Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 13:39:38
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa 50 mustang problem z powietrzem  (Przeczytany 8445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« dnia: Października 27, 2010, 13:48:39 »

Widzę że Wam się nudzi więc opisze problem z jakim się borykam już czwarty dzieñ. Otóż pewien Pan dał mi do naprawy jawe 50 mustang, remont generalny 4 godzinki mi zajął wsadziłem silnik gra i buczy . Kasa wzięta i Pan pojechał do domu . Dwa tygodnie pó¼niej wziąłem od tego samego Pana skutera - naprawiony oddałem -kasa wzięta.
 Zostałem poproszony o poprawienie zapłonu w jawce bo chyba się przestawił, no to ja trach odpalam maszynę pięknie z pierwszego , lux pracuje ale gdy dam na max gazu dusi gadzinę aż zdechnie i tak za każdym razem -jechać się nie da.
 Mustaniem dojechałem do siebie ( o dziwo dojechał ) rozebrałem zapłon , ga¼nik i nic nie znalazłem . Filtr czysty, ustawiłem zapłon od nowa i nic nie dało jedynie pomaga zdjęcie rurki od filtra przy ga¼niku. Po tej czynności jawka chodzi jak strzała ale już nie z tą siłą co wcześniej tylko że po zgaszeniu jest nie do odpalenia.
 
   Rozebrałem silnik raz jeszcze wstawiłem wszędzie nowe uszczelki i simeringi , łożyska są nowe zero luzu na korbie jak i na cylindrze zapłon ustawiony czujnikiem na 1,8mm przed GMP. Problem się powtarza , kondensator też jest dobry.
   Proszę o mądre pomysły jak i te głupie bo jak się grzebie cztery dni to w głowie się pierniczy . Aha wersja odblokowana.
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

BoNes

  • Gość
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #1 dnia: Października 27, 2010, 14:39:36 »

Ja ciągle trafiałem na zawalone tłumiki, może to jakieś fatum ? bo nigdzie nie słyszałem żeby ktoś miał z tym problemy. Ogólnie te świrowanie z ga¼nikiem to norma. Jakaś technologia z kosmosu... albo zemsta czeskiej władzy  :>
Kuzyn dostał na wakacje Jawke skutera, je¼dziłem ja tym trochę. Jako że benzyna się skoñczyła w baku, zalałem swojej 1:50 olej Stihl a benzyna 98 Ultimate z BP (był Mixol 1:30 a raczej na oko. + 95 z jakiejś stacji krzak). Jakie zaczęło się z tym świrowanie pawiana... Problemy z odpalaniem, Jawka nie jedzie jak się nie trzyma zatopionego pływaka choć poziom dobry. Po zalaniu znowu poprzedniego paliwa Jawka wróciła do życia.
A z tego co kumpel mówił to kombinowanie z różnymi dyszami ułatwia regulacje ga¼nika.
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #2 dnia: Października 27, 2010, 14:51:18 »

tłumik czysty. Sprawdzałem ale paliwo.....hmm
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Luki

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 128
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2010, 14:55:03 »

¦wieca lub cewka WN.
Zapisane
Ogar 205
CZ 175/487
Ogar 200
Jawa 350/638.1

WujoWojtas

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 358
  • Jawer
    • Poduszki dla dzieci
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2010, 15:05:14 »

Co do paliwa, to ja w takie rzeczy nie wierze. Moi wszyscy kumple zawsze mówili, że na takiej małej stacji jest paliwo do dupy, bo im zawsze nie chodzą po nim sprzęty. Jednak ja tankowałem tam motorynkę (wiosna, lato, jesieñ, ZIMA), miñska, teraz jawę i jawkę 50 i nie zauważam żadnej różnicy w działaniu motora na tym paliwie, czy na takim z orlenu itd

Sprawd¼ trop ze świecą i cewką, tak jak mówi luki725. Moja jawka 50 świrowała podobnie na lipnym ga¼niku (zepsuł się z dnia na dzieñ)
Zapisane
634 + velorex 562,
356, 638, 555, 20, 472.6 (niekompletna... Jeszcze

piotrek12

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 72
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2010, 15:05:44 »

Paliwo zmieñ, ostatecznie wygotuj ga¼nik w occie na 100% pomaga jeśli chodzi o te sprawy
Aha do wersji odbl to zapłon 2,0mm przed gmp ;)
Zapisane
    Status GG
W garage: CZ 350 6v 83'. Simson S51 6V 83'

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2010, 15:10:12 »

cewkę wykluczam jak i świecę bo jak odpali bez gumy od filtra to chodzi bosko i wolne obroty i wkręca się ładnie . Ale pó¼niej ciężko ją odpalić gdyby była wina cewki to by nie odpalała lub nie działała na gorącym silniku. Coś czuje że może ją zalewa.... ale to by znów odpalała
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

WujoWojtas

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 358
  • Jawer
    • Poduszki dla dzieci
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2010, 15:12:45 »

Hm, ja w 9/10 przypadków leję stihla, ale właśnie na tej wspomnianej małej stacji nieraz nie mam przy sobie oleju i koleś wlewa mi jakiś olej. co to jest, nawet nie pytam, nie zwracam uwagi na proporcje (1:40 i te sprawy), a moto idzie jak trzeba ;) Także chyba po prostu mam szczęście.

Jednak skoro wiele osób spotkało się z tym, że to paliwo i olej są winne, to może faktycznie coś w tym jest...

Podmieñ ga¼nik jak masz inny
Zapisane
634 + velorex 562,
356, 638, 555, 20, 472.6 (niekompletna... Jeszcze

Piankos

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 21
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #8 dnia: Października 27, 2010, 15:27:44 »

pobaw się z różnymi świecami najlepiej różnych marek, ewentualnie coś z platynami albo cewką WN
Zapisane
Ogar 200
Jawa 350TS
Jawa 350 634
MZ ETZ 150

Jawsim

  • Gość
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #9 dnia: Października 27, 2010, 15:53:20 »

Dam Ci radę- we¼ to wywal. Poważnie. Te motorowery im dokładniej zrobisz tym gorzej chodzą. Na zajechanych łożyskach,bez pierścienia, z rurą od odkurzacza i rajstopom na gumce na koñcu na poobijanym ga¼niku i na połamanej fajce zapłonowej chodzą. No i koniecznie musi być nieszczelny wydech. Zmarnujesz czas i pieniądze szukając przyczyny a to na ogół jest coś tak głupiego,że nawet na to nie wpadniesz- jak masz zamiar zajmowac się naprawa jednośladów to unikaj takich wynalazków ( podobnie jak dojebanych simsonków ) jak ognia. Guzik nie zarobek a czasu zmarnujesz przy tym co nie miara.

Ale skoro jesteś ambitny to powalcz z ga¼nikiem. Silnik dostaje za mało powietrza.  Zobacz czy rurka metalowa "łapiaca " powietrze do airboxu się nie przytkała.
Zapisane

Bulo

  • Towarzysz partyjny pierwszego sortu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 829
  • Bo żyje się raz...
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #10 dnia: Października 27, 2010, 16:05:17 »

Mialem to samo jedynie walka z poziomem paliwa dala taki rezultat ze da sie jezdzic na gumie od filtra i skarpecie na gorze  <lol> tylko zaplon jakos wiecej niz 2,5 mialem
Zapisane
Leję miksa, hipola i jestem z tego dumny...
Miętka Faja z jajkami nie tuckami

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #11 dnia: Października 27, 2010, 16:11:58 »

Jawsim wiem o tym ale spodziewałem się drobnostki którą poprawię w 5 min a tu dupa grzebie przy tym skur...wielu już 4 dzieñ i dupa. ¯al mi dupsko ściska że takie gówno ( bez urazy ) a ja se poradzić nie mogę . Tyle chociaż że chłopina za wszystko dobrze płaci. Do poważniejszych remontów jeszcze brak mi specjalistycznych narzędzi i muszę działać na zasadzie podwykonawców. Siądę dziś raz jeszcze , zapomniałem że pływaka nie sprawdziłem ...  ide
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Jawsim

  • Gość
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #12 dnia: Października 27, 2010, 16:18:41 »

Id¼ i sprawdzaj- diabeł tkwi w szczegółach
Zapisane

Luki

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 128
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #13 dnia: Października 27, 2010, 19:38:15 »

a próbowałeś zakładać inny ga¼nik?? ja w ogarze 205 miałem kiedyś coś takiego że je¼dziłem sobie jednego dnia ładnie i pięknie odstawiłem do garażu na drugi dzieñ chcę poje¼dzić kopie kopie i nic odkręcam świece i jest zalana przeczyszczam i pcham odezwał się raz i znów świece zalało męczyłem się z zapłonem, świecami, kondensatorami cały iskrownik kilka razy rozbierałem i z powrotem składałem ga¼nik też ustawiałem i czyściłem i nic. wreszcie dorwałem od kolegi drugi goły ga¼nik bez pływaka dysz itp... założyłem dysze pływak i resztę z tego ga¼nika co miałem i w koñcu zagadał... spróbuj inny ga¼nik założyć nową świece i cewkę WN chociażby zapożyczyć z jakiejś innej w pełni działającej maszyny... i nie wykluczaj świecy tylko dlatego że odpala bo nie raz miałem taki przypadek w swoim ogarze, cezecie i w motorach które remontowałem że odpalić nie było trudno ale jak się siadło i chciało jechać to buuu... przy delikatnym obciążeniu silnik gasł.
Zapisane
Ogar 205
CZ 175/487
Ogar 200
Jawa 350/638.1

madras30

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #14 dnia: Października 27, 2010, 20:35:43 »

zacznij od mieszanki tj zalej o zalecanym składzie i zobacz co sie dzieje a to co ma usuñ nawet z ga¼nika

ja tez dam przykład:
możnaby powiedzieć to samo co u Ciebie . okazało się, że gość wlał na oko jak do wueski. Paliwo było ,świece zmieniane, zapłon i tez bez rury łapał jakby itp, ga¼nik ok a dalej nie gada . Kielicha czyściochy, przebieżka na biegu bez świecy by wydmuchać nieco to co miał w skrzyni korbowej- zaskoczył moment. A potem paliwo a mojej Jawy 1:40 na próbę i sam sie zdziwiłem jak czułe są te małe motorki na olej. A tez upaprałem się trochę zanim przypadkiem to wyszło.
Zapisane
3.5 (38) TS

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 07, 2010, 10:59:54 »

witam, niepotrzebnie rozbierałeś silnik i czyściłeś ga¼nik, wszystko łącznie z zapłonem jest w pożądku - męczyłem się z tym pół roku- była zima więc nie tak zaciekle, masz nieszczelność w układzie ssącym - czyli po polsku gdzieś ciągnie lewe powietrze - na 95% obudową filtra powietrza - musi być ona szczelna żeby nie ciągnęło lewego powietrza, albo ewentualnie jest dziura w gumie od filtra do ga¼nika - moge się założyć o skrzynkę wódki że to jest przyczyną - mała jawka wymaga więcej wiedzy i wysiłku niż duża od posiadacza
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2010, 11:02:12 wysłana przez mostasz »
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

Jawsim

  • Gość
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 07, 2010, 11:57:05 »

witam, niepotrzebnie rozbierałeś silnik i czyściłeś ga¼nik, wszystko łącznie z zapłonem jest w pożądku - męczyłem się z tym pół roku- była zima więc nie tak zaciekle, masz nieszczelność w układzie ssącym - czyli po polsku gdzieś ciągnie lewe powietrze - na 95% obudową filtra powietrza - musi być ona szczelna żeby nie ciągnęło lewego powietrza, albo ewentualnie jest dziura w gumie od filtra do ga¼nika - moge się założyć o skrzynkę wódki że to jest przyczyną - mała jawka wymaga więcej wiedzy i wysiłku niż duża od posiadacza

Poczekamy aż Gustaw zrobi i powie co było przyczyna ale tą skrzynkę wódki właśnie postawiłeś na stół.  Jakbyś poczytał to zauważyłbyś,że ona bez filtra chodzi lepiej niż z filtrem- czyli cierpi bardziej na niedobór niż nadmiar powietrza. Dalej stawiasz skrzynkę?? Nigdy nie mów ,że cos jest na 100% w przypadku Jawy 50. Zwłaszcza gdy jej nie widzisz.
Zapisane

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 07, 2010, 15:27:28 »

miałem identyczne objawy - jawka jeżdże 13 lat w tym osiem ostatnich do tego roku przestała, miałem identyczny problem i też wszystkiego się czepiałem - dobrze że nie rozpołowiłem silnika, ale uszczelkę pod cylindrem zmieniałem z tego powodu, ten filtr w jawce jest bardzo dokładnie obliczony na ten ga¼nik i motor najlepiej pali zimny i gorący z założonym pouszczelnianym siliconem - jeżeli plastik jest powyginany i nieszczelny, filtrem i po zdjęciu rury będzie jechał dobrze a z rurą nie będzie chciał - poprostu jest wtedy lewe powietrze w układzie dolotowym i nie zasysa mieszanki tak jak powinno - z tego właśnie powodu jest rurka do filtra mała, powietrze zakręca 180*, przechodzi przez filtr i dalej gumową rurą do ga¼nika - ja też na to natrafiłem na forum małych jawek i jak zrobiłem (złożyłem pojemnik na filtr an siłę, bo się notorycznie rozszczelniał i trzymając w ręku odpaliłem) to nie mogłem własnym oczom uwierzyć jak zaczęła chodzić - jeżeli zrobił wszystko o czym pisał i nie oszukuje i kranikiem leci paliwo jak trzeba to dalej trzymam się swego - ale zgodzę się, większość awarii potrafi człowiekowi w tym motorku tyle zdrowia odebrać że nie da się tego opisać i czasami stary złom lepiej chodzi od takiego dopiero co po remoncie
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2010, 15:35:00 wysłana przez mostasz »
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

madras30

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
Odp: Jawa 50 mustang problem z powietrzem
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:27:09 »

Gustawie! odezwij się, Jak poszukiwania przyczyny?
Zapisane
3.5 (38) TS
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
6317 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 22, 2008, 20:06:59
wysłana przez bakczysaraj
jawa mustang 50

Zaczęty przez grzeskon Mechanika

8 Odpowiedzi
4359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 17, 2012, 15:15:30
wysłana przez Marcin_93
16 Odpowiedzi
7740 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 06, 2013, 10:32:25
wysłana przez korczi
4 Odpowiedzi
3389 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 25, 2013, 20:54:47
wysłana przez krzychu9412
14 Odpowiedzi
6697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 02, 2020, 20:44:01
wysłana przez Jacek_L