Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 07:55:18
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Rejestracja dwusuwu z zagranicy  (Przeczytany 3723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fizyk0

  • Gość
Rejestracja dwusuwu z zagranicy
« dnia: Stycznia 25, 2007, 15:37:38 »

Czy orientuje się ktoś z was jak wygląda sprawa rejestracji dwusuwowego motocykla kupionego w Niemczech.Oczywiście wszystkie dokumenty są.Gdzieś na stronce importera chyba nawet Jawy spotkałem się z dziwnym wpisem- BRAK MO¯LIWO¦CI PiERWSZEJ REJESTRACJI W POLSCE ZE WZGLęDU NA DWUSUWOWY SILNIK.Czy jest to prawda ,że nie można dokonać pierwszej rejestracji dwusuwu w Polsce? A jeśli tak to jak rejestruje się skuterki i inne nawet nowe motocykle (bo np. Yamaha ma w swojej nowe małe enduro z dwusuwowym silnikiem) ?
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Rejestracja dwusuwu z zagranicy
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 25, 2007, 20:05:08 »

Nie mam pewności, ale związane to chyba jest z normami EURO @ itd, dotyczącymi emisji spalin . Nowe 2-takty mają katalizatory, i chyba oto chodzi> <blink>
Zapisane

wojtekp21

  • Gość
Odp: Rejestracja dwusuwu z zagranicy
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 25, 2007, 21:56:10 »

Można rejestrować dwusuwy które mają do 125 ccm pojemności... tak mówi ustawa
Zapisane

Romek35

  • Gość
Odp: Rejestracja dwusuwu z zagranicy
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 25, 2007, 22:23:04 »

Przechodziłem ten problem. Jeżeli był już wcześniej zarejestrowany w UE to w przerejestrowaniem u nas nie ma problemu. Gorzej wygląda sprawa z zarejestrowaniem nowego 2-suwa, musi być homologacja. Jak się oriętuję z 350-ątką może być poważny problem.
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: Rejestracja dwusuwu z zagranicy
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 25, 2007, 23:25:08 »

Był zarejestrowany w Niemczech do 2003 r.Na tzw. wymeldowaniu jest  2003 r.Czy bedzie problem?
Zapisane