Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 12:02:32
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: £ożyska igiełkowe w Jawie 350?  (Przeczytany 4457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elkandor

  • Gość
£ożyska igiełkowe w Jawie 350?
« dnia: Grudnia 29, 2007, 23:47:58 »

Jako, że jestem nowy na forum to na sam przód jak tradycja każe przywitać się chciałem - CZeść kamracka braci.

I może nie ładnie ale prosto z mostu pytanie z wprowadzeniem?
Z wielu wątków na forum wywnioskowałem, że większość Osóbek jest za igiełkami w tulejkach zarówno w korbowodach jak i na wałku pośrednim skrzyni zamiast igiełek w koszyczkach.

Ale jestem ciekawy czy takie igiełki występują w sprzedaży czy mają jakąś grupę selekcyjną ?
Moim zdaniem skrzynia jest najtrwalszym elementem silnika Jawy i pewnie można dotoczyć nową tulejkę stare igiełki i sprawa się zamknie.
Natomiast w przypadku główki korbowodu trzeba zachować należytą dokładność bo przecież luz na sworzniu musi być odpowiedni bo jak nie to zaraz to będzie dzwonić, a raczej pukać.
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: £ożyska igiełkowe w Jawie 350?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 30, 2007, 10:47:28 »

Witam
Igiełki są dostępne bez problemowo- w czwartek odebrałem wał z regeneracji od ruszczyka i były igiełki. Co do nad wymiarów to nie wiem czy są bo raczej jak korbowód stuka to regeneracja wchodzi w grę. Co do igiełek w skrzyni to mam tulejki więc nic nie powiem
Zapisane

elkandor

  • Gość
Odp: £ożyska igiełkowe w Jawie 350?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 30, 2007, 11:35:06 »

A ile dałeś za wał, bo tak mi się zdaje że klient trochę przesadza z cenami?
Zapisane

alan666888

  • Gość
Odp: £ożyska igiełkowe w Jawie 350?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 30, 2007, 11:36:31 »

Po co cos dorabiać i kombinować, najlepiej kupic nowe i mieć problem z głowy, czasami dorabiając mozna coś spierniczyć i będzie gożej niż fabryka zrobiła.
Zapisane

Renegade

  • Gość
Odp: £ożyska igiełkowe w Jawie 350?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 30, 2007, 12:59:07 »

Ja mam na skrzyni nowe łożyska igiełkowe kupione w ag-mocie i nie narzekam. Już nie raz rozpoławiałem silnik i nie raz się rozsypały ale trochę £T43 pobawić się w układanie i jest  <thumbup>
Co do główki korbowodu to ja mam koszyki również kupione w ag-mocie i również jestem zadowolony. Bo na samą myśl układania pojedynczych igiełek w korbowodzie robi mi się nie dobrze <mur> już raz prubowałem u kolegi w CZ i po całym dniu kazałem mu kupić koszyki.
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: £ożyska igiełkowe w Jawie 350?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 30, 2007, 14:40:18 »

Pełna regeneracja 360zł. A igiełki w korbie tez na smar i bez problemu się składa - trochę cierpliwości Panowie cierpliwości
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: £ożyska igiełkowe w Jawie 350?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 30, 2007, 14:56:39 »

Hyhy , cierpliwosc , cierliwoscią , ale ja z kumplem kiedys skladalismy silnik z CZ , i zgubilismy jedna igielke ... wpadla do karteru , a mysmy o tym nie wiedzieli . Nie chce pisac co sie dzialo po odpaleniu ... jak gdzies znajde tego tloka to porobie zdjecia i wrzuce w galerie =] Cylinder poszedl juz dawno na zlom . I ja sie nauczylem ze koszyczki sa moze troche mniej trwale , ale za to bezpieczniejsze  :)
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: £ożyska igiełkowe w Jawie 350?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 30, 2007, 17:18:58 »

Dlatego wkładam na sworzeñ jeden dystans, potem wciskam kilkami sworzeñ tak Abt tylko korba przeszła, potem wciskam dalej i jak mi prawie wychodzi sworzeñ z korby sprawdzam czy SA wszystkie igiełki w kładami 2 pierścieñ. Trochę to upierdliwe ale idzie to zrobić
Zapisane

elkandor

  • Gość
Odp: £ożyska igiełkowe w Jawie 350?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 30, 2007, 21:06:59 »

Ej opy?
A czy nie jest tak?
Po kilku tysiąsach ( 4-5 tyś) puka, stuka , może dzwoni trochę. Zastanawiacie się co to może być ... a to główka korbowodu ma luzy jak Santa Maria za Columba  i co wtedy?
£ożyko z igizełkami zmienić nie problem natomiast igiełki z bieżnią to już sztuka. Bez wyjęcia wału trzeba mnieć odpowiedni stabilizator,a ściągacz i rozwiertak nastawny to już prawie cosmos? Nieprawdaż?
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: £ożyska igiełkowe w Jawie 350?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 30, 2007, 21:18:21 »

Kolego nie przesadzaj  jeśli po 5 tyś wybił ci się łożyskowanie sworznia to trafiłeś na lipny korbowód z garażu od Pana Józka. Moja jawa ma przejechane około 8 tys od nowości a wał regenerowałem bo prawa korba delikatnie pukała a lewa była dobra, sworznie luzów nie miały ( prawdopodobnie był ¼le zapłon ustawiony kiedyś tam).
Z tego co czytałem na forum to chłopaki po regeneracji smagają ładne tysiące i nic ich jawa nie dolega.
Niema co udziwniać trzeba dobrze zrobić moto je¼dzić normalnie( nie głupieć) a będziesz je¼dził i je¼dził
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 03, 2010, 13:39:55
wysłana przez roni2552
10 Odpowiedzi
6016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 08, 2017, 14:10:18
wysłana przez Piter
1 Odpowiedzi
2664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 17, 2013, 13:57:47
wysłana przez Markoltent10
11 Odpowiedzi
4542 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 02, 2017, 11:01:41
wysłana przez oskare2345
6 Odpowiedzi
2441 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 06, 2015, 20:46:14
wysłana przez Godzinkr2