Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maj 03, 2024, 01:13:48
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: brak 5tki w TS ce  (Przeczytany 9740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fizyk0

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2007, 15:22:59 »

Przeglądnałem historie na naszym forum i nie znalazłem takiego modelu.Był co prawda prototypowy boxer troszkę podobny,ale nie V-ka.To jest napewno Jawa???
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2007, 15:42:09 »

Kolego Krzysztofie ....

na moje wprawne przepite ostatnio oko to nic innego jak Honda CX 500 (silnik 500ccm w ukladzie V poprzecznie po 4 zawory na garnek-dwa gazniki, pedzona walkiem kardana, 50KM ze skrzynia "6") ¦miem tak twierdzic bo na zdjeciach widze:
-charaktersystyczny zbiornik (jak cz ale duzo dluzsz)
-charakterystyczne boczki  i zadarta do gory kanape,
a ponadto lane fele krotkie "hondowe" tlumiki, ten emblemat na zbiorniku jak zlamane "L"     

Tak wiec Kolego Krzysztofie  do raportu wzywam  :)
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3509
  • Smoczyciel
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2007, 15:42:49 »

Krzysztof nie dałoby rady dorzucić zdjęcia w większym formacie??? <crybaby>
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Tomek

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2007, 17:38:01 »

poszperałem trochę i nie znalazłem żadnego prototypu z silnikiem fałką, Fizyk ma rację były podobne boxery. Zgadzam się z Tobą Paweł to jest najbardziej do CXa podobne. Panie Krzysztofie czekamy...
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2007, 20:32:44 »

Genialnie <punk> <punk> <punk> <punk> <punk> <punk>
Zamierzony efekt został osiągnięty <punk> <punk> <punk>
PANOWIE (pañ tu podobno nie ma) ;) :>
O ile dobrze pamiętam, dyskusja dotyczyła 5-tego biegu w jawie. <blink>
 To co widzicie na zdjęciach jest synonimem 5-tego biegu. ;)
Nigdy nie twierdziłem, że jest to jawa (ale emocje), po prostu kiedy brakuje mi 5-tki w jawie dosiadam tego niebieskiego. Bardzo mnie cieszy, że niektórych kolegów skłoniło to do poszukiwañ. Historia jawy jest na prawdę ciekawa i warto ją poznać, a Demonos wyłożył ją w super sposób.
Oprócz tego niebieskiego szczytu techniki lat 70-tych posiadam jawe ts z woziem z boku (wczoraj w tej śnieżycy zrobiłem trase Oława-Legnica-Lubiñ-Wrocław-Oława- około 300km).
Dzięki niebieskiemu wiem dlaczego mam jawe, dzięki jawie nie neguje niebieskiego
Co do zdjęć, zmniejszał je kolega z forum i chyba przesadził, ale wszystkim zainteresowanym postaram się dosłać na meila.
Przepraszam za podpuchę, ale dzięki niej było trochę życia w wątku.
Pozdrawiam <thumbup>



PS. nie piszcie do mnie panie Krzysztofie, nie mam jeszcze 60-ki na karku po pierwsze, po drugie na pana trzeba mieć wygląd i pieniądze, a z tym pierwszym u mnie słabo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 20:38:56 wysłana przez Krzysztof Rudnicki »
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2007, 22:01:19 »

no to  :P
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2007, 23:46:22 »

¯art Tynfa wart
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3509
  • Smoczyciel
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2007, 09:25:48 »

Eh krzysztof tu wzbudził pewne emocja a to nic....
TO NIE JAWA <crybaby> <crybaby> <crybaby>
Ale za emocje Krzysztof <cheers> <beer>
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2007, 15:50:09 »

Krzysztof jak dlamojej skromnej osoby sprawa byla jasna bo kolega z drugiego konca ulicy ma taka sama tylko czerwona i po strzale w przod wiec nie jest na chodzie, ale jak tylko zobaczylem fotki to od razu wiedzialem ze to żadna jawa bo nie bylo jaw z silnikiem V. Tak na marginesie całkiem przyjemy motocykl tak w w ygladzie jak i w prowadzeniu (kalsyczny wyglad ze sportowym zacieciem) 

Ale podpucha z tymi zdjeciami dobra byla  <cheers>   
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 27, 2007, 09:48:55 »

Do zalet tego motocykla, zaliczyć trzeba to, że jest REMONTOWALNY, tzn. posiada wymiary naprawcze wału, cylindrów, itd. Nie jest to konstrukcja jednorazowa (zużyty element wymieñ na nowy, lub nabąd¼ nowe moto), jeszcze wtedy japanisze miały inne założenia marketingowe. Coś, jak jawa, dniepr itp. Nie potrzeba laboratorium NASA do obsługi, a serwisant nie powie, że jak nas stać na wydatek 50000pln, to trzeba się liczyć z tym, że wymiana oleju+synchro to raptem drobne1200pln :(
Zapisane

rzorzo

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2007, 11:16:38 »

Moją cx-a stoi grzecznie w garażu pomiędzy dwiema młodszymi czeskimi siostrami.  ;] ( i enerdowskim bratem   ;) )

A co do 5-tki w Jawie. W Mz-tce Ts dodanie 5-tego biegu osłabiło konstrukcję skrzyni. Nie wiem dokładnie o co chodzi (mniejszej szerokości koła zebate, kolejny wałek, zmieniacz???) , ale większość polecaja skrzynię 4-kę. Poza tym przy tak potwornym momencie obrotowym knedla wystarczą nam cztery biegi. :] :]










Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2007, 17:09:11 »

co do skrzyni w MZ to mialem wlasnie kiedys model TS 4 biegowy i akurat w tym moim skrzynia byla juz rozsypana jak ja kupilem
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 28, 2007, 09:24:33 »

Nie ma niezniszczalnych skrzyñ biegów, ich trwałość zależy w dużym stopniu od użytkownika <yes> <yes>
Zapisane

JAWOWICZ TS

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 28, 2007, 10:01:49 »

Dlatego mi sie posypała... Nie umiem jeżdzić.. :P
Zapisane