Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 11:06:57
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Bezdrożami po Podlasiu...  (Przeczytany 7107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thavinci

  • Gość
Bezdrożami po Podlasiu...
« dnia: Maja 17, 2009, 13:06:48 »

witam wszystkich jawerow.

tak sobie pomyslalem, ze fajnie by bylo zbierac sie co jakis czas na kilka motocykli i przemierzac razem podlasie, drogami, ktorymi bycmoze nigdy bysmy nie podrozowali - jakimis malo uczeszczanymi, a z co za tym idzie i bezpieczniejszymi, przy okazji mozna cos zwiedzic, podziwiac przyrode tego kawalka ziemi, spedzac czas w milym gronie no i przede wszystkim cieszyc sie z jazdy  :) przed kazdym takim wypadem bysmy ustalali trase jaka bedziemy pokonywac. na poczatku mozna zaczac od jednodniowych wypadow, a z czasem bycmoze przerodzilo by sie to np w weekendowe wycieczki z namiotem itp. 

co Wy na to?

oczywiscie post jest kierowany do wszystkich, ale ze wzgledu na to ze jezdzilibysmy po Podlasiu (przynajmniej na poczatku) to pewnie glownie zainteresowani beda ludzie z tej czesci Polski. jednak podkreslam ze kazdy kto mialby ochote dolaczyc z innych regionow Polski to jest jak najbardziej mile widziany :)

pozdrawiam



Zapisane

BoNes0

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 17, 2009, 13:12:50 »

Pomysł jak najbardziej fajny. Na forum jest gdzieś z 6 osób z podlaskiego. Ja niestety nie mam prawka i w najbliższym terminie mieć go nie będę. Wiec może dopiero za rok się przyłącze.  ;)
Zapisane

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 17, 2009, 13:58:36 »

Bones to wpadamy do ciebie :D
Ale przewaga polnych dróg jest troche męcząca.Można pośigac tylko z organizacją zawsze są problemy...Na początek proponuje przejażdzkę z kolegami z MZ Klubu na Mazury.
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

gringo

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 17, 2009, 14:14:34 »

Bones to wpadamy do ciebie :D

Noooo zlot "Na Ranczu Bonesa" ;)

co do brykania po podlasiu to ja jestem za :]
Zapisane

thavinci

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 17, 2009, 14:16:59 »

nie chodzilo mi tu tylko o drogi polne. mysle ze jest troche drog asfaltowych, gminnych, ktorymi poruszaja sie glwonie okoliczni mieszkancy i takie tez trasy bysmy z mapa w reku okreslali.  a jesli chodzi o organizacje to np 2-3 osoby ustalalyby trase, reszta by jakies uwagi do tego by pisala i jakos bysmy dochodzili do porozumienia.  uwazam, ze wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko troche dobrych checi :)

p.s. Krystian250, gdzie mozna poczytac o tym wypadzie na mazury?
Zapisane

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 17, 2009, 14:42:11 »

http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=11243
 Tutaj są wszystkie informacje nawet wstępna trasa. Ostatnio słąbo wspomonam jazde nz MZ w towarzystwie Jawerów  <thumbup> Jakos przy Jawach MZ się nie spisała <oops>
Lukass i Xargo wiedza o co chodzi <yes>
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

gringo

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 17, 2009, 15:22:40 »

jak już wspomniałem to napomknij coś więcej o tym:P plz:P
Zapisane

Lukass102

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 17, 2009, 15:30:56 »

"Dawinci", z kąd jesteś? Rzuć jakiś pierwszy gotowy pomysł razem z terminem ;)
Zapisane

thavinci

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 17, 2009, 22:30:41 »

Jestem z Supraśla (12km od Białegostoku).  Musimy ustalic jakis punkt wyjsciowy, gdzie wszyscy bysmy sie spotykali, taki zeby dla kazdego byl w miare wygodny.  Napiszcie jakie miejsce by Wam pasowalo i cos razem ustalimy.  Chyba ze za taki punkt przyjmiemy Białystok i stad bedziemy startowac.  A Wy skad jestecie? Mozna zrobic, tak ustalajac pierwsza trase, zeby chociaz o czesc miejscowosci, w ktorych mieszkacie zahaczyc (albo gdzies w poblizu przejezdzac).  Jak juz bede wiedzial od Was cos wiecej to wtedy ustale przykladowa trase i przedstawie ja tutaj.

A co do terminu to myslalem dopiero po 20tym czerwca, poniewaz wtedy bede juz po sesji, no i do tej pory powinienem miec juz prawko :)
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2009, 22:36:16 wysłana przez thavinci »
Zapisane

Lukass102

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 17, 2009, 22:41:00 »

Ja jestem z Bielska Podlaskiego, ale w tygodniu jestem w białym razem z jawą. Na wakacjach będe startował z Bielska. Krystian jest z Brañska. Jest jeszcze jeden dobry je¼dziec z okolic Chraboł. Pewnie jeszcze czasem chętny byłby Młody zza Siemiatycz ;)
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 17, 2009, 23:12:32 »

A o mnie to nie pamiętał :P
Zapisane

Lukass102

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 18, 2009, 00:17:18 »

Ostrołęka to jeszcze podlasie? <lol>
Podawałem z grubsza tych najbliżej białego. Nie czuj się pominięty, nie zapomniałem <cheers> Jak rozszerzać horyzonty, to i Wojk jest w granicach :)
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2009, 00:18:58 wysłana przez Lukass102 »
Zapisane

BoNes0

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 18, 2009, 07:39:19 »

A Ja to co ?  <hammer> Mieszkam w środku Białego. Mógłbym pożyczyć od kumpla Simsona, ale nawet bym was nie dogonił  ;)
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 18, 2009, 09:13:32 »

Ostrołęka to jeszcze podlasie? <lol>
Szczęśliwie mieszkam pod Ostrołęką - co prawda jeszcze w mazowieckiem, ale do granicy z podlaskim mam jakieś 8km :P
Zapisane

Lukass102

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 18, 2009, 09:49:01 »

Czyli się nie pomyliłem :]

A Ja to co ?
A to, że prawka nie masz i do złego nie będę namawiał <hammer> <yes>
O mazury można śmiało zahaczyć, pewnie kiedyś wpadniemy z wizytą ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2009, 09:50:53 wysłana przez Lukass102 »
Zapisane

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 18, 2009, 15:35:45 »

Mieszkam w środku Białego.
Bones a coś wspominałeś że w miejscowości Pawły mieszkasz na trasie Bielsk-Biały <blink>
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 18, 2009, 15:55:14 »

heehehe ja wprawdzie nie z Podlasia ale granicznie z Podlasiem a co więcej na Podlasiu znaczna cześć rodziny w tym Białystok, Dąbrowa Białostocka, Sokółka i ukochana Stara Kamienna


więc jak by co to może nie motocyklem (ale kto wie) prędzej czy pó¼niej się tam pojawię
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

thavinci

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 18, 2009, 17:58:37 »

widze ze troche nas sie tu znalazlo :) bardzo dobrze! :) jutro bede mial wiecej czasu i zasiade z mapa w celu ustalenia trasy. postaram sie tak ja ustalic zeby wszystkim w miare mozliwosci pasowalo. mam nadzieje ze mi sie uda :) pozdrawiam
Zapisane

wojk2

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 18, 2009, 18:17:55 »

Jak by co to też się łapie. Może mało piszę ale zawsze forum przeglądam.  ;)
Zapisane

thavinci

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 20, 2009, 22:53:10 »

witam ponownie :)

dzisiaj w koncu znalazlem troche czasu na sporzadzenie trasy na pierwszy wypad.  Start zaplanowalem w miejscowosci Krzywa pod Bielskiem (mysle ze tutaj kazdy bedzie mial w miare wygodny dojazd).  Google maps policzylo dlugosc trasy na ok. 120km, mysle ze na pierwszy test naszych maszyn (przynajmniej moj pierwszy) bedzie to dobry dystans.  Na mapie wyglada to tak:



link do fotki w powiekszeniu http://img38.imageshack.us/img38/3615/trip1l.jpg

Jesli chodzi o mijane miejscowosci to tak to sie przedstawia: Krzywe -> Orla -> Dubicze Cerkiewne -> Wiluki -> Długi Bród -> Orzeszkowo -> Hajnówka -> Dubiny -> Babia Góra -> Siemianówka -> Tarnopol -> Eliaszuki -> Suszcza -> Nowa Wola -> Hieronimowo -> Topolany -> Folwarki Tylwickie -> Zabłudów Kolonia -> Gnieciuki -> Soce -> Trześcianka -> Białki -> Ogrodniki -> Tokarowszczyzna -> Woniewo -> Narew -> Istok -> Klejniki -> Treszczotki -> Pasynki -> Krzywa

Na tej trasie nie wjezdzamy na zadna droge krajowa, przejezdzamy moze razem kilka km (malo) na drogach powiatowych, a reszta to drogi raczej malo uczeszczane.  Patrzac na mape, wydaje sie ze bedziemy duzo obcowac z natura :)

Trasa pomiedzy Dubinami a Babią Górą nie ma zadnych miejscowosci (przynajmniej na google maps), moze ktos z Was zna ten odcinek.  Tutaj jest linka do skanow z google maps, przedstawiajacych ten odcinek: http://img188.imageshack.us/img188/8144/trasadubinybabiagra.jpg. (mozecie go powiekszyc i dokladnie zobaczyc jak to wyglada).  Mysle ze moze to byc jeden z ciekawszych odcinkow, dlatego szkoda by bylo z niego rezygnowac. 

Napiszcie wasze opinie, moze macie jakies uwagi, ewentualne zmiany przebiegu.  Zaznaczam ze nie musi to byc ostateczna wersja, razem musimy dojsc do jakiegos kompromisu. 
Zapisane

Lukass102

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 20, 2009, 23:27:22 »

No spoko. Większą część trasy znam - blisko natury. Jak chceta to mogę pięknie wzbogacić odcinek Dubicze Cerkiewne - Hajnówka i poprowadzić wycieczke na skraju puszczy przez naprawdę super krajobrazy, ładne drogi, dużo winkli i blisko natury. Gwarantuję banan od ucha do ucha na tym odcinku, jeżeli lubicie też kilka odcinków szutrami śmignąć i kawałek leśnymi ścieżkami ;)
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 21, 2009, 07:19:48 »

Mi sie podoba :D i to bardzo do krzywej mam tylko 130 km :P x2+120km = 380 km czyli całkiem miły wypadzik za miasto:P
Zapisane

thavinci

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 21, 2009, 07:56:34 »

Lukasss102 i wlasnie o to chodzi! :) uzupelniajac tak trase moze wyjsc na prawde cos fajnego :)

Mam jeszcze jedna wiadomosc.  Mam nadzieje ze ona Was ucieszy, a nie odwrotnie :).  Mierzac odcinek na google maps dystans byl podany w milach i to przegapilem (sorry za wpadke).  Tak wiec na kilometry wychodzi ok. 195km, takze Gringo jeszcze kilka km mozesz dopisac do swojego wypadu za miasto :) Ja mam do Krzywej 65km, wiec tez calkiem niezly przebieg sie szykuje :)
Zapisane

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 07, 2009, 21:00:07 »

Odświeżam!
To kiedy jedziemy??? :) W ubiegly weekend zaliczylem Mazury z MZ Klubem, teraz pasowalo by z wami gdzies wypaść  <cheers>
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

radzisz

  • Gość
Odp: Bezdrożami po Podlasiu...
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 29, 2010, 18:38:09 »

Panowie odnawiam temat na wiosnę się umówmy i spotkajmy,,co wy na to?
Zapisane