Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 10:37:44
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Amperomierz i wskaźnik temperatury w 472.5  (Przeczytany 4910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szkodnik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 134
Amperomierz i wskaźnik temperatury w 472.5
« dnia: Lipca 20, 2011, 14:08:15 »

Witam. Kupiłem deskę ze Skody 130 bo potrzebowałem prędkościomierza i nie mam teraz co zrobić z resztą. Jedyny zegar który może mieć jakiekolwiek zastosowanie w CZ to wskaźnik temperatury bo mam deskę bez obrotomierza. I teraz pytanie czy jest szansa że coś takiego będzie działało w instalacji 6v? Jeśli tak to czy ktoś może orientuje się od czego nadawałby się czujnik i czy ten zegar nie padnie po krótkim czasie od drgań? Wiem że pojawią się pytania po co mi takie gadżety więc odpowiadam z góry że jeżeli już posiadam taką deskę to zawsze można coś z tego zmajstrować bo i tak leży w garażu. Drugi mój pomysł to amperomierz. Znalazłem na allegro taki amperomierz przeznaczony do ciągnika http://allegro.pl/amperomierz-wskaznik-mtz-belarus-30-30-i1710734809.html który jest w stanie pokazać czy akumulator jest ładowany czy rozładowywany. Myślę, że nie jest to zły pomysł bo jaki jest bilans energetyczny w instalacji 6v każdy wie. Tylko znów pojawia się pytanie czy coś takiego ma szanse jakoś bezawaryjnie działać?
Zapisane

agmus1

  • Gość
Odp: Amperomierz i wskaźnik temperatury w 472.5
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2011, 14:12:53 »

30A +\- to całkiem sporo nie wydaje mi się by dokładnie to mierzyło, będą małe wychylenia wskazówki. Mierniki wskazówkowe mają największą dokładność przy 60% wskazania. Jak już amperomierz to taki +\- 10A. Wtedy będzie coś widać. Do poprzedniego pytania o wskaźnik temperatury to nie wiem.
Zapisane

Mofeix

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 881
Odp: Amperomierz i wskaźnik temperatury w 472.5
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 20, 2011, 14:14:02 »

Szukaj, było juz nie raz o czujniku.
Zapisane
    Status GG
Jawa 350 634 12V 1983r -Była
Vectra A GT 1994-Była
Kawasaki GPZ 500 1990r-Była
E30 Touring 325- Jest!

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Amperomierz i wskaźnik temperatury w 472.5
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 20, 2011, 15:39:53 »

ja się o godzinkę pomyliłem, bo bym cię szkodniczku przebił z tą aukcją
http://jawa-cz.site90.com/obrotomierz6v.htm
śmiało się to da zmontować i będziesz miał rasowy motocykl z obrotomierzem

czujnik też od skody i montujesz między blaszkami, a jak nie to zapytaj na forum mz bo tam ktoś ma czujnik i zegar od golfa gti w mz etz 250 to ci podpowie jak to zrobić - ja z nim rozmawiałem na zlocie w białymstoku
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 15:42:22 wysłana przez mostasz »
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

szkodnik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 134
Odp: Amperomierz i wskaźnik temperatury w 472.5
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 20, 2011, 17:08:21 »

A podpowiedzcie mi koledzy w jaki sposób sprawdzę czy ten zegar działa na 6V? Wystarczy podpiąć go pod akumulator i coś tam pokaże czy muszę mięć podłączony do niego jeszcze jakiś czujnik? Najwyżej coś może znajdę bo walają mi się takie graty ale na pewno nie od Skody. A rasowego motocykla z obrotomierzem nie będę miał bo deska od Skody jest w wersji bez obrotomierza. Szkoda ale jak się kupuje towar deficytowy to nie ma wyboru.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 17:11:06 wysłana przez szkodnik »
Zapisane

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Amperomierz i wskaźnik temperatury w 472.5
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 20, 2011, 17:20:41 »

bez czujnika nie powinien nic pokazać i może pod 6V nie działać wcale
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

szkodnik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 134
Odp: Amperomierz i wskaźnik temperatury w 472.5
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 20, 2011, 17:24:41 »

Właśnie obawiam się że nie będzie działał ale spróbować można. Jeżeli nie będzie działał to dam sobie z tym spokój bo mi jakoś specjalnie na tym nie zależy, skoro już mam to można by coś zmajstrować jeżeli nie ma z tym większego problemu. Bardziej przydatny wydaje mi się amperomierz.

Edit:

Sytuacja wygląda tak: Znalazłem prawdopodobnie sprawny czujnik od CC 700, wychodzą z niego dwa przewody. Zegar od Skody ma 3 złącza: +,- i jakieś ze strzałeczką podejrzewam że sygnał z czujnika. W desce do zegara dochodzi kabel czerwony do +, niebieski do - i drugi czerwony do tego trzeciego złącza. Czujnik ma dwa czarne. Teraz byłbym wdzięczny gdyby ktoś pokierował mnie jak to wszystko ze sobą pospinać żeby sprawdzić pod napięciem 12V czy to w ogóle zadziała.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 17:41:06 wysłana przez szkodnik »
Zapisane

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 861
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Amperomierz i wskaźnik temperatury w 472.5
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 20, 2011, 17:39:41 »

amperomierz moze ci pokazać co najwyzej pobór pradu(im wiecej urzadzeń włączysz tym bardziej sie wychyli wskazówka)Jeśli juz to Woltomierz
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

szkodnik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 134
Odp: Amperomierz i wskaźnik temperatury w 472.5
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 20, 2011, 17:44:51 »

Ale ten amperomierz ma skale + i skalę - co podejrzewam, że da mi taki efekt, że gdy prądnica będzie ładować akumulator będzie pokazywał natężenie w skali + a jeżeli akumulator będzie rozładowywany amperomierz będzie pokazywał natężenie w skali -. Ten amperomierz jest chyba nawet do takiego zastosowania przeznaczony tyle że w ciągniku.

Edit:

Czujnik który znalazłem to chyba jednak nie to czego potrzebuję. Czujniki temperatury mają chyba jeden przewód i znalazłem nawet taki czujnik tyle że pisze na nim 24V więc wątpliwa sprawa żeby zadziałał na 12V a co dopiero na 6V. W tej chwili pozostaje mi tylko myśleć jak to może wyglądać bo nie mam jak sprawdzić w praktyce. Problem w tym, że nie bardzo pasuje mi kupować czujnik jeżeli ma się okazać że na 6V to nie zadziała. Może ktoś próbował coś takiego zmajstrować w instalacji 6V?
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 18:54:58 wysłana przez szkodnik »
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 24, 2012, 12:52:34
wysłana przez jawol RIP
14 Odpowiedzi
9817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 26, 2013, 10:01:10
wysłana przez kozulec
14 Odpowiedzi
6692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 02, 2020, 20:44:01
wysłana przez Jacek_L
77 Odpowiedzi
20126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 25, 2016, 19:11:19
wysłana przez holger RIP
5 Odpowiedzi
1497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 11, 2020, 09:17:38
wysłana przez sebatoja