Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 15:05:37
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Podłączanie Vape do Jawy 250  (Przeczytany 3850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Podłączanie Vape do Jawy 250
« dnia: Grudnia 20, 2009, 14:50:00 »

Witam.
Zakładam nowy temat gdyż myślę że część osób które zdecydują się na kupno Vape do Jawy 250 będzie miała podobny problem z podłączeniem jak mam teraz ja. Założenie Vape nie jest specjalnie trudne "Wirnik i stojan" mocuje się w miejsca starych elementów tu uwaga bo w moim przypadku trzeba było spiłować bolec na wale który blokuje wirnik  (w nowej prądnicy wyfrezowano dużo płytszy rowek). Brakuje wyłącznika zapłonu i uchwytu do cewki  bo producent podobno go nie dostarcza. Nowy regulator proponuję zainstalować w skrzynce narzędziowej kabli starcza. Większość kabli jest z złączkami i nie ma możliwości złego podpięcia. Dołączone są pojedyñcze zaprawione z jednej strony kable z oczkami po drugiej stronie - z moich doświadczeñ za krótkie - dokupiłem kabli i koñcówek i dorobiłem.  Ciekawostką jest to że dołączony schemat jest jakby z innej bajki gdyż kolory przewodów są pozmieniane. Dotyczy to regulatora bo tylko z niego wychodzą kable łączące się z instalacją. Według schematu vape http://img704.imageshack.us/img704/3097/schematvape.jpg kable są:  czarny czarny  czerwony biały - w jednej kostce i bez koloru w drugiej kostce w rzeczywistości kable są czarny czarny jedna kostka czerwony biały druga kostka i osobny zielono-czerwony. Ja zatrzymałem się na tym i dalej nie mogę wyobrazić sobie jak podłączyć. Instalację mam jak http://www.sesa-moto.cz/minulost/jawa_250_typ_592/schema/panelka 
Czy ktoś z Kolegów wie co dalej z tym zrobić i mógłby podzielić się tą wiedzą?
Pozdrawiam
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

GROM

  • Gość
Odp: Podłączanie Vape do Jawy 250
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 20, 2009, 15:15:34 »

Mógłbyś zeskanować jeszcze raz w lepszej rozdzielczości bo nie wiele widać i nawet powiększenie za wiele nie daje , jak to zrobisz to coś powalczymy , szkoda cię chłopie jak się żona wkurzy za tą kuchnię, to i wałek pójdzie w ruch  <scared>

Edit
Tak się przyglądam mym sokolim okiem i przewód oznaczony na stacyjce jako 61 trzeba połączyć do przewodu na regulatorze do którego jak widać na schemacie ma być podpięta żarówka ładowania ale wystarczy że z zaciku 61 podepniesz się bezpośrednio bo żarówkę już u siebie masz. Wyjście z regulatora jak widać przewód "-" jak i "+" podpinasz bezpośrednio pod akumulator , niestety na tą chwilę nie odczytam oznaczeñ przewodów.
Druga rzecz jaką widzę to włącznik zapłonu ty go nie masz , masz za to włącznik zapłonu w stacyjce ale jak widzę to w tym zapłonie nie chodzi by podać plus na cewkę , a o to by przewód z cewki zewrzeć z masą pojazdu i jednocześnie z masą prądnicy-zapłonu , więc musisz kombinować i albo dodać ten wyłącznik na kierownicy co by było najlepsze  i podłączyć przewód z cewki do wyłącznika a drugi przewód z wyłącznika podłączyć np do masy pojazdu.
Nie wiem na 100%  a tylko gdzieś czytałem że wyłączenie zapłonu polega na podłączeniu tego przewodu do masy czyli standardowy wyłącznik np z jawy 634 i tym podobnych będzie działał odwrotnie nie wiem ile w tym prawdy i tu już się instrukcja kłania lub niech to ktoś potwierdzi kto ma .
Edit numer 2
Podajesz kolory przewodów czyli z regulatora biały , czerwony i dwa czarne, zielono czerwnony intuicja mi podpowiada  tak.
czerwony- plus akumulatora
biały - minus akumulatora
zielono-czerwony  - zacisk 61 kontrolka ładowania
dwa czarne to prądnica która produkuje prąd zmienny więc kolory przewodów takie same czyli 2 czarne bo i nie ma to znaczenia przy podłączeniu do prądnicy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2009, 16:13:33 wysłana przez GROM »
Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: Podłączanie Vape do Jawy 250
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 20, 2009, 16:35:36 »

Dokupiłem i założyłem ten wyłącznik zapłonu. Jawa w kuchni wygląda mniej więcej tak: http://img63.imageshack.us/img63/9024/imag0022n.jpg
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

GROM

  • Gość
Odp: Podłączanie Vape do Jawy 250
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 20, 2009, 16:44:28 »

Piękna maszyna, wytrwałości życzę w dalszym remoncie .
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
VAPE Z 04

Zaczęty przez gregor.bono Elektryka

9 Odpowiedzi
6519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 16, 2008, 21:43:06
wysłana przez Mienki
7 Odpowiedzi
5328 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 22, 2013, 17:44:16
wysłana przez Luki
0 Odpowiedzi
1255 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 31, 2015, 11:12:01
wysłana przez Magnat
11 Odpowiedzi
5354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 14, 2017, 06:08:27
wysłana przez oskare2345
6 Odpowiedzi
4050 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 13, 2023, 19:52:13
wysłana przez Blenders