Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 07:17:58
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla  (Przeczytany 17750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« dnia: Listopad 08, 2010, 15:58:17 »


UMOWA SPRZEDAŻY MOTOCYKLA


Sprzedający:

Imię i Nazwisko __________________________________________________________________________
Adres zamieszkania _______________________________________________________________________
Seria i numer dowodu osobistego ____________________________________________________________
Wydany przez ___________________________________________________________________________
NIP _______________________________________PESEL:_______________________________________

Kupujący:

Imię i Nazwisko __________________________________________________________________________
Adres zamieszkania ______________________________________________________________________
Seria i numer dowodu osobistego ___________________________________________________________
Wydany przez ___________________________________________________________________________
NIP _______________________________________PESEL:_______________________________________

Pkt 1

Przedmiotem umowy jest pojazd:

marka/model ___________________________________________________________________________
rok produkcji ______________________________ numer silnika _________________________________
numer nadwozia ___________________________ numer rejestracyjny ___________________________
uwagi _________________________________________________________________________________

Pkt 2

Sprzedawca oświadcza, że pojazd będący przedmiotem umowy stanowi jego własność, jest wolny od wad prawnych oraz praw osób trzecich, że nie stanowi on również przedmiotu zabezpieczenia.

Pkt 3


Strony ustaliły wartość przedmiotu na kwotę: __________________________________________________
słownie __________________________________________________________________________________

Pkt 4

Sprzedający przenosi na rzecz Kupującego własność pojazdu określonego w punkcie 1 niniejszej umowy za kwotę określoną w punkcie 3 niniejszej umowy, której otrzymanie Sprzedający kwituje. Kupujący kwituje jednocześnie odbiór w/w pojazdu

Pkt 5

Kupujący oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany.

Pkt 6

Strony ustaliły, że wszelkiego rodzaju koszty transakcji wynikające z realizacji ustaleñ niniejszej umowy oraz koszty opłaty skarbowej obciążają


Pkt 7

Niniejszą umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.


Kupujący
Sprzedający
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 18:38:22 wysłana przez Mienki »
Zapisane
    Status GG

Dario_1981

  • Gość
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2010, 23:00:14 »

ja już się pogubiłem . odpowied¼ na moje pytanie na pewno usatysfakcjonuje innych błądzących więc tak , jade do dziadka , piszemy umowy , daje forse , biorę moto i jade do domu. po tem mam 30 dni na rejestracje . więc biore dowód , blachę jak jest i umowe , ide do wk i co dalej ? slyszałem też coś o opłacie skarbowej ... jeżeli na umowie jest 400 zł muszę to placić i kiedy ?? a na OC ile mam czasu ??

Po zawarciu umowy masz 14 dni na opłacenie umowy w urzędzie skarbowym. Jeśli wartość umowy nie przekracza 1000zł to płacisz tylko kilka złotych za znaczek skarbowy, jeżeli zaś przekracza płacisz podatek w wysokości 2% wartości pojazdu. Następnie tak jak pisałeś masz 30 dni na zarejestrowanie pojazdu, a OC musisz opłacić najpó¼niej w dniu rejestracji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 23:03:53 wysłana przez Dario »
Zapisane

Dario_1981

  • Gość
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2010, 23:15:14 »

W skarbówce skladasz druk pcc-3 oraz do wglądu umowę (w umowie stemplują ci, że złożyłeś deklarację  w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych) i dowód rejestracyjny. Podczas rejestracji dostajesz nowe blachy, a więc zaraz z WK udajesz się do ubezpieczyciela i ubezpieczasz moto.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 23:20:00 wysłana przez Dario »
Zapisane

Piotrex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1141
  • Mustang EBE
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2010, 10:11:21 »

to co mam zapłacić OC na stare blachy ?? to bezsensu

OC wykupujesz na nr VIN czyli ramy, po zarejestrowaniu na siebie idziesz do ubezpieczyciela i korygujesz nr rejestracyjny. Ja tak robiłem i nie ma problemu.
Oczywiście umowa OC jest już na Ciebie.
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2010, 16:43:41 »

Jakich wymaga się dokumentów do rejestracji pojazdu zakupionego w kraju nowego oraz używanego?

Wymagane są następujące dokumenty:

    * wniosek o rejestrację - czasową rejestrację - wyrejestrowanie pojazdu (BOI-29) (wypełnia właściciel, właściciele)
    * dowód własności pojazdu
    * wyciąg ze świadectwa homologacji lub odpis decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dotyczy pojazdu nowego zakupionego w kraju
    * karta pojazdu, jeżeli była wydana
    * zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane,
    * dowód rejestracyjny i tablice rejestracyjne, jeżeli pojazd był rejestrowany w kraju (w przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu wymagane jest zaświadczenie wystawione przez organ ostatniej rejestracji)
    * aktualna umowa ubezpieczenia OC (w przypadku pojazdu zakupionego, używanego)

      Dopuszcza się rejestrację pojazdu bez dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu jeżeli pojazd zakupiono po przepadku na rzecz Skarbu Pañstwa lub jednostki samorządu terytorialnego, natomiast bez dowodu rejestracyjnego w przypadku zakupu pojazdu od Policji lub Sił Zbrojnych.

      Do wglądu: dokument tożsamości właściciela (dowód osobisty, a w przypadku osób prawnych - wypis z rejestru sądowego lub handlowego + regon) oraz upoważnienie, jeśli w imieniu właściciela występuje pełnomocnik.


ta i wedle tego muszę iść do wydziału komunikacji z przeglądem i OC które nie jest opłacone od 13 lat  <lol>

Teraz to już na prawdę nie wiem z czym mam tam iść . Chyba jutro pójdę do WK i się dowiem , postoję te 2 godziny w tej kolejce
Zapisane
    Status GG

KOREK

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 168
  • CZ 175 Typ 487,0 - '87 + CZ 350 Typ 472,6 - '86
    • nawigacja GPS
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2010, 16:44:48 »

Jeśli wartość umowy nie przekracza 1000zł to płacisz tylko kilka złotych za znaczek skarbowy, jeżeli zaś przekracza płacisz podatek w wysokości 2% wartości pojazdu. Następnie tak jak pisałeś masz 30 dni na zarejestrowanie pojazdu, a OC musisz opłacić najpó¼niej w dniu rejestracji.

To i ja wtrące swoje "trzy grosze"...

Po pierwsze nie wartość umowy, tylko wartość rynkowa przedmiotu umowy.
Po drugie te 30 dni... to martwy przepis. Niestety niewielu o tym wie.
Po trzecie jak zapłacisz OC pó¼niej to co? Głowy Ci nie urwą (w interesie WK jest dopilnowanie aby każdy terminowo opłacał OC, dlatego się czepiają, ot tyle...)


PS taka prawda, że w każdym urzędzie panują odmienne, swoiste reguły (wynika to m.in. z kompetencji pracowników).

Pozdrawiam!

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2010, 17:54:00 »

Ale czego jeszcze nie rozumiesz chłopie?
Masz podane jak na tacy wszystko.
Masz upatrzoną Cezete, spisujesz umowę, bierzesz dowód rej i blachę, jeśli jest. Cezeta karty pojazdu nie posiada. Jeśli nie masz OC, to lecisz do ubezpieczalni, piszecie z agentem nową umowę. To, że wcześniej pojazd nie był ubezpieczony to sprawa poprzedniego właściciela, nie Twoja. Robisz badanie techniczne i z ważnym OC oraz przeglądem, umową lub umowami(musi być ciągłość), blachą lecisz do WK. Tam wypełniasz wniosek, dostajesz papierek za co masz zapłacić w kasie, płacisz, wracasz z kwitkiem, oddajesz wszystkie papiery i czekasz na pozwolenie czasowe. Za 3 tygodnie po odbiór dowodu rejestracyjnego. jeśli nie masz blachy to wypełniasz oświadczenie, że zgubiłeś(mówienie, że nie było po prostu raczej nie przejdzie bo urzędasowi łatwiej dać wydrukowane oświadczenie niż wgłębiać się w sprawę tablicy) i tyle.
Terminy w jakich masz to wszystko załatwić masz podane wyżej. Chyba wszystko  ;)
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

Dario_1981

  • Gość
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2010, 00:36:29 »

Postaram się zrobić małe podsumowanie w temacie kupna motocykla.

1.) Kupujemy motocykl

2.) Po zawarciu umowy mamy 14 dni na opłacenie jej w Urzędzie Skarbowym (jeśli wartość przedmiotu umowy nie przekracza 1000zł płacimy kilka złotych za znaczek skarbowy, jeśli zaś przekracza płacimy 2% wartości motocykla. Urzędy Skarbowe najczęściej korzystają z tabel Eurotaxu i to według nich obliczają wartość rynkową pojazdu). W Urzędzie Skarbowym składamy deklarację PCC-3, oraz do wglądu umowę (w umowie stemplują, że złożyliśmy deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych)

3.) Z umową podstemplowaną w Urzędzie Skarbowym udajemy się w ciągu 30 dni do Wydziału Komunikacji (W rzeczywistości te 30 dni to martwy przepis gdyż nie przewiduje się żadnych kar za nie przerejestrowanie pojazdu) W Wydziale Komunikacji w celu rejestracji motocykla przedkładamy następujące dokumenty:

- umowę kupna (lub kilka umów jeśli pojazd nie był zarejestrowany przez kilku kolejnych właścicieli -  WA¯NE ABY BY£A CI¡G£O¦ć UMÓW)
- wniosek o rejestrację pojazdu
- dotychczasowy dowód rejestracyjny
- tablicę rejestracyjną
- zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu (wymagane w przypadku gdy nasz motocykl nie posiada przeglądu wbitego w dowód)
- kartę pojazdu (przedstawiamy ją jedynie wtedy gdy taki dokument był wydany)
- dowód osobisty posiadacza pojazdu (do wglądu)
- umowę OC (nie w każdym Wydziale Komunikacji ta umowa jest wymagana, np w Wydziale Komunikacji w Sieradzu nikt jej nie wymaga i polisę OC można opłacić dopiero po wizycie w WK)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 08:08:43 wysłana przez Dario »
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2010, 18:55:25 »

Więc tak byłem dzisiaj u Siebie w mieścinie w WK i PZU i dowiedziałem się następujących rzeczy :

1.) Spisuję Umowę Kupna-Sprzedaży , biorę moto z dowodem i sobie jadę do domu.
Tego samego dnia najlepiej jadę do PZU i wykupuję nową polisę na stary dowód ale już na swoje nazwisko.
Potem jadę do skarbówki i płacę ten podatek.
Z racji tego że przepis o 30 dniach jest tak egzekwowany że nie jest w ogóle egzekwowany więc zlewam na to.

2.) Gdy sobie zrobię motocykl , nie ważne kiedy byle bym miał ciągłość w polisie już opłacanej przez mnie , miesiąc , rok czy dwa , nie istotne robie przegląd i wtedy idę z umową , blachą i OC do wydziału komunikacji i tam się dopełnia formalności w postaci przerejestrowania motocykla na mnie a następnie udaję się do PZU aby zmienić dane w polisie ;)

Zapisane
    Status GG

Bulo

  • Towarzysz partyjny pierwszego sortu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 829
  • Bo żyje się raz...
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2010, 22:49:31 »

A jak masz poskladane moto gotowe do jazdy to mozna isc najpierw do WK a potem do PZU, pod warunkiem waznego oc?
Zapisane
Leję miksa, hipola i jestem z tego dumny...
Miętka Faja z jajkami nie tuckami

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2010, 23:16:37 »

wszystko napisałem. żeby przerejestrować czy zarejestrować moto musi mieć ważny przegląd i OC . co do pieczątki z US na umowie to wszystkie WK tego wymagają ale lepiej ją mieć
Zapisane
    Status GG

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2011, 10:49:12 »

Rejestrowałem jawę która miała nie opłacane 30 lat ubezpieczenia i jest tak :
-na podbicie umowy w US jest 14 dni jeśli kwota nie przekracza 1000zł to dostajemy tylko pieczątkę jeśli przekracza to płacimy 2% od kwoty zakupu.
- na przerejestrowanie mamy 1 miesiąc od dnia zawarcia umowy jednak żeby zarejestrować należy mieć przegląd techniczny , jeśli motocykl nie spełnia  warunków remontujemy go tyle ile potrzeba ( np 1 rok)
- gdy mamy przegląd techniczny i umowę podbitą w US to idziemy rejestrować , jeśli nie ma tablicy powinno być to uwzględnione w umowie.
- Ubezpieczenie musi być zawarte w dniu rejestracji pojazdu bo istnieje takie coś jak Fundusz Gwarancyjny i jeśli mamy zarejestrowany pojazd a nie mamy na niego ubezpieczenia to robimy wykroczenie ,gdy FG się zorientuję nakłada na nas karę. Dlatego ważne jest by umowę z ubezpieczalnia zawrzeć w dniu rejestracji. Aha nie trzeba mieć ubezpieczenia żeby zarejestrować pojazd, można iść już z nowym dowodem.
Wszystkie informacje podała mi Pani z Link4 gdzie ubezpieczyłem motocykl. Poza tym sprawdziłam to osobiście .Pozdrawiam
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2011, 11:29:50 »

- Ubezpieczenie musi być zawarte w dniu rejestracji pojazdu bo istnieje takie coś jak Fundusz Gwarancyjny i jeśli mamy zarejestrowany pojazd a nie mamy na niego ubezpieczenia to robimy wykroczenie ,gdy FG się zorientuję nakłada na nas karę. Dlatego ważne jest by umowę z ubezpieczalnia zawrzeć w dniu rejestracji. Aha nie trzeba mieć ubezpieczenia żeby zarejestrować pojazd, można iść już z nowym dowodem.
Wszystkie informacje podała mi Pani z Link4 gdzie ubezpieczyłem motocykl. Poza tym sprawdziłam to osobiście .Pozdrawiam
[/quote]
Zawarcie umowy OC spoczywa na właścicielu pojazdu, po spisaniu umowy nowy właściciel musi to zrobić "od razu" (chyba że pojazd ma aktualne ubezpieczenie) czekanie na przerejestrowanie to nie najlepszy pomysł szczególnie jak się je¼dzi (złapanie = kara). Policja i UFG nie widzą kiedy kupiłeś pojazd a tylko datę rejestracji i datę zawarcia ubezpieczenia i karają tych gdzie wychwycą różnicę między tymi datami. Dochodzi jeszcze sprawa "dziedziczenia" polisy OC bo przechodzi ona na kupującego. Tu trzeba pamiętać, że jak się chce zmienić ubezpieczyciela to są na to stosowne procedury i terminy. Może się okazać, że kupujący będzie płacił dwa ubezpieczenia OC w starej firmie (po porzednim właścicielu) gdzie nie wypowiedział i w nowej gdzie sam zawarł.
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2011, 15:24:49 »

przy udziale nieletnich właścicieli wymagany jest pesel gdyż nie mają jeszcze NIP-u . poza tym podobno nip ma być zniesiony dla osób fizycznych
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

andree

  • MoTóRzysta z PRLu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1589
  • Burek 650, Jawa 638.0
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2011, 11:06:55 »

Czy musi być na umowie Nip sprzedającego, bo słyszałem że już nie potrzeba ??
Zapisane
Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie..  ;)
Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów

D3JG4R4

  • Gość
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2011, 11:10:00 »

Czy musi być na umowie Nip sprzedającego, bo słyszałem że już nie potrzeba ??

Nie potrzeba.
Zapisane

mafinos

  • Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat ...
  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 81
  • jeszcze będzie :)
    • ZUGREM - CNC
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2011, 15:16:33 »

Witam
Kupuję jawę i będę spisywał umową na Tatę ale ja chcę być współwłaścicielem i co trzeba dopisać do tej umowy jeśli nie mam jeszcze 18, (skończę 18 sierpnia). Mam podać swoje dane, pesel itd? Co dokładnie ?

Pozdrawiam
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 04, 2011, 15:29:14 »

żeby by współwłaścicielem pojazdu nie musisz mieć 18 lat. na umowie obok danych twojego taty powinieneś umieścić swoje dane. Aha małą uwaga jeśli będziesz ...
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 18:14:20 wysłana przez Mienki »
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Bulo

  • Towarzysz partyjny pierwszego sortu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 829
  • Bo żyje się raz...
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 04, 2011, 17:46:59 »

Masz dowód lub nowy paszport?
Zapisane
Leję miksa, hipola i jestem z tego dumny...
Miętka Faja z jajkami nie tuckami

mafinos

  • Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat ...
  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 81
  • jeszcze będzie :)
    • ZUGREM - CNC
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 04, 2011, 17:55:49 »

Nie mam jeszcze nic wyrobionego a jutro jadę po motor. ;/ A pesel czy coś bo niby na podstawie legitymacji można coś?
Zapisane

mafinos

  • Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat ...
  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 81
  • jeszcze będzie :)
    • ZUGREM - CNC
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 04, 2011, 17:56:49 »

żeby by współwłaścicielem pojazdu nie musisz mieć 18 lat. na umowie obok danych twojego taty powinieneś umieścić swoje dane. Aha małą uwaga jeśli będziesz

Jak będę co:?
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 04, 2011, 18:18:11 »

jak będziesz wykupował oc, to towarzystwa ubezp. patrzą na kolejność właścicieli w umowie, wiec lepiej żebyś ty był pierwszym właścicielem a twój ojciec  drugim albo odwrotnie żeby uzyskać zniżki ojca w musisz się dowiedzieć bo nie pamiętam jak to jest ale  z tego co mi się przypomina w warcie mi tak kiedyś tłumaczyli
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

mafinos

  • Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat ...
  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 81
  • jeszcze będzie :)
    • ZUGREM - CNC
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 04, 2011, 18:30:33 »

hmm ale na umowie mam tylko obok danych ojca wpisać swoje jako współwłaściciel ?

Bo potem już jakoś pójdzie z OC itp
Zapisane

Mofeix

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 881
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 09, 2011, 12:12:41 »

...................................................
        (miejscowość i data)
UMOWA KUPNA - SPRZEDAŻY SAMOCHODU

Sprzedający:
Imię i nazwisko   
Adres zamieszkania   
Seria i numer dowodu osobistego   
Wydany przez   
NIP   
PESEL   

Kupujący:
I Właściciel:
Imię i nazwisko   
Adres zamieszkania   
Seria i numer dowodu osobistego   
Wydany przez.   
NIP   
PESEL   

II Właściciel:
Imię i nazwisko   
Adres zamieszkania   
Seria i numer dowodu osobistego   
Wydany przez.   
NIP   
PESEL   

Pkt. 1
Przedmiotem umowy jest sprzedaż pojazdu:
marka/model      
rok produkcji   nr silnika   
nr nadwozia   nr rejestracyjny   
uwagi   
   

Pkt. 2
Sprzedający oświadcza, że pojazd będący przedmiotem umowy stanowi jego własność, jest wolny od wad prawnych oraz praw osób trzecich, że nie stanowi on również przedmiotu zabezpieczenia.

Pkt. 3
Strony ustaliły wartość przedmiotu umowy na kwotę:    
słownie    

Pkt. 4
Sprzedający przenosi na rzecz Kupującego własność pojazdu określonego w punkcie 1 niniejszej umowy za kwotę określoną w punkcie 3 niniejszej umowy, której otrzymanie Sprzedający kwituje. Kupujący kwituje jednocześnie odbiór w/w pojazdu.

Pkt. 5
Kupujący oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany.

Pkt. 6
Strony ustaliły, że wszelkiego rodzaju koszty transakcji wynikające z realizacji ustaleń niniejszej umowy oraz koszty opłaty skarbowej obciążają

Pkt. 7
W sprawach nie uregulowanych w niniejszej umowie zastosowanie mają obowiązujące w tym zakresie przepisy kodeksu cywilnego.

Pkt. 8
Niniejszą umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.


………………………      ………………………                                                                 ………………………
KUPUJĄCY I                 KUPUJĄCY II   SPRZEDAJĄCY
Zapisane
    Status GG
Jawa 350 634 12V 1983r -Była
Vectra A GT 1994-Była
Kawasaki GPZ 500 1990r-Była
E30 Touring 325- Jest!

Kutron RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1593
  • Jawasaki rider :)
Odp: Umowa Kupna-Sprzedaży Motocykla
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 15, 2011, 12:55:33 »

Dzisiaj miałem historię. W związku że zakupiłem Jawę ( 84 r. Delux) chciałem jako wzorowy obywatel - towarzysz opłacić podatek w Skarbówce. Zakup poniżej 1000 zł i nawet nie chcieli mi znaczka i pieczątki wstawić tylko po obejrzeniu papierów od razu do WK mnie odesłali że tu wszystko ok i nic nie trzeba. Dzwonię do WK i mówią mi że zgadza się i nic nie trzeba opłacać tylko od razu rejestrować. Czy to możliwe ?
Zapisane
    Status GG
Jawa 350/634.7 12v,
CZ 350 472.5 6v
Jawa Babetta 28 - 1972 r.
CBR 1000F SC 21 1988 r.
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
5707 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 07, 2007, 20:57:25
wysłana przez gustaw
szerokosc motocykla?

Zaczęty przez Kobylen Eksploatacja

6 Odpowiedzi
5559 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 29, 2008, 13:44:37
wysłana przez Kobylen
3 Odpowiedzi
3966 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 10, 2015, 18:44:46
wysłana przez debrzyna
49 Odpowiedzi
13668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 07, 2017, 15:31:01
wysłana przez MichałCZ350
16 Odpowiedzi
2883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 02, 2021, 10:43:27
wysłana przez damsc