Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 01:18:27
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all 350] Kulka między popychaczami  (Przeczytany 4243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brokacik

  • Gość
[all 350] Kulka między popychaczami
« dnia: Września 02, 2006, 13:27:15 »

witam chcialbym sie dowiedziec odnosnie urzadzenia po prawej stronie silnika pod ktore podczepia sie linke sprzegla (ktos mnie natlucze za nazwanie tego tak) ale do rzeczy po zdjeciu tego ukazuje sie popychacz od sprzegla czy miedzy tym popychaczem a tym urzedzeniem znajduje sie jakas kulka ?? pozdrowienia dla wszystkich
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2012, 15:04:01 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Jawex

  • Gość
Odp: sprzeglo
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2006, 14:52:21 »

To cuś się zwie (pół)automat sprzęgłowy, a kulkę masz pomiędzy wodzikami, a nie na zewnątrz... jakby była na zewnątrz długo by tam nie posiedziała  <lol>.
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: sprzeglo
« Odpowiedź #2 dnia: Września 02, 2006, 15:57:46 »

Tak, między popychaczem, a automatem sprzęgła jest kulka, bez kulki są problemy z regulacją sprzęgła. Jest ona po to, aby popychacze były bardziej "elastyczne". Kulki nie ma między wodzikami (nie wiem nawet gdzie między wodzikami mogłaby być kulka), w WSK 125 kulka jest między popychaczami, a w Jawie między popychaczem, a automatem sprzęgła.


pzdr
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2006, 15:59:54 wysłana przez nerlst »
Zapisane

Jawex

  • Gość
Odp: sprzeglo
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2006, 18:02:22 »

Kulki nie ma między wodzikami (nie wiem nawet gdzie między wodzikami mogłaby być kulka), w WSK 125 kulka jest między popychaczami

Dokładnie pomiędzy dwoma popychaczami  <yes>, pisałem z rozpędu i tak wyszło  ;] .
Zapisane

brokacik

  • Gość
Odp: sprzeglo
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2006, 23:29:12 »

no to ja juz sam nie wiem wedlug mnie kulka nie wypadla by jesli by sie ja wlorzylo do automatu sprzegla tam jest przeciez tulejka i dziura w ktora wchodzi popychacz no ale ja nadal nie wiem czy orginalnie jest tam kulka czy jej nie ma w yamasze ktora posiadam kulka znajduje sie miedzy popychaczami a w jawie to wiem ze chyba orginalnie nie ma kulki tylko sie ja doklada aby nie rozbijaly sie uszczelniacze od wirujacych popychaczy no wiec prosze mi to jasno lopatologicznie wyjasnic z gory dzieki
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: sprzeglo
« Odpowiedź #5 dnia: Września 03, 2006, 11:00:20 »

Kulka oryginalnie jest między popychaczem, a automatem. Musisz ją włożyc do dziurki gdzie wchodzi popychacz. Jeśli chcesz się upewnic to poszukaj schematu silnika, albo wyjmij popychacz z tej dziurki to zobaczysz, ze jest on troche wkręsły na koñcu, a na drugim koñcu nie. Jeśli jednak okaże się, że wklęsła strona była w silniku to, albo ją ktoś ¼le włożył, albo u Ciebie jest inaczej. Aby się przekonać, wyjmij drugi popychacz ktory jest w sprzegle (ja tam mam popychacz z grzybkiem) jesli on będzie wklęsły na koñcu to w Twoim silniku kulka idzie między popychacze, jeśli on bedzie prosto ścięty to kulka wchodzi między popychacz, a automat sprzęgła. Ja mam Jawe CZ 350 z 82r. i popychacz w sprzęgle mam z grzybkiem i jest ścięty prosto na koñcu, drugi popychacz od strony silnika również jest ścięty prosto, a od strony automatu sprzęgła jest wklęsły i w automacie mam kulke, sprzęgło działa bdb. ¦rednica kulki powinna być taka sama jak popychacza. To chyba było łopatologicznie? ;)


pzdr
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: sprzeglo
« Odpowiedź #6 dnia: Września 03, 2006, 11:11:14 »

Na potwierdzenie moich słów schemat silnika ze strony kolegi z forum: http://www.bednarczykpolska.forall.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=26&Itemid=26



pzdr
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
4881 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 01, 2007, 19:29:34
wysłana przez KcPrWWL
5 Odpowiedzi
3325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 24, 2010, 09:39:31
wysłana przez tormentor
5 Odpowiedzi
3419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 01, 2011, 14:29:46
wysłana przez von_Majzel
15 Odpowiedzi
3388 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 11, 2015, 20:39:37
wysłana przez DziadekJacek
12 Odpowiedzi
3438 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 30, 2015, 08:31:48
wysłana przez DziadekJacek