Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 16:06:47
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Strzały w rure przy odpalaniu  (Przeczytany 6849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fizyk0

  • Gość
Strzały w rure przy odpalaniu
« dnia: Czerwiec 08, 2006, 17:22:25 »

Dręczy mnie jeszcze jedna rzecz.Czasami po dłuższej jezdzie podczas odpalania pojawia sie strzał w prawą rurę ,ale nie jest to na tej zasadzie ,że silnik strzeli w rurę i cisza,silnik odpala razem ze strzałem i pracuje normalnie.Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim:).Jedyne co mi przychodzi na mysl to to ,że w kolankach jest troszkę nagaru i może to tego wina, albo to ,że prawy wydech nie jest idealnie szczelny(między rura a tłumikiem mimo ,że mam nowy oring troszkę przepuszcza-wgniecione kolanko).Zapłon raczej odpada bo to elektronik Vape.Moze ktoś z was miał podobny problem?
Zapisane

tokarz

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2006, 17:24:50 »

No jeśli masz Vape i jest sprawny to ja bym stawiał raczej na ga¼nik.
Zapisane

lukasz85

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2006, 11:34:51 »

To wskazywałoby na zbyt pó¼ny zapłon ale jak Vape to odpada. Proponuje wykręcić świece i sprawd¼ić czy jest niebieska iskra, może świeca dostała przebicia. Lub kable wysokiego napiecia.
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2006, 19:51:59 »

Mi robi tak samo i też mam VAPE- osobiście obstawiam że to jego wina bo na przerywaczach tego nie miał. U mnie robi to tylko wtedy jak go za lekko kopnę, teraz się już przyzwyczaiłem i kopie go z dość dużą siła i zjawisko zanikło całkowicie.
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2006, 00:14:36 »

Dzięki Johny w takim razie bedę mocniej kopał:).
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2006, 23:31:45 »

juz sobie Was wyobrazam jak stajecie na kopniaka, jakby to byl jakis rusek 750  :D
pewnie cala Jawa przysiada przy takim kopnieciu   ;)
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2006, 00:13:55 »

Się nie smiej :D

Przy elektroniku i dobrze zrobionym silniku wystarczy tylko jeden tłok przez kompresje przepchać i silnik juz chodzi- w praktyce wystrczy muśnięcie kopniaka.

Przez mocne kopanie mam na myśłi rozbujanie wału tak żeby zrobił z dwa obroty. ;)
Zapisane

asdx21

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2006, 15:09:29 »

Szukałem cos podobnego , bo mam podobne zjawisko i znalazłem. Skorzystam z okazji : Jakich używac najlepiej świec dla zapłonu vape z4??? Proszę o odpowiedz takie osoby które go posiadają i żadne problemy (najlepiej bez tego jaki tu jest opisany , ale najwyzej można go pominąć) nie wynikaja z jego używania. Bo w mojej cz350  jak wkręcam za każdym innym razem jakieś inne świece (oczywiście niby zalecene przez "mojego sprzedawcy" do tego mota) to za każdym razem widać różnicę w jej dzałaniu np. raz dymi bardziej z prawego a raz z lewego i tak samo z tymi "strzałami". Więc moim zdaniem to świece są winne i proszę o wypowiedz w tej sprawie.
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2006, 15:51:30 »

: Jakich używac najlepiej świec dla zapłonu vape z4???

NGK B6HS   <book>
Zapisane

Jawiarz350

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2006, 19:12:38 »

Zrobię OT <evil> ale rusek to rusek ale nasz polski Junak jego to dopiero ciężko przełamać bo kiedyś taki koleś do nas na wieś przyjechał i co nieco z nim pogadałem
Zapisane

asdx21

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2006, 20:21:52 »

dzieki za szybka odp. wskpan ale dzieki temu szukałem w necie i  znalazłem (na stronie producenta NGK) że dla cz350 są B8HS a  B6HS były dla jaw 50 nowszych modeli. Pójdą oby dwie? http://www.ngkpartfinder.co.uk/
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2006, 21:52:12 »

dzieki za szybka odp. wskpan ale dzieki temu szukałem w necie i  znalazłem (na stronie producenta NGK) że dla cz350 są B8HS a  B6HS były dla jaw 50 nowszych modeli. Pójdą oby dwie? http://www.ngkpartfinder.co.uk/

ot tak żeczywiście podaje producent, ale z praktyki wynika, że właśnie dla elektronika leprze są B6HS i to nie tylko moja opinnia, lecz tu kilku mądrzejszych odemnie testowało  <yes>
pozdrawiam
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2006, 11:58:54 »

...dlatego w katalogu pisze ze dla jawy 350 sa B8HS bo wszyscy zaczeli mieszac z tymi swiecami, podbno w ksiazce Kruszewskiego tez bylo B8HS, ja mam NGK B6HS - zalozylem je na poczatku tego sezonu i do teraz nie musialem ich wykrecac  <yes>

A wszystko dlatego ze ten temat juz byl walkowany na forum i wszyscy polecali B6HS wiec tez tak uczynilem zakladajac je do mojego moto  :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2006, 12:00:42 wysłana przez WhitePower - £ukasz »
Zapisane

asdx21

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2006, 16:55:34 »

Dzięki Wam bardzo za dobre rady - juz lece kupować owe śwoece!!! <thumbup>
Zapisane

soko211

  • Gość
Witam mam problem z cz 350
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2009, 17:50:07 »

Gdy próbuje ja odpalac przelewam ja i kopie a z gażnika leci benzyna. Sprawdziłem to tloki nie ciągną benzyny tylko ją wypychaja. co mam zrobic. prosze o pomoc
Zapisane

soko211

  • Gość
z gaznika wydmuchuje sie benzyna
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2009, 10:43:35 »

dloki nie ciagna benzyny.. ale jesli manetke od gazu wezme do konca to nie wydmuchuje swiece sa suche wiec ich nie zalewa .. przy kopaniu slychac strzal z gaznika..co mam robic
Zapisane

GROM

  • Gość
Odp: Strzały w rure przy odpalaniu
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2009, 20:57:11 »

Panowie ja wyjaśnię sprawę strzałów, strzały będą występować ponieważ po zgromadzeniu się mieszanki i dodaniu do tego że vape ma podwójną cewkę i daję iskrę na każdy tłok w GZP jak i DZP to strzały w tłumik nie są niczym dziwnym , ale te strzały mogą wam załatwić uszczelniacze na wale . Zapytacie w jaki sposób ? A no w taki że jeśli tłok jest DMP to wybuch mieszanki musi gdzieś ujść a czasem się zdarza że otwarte okno wydechu to za mało i następuje wypchnięcie wargi uszczelniacza i już mamy lewe powietrze albo lewy olej  .
Przypuszczam również że koledzy zapalają w ten sposób że robią kilka kopnięć z wyłączonym zapłonem aby mieszanki sobie zassać , a potem kluczyk i kop i strzał jeśli tak robicie to zapalajcie od razu w włączonym zapłonem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2009, 20:59:18 wysłana przez GROM »
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 10, 2007, 17:24:12
wysłana przez KcPrWWL
29 Odpowiedzi
8572 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 17, 2007, 09:24:00
wysłana przez Energizer
29 Odpowiedzi
11230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 19, 2008, 12:01:04
wysłana przez zed
14 Odpowiedzi
5807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 09, 2013, 17:30:09
wysłana przez Waldi
27 Odpowiedzi
3062 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 20, 2021, 21:09:36
wysłana przez marian