Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 14, 2024, 19:11:04
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Mam problem z ładowaniem  (Przeczytany 7291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wódz

  • Gość
Mam problem z ładowaniem
« dnia: Czerwca 21, 2006, 14:39:08 »

Teraz już kontrolka od ładowania pali się cały czas <thumbup>.Przeczyściłem styki w przeka¼niku.Akumulator co prawda jest bardzo kiepski,ale jak motocykl zapale(tylko na pych da rade) to za moment gaśnie.Regulator jest nierozbieralny,wiec go nie rozbieram :P.Czy moze to być wina wspomnianych juz przezemnie kondensatorów i przerywaczy????
Pozdrawiam
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 21, 2006, 15:22:49 »

Jeśli kontrolka się świeci to raczej ładwoania nie ma i nie jest to raczej związane z układem zapłonowym. Sprawd¼ wszytskie styki i kable, konektorki, szczotki. Jeśli masz oryginalny regulator napięcia to on jest rozbieralny więc można sprawdzić (przy braku wiedzy elektronicznej) przynajmniej wizualnie czy coś popalone nie jest. Sprawd¼ też oczywiście prostownik. Jeszcze raz powtarzam- raczej nie ma to nic wspólnego z układem zapłonowym, chociaż może się tak zdarzyć, że na skutek braku ładowania aku jest już tak słabe że iskra jest tak słaba że nie ma siły przeskoczyć w cylindrze (na powietrzu iskra ma łatwiej) i zapalić mieszanki.
Zapisane

Verolex57

  • Gość
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 21, 2006, 15:55:30 »

Jeśli kontrolka się świeci to raczej ładwoania nie ma i nie jest to raczej związane z układem zapłonowym. Sprawd¼ wszytskie styki i kable, konektorki, szczotki. Jeśli masz oryginalny regulator napięcia to on jest rozbieralny więc można sprawdzić (przy braku wiedzy elektronicznej) przynajmniej wizualnie czy coś popalone nie jest. Sprawd¼ też oczywiście prostownik. Jeszcze raz powtarzam- raczej nie ma to nic wspólnego z układem zapłonowym, chociaż może się tak zdarzyć, że na skutek braku ładowania aku jest już tak słabe że iskra jest tak słaba że nie ma siły przeskoczyć w cylindrze (na powietrzu iskra ma łatwiej) i zapalić mieszanki.
Zapisane

Verolex57

  • Gość
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 21, 2006, 16:00:59 »

Witaj!
Przepraszam - poprzednia odpowiedz nie jest moja. Klopot z wyswietlaniem strony - ( Mac)
Ale do rzeczy -) Klopoty jakie mialem z ladowaniem w Jawie w miom przypadku spowodowane byly przez szczotkotrzymacz alternatora. Sprawdz go i mocowanie szczotek oraz dochodzace przewody. Przy zakladaniu szczotkotrzymacza uwazaj - latwo uszkodzic szczotki.
Powodzenia!
Andrzej
Zapisane

emzet

  • Gość
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 21, 2006, 17:41:03 »

mnie ostatnio dopadł podobny problem - coś jakby słabo łądowało - i rzeczywiście było około 11V. Motocykl palił, ale przy skręcaniu (włączony kierunek, redukcja biegu) kontrolka się zapalała. Winny prostownik - jak się go wykręci, to od spodu widać połączenia takimi drucikami ledwo ledwo przylutowanymi - wystarczyło oprządnie zlutować i teraz znów chodzi jak "talala"
Zapisane

miloww

  • Gość
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 26, 2006, 21:44:33 »

a jak tak miałem, jak mi wirnik prądnicy przytarło.  Jak w/w rady nie przyniosą efektu to możesz jeszcze miernikiem zmierzyć wirnik i stojan.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 26, 2006, 22:19:01 »

ten wątek chyba był już poruszany porzeszukaj forum...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

wojtas.87

  • Gość
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 05, 2006, 13:45:05 »

Też miałem problemy z ładowaniem! Zmierz sobie napięcie wzbudzenia na szczotkach, powinno ono wynosić około 3-4V na pracującym silniku. Jeżeli jest mniejsze to sprawd¼ kable od szczotek. Jeżeli są dobre to wymieñ regulator napięcia na Fiatowski 6-diodowy. Napięcie ładnie utrzymuje się na poziomie 14V, a kontrolka gaśnie od ok. 1400obr./min
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 09, 2006, 10:42:23 »

"Jeżeli są dobre to wymieñ regulator napięcia na Fiatowski 6-diodowy."ale z jakiego fiata bo mam ten sam problem.A ze skody chyba jest taki sam.Można przypasować inny prostownik np.z samochodu.Złom niedaleko:DProszę o podpowiedz co można załozyc z innego samochodu do jawy bo juz raz do jednej kupowałem wszystko od podstaw i majatek wydałem.Jak cos to na gg i jak macie to zdjecia mile widziane.9247305.pozdrawiam <punk>
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 10, 2006, 17:47:14 »

regulator napiecia na diodach ?? prostownik to tak
sam regulator ma moze w sobie diody ale pewnie nie 6  :)
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

K2squad

  • Gość
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 11, 2006, 23:55:59 »

 <oops>ale sie chlasłem.chodziło o prostownik.sorki.
Zapisane

jowka

  • Gość
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 28, 2006, 23:49:09 »

Ja mam akus od BIZONA i pali gdy tylko zblizam sie do garazu!!! mam KADETA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 07, 2006, 08:49:42 »

jak wnioskuję z fotki masz ten sam model co ja  <thumbup>  <worship> <cheers>, to polecam na próbę od kogoś podmienić legler, ja już chciałem kupować nowy aternator  <mur> ale kolega mnie oświecił i zamiast 200 wydałem 50 bo to był legler a miesiąc kombinowałem tak więc spróbuj tej metody. 

powodzenia <punk>
Zapisane

Wódz

  • Gość
Odp: Mam problem z ładowaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 13, 2006, 15:22:50 »

Oddałem to w koñcu do mechanika i okazało się że był zepsuty prostownik i popaliło pół instalacji...
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2015, 13:37:38
wysłana przez Ajgor
3 Odpowiedzi
2758 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 16, 2016, 22:35:36
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
3 Odpowiedzi
2545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 26, 2017, 19:23:28
wysłana przez oskare2345
15 Odpowiedzi
3153 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 31, 2018, 09:39:31
wysłana przez muczacz
5 Odpowiedzi
2036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2020, 08:00:32
wysłana przez Rogal09