Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 18, 2024, 22:11:10
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa TS tabliczka znamionowa....  (Przeczytany 9119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gringo

  • Gość
Jawa TS tabliczka znamionowa....
« dnia: Września 02, 2006, 19:05:52 »

Panie i Panowie mam prośbę powiedzcie mi gdzie Wasze zJawy TS maja tabliczki znamionowe...
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2006, 19:11:27 »

na główce ramy - dwie pionowa i pozioma :)
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #2 dnia: Września 02, 2006, 19:14:58 »

na główce ramy - dwie pionowa i pozioma :)



o kurwa..... to ja sie nie¼le wjebałem..... kupiłem sprzet z tylko jedna tabliczką tą z numerami, na boku ramy koło silnika na płaskiej czesci ramy do ktorej jest montowany tył silnika....
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2006, 20:49:31 »

tam kolego powinieneś mieć nabite numery

ale co sie przejmujesz kup na allegro czystą tabliczkę , dobij co trzeba i umieśc gdzie trzeba :)
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2006, 20:51:33 »

acha jutro postaram się pstryknąc zdjęcie i zamieścić :)
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #5 dnia: Września 03, 2006, 00:35:51 »

A ja mam jedna jedyna .....
i jest to w 100%oryginal zero kombnacji (no fakt ze to ten typ jawy z silnikiem 6v z czesi ale ram jest jawowska) pozwole sobie stwierdzic ze to jest chyba zalezne od modelu
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

bryllu

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #6 dnia: Września 03, 2006, 04:08:41 »

yyy nie ma 2 tabliczek, jest jedna tylko na główce ramy z wybitymi numerami, a potem są wybite numery na silniku i po prawej na uchwycie silnika z płaskiej wytłoczki nabite numerki ramy:) .Breinowi chyba o to chodziło :) A Paweł ma tak samo jak w TS bo rama jest podobna tylko inne uchwyty silnika, baku, i siedzenia - miałem kiedys taką Jawe LUX  :>
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #7 dnia: Września 03, 2006, 09:31:36 »

yyy są, tyle że w... CZ - przepraszam mnie się porypało (jakaś zaćma czy cuś). W TS oczywiście jest jedna umocowana na główce ramy - najczęściej na prawo. Na ramie po lewej stronie za silnikiem nabite są numery w pionie czytelne z dołu do góry.

zdjęcie główki ramy Cześki:
http://www.smyksc.pl/obecnie/ZZ%20(2).jpg
http://www.smyksc.pl/dewastacja/c%20015.jpg

Zdjęcie na którym widać tabliczkę w TS:
http://www.smyksc.pl/obecnie/Zjawa019.jpg

Naprawdę ogromnie przepraszam za wprowadzenie w błąd
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #8 dnia: Września 03, 2006, 09:47:38 »

szczególnie foto na którym wiadac posięcenie i skupienie kolegi z francuzem i śrubokrętem niemałych rozmiarów pastwiącego sie nad tabliczka parawdę zasługuje na uwage :-)
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #9 dnia: Września 03, 2006, 11:13:17 »

nono to były ostatnie chwile mojego starego motocykla... tabliczki zachowałem na pamiatkę :) Ale zgadza się: przyjaciele z poświęceniem pomagali :)
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #10 dnia: Września 03, 2006, 12:04:44 »

Też mam dwie tabliczki w mojej Jawie CZ... co jest na pierwszej to wiem, ale do czego jest na druga i od czego są na niej numery?


pzdr
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #11 dnia: Września 03, 2006, 14:06:46 »

hym wiec miewało sie to tak http://www.smyksc.pl/obecnie/Zjawa019.jpg taką tabliczke miałem na uchwycie silnika :D i tyle :]
Zapisane

wojk2

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #12 dnia: Września 03, 2006, 19:55:03 »

A właśnie ja kupiłem swoją jawe ts w lipcu poczym ją zarejestrowałem i zrobiłem przegląd i nie mam żadnej tabliczki znamionowej czy one są wymagane ??? <no> a jak nie mam to co?
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #13 dnia: Września 03, 2006, 22:39:58 »

tak jest to wymagane, przy kontroli wscibski Pan policjant majac dokumenty w reku moze zechciec to sprawdzic i dupa mokra.... przy przegladzie tez pwinni...
Zapisane

wojk2

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #14 dnia: Września 04, 2006, 10:09:12 »

To co teraz mam zrobić jak nie mam żadnej tabliczki czy gdzieś nabijają nowe? np. na przeglądzie :(
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #15 dnia: Września 04, 2006, 11:44:49 »

wojk2 w trzecim poście Brein pisał o allegro więc poszukaj albo skombinuj sobie taką tabliczkę i numerki wybij - numerator do rączek i do boju :>, tylko nie bij za mocno bo to cienka blaszka <lol>
Zapisane

wojk2

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #16 dnia: Września 07, 2006, 21:20:46 »

To jeszcze ja czy ta tabliczka musi być jakaś specjalna do jawy czy są jakieś uniwersalne czyste do motorów co tam będzie pasować a może ma ktoś taką na zbyciu.
Zapisane

SE630PL

  • Gość
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #17 dnia: Września 07, 2006, 21:56:12 »

Jak już o taliczkach mowa wie ktoś może gdzie w warszawie można kupic tabliczke znamiomową do WSK 125 M06B3?
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Jawa TS tabliczka znamionowa....
« Odpowiedź #18 dnia: Września 08, 2006, 13:17:47 »

znowu bede namawial do przestepstwa a przynajmniej do wykroczenia  <evil>
ale coz, takie zycie ....
delikatnie zdejmujesz stara tabliczke, znajdujesz kawalek blachy aluminiowej (zeby byla po wycieciu takich wymiarow jak stara oryginalna),wiercisz otwory pod nity, nastepnie nabijasz numery w miejscach podobnych do oryginalu ( bez przesady z sila wybijania jak tu ktos wspomnial ) jak juz numerki "sie" wybija to delikatnie wyginasz ta blaszke zeby ladnie przylegala do glowki( mozna sie posilkowac gumowym mlotkiem drewienkiem itp zeby tylko nie byl to twardy metal) nastepnie bierzesz poxipol i przyklejasz tabliczke na klej do glowki tak aby otwory na nity sie zgadzaly, pozniej wbijasz nity (jak stare mocno zmasakrowane to jakis precik z Al w lape i robimy nowe)
a teraz gwozdz programu: wszystko nastepnie malujemy "sprejem" albo razem z cala rama na odpowiedni (jezeli sprayem to oczywiscie na taki sam ) kolor - zeby jak cos nie tak bedzie na przegladzie powiedziec : malowalem rame to i tabliczce sie lakierem dostalo
(chodzi o to ze jak beda kazali papierem sciernym oczyscic tablicze to "niby" przez przypadek  wszystkie nadruki zejda razem z nasza farba)       
sposob z powodzeniem (nie jednokrotnym ) sprawdzony i praktykowany

jezeli ktos ma pretensje do mojej osoby o namowe do "uproszczenia" sobie zycia prosz zglszac swoje uwagi  :D

zapomnialem o jeszce jednej rzeczy jak malujemy "sprejem" to oczywiscie nie tylko sama tabliczke ale wiekszy kawalem ramy zeby to wygladalo naturalnie
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2006, 13:19:30 wysłana przez Pawel »
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2509 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 13, 2013, 18:37:53
wysłana przez piokuk10
4 Odpowiedzi
3594 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 20, 2014, 18:17:05
wysłana przez kiyaroru
5 Odpowiedzi
3138 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 30, 2016, 20:47:52
wysłana przez posiadacz
10 Odpowiedzi
5254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 04, 2018, 21:56:33
wysłana przez Rozztocz
10 Odpowiedzi
1965 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 09, 2019, 18:13:02
wysłana przez xepher