Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 06:00:24
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: wkłady rur  (Przeczytany 6458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
wkłady rur
« dnia: Lipca 19, 2006, 15:53:49 »

odkąd pamiętam wkłady rur od jawy Ts zawsze były niebezpieczne ;] ;]  a mianowicie zaczeły sie jak mój brat kupił mz tropchy  - wtedy postanowił założyć rure od jawy  :p .Pewnego razu podczas remątów przy zapłonie tak szczeliło moto w rure ze jego środek wylądował około 50 metrów za nim <eek> (dobrze ze nikogo wtedy tam nie było) ,następnym razem wkład mu wystrzelił jak jechał pod górke i zrobił redukcje lecz zanim sie obejżał stara baba(takie są najgorsze ) sprzatneła z ulicy wkład.Od tamtej pory brat je¼dził na samej koñcówce która znalał w domu :P. Następnym użytkownikiem tych rur byłem ja po zakupie jawy , oczywiście jak zawsze gdy moto stoi kilka lat coś w nim jest wadliwe po pierwszym odpaleniu moto pięknie grało na 2 gary, po jakimś okresie postanowiłem zrobić szlify cylindrów (jak pisałem kiedyś na forum) i wtedy zaczeły sie pojawiać problemy z zapłonem , kiedyś z Kosą 86  znanym na forum próbowaliśmy rozwiazać ten problem i podczas odpalania moto załapał na 2 cylindry a mój kolega z tyłu zostal obrzucony nie spaloną mieszanka  z rur (wyglądał bosko :])a do tego pokżywiło mi wkłady tak ze do tej pory z nich mi cieknie  <evil> .
Teraz mam też same koñcówki tzn. tą niklowaną koñcówkę i tą przegródke co sie przykręca do boków tłumika na czym w efekcie wygrałem bo spalanie zmniejszyło sie o około 1l  :> :>   czy wy też mieliście  jakieś przygody z tłumikami???

Ps: umieścił bym fotki ale mi błąd wyskakuje - może wiecie co zrobić ??

pozdro
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 19, 2006, 23:33:24 »

ja mialem, szukaj na forum
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Wódz

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #2 dnia: Września 03, 2006, 13:18:53 »

Ja zgubiłem wkład w czasie jazdy tak ze 2-3 razy, no i ostatnio zdążyłem zjechać na pobocze i wtredy wystrzelił <thumbup>,ale tylko na jakieś 6 m.Problem polega na tym że wyrwało go z rury i musze nowe dziury wiercić...
Zapisane

kuba3ma

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #3 dnia: Września 03, 2006, 13:38:06 »

Hehehe...Włąśnie umyłem ręce po składaniu i wkładaniu wystrzałowego wkładu:)koło 12 wyszedlem żeby troche Ts-ke ruszyć.Chce odpalic jedno,drugie, trzecie kpnięcie i nic.Wkurzyłem się kopnałem jeszcze pare razy i załapała ale usłyszałem tylko lekkie bum i wkład poleciał.2 raz zresztą w ciągu dwóch tygodni.Przy okazji go wyczysciłem,poskładałem,wyprostowalem co sie pogięło i porządnie poskręcalem:)Kumple już wiedzą ze nie należy stać za jawą w czasie odpalania:D
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #4 dnia: Września 03, 2006, 14:00:29 »

na mnie to teraz samoloty muszą uważać po podniosłem rury <lol> <lol> <lol> <lol>
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

kuba3ma

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #5 dnia: Września 05, 2006, 22:42:47 »

Aaaa...Kur...a mam już dosyć tego strzelającego tłumika...Wracając od dziewczyny rozwaliłbym ładnego citroena C5 co stanął za mną na przeje¼dzie kolejowym:/Przed samym wyjazdem to samo.Wszystko przez to że nie mogę go dobrze dokęcic.Już nie mam na to siłAle teraz będe miał z g... spokój bo lądując na asfalcie potrzaskał sie w drobny mak i jutro jade kupić nowy :D
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2006, 22:44:46 wysłana przez kuba3ma »
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #6 dnia: Września 05, 2006, 23:06:41 »

Może warto spróbować zainstalować wydechy od CZ 350? Z nimi nie ma takich problemów.


pzdr
Zapisane

kuba3ma

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #7 dnia: Września 05, 2006, 23:12:41 »

Na AG-Mocie mają nowy za 50zł :-/ no średnio mi sie to podoba...Bo na razie do zimy musze je¼dzić a w przerwie miałem zamiar to wymienić.Chyba skoñczy się na reanimacji tego co zostało.I porządnym skręceniu.
Zapisane

antek

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #8 dnia: Września 06, 2006, 10:38:30 »

Ja nie miałem nigdy większych problemów z wydechami w mojej ts.Natomiast po wyczyszczeniu i składaniu bałem sie takich efetów i złożyłem koniec władu na klej odborny na paliwo,a śrubki pastą przeciwodkręcaniu i wszystko jest ok.Jezdzę juz ponad 3 lata i wszystko gra.Trochę zabawy miałem ze zdemontowaniem wkładów jak w tym sezonie przeglądałem czy nie ma za dużo nagaru.
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #9 dnia: Września 07, 2006, 08:13:40 »

ja wyprzedziłem tir-a z pełną kulturą - 1,20 zł, i jak ujechałem około 100 m jak nie walnie to myślałem że mi silnik trafiło a to wkład został zamną więc 300 m po niego szedłem <lol> - wychamować nie mogłem, teraz zaspawałem i mam święty spokój - po 4 spawy na jednym geklu <lol> <lol> <lol>
Zapisane

kuba3ma

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #10 dnia: Września 07, 2006, 08:28:03 »

ja włąsnie rozważam podobną mozliwośc.Choć bardziej jestem za rozwiązaniem antka.Kupie dobry klej i to posklejam:)
Zapisane

moto77

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #11 dnia: Września 08, 2006, 12:58:42 »

wkłady tłumików faktycznie w jawach to lubią"latać",jak dotychczas obyło się bez ofiar zarówno w ludziach jak i w sprzęcie :> po kilkukrotnym zgubieniu  wkładów zastąpiłem notorycznie wykręcające się śrubki nitami aluminiowymi o średnicy 5 lub 6 mm <oops>-nie pamiętam (tymi zrywanymi)...dodatkowo wywierciłem trzeci otwór i także znitowałem...od tej pory mam spokój kontrolować trzeba tylko co jakiś czas czy nie ścieło któregoś...i oczywiście ewentualny demontaż  dość łatwy...a skutecznego sposobu na zapobieżenie wystrzelenia wkładu podczas wybuchu mieszanki w tłumiku to chyba nie ma , mnie to wyrwało wkład razem ze śrubkami wyrywając dziury w tłumiku tak , że nowe musiałem wiercić he he....
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #12 dnia: Września 12, 2006, 18:16:48 »

jest jeszcze jedno wyjscie, wywalenie calkiem wkladow wtedy nie bedzie mialo co latac   <thumbup>
ja narazie jezdze bez bo brat kiedys wyjal i nie moge ich znalezc
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #13 dnia: Września 12, 2006, 20:27:42 »

AndrewS :> widze ze masz niezła  orkiestre  :] teraz zdjołem te chromowane dekielki i je¼dze bez kontra i musi trzymac i wkoñcu sie z tłumików nei leje:D:D ,od zawsze jak bym nie ustawił zapłon i ga¼nika to mi lało po kominie a teraz po małej przebudowie jest ok;];] i wkoñcu sie nie brudze jak niechcąco dotkne rury;];] :> :> :> <punk> <punk>
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

carlos

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #14 dnia: Września 15, 2006, 11:53:47 »

AndrewS jak jedziesz to kumple idą o zakłady  :> czy to ty czy jaki cioper co?   <lol> <lol> ale ekstra <thumbup>
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #15 dnia: Września 15, 2006, 12:18:43 »

no ludzie sie troche ogladaja :)
ale zeby nie bylo to nie mam tak wolnych zupelnie wydechow, mam oczywiscie te koncowe zatyczki ale one jakies tez sa chyba nie oryginalne, do obejzenia w mojej galerii jesli dziala :-)
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

markuss6

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #16 dnia: Października 13, 2006, 08:39:44 »

a co sadzicie zeby zamontowac wydechy z innego motoru?ja mam dwie rury z jakiejs hondy i mysle czy tegoo nie zamontowac bo z tymi jawowskimi to problemy sa a przy okazji ladnie bedzie wygladac:D
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #17 dnia: Października 13, 2006, 09:14:18 »

Ale gorzej je¼dzić, jeśli ta Honda to 4T, bo nie można stosować wydechów 4T do moto 2T. Do Jawy jeśli już od innego moto to najlepiej od jakiejś 350 2T z dwoma garami po 175. Jawa 350 Tramp ma fajne wydechy, chyba Wskpan ma takie.


pzdr
Zapisane

markuss6

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #18 dnia: Października 13, 2006, 10:22:43 »

no własnie w tym sek ze to 4t:/ poszukam na allegro i kupie jakies tlumiki z 2T pozatym mam tez bak z gs500 dzis go bede monotwal i zarzuce fotki jak to bedzie wygladac powoli sie przymierzam do generalnego remontu:D:D silnik juz jest po regeneracji teraz wyglad skrocilem blotnik troche ale i tak dam inny mam z cbr-ki tylko klopot bo nie wiem czy podejdzie.No lakier juz mam tylko pomaluje i bedzie git
Zapisane

luk58

  • Gość
Odp: wkłady rur
« Odpowiedź #19 dnia: Października 14, 2006, 14:05:29 »

Wydechy z silników 4T fajno wyglądają ale może to obniżyć moc motocykla ponieważ są to tłumiki przelotowe. wiec eksperymentowanie z nimi to dluga i nie lekka zabawa. ale jak by ktoś mial taki założony i ewentualne przeróbki to chetnie bym zobaczyl zdj. <cheers>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
6838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 20, 2013, 14:27:47
wysłana przez Deejf
2 Odpowiedzi
4431 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2014, 00:54:52
wysłana przez zlotaraczka92
2 Odpowiedzi
3179 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2014, 14:53:03
wysłana przez sagajev85
26 Odpowiedzi
29298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 27, 2021, 12:31:50
wysłana przez holger RIP
4 Odpowiedzi
3361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 01, 2017, 17:22:31
wysłana przez Sneick