Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 10:34:23
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa TS nie odpala z kopa  (Przeczytany 10171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 27, 2011, 18:28:42 »

Wiem że trudno ocenić na odległość usterkę (to jak by lekarz miał leczyć bez badania pacjenta tylko z rozmowy przez forum) mogło być skręcone jak kupił i potem od wibracji jakie powstają podczas odpalonego silnika śruby się rozkręciły i wiem że mogła powstać jakaś nie szczelność, ale regeneracja wału jest kosztowna i wolałby to kumpel robić w ostateczności i dopiero na wakacjach jak będzie co grosza na takie rzeczy bo je¼dzić można tylko trzeba pchnąć żeby odpaliła.
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

WujoWojtas

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 357
  • Jawer
    • Poduszki dla dzieci
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 27, 2011, 19:01:55 »

Przy rozkręconym czole mogło uszkodzić się wszystko w 'okolicach' czopu środkowego. Wibracje silnika, przy rozkręconym czole, mogły ładnie wyrobić kartery (konkretnie miejsce gdzie siedzi czoło), a to niestety będzie powodować nieszczelności, nawet gdy labirynt będzie ok, a czoło skręcone. No a co się dzieje w przypadku nieszczelności, to już każdy wie.

Osobiście jednak polecam wykluczenie wszystkiego innego zanim znów rozbierzesz silnik. Ale w ostateczności może trzeba będzie to zrobić i wtedy zobacz, jak ciężko jest wsadzić same czoło wału w kartery. Powinno być bardzo ciężko, nie do wciśnięcia przy użyciu samych rąk.
Zapisane
634 + velorex 562,
356, 638, 555, 20, 472.6 (niekompletna... Jeszcze

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 27, 2011, 19:33:44 »

No składaniu silnika sprawdzaliśmy to i wchodzi bardzo ciasno i z tego co można ocenić na "oko" nic nie było pęknięte wgniecione nie było żadnych śladów zniszczenia ani na karterze ani na czole wału.
Kumpel gdzieś wyczytał że to może być wina tego korka co się wkłada między kartery na czoło wału, dokładnie chodzi o to że on może4 za lu¼no siedzieć i przez to ma nie szczelność, bo to ma delikatne luzy.
I mam takie pytanko czy po złożeniu silnika i skręceniu go śrubami ten korek powinien się dać włożyć bo tak go właśnie założyliśmy tj po skręceniu silnika
(cylindry dokręciliśmy skręcając najpierw króciec do nich potem cylindry dokręciliśmy do silnika)
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

madras30

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 27, 2011, 21:06:24 »

zaskoczyłeś mnie trochę a i forumowiczów zapewne też, szczelność klocka jest obligatoryjna
Zapisane
3.5 (38) TS

WujoWojtas

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 357
  • Jawer
    • Poduszki dla dzieci
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 27, 2011, 21:19:50 »

I mam takie pytanko czy po złożeniu silnika i skręceniu go śrubami ten korek powinien się dać włożyć bo tak go właśnie założyliśmy tj po skręceniu silnika

Według mnie korek należy włożyć od razu przy składaniu i powinien on siedzieć bardzo ciasno. Jednak to są moje odczucia co do silników 'żeliwniaków'. Pewnie w silnikach 'TSek' jest analogicznie. Jednakże jako ciekawostkę podam fakt, że mój znajomy, którego Jawa 638 chodziła naprawdę jak marzenie, polecał mi właśnie wbijanie klocka już po złączeniu i skręceniu połówek silnika...
Zapisane
634 + velorex 562,
356, 638, 555, 20, 472.6 (niekompletna... Jeszcze

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 27, 2011, 22:37:21 »

Ja sam nie wiem jak ma ten klocek wchodzić i kiedy go włożyć podczas składania czy po złożeniu u mnie w CZ siedzi on ciasno a u kumpla ma troszkę luzu, może to być więc przyczyną??
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

madras30

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 27, 2011, 23:08:19 »

co do sposobu montażu to podpowie Ci instrukcja montażowa, powinna być dostępna na forum- jak nie to pomożemy  :). w koñcu jak zalecają tak powinno się robić


lu¼ny klocek przyczyną ? jak najbardziej może być, to jeden z pewniaków, następny to uszczelnienia części ruchomych: o ruchu obrotowym i  posuwisto-zwrotnym i pozostałe miejsca styku reszty elementów wpływających na szczelność komory korbowej np kartery, przegroda, uszczelka pod cylindrami  itp


« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 23:18:18 wysłana przez madras30 »
Zapisane
3.5 (38) TS

soowa

  • Gość
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 06, 2011, 18:24:44 »

Najlepiej zatkaj wlot filtra powietrza u mnie tez tak robię.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
4375 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 01, 2007, 14:24:55
wysłana przez lukash
jawa nie odpala

Zaczęty przez graxi69 Mechanika

9 Odpowiedzi
3836 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopad 15, 2008, 09:21:22
wysłana przez prezi
15 Odpowiedzi
7247 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 05, 2016, 11:00:44
wysłana przez jknick
12 Odpowiedzi
7192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 30, 2011, 15:42:15
wysłana przez Two-Stroke
9 Odpowiedzi
2472 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 01, 2020, 14:54:51
wysłana przez Adamu2T