Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 25, 2024, 20:16:16
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Ga¼nik od TS w CZ??  (Przeczytany 11336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madras30

  • Gość
Odp: Ga¼nik od TS w CZ??
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 22, 2007, 15:40:52 »

będziesz miał TS czy gaxnik to sam zobaczysz moze w CZ będzie mniej słychac bo mają nieco inna konstrukcje obudowy filtrta powietrza ale słychac będzie napewno- to charakterystyczny  głuchy i donośny dośc odgłos zasysania przy nagłym otworzeniu przepustnicy powązane z chwilowym 1-3 sekundowym spadkiem mocy (  nazywam to : ga¼nik mysli  :>) i wówczas zamiast przyspieszenia jest to nielubiane buuuuu  :-/ do którego potrezba sie przyzwyczaić - najbardziej słychać pod dużym obciązeniem- np dwie osoby
natomiast co do spalania- mi na 18tce zebatce w spala ok 3,8-4 l/100 przy umiarkowanej je¼dzie, obecnie na 17 tce ok4.5 tylko w dwie osoby po mieście lepiej ruszac i przyspieszać

co do dysz to nie zupełnie bo jak juz wspominałem  popularna dysza ssania to nic innego niz dysza układu dodatkowego lub przejsciowego raczej jak kto woli i ma za zadanie dostarczac paliwo pomiedzy koncem rozpylania z dyszy biegu jałowego a początkiem rozpylania z dyszy głownej ( oczywiscie te wypływy sie wzajemnie nakładają bo inaczej zachwiania mocy byłyby bardzo odczuwalne) zatem 92 +72 daje już ok 160 wiec wcale nie mniej niz w CZ gdzie jest chyba 120 czy 140 nie pamietam. na potwierdzenie tezy prosze zajrzec do orginalnej serwisówki gdzie obok czeskiego tekstu jest równolegle angielski i łatwiej zatem cos zrozumieć. Daleko mi do asa anglika ale przy pomocy getionare czy nawer  słownika technicznego mozna co nieco dojść.

PS nasz kolega na swojej stronie tez popełnił ten sam błąd podając w gotowej tabeli 72 jako dysze układu rozruchowego. Układ rozruchowy ma swoja własna dyszę prawdodponie ukrytą w korpusie za rurką podcająca paliwo do "ga¼niczka rozruchowrgo" urachamianego ręcznie- tzw. ssanie albo dysze ta stanowi dobrana średnica rurki choc jest ona  raczej za duża i sama w sobie nie stanowi raczej dyszy
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2007, 15:43:55 wysłana przez madras30 »
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Ga¼nik od TS w CZ??
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 22, 2007, 15:48:38 »

Ja tam nigdy nie narzekałem na spalanie mojej Jawy.  Ale jednak CZ-tka kumpla spalała odrobinę mniej.
Fakt, że nigdy nie katowałem moto, ale pocisnąć to lubię  <thumbup>

Kiedyś, gdy nie było obowiązku jazdy na światłach to osiągałem średnią w miarę  "spokojnej" trasie  ok. 3,6 - 3,7l /100km
Ale teraz z włączonymi światłami przez cały czas, moto pali o ok. 150-200 ml więcej

Co do regulacji tych ga¼ników to praktycznie jest taka sama.

 

Zapisane

Aniol

  • Gość
Odp: Ga¼nik od TS w CZ??
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 22, 2007, 21:07:01 »

ale w koñcu warto zmieniać, czy nie? Bo sam się zastanawiam nad zmianą.... Ale chyba jednak warto, zwłaszcza jeśli w moim przypadku i tak będę musiał zmienić.... Pewnie ..... Ale studium mojego przypadku opiszę w nowym temacie
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2007, 21:17:21 wysłana przez Aniol »
Zapisane

Szopen

  • Gość
Odp: Ga¼nik od TS w CZ??
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 27, 2007, 22:49:58 »

Zalożylem do Czesi ga¼nik od ts(nowy) o rozmiarach dysz:35,72 i 92.moto niechcialo wogole ciagnac od dolu,dopiero zbieralo sie od srednich obrotow,wymienilem wiec dysze wolnych obrotow na okolo 50 i bylo duzo lepiej,ale niepojezdzilem na tym za dlugo bo czesia mi wykrecala tylko 4,5 tys obr/min i to z bolem. ostatnio dorwalem rozwniez fabrycznie nowy gaznik do tski ale juz o rozmiarach dysz 46,72,102. po zamontowaniu go do czesi nieda sie jezdzic na tym zestawie,moto jest zmulale tragicznie i zachowuje sie jakby je zalewalo. probowalem juz roznych ustawien mieszanki i nawet zmiany dysz i moto na tym gaxniku zachowuje sie naprawde do bani. takze jestem pelen podziwu ze Wasze maszyny na tym sprzecie chca pomykac,no chyba ze sie meczycie z zamulalymi sprzetami:)
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Ga¼nik od TS w CZ??
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 27, 2007, 22:59:02 »

ja nie wiem po co mieniać ga¼nik , odpalanie motocykla zależy od jego stanu technicznego a nie ga¼nika .Silnik CZ jest bardziej udany i bardziej oszczędny, jedną z przyczyn niskiego spalania jest ga¼nik . odpalanie to pestka .... a Ts jak ma troche już przytarte cylindry z trudem załapuje na ssaniu a w CZ przepompujemy i musi zapalić . Masz zamuła bo ten motocykl tak już ma  ze dobrze ciągnie od 2-3 tys. obr/min chociaż ja ostatnio pomykam na 4 biegu 1 tys obr i 60 km/h .Silnik pracuje bez przeciążeñ . Wg mnie nie ma co kombinować  tylko lepiej dopieścić maszynę
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: Ga¼nik od TS w CZ??
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 28, 2007, 08:56:25 »

ja ostatnio pomykam na 4 biegu 1 tys obr i 60 km/h .Silnik pracuje bez przeciążeñ . Wg mnie nie ma co kombinować  tylko lepiej dopieścić maszynę


Kurcze Gustaw jak tak będziesz je¼dził to sobie silnik zajedziesz (sam tak miałem ze swoim kiedyś). Silnik Jawy jako dwusuw potrzebuje obrotów po to ktoś zaznaczył na obrotomierzu zakres obrotów ekonomicznych żeby go używać. Wiesz Jawa ze względu na stosunkowo dużą moc i pojemność ciągnie od dołu ale nie ma to nic wspólnego z przyspieszaniem. Zauważcie że ludzie jeżdżący niskim prędkościami i wysokim biegiem pó¼niej często narzekają na to że Jawa ma słaby wał.

Gustaw zrób sobie mały teścik jadąc te 60 na 4-tym biegu nie ruszając manetką zredukuj na trójkę - możesz sie zdziwić jak przy tym samym otwarciu przepustnicy na 3 będziesz jechał nawet szybciej niż na 4.
Troche się rozpisałem ale obroty użyteczne w dwusuwach mają znaczny wpływ na trwałośc silnika a są one wyższe niż obroty użyteczne w czterotaktach.
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

misiek775

  • Gość
Odp: Ga¼nik od TS w CZ??
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 28, 2007, 18:26:52 »

ja ostatnio pomykam na 4 biegu 1 tys obr i 60 km/h .Silnik pracuje bez przeciążeñ . Wg mnie nie ma co kombinować  tylko lepiej dopieścić maszynę

Katacja dla wału- bez przeciązen? mylisz sie.

A co do ssania w cz- ja w jawie mam takie prymitywne ssanie(oryginalne). Jest to przesłona (klapka) z mała dziurką na środku zamontowana pomiedzy filtrem a ga¼nikiem. Przed rozruchem zamykam klapke dzwigenką, zatapiam plywak(czesto zapominam) na kopy na wyłączonym zapłonie, zapłon i ognia-pail zawsze
Zapisane

Dawid1981

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Ga¼nik od TS w CZ??
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 13, 2013, 20:50:03 »

A ja zapodalem dzisiaj do deluxa gaznik od ts i jest bajkaaaaa.Pieknie mruczy a wkreca sie jak Japonia:)))).
Nagwintowalem gaznik na tokarce na koncu i wkrecilem wczesniej dorobiona redukcje na klej:))).Szpilki tez sa z przejsciem z M8 na M6 .Musialem tak zrobic ze szpilkami bo nakretki M8 by sie nie zmiescily.
Mialem dosyc tego gaznika od deluxa bo zalewalo sprzeta hehe.Fakt ze nie byl juz pierwszej mlodosci ale po zrobieniu i wymianie zestawunaprawczego niewiadomej jakosci  cudow nie bylo a ja musze miec wszystko odpowiednio dograne.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2013, 20:58:58 wysłana przez Dawid1981 »
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3699 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 09, 2006, 21:57:14
wysłana przez AndrewS
Ga¼nik i paliwo

Zaczęty przez Radija Eksploatacja

15 Odpowiedzi
7122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 18, 2006, 12:11:53
wysłana przez antek
Nowy ga¼nik

Zaczęty przez Kronobel Mechanika

18 Odpowiedzi
7459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 23, 2008, 18:56:11
wysłana przez Wojt@s
11 Odpowiedzi
4679 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 10, 2007, 22:42:54
wysłana przez D@NIOm20
40 Odpowiedzi
10430 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 14, 2011, 22:21:20
wysłana przez marian