Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 15:26:16
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [638] Pali tylko na popych  (Przeczytany 6420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

K2squad

  • Gość
[638] Pali tylko na popych
« dnia: Czerwiec 16, 2006, 09:46:16 »

 <frusty> Moja TS-ka jest po kapitalnym remoncie.Od kiedy kumpel sie do niej dorwał zaczoło sie wszystko psuć...Zapłon ustawiłem na 2,7 przed GMP(zapłon orginalny)...przerwa na platynkach taka jak w książce podana....pali tylko na popych....nawet jak jej wstrzykne do cylindrów paliwo nie chce palic...Czy może to być wina gaxnika???Kruciec na ga¼niku jest troche rozjechany...(może to to???)guma od filtra powietrza sciagnieta....Mam proble z ustawieniem pływaka :-/gdzie sie mierzy to wstepne 11mm???jak sprawdzic poziom paliwa w ga¼niku???Paliwo z kranika płynie tylko w  jednej pozycji jak jest do góry...10litrów jest.czy warto załozyc filtr stozkowy???Jak zrobic elektroniczny zapłon z cewki malucha i modułu od poldka...co czeba jeszcze???impulsator z jawy...ale jak to podłaczyc? ??? ?<frusty>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 15:26:23 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2006, 10:01:51 »

jeśli po pchnięciu odpala i pracuje radzę na dzieñ dobry zadbać o uszczelnienie ga¼nik-kruciec, kruciec-cylindry.

Natomiast jesli po wstrzyknięciu pod świece mieszanki nie chce zapalić - to już koszmar, ale coś dziwnie mi to wygląda skoro pali na pych.

sprawdzanie poziomu paliwa było już na forum.

foltr stożkowy warto... na kask nakleić żeby było wiadomo kto jedzie ;)
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2006, 10:20:16 »

gdy ja odpale na popych to chodzi normalnie i elegancko sie wkreca na obroty i niby wszystko git a tu kurde nie chce palic od kopa...a paliła...zrobie z tym krućcem i zobacze...może łapie lewe powietrze....świce opalała na biało ale pogrzebałem  z poziomem paliwa i były czarne....teraz taki jasny brąz...ale to jeszcze nie to co ma byc...mam 2 jawy i pierwszy raz tak mam...a remont mnie troche kosztował...ładowanie mam...moze to akuma????
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2006, 10:34:48 »

O poziomie paliwa oraz elektronicznym zapłonie było już bardzo dużo na forum więc poszukaj.

Gdyby łapał lewe paliwo to powinien odpalić od kopa gdy wstrzykniesz mu paliwo bezpośredni do komory spalnia. Sprawd¼ zapłon i całą instalację jakie jest napięcie na cewkach- czy aby nie za małe i rzecz oczywiste (pewnie już sprawdzałeś)- inne świece. Napisz coś o wyglądzie iskry.

A i jeszcze jedno- nie ucieka Ci kompresja pod głowicą ?

Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2006, 10:42:56 »

iskra jest duża i pod niebieski kolor...może to akuma bo po zimie jej sie poje....ło i sie sama rozładowuje....ale powinna odchapic jak jest naładowana...Napiecie sprawdze..a jakie powinno być???Z kompresja robiłem i nie ucieka...jest jak tralala=)na kablach nie mam przebicia bo wziołem założyłem miekie kable...
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2006, 10:48:24 »

Co do napięcia to też było na forum, ale myślę że warto w tym miejscu o tym powiedzieć jeszcze raz.

Na niepracującym silniku powinno być 12V (w TSce oczywiście), w praktyce napięcie jest nieznacznie wyższe, ale nie może być niższe. Po odpaleniu silnika napięcie powinno się zwiększyć, zwiększanie zależy od obrotów- w praktyce przy 3000 rpm oscyluje wokół 14V, nie może jednak przekroczyć 14,4 (no powiedzmy 14,5V) w całym zakresie obrotów silnika.
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2006, 11:14:19 »

spróbuj odpalić z aku podłączonym pod prostownik - okaże  się czy to jego wina
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2006, 11:23:15 »

poczekam bo jeszcze dzisiaj ma mi przyjs moduł zapłonowy z allegro i go podłacze..może bedzie dobrze.dzieki chłopaki za rady...dajcie mi linka o tym elektronicznym zapłonie jak macie.Chodzi mi o ten z cewka z maluszka,moduł z poldka....a teraz poczytam o tym ga¼niku... :>
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2006, 11:31:17 »

Bo się normalnie zdenerwuję- osobiście linka wklejałem do któregoś starego wątku o zaplonie, ale znaj moje dobre serce:D

http://arecki13.republika.pl/jawa/zaplon.htm

a tu masz opis jak to poskładać na impulsatorze jawy:

http://www.gumpal.republika.pl/   zakladka moja jawa
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2006, 11:35:20 wysłana przez Johnny »
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2006, 18:05:10 »

do Johnny:http://gumpal.republika.pl/na tej stronie jest wszystko super opisane...dobrze a wiesz moze czy mozna podłaczyc cewke ze zwykłego malucha czy musi byc z eleganta...poratuj prosze <dontgetit>
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2006, 18:49:16 »

Musi być dwubiegunowa, tzn musi mieć wyprowadzenie na dwa przewody wysokiego napięcia, z tego cow iem w bardzo starych maluchach takie nie były montowane. Przeczytaj sobie jeszcze to: http://www.demonos.vipserv.org//content/view/467/64/
Zapoznaj się z uwagami odnośnie dodatkowego kabla oporowego, gdyż już na forum padały głosy że ta cewka pobiera za dużo prądu przez to aku nie wyrabia.
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: Pali tylko na popych....POMOCY
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2006, 09:37:19 »

wielkie dzięki <cheers>kurde mieli mi przysłac moduł z allegro i jeszcze nie ma <furious>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Pali z kopa tylko jak jest ciepla :(

Zaczęty przez lukasz_2014 Mechanika

12 Odpowiedzi
5533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 30, 2007, 14:36:41
wysłana przez Badyl
11 Odpowiedzi
5126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 04, 2009, 14:12:29
wysłana przez dawidbergandy
9 Odpowiedzi
4735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 23, 2010, 16:27:04
wysłana przez gustaw
21 Odpowiedzi
7672 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 17, 2015, 20:34:05
wysłana przez Człowieklasu
9 Odpowiedzi
1045 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 28, 2022, 18:38:05
wysłana przez zagier