Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 07:53:58
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Wakacje z Jawą 2014  (Przeczytany 17899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jacek64

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 754
  • Jawa TS 350 CZ 175/487.0 Jawa 50 typ 23 Mustang
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 23, 2014, 17:58:52 »

Aż łezka w oku się kręci moje rodzinne strony :(.Jutro czekam  :D.
Zapisane

andree

  • MoTóRzysta z PRLu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1599
  • Burek 650, Jawa 638.0
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 23, 2014, 18:01:03 »

Ja bym tyle km nie wyrobił chyba, starość nie radość  :D,
tylko podziwiać i życzyć ładnej pogody  ;),
dobrze piszesz Jacek.., wolność  8)
Zapisane
Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie..  ;)
Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów

suchy

  • forumowicz
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 673
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?Tak,jeżdżę motorem.
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 23, 2014, 18:47:52 »

Ja bym tyle km nie wyrobił chyba, starość nie radość  :D ,
Andrzej małolacie, Ty tu nie zwalaj na starość, Ty po prostu leniwy jesteś :D

...Do tej pory przejechałem ok. 1850km....
Paweł gratulacje

...do domu jeszcze z 1500 się uzbiera. Jutro chyba najtrudniejszy odcinek. Ponad 600km, większość po górach i co gorsza w deszczu...
i powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2014, 18:51:50 wysłana przez suchy »
Zapisane
Mniej teorii więcej praktyki.
CZ 350 472.5 83'  Garwolin  tel.602 792 446

andree

  • MoTóRzysta z PRLu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1599
  • Burek 650, Jawa 638.0
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 23, 2014, 19:26:14 »

Suchy to jest bardzo pozytywnie zakręcony młodzienieć   ;)
Zapisane
Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie..  ;)
Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów

Jacek64

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 754
  • Jawa TS 350 CZ 175/487.0 Jawa 50 typ 23 Mustang
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 24, 2014, 17:35:35 »

Paweł odwiedził dziś Gorlice wizyta bardzo miła ale trochę za krótka :( niestety jeszcze parę km miał do przejechania więc trzeba było się żegnać i pozostało zazdrościć wytrwałości :o.
Zapisane

Tigras

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 24, 2014, 20:04:05 »

Paweł odwiedził także Żywiec, wyjechaliśmy na Żar :) teraz jest w drodze na nocleg, zostało mu około 100 km :)
 
Mały terenowy serwis - naciąganie łańcucha :)

Tomek

  • Knedlarz z wyboru
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
  • CZ 472.5, 450.01, Jawa p20
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 24, 2014, 20:37:38 »

Wciąż do przodu :D Jutro Czechy?
Zapisane

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 24, 2014, 23:32:45 »

Cześć, tego odcinka bałem się najbardziej ze względu na pogodę, góry i dystans do przejechania. Pogoda spisała się nieźle, tzn. nie padało o 6, jak pakowałem motor, za to zaczęło padać natychmiast po ruszeniu i trzymało tak do Gorlic i jeszcze kawałek dalej. W Gorlicach Jacek, z Żoną ugościli mnie domowej roboty barszczem z pierogami, pyszną kawą i plackiem. Po takiej uczcie sił wystarczyło mi do późnego popołudnia. Czas niestety szybko płynie, ani się obejrzeliśmy, a godzinka zleciała i trzeba było jechać dalej. Za Gorlicami przestało padać i tylko czasem pojawiały się krótkie fale deszczu. Ale to już nie miało znaczenia.
Jawa pod górę radzi sobie bez żadnych problemów, "słyszę" ją coraz bardziej, przy dobrym przygotowaniu do górki rzadko trzeba redukować biegi. W samo południe,  równo z biciem kościelnych kurantów wjechałem do Zakopanego. NIGDY nie pojadę do Zakopanego samochodem dopóki nie przebudują zakopianki. Dzięki Jawie zaoszczędziłem min. godzinę stania w korkach. Jadąc od Nowego Sącza cała obwodnica Nowego Targu i przejazd przez miasto- zablokowane. Min 30-45 minut czekania. W Białym Dunajcu remont mostu- 15 min. jak nic. I najlepsze. Od Poronina do centrum Zakopanego kilkukilometrowy korek do samego ronda. A motorem objechałem  to wszystko w kilka minut. Samo Zakopane coraz bardziej zatłoczone i coraz bardziej kiczowate. Chciałem Jawie zrobić pamiątkowe zdjęcie z białym misiem, albo chociaż z owczarkiem, a na całych Krupówkach nie było jednego porządnego białego misia. Same jakieś wiewiórki, tygryski, Puchatki, a misia ni cholery. Zgroza :o.
Pstryknąłem co mogłem i pojechałem przez Czarny Dunajec i Słowację do Korbielowa spotkać się z Tigrasem. Grzegorz pokazał mi super panoramę Żywca, a potem wjechaliśmy na górę Żar. Widoki się dopiero wyłaniały zza chmur, i niewiele było widać, więc wykorzystałem okazję i ustanowiłem rekord w kategorii naciąganie łańcucha na wysokości ;D. Przy okazji łańcuch do pierwszego podciągnięcia przejechał 2200km. Warto wydać te 80 zł na DID'a. Potem Tigras wyprowadził mnie kolejną widokową dróżką na kier. Bielsko-Biała i tam się pożegnaliśmy. To naprawdę duża frajda móc pojeździć po terenie z kimś kto zna go jak własną kieszeń.
A potem zostało już tylko nawijanie kolejnych kilometrów żeby dotrzeć do celu urozmaicone przepięknymi widokami w okolicach Raciborza i  w dolinie Nysy Kłodzkiej. I tak po 15 i pół godzinach jazdy, nawijąjąc na koła kolejne 700 ponad km dojechałem do Dusznik Zdroju. Łącznie od wyjazdu że Szczecina przejechałem ok. 2550km.
Jutro już lajtowo. Od rana 180 do Zgorzelca, potem z Gosią i Tomkiem do muzeum Jawy w Czechach, gdzie też powinna już być reszta naszej ekipy - Holger, Posiadacz i Zenek, a po zwiedzaniu wspólnie doturlamy się na zlot. Dzięki wszystkim za słowa otuchy, szczególnie Suchemu, to głównie jego długodystansowe "wycieczki" :) z cyklu Świnoujście - Kozienice zainspirowały mnie  do wymyślenia takich wakacji. Powrót do domu w niedzielę. Jak wrócę to spróbuję to wszystko podsumować. Jeśli tylko łącza w Czechach na to pozwolą to oczywiście wrzucę krótką informację co słychać.
Pozdrowienia, Paweł
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2014, 00:32:42 wysłana przez Pawand »
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 24, 2014, 23:44:12 »

Oby tak dalej.  :)
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 24, 2014, 23:50:30 »

Dzięki Andrzej :)
Tradycyjnie próbuję wysłać kilka fotek, ale dzisiaj nawet pojedyncze nie przechodzą. A aparatu nie zmieniałem. Może uda się jutro
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2014, 00:33:54 wysłana przez Pawand »
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3511
  • Smoczyciel
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 25, 2014, 00:01:04 »

Gratuluję!
Natchnąłeś mnie i zaczynam poważniej myśleć o podobnej wyprawie...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 25, 2014, 05:08:56 »

Widoczkom na trasie za Nowym Sączem nie mogłem się oprzeć  ;)
Zapisane

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 25, 2014, 08:58:29 »

Cytuj
Przy okazji łańcuch do pierwszego podciągnięcia przejechał 2200km. Warto wydać te 80 zł na DID'a.
jakoś tak mało, mi DID do pierwszego naciągnięcia spokojnie wytrzymał 6000km, spokojnie wytrzymał by więcej ale zmieniłem wahacz na dłuższy.

a sama trasa super.
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

Jacek64

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 754
  • Jawa TS 350 CZ 175/487.0 Jawa 50 typ 23 Mustang
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 25, 2014, 17:03:16 »

Cieszę się że pierogi i barszcz smakował ;D. Żona po 21 już mnie zaczęła rugać zadzwoń może się coś stało jak nigdy czytała wątek jeszcze mi jawerka wyrośnie ;) po sms od Pawła że dojechał dopiero poszła spać. Paweł oby tak dalej,kibicujemy Jacek z Żoną i trzymamy kciuki żeby nic się nie wykluło w trasie.
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3269
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 25, 2014, 17:09:50 »

Cytuj
Przy okazji łańcuch do pierwszego podciągnięcia przejechał 2200km. Warto wydać te 80 zł na DID'a.
jakoś tak mało, mi DID do pierwszego naciągnięcia spokojnie wytrzymał 6000km, spokojnie wytrzymał by więcej ale zmieniłem wahacz na dłuższy.

a sama trasa super.
ile Ty ważysz a ile Paweł ;) poza tym góry też swoje robią :D
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Zysiu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2318
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 25, 2014, 18:17:40 »

Jak to wszystko czytam i oglądam to dochodzę do wniosku że otaczają nas wspaniali ludzie tylko nie zawsze się to zauważa . Masz też niezły sprawdzian swojej kondycji  :) . Paweł trzymam kciuki za szczęśliwy powrót do Szczecina (obiecuję też jakiegoś mękola na niedzielę ukręcić żeby nie być gorszy od Jacka ;) ) . To jest tylko potwierdzeniem że nie trzeba przekraczać granic żeby przeżyć fajną przygodę
Zapisane
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 25, 2014, 20:50:41 »

Cytuj
ile Ty ważysz a ile Paweł ;) poza tym góry też swoje robią :D
a kufry, stelaże, owiewka to nic nie ważą ?
jak jechałem na Gorlice, Czechy to nie były góry ?
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 27, 2014, 23:01:55 »

Polska objechana i kawałek Czech też ;-) .
Na VSJ i z powrotem do domu dotarliśmy z TereSką bez problemów.
Dziękuję wszystkim, którzy kibicowali mojej wyprawie i trzymali za mnie kciuki. Korzystając z tego, że wreszcie mogę pisać z dużego komputera jutro poogarniam temat, zrobię podsumowanie i dorzucę brakujące fotki.


Podsumowanie:
9 dni w trasie - 7 w siodle. Najkrótszy przebieg to ok. 70 km w czasie VSJ, najdłuższy to ok. 730 km
Wyjeżdżałem o 6 rano i do celu docierałem zwykle  pomiędzy 21-22.
W czasie całej wycieczki przejechałem 3550km, Jawa spaliła 146l benzyny i prawie 4 litry oleju ;) .
Średnia spalanie na całej trasie wyniosło ok. 4,1l/100km przy prędkości przelotowej pomiędzy  90-100 km/h. Sam się zdziwiłem, ale skrupulatnie zapisywałem wszystkie tankowania i jeszcze wczoraj specjalnie Jawę zatankowałem pod korek tuż pod domem.
Opłaciły się  przygotowania do wyjazdu opisane w pierwszym poście. W trasie nie miałem żadnej awarii poza opisaną przygodą z lewym boczkiem ( jedyna rzecz, której nie zrobiłem bo uznałem, że jak już tyle czasu jest napęknięty i nic się nie dzieje to znaczy, że nie odpadnie  :D ).


Nie była to jazda turystyczna połączona ze zwiedzaniem okolicy tylko  walka z czasem żeby na miejsce docelowe dojechać. Przy tak długich trasach średnia rzadko kiedy wychodzi powyżej 50km/h ( postoje, tankowanie, szukanie trasy itp). Jeździłem głównie drogami wojewódzkimi - polecam, nienajgorsze, a puste. Na krajówkach cały czas trzeba uważać na samochody za sobą i te wyprzedzające.
 Jeśli nie jedzie się z namiotem to warto dzień wcześniej zarezerwować jakiś nocleg. Dzisiaj to już nie jest problemem, a dużo przyjemniej jedzie się mając zapisany, albo wbity w nawigację konkretny adres. W mniejszych miejscowościach trudno będzie znaleźć po ciemku agroturystykę czy rodzinny pensjonat i jeszcze zbudzić gospodarzy. Pozostaje wtedy błąkanie się po głównej drodze w poszukiwaniu przydrożnego motelu. Ceny noclegów też są coraz bardziej przystępne. Przyczepa na Mierzei Wiślanej z dostępem do WC i prysznica 25zł, moteli w Supraślu 40zł, Bieszczady w Karczmie 50zł ( można taniej), Rodzinny Ośrodek wczasowy w Dusznikach Zdroju 45zł. Wszędzie pokoje z łazienkami. W sumie bardziej opłaca się nocować w małych pensjonatach niż targać namiot i śpiwór - chyba, że rozbijamy sie na dziko.



Bardzo przyjemna była świadomość, że spora grupa z Was trzyma za mnie ( za Jawę  ;) ) kciuki.
Cudne były też spotkania  na trasie, chęć gdyby trzeba było pomocy, nakarmienia "wędrowca" czy też po prostu wspólnej przejażdżki. Stąd jeszcze raz podziękowania dla Obelix'a, Tomka, Rozztocza, Jacka z żoną, Tigrasa i Reni z Zysiem ( tu już wracaliśmy razem z Gosią i Tomkiem z VSJ - dwudaniowy niedzielny obiad i sernik na zimno w mistrzowskim wykonaniu Pana domu - nie do opisania).


Dzięki temu wyjazdowi zobaczyłem całkiem duży kawałek naszego kraju, miejsca, o których myślałem już wcześniej i wiem, że jak tylko czas i możliwości pozwolą chętnie co roku spędzę jeden tydzien w siodle by już teraz bez gnania na czas pozwiedzać wybrany zakątek Polski.
Motor zapewnia łatwość przemieszczania, możliwość ominięcia korków, a przyzwoity strój sprawia, że nawet w czasie jazdy w deszczu ( choć nie w każdym  :D ) człowiek pozostaje uśmiechnięty.
Na tym kończę w kolejnych postach postaram się wkleić zdjęcia, które nie przeszły z komórki.
Jeśli ktoś chciałby się czegoś dowiedzieć o samych przygotowaniach lub trasie to zapraszam na priv'a.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2014, 14:10:01 wysłana przez Pawand »
Zapisane

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 28, 2014, 14:15:05 »

Bieszczady przyjazne motocyklistom
Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2951
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 28, 2014, 15:52:24 »

no to pojechałeś  ;D . Zazdroszczę pomysłu i wykonania.
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1718
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 28, 2014, 17:53:16 »

Bardzo się Cieszę, że mogłem wspólnie z Gosią wziąć udział w części twojej podróży. Dziękuję również za wspaniałe opisy i opowiadania o miejscach i ludziach, które być może spowodują u nie jednego jawera chęć przeżycia podobnej przygody w siodle.  ;D
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 28, 2014, 17:58:32 »

Fajnie miałeś :) śledziłem wszystko od początku :)
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: Wakacje z Jawą 2014
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 28, 2014, 19:35:06 »

Gratuluję!
Natchnąłeś mnie i zaczynam poważniej myśleć o podobnej wyprawie...


Ja również ale za rok jak kawałek plastiku odbiorę i sobie myślę jak są noclegi takich cenach to czemu nie wyrwać się i pojechać  na wakcje  chociaż na kilka dni .  Chociaż będą wspomnienia  i przygoda   
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
6033 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 19, 2007, 16:20:08
wysłana przez nestor.mariusz
18 Odpowiedzi
10612 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 21, 2013, 19:06:34
wysłana przez PioteR
8 Odpowiedzi
4026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 31, 2014, 13:35:32
wysłana przez SONY
24 Odpowiedzi
2607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 13, 2020, 08:17:24
wysłana przez pawelooo2
15 Odpowiedzi
1250 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 30, 2022, 16:49:41
wysłana przez azbescik2