Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 07:59:44
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D  (Przeczytany 5166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« dnia: Grudzień 29, 2009, 19:20:36 »

Po pierwsze jak ktoś ma pisać " zaprasza do szukajki " to niech w ogóle nie zaczyna , bo szukałem i o chmurach z tłumików jakoś nic mi nie wpadło w oko .
Głównie chciałbym żeby się Jawsim wypowiedział bo to on od małego bawi się zapłonem ;)

Zapłon , zapłonem ale przyjmijmy że dla silnika 634 wyprzedzenie wynosi 2.8 , a dla 638 jest to 2.7 ( tak podają ¼ródła ) Wiadomo każdy silnik jest indywidualistą i jeden lubi 2.5 , drugi 3.0 zaś trzeci 3.2 . Co to niektórzy ustawiają inaczej dla swoich potrzeb ( mocny dół , mocna góra ) ale jak to się ma do dymienia z tłumików .
Co to oznacza jak silnik dymi na ubogiej mieszance ??
Jeden Cylinder Dymi , Na zimnym jeden dymi gorzej ?? W ogóle czy da się lepiej ustawić zapłon patrząc na dym z tłumików i przykładając rękę do wydechów ??

Np. Mój prawy garnek prawie nie dymi i się z niego leje , a lewy kopci jak parowóz ale koñcówka jest sucha. ( zimmeringi zmieniałem dla pewności żeby wykluczyć branie oleju lub z 2 strony lewego powietrza )
Przed remontem tj. regenracja pieca ( wał , tłoki , cylindry itp. ) było na odwrót  ;)

PS. Czekam na paczkę z jawaczesci.pl  Kładę nową elektrykę , zapłon tradycyjny , cewki , świece , fajki ;)
Zapisane
    Status GG

GROM

  • Gość
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2009, 19:36:21 »

A dlaczego zakładasz że to zapłon? Ja mam dwie CZ 350 obie dymią mocniej z lewego cylindra , i tak może to przypadek ale z tej strony w czole wału mamy labirynt , zresztą pewnie nie ma to reguły, ja bym się doszukiwał takiej rzeczy, która mi się trochę potwierdza po obserwacjach, czyli nieszczelności między czołem a karterami i w układzie labiryntowym nawet takiej niewielkiej. Te przecieki powodują powiększenie się komory pod tłokiem   co za tym idzie mniej mieszanki zostaje dostarczone nad tłok i mamy dymienie. Taka ma teoria.
Zapisane

grucha591

  • Gość
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2009, 19:38:25 »

Szukajka dobra na wszystko , także zapraszam ,bo wiele razy wałkowany był temat nierównego dymienia z tłumików!!
Jest to normalna przypadłość Jaw ,że z jednego tłumika kopci bardziej niż z drugiego to samo dotyczy nadmiaru oleju i ewentualnie nagaru
co do ustawiania zapłonu na "chmurę"  ..... cóż życzę powodzenia
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2009, 19:43:03 »

ostatnio rozbierałem silnik żeby go skleić bo wyciek ze skrzyni biegów mnie już denerwował , więc nieszczelność między czołem a karterami chyba nie... ale wszystko jest możliwe. NIe dymi po tym zabiegu mniej. Tak samo
Jedno mogę stwierdzić po kręceniu zapłonem. Na lewym chmurkę mogę zmniejszyć ale jest tak jak by słabszy , a na prawym nie mogę zwiększyc ;/
A w zeszłym roku przed odbudową pieca było odwrotnie . To mnie dziwi  :>
Zapisane
    Status GG

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2009, 19:46:04 »

Każdy silnik dymi, to raz.

Dym to objaw tego, że mieszanka nie dopala się do koñca bąd¼ proces spalania mieszanki w cylindrze nie przebiega odpowiednio dobrze, to dwa.

Zapłonu nie ustawia się patrząc na dymienie a słuchając pracy silnika- najczęściej. Każdy silnik jest inny i dlatego jest taki rozrzut parametru GMP dla danego silnika. Są silniki które w ogóle nie mieszczą się w tych parametrach a na dobranych doświadczalnie chodzą wyśmienicie.  
Temat nierównego dymienia w jawie czy cz nie jest rozwiązany do dnia dzisiejszego- pewnie motoryzacyjnego Wedla dostanie ten kto zagadkę rozwikła...  Jak się leje Ci z gara to znaczy że bidny nie przepala do koñca.

Inna sprawa dymienie...w okresie jesienno zimowym wszystko dymi- nawet kosiarka. Kwestia różnicy temperatury.

p.s
na jakim oleju latasz ? i jakie masz świece? zobacz kondensatory przy zapłonie i ogólnie "prądy" zapłonu

No i jak sprawa wygląda po rozgrzaniu ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 19:48:59 wysłana przez Paweł »
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2009, 19:48:53 »

temperatura otoczenia na ten dym nie wpływa. Kupiłem cieplejsze świece. Jak przyjdzie paczka to pozakładam wszystko i zobaczymy jak bedzie cykał ;) Jak na razie sprawdzałem Iskry 100 i Briski N15C
Zapisane
    Status GG

GROM

  • Gość
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2009, 19:54:52 »

Jakie świece? cieplejsze? tzn o mniejszej wartości cieplnej, kolego a co to ma do dymu?
Wartość cieplna nie wpływa na lepsze spalanie mieszanki. Wartość cieplna ma tylko wpływ na samooczyszczanie się elektrod i samozapłon dlatego wartość cieplna nie może być za mała (samozapłony) i za wysoka bo się elektrody nie oczyszczą .
Panowie czytajcie trochę http://www.ngkntk.pl/Swiece_zaplonowe.1309.0.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 19:56:26 wysłana przez GROM »
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:00:57 »

no to że jak swieca się nie oczyszcza to daje złą iskre i może ¼le spalać się mieszanka . taka moja teza  <book>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 20:03:10 wysłana przez Nightwish »
Zapisane
    Status GG

GROM

  • Gość
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:04:24 »

Tak ale jeśli dajmy na to założysz nówki 100 i zpalisz to masz piękną iskrę to i tak dymi . Wniosek - wartość cieplna nie ma wpływu na lepsze spalanie a tylko na niezawodną eksploatację świec.
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:12:02 »

no niby racja. ale dalej mi po głowie chodzi ta zamiana ;/ może jakaś różnica w ciśnieniu w cylindrze i ten więcej ciągnie dla tego mocniej kopci ehh... magia Jawy
Zapisane
    Status GG

Jawsim

  • Gość
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2009, 23:11:22 »

Pierwsze primo- nazwa wątku- bo to co napisałeś to jak szczanie pod gołym niebem, które spowodowało jakiś wybuch.

Dalej- zauważyłem,że 634 kulała tak przed wymianą sworzni tlokowych. Jeden nie był ślepy.
Ale jeśli chcesz usłyszeć moje zdanie na ten temat- walić to w dupę. Taki urok,zwłaszcza żeliwniaków.
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Chmurki , lanie a zapłon ( znowu ) ;D
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:11:17 »

sworznie oby dwa nowe ślepe . też na to leje , tylko daje mi to do myślenia  ;]
Zapisane
    Status GG
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 08, 2008, 10:22:35
wysłana przez MarcinS
5 Odpowiedzi
3649 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 06, 2008, 16:01:55
wysłana przez bakczysaraj
Znowu kondensator =(

Zaczęty przez tomakbest Elektryka

20 Odpowiedzi
8049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 04, 2009, 19:09:55
wysłana przez _Wujek samo Zło_
5 Odpowiedzi
2571 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 30, 2016, 02:44:10
wysłana przez Turbo
21 Odpowiedzi
3292 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 25, 2019, 22:08:50
wysłana przez Dragon on the Blue Sky