Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 15:09:56
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: IREK154 - Jawa TS 350  (Przeczytany 6660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moto77

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2006, 16:26:14 »

hej.
jawa prezentuje się całkiem całkiem.....kolor to oczywiscie kwestia gustu   :D.....mam sugestię taką: żeby sylwetka była bardziej zwarta można skrócic przednie rury zawieszenia....zyska na wyglądzie a i prowadzi sie lepiej(przetestowane).
Pozdrawiam
Zapisane

irek154

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2006, 16:44:38 »

kolor mam niezmieniany, poprzedni wlasciciel taki sobie zarzyczyl na nastepny sezon kolor bedzie inny  <yes> . na poczatku tez bylem w szoku  <eek> jak widzialem ten kolorek ale juz sie przyzwyczailem
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2006, 16:37:33 »

moja jawa tez kiedys miala taki kolor, nie jest zly :PP w kazdym razie rzuca sie w oczy, mi przeszkadza w twojej jawie tylni blotnik, niepotrzebnie ktos go pomalowal
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2006, 09:22:53 »

Jawa bardzo ładna  <punk> ale ja np. tą owiewke bym zmienił na coś mniejszego ;) chociaz z taką pewnie dobrze się je¼dzi.


pzdr
Zapisane

irek154

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2006, 14:19:26 »

panowie zrobilen nastepujace sprawy
wymienilem klocki chamolcowe (wszystkie) . Teraz super dzialaja
wsadzilem sztywniejsze amorki z tylu . lepiejj sie jezdzi po asfalcie . Naprawde duza roznica
ustawilem zaplon (moze nie super ale jest o niebo lepiej) jakas zdolniacha ustawil zaplon
tak ze przeskok iskry nastopywa kiedy tlok byl na samej gorze (niewiem jak to sie fachowo nazywa) :))
wymienilem platynki , kondensatorki , szczotkotrzymacz
skrocilem przedni blotnik soper to wyglada (fotki podesle pozniej)
a co do tematu tej owiewki to dobrze sie z nia jezdzi :P
zostalo mi do wymiany : usczelki w kraniku , tarcze sprzeglowe(nieslizgaja sie ale wole wymienic) lacuszek sprzeglowy i sprezynki w sprzegle.
a i najwazniejsze zalatwic sobie jakies papierki tak zebym mogl sobie zarejestrowac te maszyne (moje dokumenty sa niekompletne , brak stempelkow w skarbowce i umow :( zalamac sie mozna)
mysle ze do nastepnego sezonu sie ze wszystkim wyrobie :))
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2006, 07:32:21 »

szkoda że bez kompletnych papierków bo mi się podoba <punk>

ale powodzenia

pozdr
Zapisane

emzet

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2006, 11:16:48 »

klocki chamolcowe (wszystkie)

 <scared> a co to są?  <offtopic>
Zapisane

irek154

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2006, 19:23:43 »

chodzilo mi o szczeki hamolcowe (okladzinki) :P sory
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2006, 07:36:32 »

 <furious> emzet będe perfidny i CIę uświadomie  - klocki hamulcowe  <mur> są przy tarczach też hamulcowych a przy okazji kopyto to część która zaciska TE klocki na TEJ tarczy hamulcowej  <evil>
Zapisane

emzet

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2006, 16:09:18 »

<furious> emzet będe perfidny i CIę uświadomie  - klocki hamulcowe  <mur> są przy tarczach też hamulcowych a przy okazji kopyto to część która zaciska TE klocki na TEJ tarczy hamulcowej  <evil>

nie chodzi mi o merytoryczną zawartość tego zwrotu, ale o ortografie!!
Ludzie, nie ma "chamólców", tylko HAMULCE!!!!!!


żeby nie było zbyt dużego off-topic:
oto moja jawa po trasie w góry, już umyta :)
http://www.foto.emzetto.info/foto/jawa/P9090064.JPG
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2006, 19:13:15 »

Emzet fajny sprzęt! Jaką masz oponke z przodu i ile kosztowała? Chyba był mały szlif po asfalcie na prawym boku?  ;)



pzdr
Zapisane

emzet

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2006, 19:29:23 »

no niestety, ja na nim leżałem na prawej stronie - nic gro¼nego, zgięty gmol, zmiażdzony kierunek, pedał hamulca do prostowania - gorzej ze mną, poważnie złamana lewa ręka (no, ale to było ponad rok temu)
co do opony - http://www.demonos.vipserv.org//component/option,com_smf/Itemid,153/topic,149.50

dodam tylko że na winklach kolo rabki udało mi się przyszorować podnóżek, a oponka trzymała jak nalezy.
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2006, 08:37:01 »

emzet sprry za zje*** ale czepiasz się szczegółów a wielu tu pisze taką stylistyką że więcej czasu schodzi na domyślanie się co ten gość napisał i ja też nie jestem święty bo ostatnio "handel" napisałem przez "ch", więc nie bąd¼my drobiazgowi w koñcu nikt tu egzaminów z ortografii nie zdaje  :> <lol> <lol>

bez urazy emzet  <cheers> <cheers>

pozd
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2006, 08:56:43 »

 <offtopic> Ale jak jest poprawna ortografia na forum, to forum od razu wygląda bardziej poważnie. Trzeba uświadamiać o błędach, bo jak ktoś nie wie, że popełnia błędy to będzie je popełniał. Sam nie jestem geniusz ortograficzny, ale jak czegoś nie wiem to w koñcu jest Word od tego.  <thumbup>



pzdr
Zapisane

emzet

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2006, 09:06:23 »

Czepiam się szczegółów, bo trzeba czyścić polski język z takich "krzaków"
I o wiele przyjemniej czyta się poprawne posty. Trzeba wziąć się za to forum, póki co zacznijmy od języka, ortografii i stylu.
 <offtopic>
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2006, 17:09:36 »

W pełni popieram przedmówcę - niektóre posty napisane są tak tragicznie pod względem stylistycznym i ortograficznym że nie można  nic zrozumieć - trzeba się wziąść za to forum - zainteresowanych odsyłam do działu Sprawy administracyjne, znajduje się tam mój post - Bardzo ważna sprawa administracyjna.
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2006, 17:52:40 »

ok emzet  <offtopic> więc jak z ciebie taki kozak  :>  to się bierzmy za to forum i zacznijmy wszyscy od siebie samych   <lol> <lol> <lol> a jak się ani razu nie pomylisz to wtedy bierz się za innych i powodzenia życzę

bez urazy ale każdy się może rypnąć z ortografią i innymi carami polskiego języka - ponoć jeden z najtrudniejszych

nie mówię o chiñskim i jemu podobnych, arabskie też odpadają

po wtóre to jak ktoś  <beer> strzelił to się i ręka na klawiaturze omsknie i  zamiast "motor" masz "mitor"

więc nie bąd¼my jak gestapo od stylistyki

jak ktoś jest dyslektykiem (nawet nie wiem czy dobrze napisałem  <lol> <lol>) to możesz mu gadać i gadać a on i tak po swojemu napisze i jego prawo a tego nie sprawdzisz  :>

ale dla dobrego chumoru to   <cheers> <cheers> życzę

pozdr
Zapisane

emzet

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2006, 18:12:45 »

 <offtopic>
Cytuj
dla dobrego chumoru
i gadaj tu z takim  <blink>

Myślisz że pisząc szybko (uważam że pisze szybko na klawiaturze) nie zrobie jakiejś literówki albo błędu? Zdarza mi się i to dość często - a jednak moje posty nie są jakoś niezrozumiałe albo pełne błędów. Poprostu przed kliknięciem [Wyślij Wiadomość] czytam swoje wypociny i poprawiam błędy. Czy to wiele zajmuje? Kilka chwil, a nasza wypowiedz odrazu lepiej wygląda. Na swoim forum walczę z "byczorami", czyli takimi błędami które powodują niezrozumienie wypowiedzi bąd¼ utrudniają odszyfrowanie tego, co autor miał na myśli. I powiem że da się!

Czy to takie trudne do pojęcia?
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 15, 2006, 15:14:14 »

emzet nie jest to trudne do pojęcia dla mnie  <yes>

ja też szybko pisze na klawiszach  :> i poprawiam zanim wyślę ale na Boga nie bąd¼my aż tak dokładni  <yes>

owszem co do trudności z rozszyfrowaniem przyznaję rację Tobie <beer>

ale jeżeli komputery się mylą to człowiek nie może? pomijam fakt że to człowiek wymyślił komputery

i nie byłem po piwku jak to pisałem tylko je polecałem dla poprawienie chumoru  <punk>
Zapisane

emzet

  • Gość
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 15, 2006, 18:30:02 »

dla poprawienie chumoru  <punk>

 <mur> <mur> <mur> <mur> <mur> <mur> <mur> <mur> <mur> <mur>

Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Jawa po skoczanym (nie do konca) remoncie !! :P
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2006, 21:25:34 »

dobra proponuje odejsc od scigania za stylistyke ( moze to swiadome zabiegi autora, ktory np pisze w formie np: felietonu albo powiesci  :P ) powiem tak: nikt chyba od nikogo nie bedzie wymagal tego ze bedzie mistrzem piora

ale wyksztalcenie, powiedzmy wyzsze niz podstawowe to juz do czegos w dziedzini poprawnej pisowni zobowiazuje, wiec na dobry poczatek zajmijmy sie ortografia

i pamietajcie ""word" twoim przyjacielem"   <book>
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)