Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 11:00:33
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Przyspieszenie Jawy  (Przeczytany 19609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siekier

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 60
  • Jawa TS 350, CZ 380/514, MZ TS 150
    • Mój profil na bikepics.com
Przyspieszenie Jawy
« dnia: Sierpień 22, 2006, 10:42:21 »

Były już tematy ile wyciąga, ile pali, ale o tym ważnym parametrze jeszcze tematu niebyło. Dla mnie osobiuscie przyspieszenie jest ważniejsze niż V-max.
Z tego co gdzieś czytałem to w danych producenta jest chyba 12 s do setki. Z własnego doświadczenia (a jest ono któtkie gdyż do jeżdżącego stanu doprowadziłem Jawę zaledwie w poprzedni weekend) wiem, że do 80 km/h przyspiesza naprawde bardzo szybko.
Niestety nie miałem jeszcze okazji zmierzyć przyspieszenia, ale jestem ciekawy może ktoś z Was to badał?
Zapisane

Jaro

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2006, 23:05:04 »

Zmien zebatke przednia, oryginalnie ma 18 zebow kup 15 albo 14 zebowa poczujesz przyspieszenie na pewno ja tak zrobiłem, zmniejsza sie V max ale przyspiecha jest wieksza  :D
Zapisane

lukasz85

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2006, 10:24:04 »

Według moich testów jawa przyspiesza do setki w około 10 sekund. Oczywiście w jedną osobe. Jak założysz zebatke 14 to licznik pokaże ci 100 a naprawde bedzie z 80.

Jeszcze sprawdzałem:

ETZ 150 i wychodzi 17-18s
ETZ 250 nawet poniżej 10s ale zredukowane przełożenie o dwa zęby (17 z przodu).

Te testy są niedokładne. Najlepiej złapać sie z samochodem który ma ileś tam do setki.
NP. Mz 150 bierze bez problemu poldka. A Jawa fiata uno 1.4  i mojego super forda 1.6 95KM (ma 13.5s).
Z koleji niewiele zostaje za skodą 1.9tdi 130KM (to już lepiej 9.7s). I zostaje właśnie powyżej 80mk/h.
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2006, 10:38:59 »

ja mam teraz zebatke 16 i predkosc oduwalnie zmalala, oprocz zebatki wymienilem jeszcze oponke na waska z niskim profilem :D przyspieszenie jest odczuwalne  <thumbup> teraz jest fajny widok na budziku, do setki bardzo szybko wskazowka leci, za juz gozej :D
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2006, 20:33:12 »

jako ze wspomniany zostal poldek to trzeba dodac ze zwykly
bo ja ojca poldem, ale z silnikem 1.4 rover kilka lat temu pokonalem brata jawe (ta co teraz ja mam) poldek byl wtedy prawie nowy i z 3 osobami na pokladzie
a jawa brata przed remontem
jednak dobra jawa skoro ma cos kolo 10 sekund powinna sobie z takim poldkiem poradzic bo on ma ok 12 sekund
musze moja jawe sprobowac kiedys z moim 125p 1.4 rover :)
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2006, 22:36:38 »

ja dzis miałęm okazje poldka wziasc na predkość pod góre  <punk>a chłop był zawziety dopiero na prostej mu nie dałem rady miałem wtedy cos około 120 i jawunia zaczeła prychac  :[
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

carlos

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2006, 13:39:55 »

szczerze to wolę prędkość od przyspieszenia  <thumbup> , bo wiem że taki polduś to nie będzie ze mną grał w kulki podczas wyprzedzania :>, a co mi z przyspieszenia jak w mieście nie zabardzo jest gdzie a przy wyprzedzaniu to robię gości nz dojście - zanim się pozbiera to ja już jestem dwa puszki przed nim <thumbup> a gość takie  <eek>
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2006, 13:55:35 »

ojjjjjjjjjjjj to chyba ci sie cos pomieszalo, przyspieszenie w miescie odgrywa bardzo wazna role, powiedzialbym anwet ze glowna  :D szybkosc to sie liczy ale na trasie
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2006, 14:16:58 »

owszem prędkość liczy się na trasie ale czytaj "między wierszami"   <hammer> bo napisałem że wolę prędkość od przyspieszenia a nie że przyspieszenie nie jest potrzebne  <evil> bez niego nie pościgasz
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2006, 15:15:29 »

nie rozumie cie ale spoko  ;) hehehhe
Zapisane

Gooch

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2006, 18:47:41 »

Ja  mam w swojej jawie przyszlifowane tłoki od strony kanałów w cylindrze i przyśpieszenie się poprawiło i to zauważalnie i do tego jak założyłem ga¼nik z rozwierconą dyszą głowną od kumpla  to żadna emzetka nie miała szans nawet na przyśpieszenie, i podrywała przód bez strzelania ze sprzęgła  <punk> ale co z tego jak w baku sie wir robił  :-/ powróciłem do normalnego ga¼nika ale planuje zapchanie czymś tych otworów na ciężarach wału :>
Zapisane

bryllu

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2006, 20:16:16 »

jest sposób na zatkanie przeciwwag - wklejasz poxipolem korek z jednego kawałka nie moze byc granulowany czy cos jak zaschnie to wszystko wyrównujesz zywica epoxydową zeby nie było zadnych zadarć i wystających elementów:) tylko nie przesadzaj bo ¼le bedzie wyważony wał
Zapisane

Gooch

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2006, 20:18:32 »

korek jest leciutki to raczej masy wału nie zmnieni  :)
Zapisane

bryllu

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2006, 20:23:42 »

tak ale chodzi mi o żywice :) jeszcze by mozna jakos zalepic te wyżłobienia w karterach odchodzące od łozyska.Mnie sie wydaje ze one mają kierowac mieszanke zeby smarowała ale co tam :D zawsze pojemnosc szkodliwa skrzyni sie zmniejszy heh
Zapisane

Gooch

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2006, 20:27:03 »

Jakby te wyżłobienia zalepić to mozna zapomniec o smarowaniu łożysk ale przez 10 km by sie jezdziło mocniejszą jawą  :P
Zapisane

bryllu

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2006, 20:31:49 »

skoro mowa juz o tych wyzłobieniach to trzeba by wykombinowac patent na zasadzie spirali który by kierował mieszanke do łozysk - cos w podobie 1,5 mm rynienki :D napewno trwałosc by sie zwiększyła kilkakrotnie
Zapisane

Gooch

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2006, 21:40:08 »

Czemu nie  <punk> Przydałby się drugi silnik do eksperymentowania i.... hamownia  :>
Zapisane

pln

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2006, 18:16:11 »

przeglądam właśnie stare wątki na forum i nie wiem z kąd przyśpieszenie jawy do setki wychodzi wam 10s do setki?
moja ma max 8s (zmierzone stoperem) jak złapie kawałek górki to schodzi do około 6.5-7s. moja jawa ma15000km przebiegu jest od pierwszego właściciela. fakt poprzedni właściciel ma teraz 84 lata a kupiłem jwke dwa lata tamu więc silnik jest w zajebistym stanie przedtem nigdy nie widział więcej niż 75km/h. Jak raz przy domie popzredniego właściciela troszke przycisnołem (gdzieś ze 90km/h) to ten dziadek zadzwonił do mojego ojca i powiedział że zatre ją bo chyba ze 120 jechałem. he he
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2007, 15:22:05 »

Widzę ,że sporo forumowiczów się wypowiada więc mam jedno pytanie.MIerzycie stoperami ,jężdżąc razem z samochodami itd.A skąd tak naprawę wiecie ,że osiągneliście 100 km/h?Patrząc na licznik czy jak bo z tego co wiem taki licznik może mieć nawet do 10 % błedu ale w dół czyli pokazuje 100 a jedziesz 90 ,a osięgniecie tych brakujących 10 km/h to już następne cenne sekundy.Kiedyś czytałem artykuł na niemieckiej stronce gdzie testowano Jawcie 638 (TS 350) to przyspieszenie wynosiło coś koło 12s a prędkość max coś koło 128 km/h, tylko nie wiem na ile to wiarygodne.
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2007, 17:21:54 »

Przyspieszenie zależy też od masy kierowcy.
Od szerokości opon.
Owiewki i innych takich dupereli.
Tylko po co się nad tym zastanawiac.

Zresztą tak naprawdę to ja nie kupowałem Jawy ze względu na przyspieszenie ale ze względu na przyjemnośc jazdy. Jak by mi zależało na większym przyspieszaniu to kupiłbym coś innego. Ale przecież nie o to chodzi.

Oczywiście mówię tylko za siebie.
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2007, 19:38:06 »

Jacu jestem z tobą całym sercem ( myślę, że odnalazłem zaginionego brata) <punk> <punk> <punk> <punk> <punk>
łowcom przyspieszeñ polecam R1 yamahe :-/
 Moim idolem jest Naczelny Filozof <worship> <worship> <worship>
Może nie robi 100-tki w 7-dem sekund, ale dał rade pojechać za komin własnej piekarni. <worship> <worship> <worship> <worship> <worship> <worship> <worship> <worship> <worship> <worship> <worship>
 <worship> <worship> <worship> <worship> <worship> <worship>

 <punk> <punk> <punk> <punk> <punk> <punk> <punk> <punk>
 <worship> <worship> <worship> <worship> <worship> <worship>
Zapisane

KOREK

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 168
  • CZ 175 Typ 487,0 - '87 + CZ 350 Typ 472,6 - '86
    • nawigacja GPS
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2007, 20:13:33 »

Ja też z Wami jestem i popieram.  <punk> <punk> <punk>
Szacuneczek <worship> <worship> <worship>

ekeler

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2007, 20:18:13 »

 <crybaby>BRACIE <crybaby>
 to łzy szczęścia  <thumbup> <thumbup>
Nie jestem sam <punk> <punk>
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2007, 20:54:43 »

A hoj!
Cieszę się że myślicie podobnie :)
Wypije za to browara  <cheers>
a może jeszcze dwa
pzdr
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Przyspieszenie Jawy
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2007, 21:26:40 »

Duchem jestem z tobą <thumbup>
Wracając do tematu, przyspiesza- dobrze
Nie przyspiesza- dobrze
JEDZIE- SUPER
Nie jedzie- super, można zjeść piwo, odpocząć, zastanowić się, naprawić, a jak wszystko się uda (promile odlecą i nastrój kontemplacji minie) pojechać dalej. <thumbup> <yes>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Dotarcie Jawy.. ile ?

Zaczęty przez Ripi « 1 2 » Mechanika

34 Odpowiedzi
13112 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 01, 2007, 02:01:39
wysłana przez mietek2
Swieca do Jawy

Zaczęty przez Ripi Mechanika

4 Odpowiedzi
3223 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 12, 2007, 23:14:04
wysłana przez Ripi
2 Odpowiedzi
3738 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 06, 2007, 11:04:47
wysłana przez CyprianD
11 Odpowiedzi
8387 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 26, 2011, 18:02:50
wysłana przez korczi
24 Odpowiedzi
6944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 07, 2016, 18:22:54
wysłana przez marian