoł ten pręcik :P (chyba czpieñ się zwie :P)... wiec ok kupiłem odrazu 2 nowe wodziki i ten czpieñ... ale... no własnie wszystko elegancko złożyłem zestawiłem 2 kartery ze skrzynio skręciłem je i patrze... a tu strasznie ciężko chodzi wałek... a dokładniej kiedy jest luz wałek od strony sprzęgła chodzi delikatnie jedynie po wbiciu biegu nie idzie go przekręcić rękami trzeba włożyć w to sporo siły... a wałek zdawczy (od strony łañcucha na koło) cały czas ciężko chodzi...  :'(
A gdyby tego było mało to strasznie ciężko wchodzą biegi... (na sucho)  3 i 4 wchodzą jakoś ale z 3 na 2 nie da się przerzucić... dodam że skrzynia jest raczej prawidłowo złożona...

Więc mam co do tego parę pytañ...

Czy to normalne że po włożeniu nowych części będzie to tak strasznie ciężko chodzić ? (nowe wodziki muszą się dotrzeć)

Czy to normalne ze po złożeniu skrzyni (na sucho) nie będą chciały wchodzić biegi ?

I jaki olej lać do skrzyni... jakiś 15W40 czy skrzyniowy np.. hipol ?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: Czy to normalne ? (skrzynia)
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 28, 2007, 22:41:21 »

Pręcik zwie się fachowo "prowadnicą wodzików" (jak bredzę to mnie poprawcie). Po wymianie prowadnicy i wodzików na nowe dośc często pojawiają się takie problemy jak piszesz, przynajmniej ja miałem podobne (nie mogłem wbic 3 i 4 ale po jakichś 200km wszystko zaczęło wracac do normy. W temacie oleju to odsyłam do opcji 'szukaj' bo temat był już szeroko omawiany. A tak w ogóle to WITAJ :D
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Czy to normalne ? (skrzynia)
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 28, 2007, 22:44:17 »

1. Ja jak składałem kartery to zablokowało mi wałek jakoś. Nie szło ruszyć... Ale to chyba do koñca bym ich nie skręcił?

2. Na sucho biegów sie nie zmienia. Tam jest prymitywna technologia. Biegi trzeba zmieniac w czasie jazdy. W czasie postoju tryba sie nie kręcą i można pokrzywic wodziki...

3. Do skrzyni Hipol. Nie 15w40 bo to jest oliwa do silników 4T. Może skrzynie nasmaruje ale sprzegło pewnie bedzie sie ślizgać...
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5366 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 13, 2006, 13:14:45
wysłana przez lukasz85
2 Odpowiedzi
2508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 25, 2014, 19:56:10
wysłana przez Masochista
13 Odpowiedzi
4165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 15, 2015, 22:51:46
wysłana przez marian
5 Odpowiedzi
2405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 23, 2015, 08:27:32
wysłana przez armen1pl
14 Odpowiedzi
2983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 18, 2015, 12:26:09
wysłana przez Marcin_93