Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 05:33:43
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: CZ 350 6v,problem z elektryka,a moze z czyms innym?  (Przeczytany 4589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mesjasz

  • Gość
CZ 350 6v,problem z elektryka,a moze z czyms innym?
« dnia: Kwietnia 02, 2006, 18:34:57 »

Witam
Niedawno kupilem Cezetke 6 V,znajomy przewiozl mi ja na lawacie-niestety w czasie naprawde intensywnego deszczu

Od razu pojawily sie problemy z odpalaniem,udawalo sie ja wlaczyc tylko na pych,z poczatku dziala na obydwa gary,po jakims czasie tylko na jeden.

Po wymianie swiec i naladowaniu akumulatora,wszystko bylo przez chwile w porzadku.

Nastepne dwa dni deszczu motocykl spedzil przykryty w raczej wilgotnym garazu,po tym czasie okazalo sie ze kontrolki przestaly dzialac,wlaczaly sie tylko na ulamek sekundy w czasie wkladania kluczyka do stacyjki

Po ponownym odpaleniu go znow dzialal tylko jeden tlok...postanowilem ponownie naladowac akumulator,tym razem postal dwa razy dluzej niz poprzednio -24 h...

Motocykl odpalil za pierwszym razem na dwa gary(pomimo tego kontrolki sie nie zapalaly - tym razem pozostaly martwe nawet w czasie wkladania kluczyka),po zgaszeniu i ponownym rozruchu dzialal juz tylko jeden gar,a za trzecim razem nie chcial juz wogole zapalic,i swiatla przestaly dzialac (wszystkie 3 proby odbyly sie w ciagu 5 minut


Ma ktos pojecie o co moze chodzic?Prosilbym o odpowiedzi w miare zrozumiale dla laika ;)
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: CZ 350 6v,problem z elektryka,a moze z czyms innym?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 02, 2006, 20:48:16 »

ja bym na twoim miejscu przyjzal sie dokladnie stykom wsuwkom cewek, jak tez stacyjce sprobuj poruszac kluczykiem na boki, albo wsadz inny kluczyk w ostatecznosci gwozdzia i sprawdz czy kontrolki sie zapala
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

andy250

  • Gość
Odp: CZ 350 6v,problem z elektryka,a moze z czyms innym?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2006, 07:30:44 »

Moim zdaniem wyglada to na brak ladowania i bardzo szybkie rozladowywanie sie akumulatora z powodu duzego poboru pradu przez zaplon, swiatla itp. tym bardziej ze ostatnio w mojej CZ tez padlo ladowanie ( na szczescie okazalo sie ze tylko kabelek pod zbiornikiem sie odlaczyl  :) ) i objawy byly podobne - najpierw klopoty z zaplonem  i nierowna praca silnika,jakis czas pozniej juz w ogole nie dalo sie jej odpalic.
Sprobuj zrobic tak - naladuj jeszcze raz porzadnie akumulator (ok 6,3-6,6 V), zamontuj w motocyklu i uruchom silnik. W trakcie pracy silnika zmierz napiecie na aku - jesli jest stale i ok. 7V (w kazdm razie wyzsze niz przy wylaczonym silniku) to jest w porzadku i przyczyna zlej pracy silnika lezy gdzie indziej.  Jesli jednak po uruchomieniu silnika pomiar napiecia wykazuje szybki spadek napiecia (6...5.8....5.6.... itd) tzn ze albo padlo ladowanie albo masz gdzies zwarcie w instalacji. Zmierz jeszcze uplyw pradu (amperomierzw szereg z aku) przy wylaczonym i wlaczonym zaplonie. Przy wylaczony powinien byc 0. Po wlaczeniu zaplonu chyba ok. 1-2 amperow. JHesli padlo ladowanie - sprawdz wszystkie elementy przy pradnicy (szczotki, przewody itd) potem regulator napiecia itd. Jesli jest zwarcie - trzeba szukac.....

mam nadzieje ze choc troche pomoglem
pozdrowienia i powodzenia
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: CZ 350 6v,problem z elektryka,a moze z czyms innym?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2006, 08:44:12 »

Moim zdaniem wyglada to na brak ladowania i bardzo szybkie rozladowywanie sie akumulatora z powodu duzego poboru pradu

Te 6voltowce jakieś strasznie wrażliwe na brak prądu są. Jak nie mam nabitego akumulatora na full to za nic nie odpali...  :-/
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: CZ 350 6v,problem z elektryka,a moze z czyms innym?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2006, 16:55:56 »

miałem takie same objawy w mojej CZ po kupnie, u mnie problem polegał na tym że miałem połamany szczotkotrzymacz w tym miejscu gdzie zakłada się blaszke trzymającą szczotki, ktoś wpadł na pomysł  <oops>(poprzedni właściciel) żeby blaszke odwrócic i żeby trzymałaszczotke dotykając prądnicy, aku szybko traciło prąd nie paliła na jeden gar (ale to też przez to że głowica nie miała gwintu..) no i szybko eletrolit ubywał


Ale nakręciłem może ktośto zrozumie... <mur>
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
4489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 28, 2006, 10:23:40
wysłana przez Gooch
9 Odpowiedzi
6043 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 03, 2015, 13:04:35
wysłana przez muczos
13 Odpowiedzi
4678 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 25, 2014, 20:15:01
wysłana przez Damiancz.350
15 Odpowiedzi
3049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 20, 2017, 11:32:13
wysłana przez zabuo
32 Odpowiedzi
5414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 16, 2019, 17:21:18
wysłana przez Blenders