Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 08:15:48
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa TS ciężko pali gdy zimna  (Przeczytany 4820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

7Kubik7

  • Gość
Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« dnia: Października 14, 2008, 10:30:30 »

Witam. Na poczatku chcialbym wszystkich serdecznie przywitac poniewaz jest to moj pierwszy dzien na forum :))

Przechodza do problemu.. Moja TS-ka ciezko lapie na kopa gdy jest zimna:/ Gdy sie zagrzeje bierze od szlaku. Czy te modela tak juz maja? Moze to byc wina akumulatora?
Myslalem jeszcze zeby zalozyc gaznik od CZ zdaloby to egzamin?
Pozdrawiam wszystkich :)
Zapisane

sibert

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 324
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #1 dnia: Października 14, 2008, 10:46:17 »

1.Opcja "Szukaj".O odpalaniu było wiele na forum.
2.Ustaw zapłon.
3.Wyczyść i ustaw ga¼nik.
Zapisane
    Status GG
Ogień z rurów i farfocle z gumów:D
JAWA 350(638=>640)Black Style - było
JAWA 640-1 Black Style
ROMET 50-T1
BMW R1100RT
Kiedy patrze tak na Ciebie jesteś fajna ajjjjj... Ja mam Black Stajla ;)

MaRaS

  • Gość
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #2 dnia: Października 14, 2008, 12:20:51 »

po pierwsze zapłon i jeszcze jaką metodą odpalasz?? najpier pompujesz na wyłączonym zapłonie??

jeżeli tak to sprawd¼ jak jest zimna włącz ssanie/przelej i zaczynaj kopać od razu na włączonym zapłonie.

A może być też dla tego że masz minimalnie zapłon ¼le ustawiony na wysokich będzie ładnie chodzić a na niskich ciężko - chyba za pó¼ny ale nie mam pewności.

Najpierw spróbuj odpalić tym drugim sposobem a wcześniej  nie zaszkodzi wyczyścić ga¼nika ;)
Zapisane

manius

  • Gość
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #3 dnia: Października 14, 2008, 12:39:31 »

a moze kompresja juz slaba....
Zapisane

wikingc1

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 78
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 21, 2019, 19:43:47 »

Żeby nie zakładać nowego tematu odgrzeje ten. (kolejny po remoncie nie pali  ;D ale przed nie palił wcale)
Silnik po remoncie. Czoło wału na pewno szczelne, dorobiłem sobie czoło z oringami ( jak to długo wytrzyma czas pokarze na razie jest na 100% szczelne. Labirynt z dorobioną tulejką na 0,05 luzu. więc tamtędy też nie dmucha, klocek dość ciasny i złożony na reinzosil,  ogólnie to nie w tym problem bo jak sprawdzałem na sucho to z gaźnika ładnie ciągnie, kopiąc tylko. Gaźnik czyszczony, ale obstawiam problem z paliwem bo jak dam na przepustnice 1ml paliwa to pali od strzału, jak już zapali to trzyma wolne obroty i wszystko ok później też pali z połowy kopa bez dodawania gazu. ale jak postoi 2 dni to kompletnie martwy, można kopać kopać i swiece suche, ssanie ogólnie działa ale tak jak by za słabo ( za mało paliwa żeby odpalił)
Jeszcze zapłon ok  na 2,6 mm przed gmp.Jeszcze jest jeden dziwny objaw, jedna cewka się grzeje a druga zimna, iskre obie mają taką samą.
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3495
  • Smoczyciel
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 21, 2019, 21:06:46 »

Objawy takie jakby na ssaniu dostawała za mało paliwa... Gaźnik jak ustawiony? Iglica na którym rowku?
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

wikingc1

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 78
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 22, 2019, 12:34:34 »

iglica na srodkowym rowku, muszę zmienić na niższy. ale to nie to bo ogólnie jeździ dobrze. to wygląda właśnie na problem ze ssaniem, poziom paliwa mam na 11mm i myślę czy nie podnieść bo może jest za nisko i  ma ciężko zaciągnąć.
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 22, 2019, 12:47:06 »

Jak jeździ dobrze to nie zmieniaj poziomu paliwa. Dokładnie sprawdź gaźnik a w szczególności układ rozruchu.
Zapisane

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 22, 2019, 13:05:15 »

Na dnie komory plywakowej jest mala dysza (34), przez ktora paliwo wplywa do ukladu rozruchowego. Sprawdz jakims sprajem do czyszczenia czesci czy jest drozne przejscie przez te dysze do kanalu ssania w komorze plywakowej.
Czy nie jest ulamana rurka wychodzaca z korpusu gaznika do kanalu ssania w komorze plywakowej?
Rozmontuj tez mechanizm wlaczania ssania (dzwignia razem z tloczkiem) i sprajem sprawdz droznosc calego kanalu ssania I czy nie wypada gumka tloczka, ktora zamyka ten kanal przy wylaczonym ssaniu.

wikingc1

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 78
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 22, 2019, 17:39:03 »

Po świętach rozbiorę jeszcze raz gaźnik i posprawdzam wszystko. Ogólnie ssanie działa (jest reakcja) ale może jest częściowo przytkane czy coś, albo nie ma tej rurki.A jeszcze pytanie który przerywacz do którego cylindra??
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 22, 2019, 19:30:00 »

To zależy od krzywki. Generalnie ten na półpłytce jest od lewego.
Zapisane

Adamu2T

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 594
  • Jawa TS+velorex562+jawa20+ Honda Shadow vt 1100
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 22, 2019, 22:43:29 »

Pytanie, czy przy kopaniu na ssaniu słychać harakterystyczne"siorbanie"?? U mnie jawa kiedyś odpalała prawidłowo nawet przy poluzowanym gaźniku...
Zapisane

wikingc1

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 78
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 31, 2019, 17:24:56 »

Gaźnik wyczyściłem dokładnie, wszystko drożne, dysze zmieniłem na te z którymi kupiłem motor. minimalnie podniosłem poziom paliwa, o ile nie wiem ale blaszkę podniosłem o 0,4mm wiec nie wiele, iglica na srodkowy ząbek. Ssanie jak włącze to zmienia się dzwięk ale nie nazwał bym tego siorbaniem, bardziej taki szum. Teraz jak postoi dzien to pali za ok 10 kopnięciem, potem już z połowy kopa, wiec jest lepiej ale to jeszcze nie to. Jak czyściłem gaźnik to przy dmuchaniu w tą rurkę leci powietrze cały czas ( jak włączę ssanie to leci łatwiej, a przy wyłączonym ciężej ale ustami dmucham i leci do odpowietrznika i otworku nad pływakiem co idzie do odpowietrznika.NIe wiem jak to działa u innych ale u mnie ewidentnie ma problem z zassaniem paliwa do góry, jak już pójdzie to pali ładnie. Jak będę miał czas to jeszcze raz sprawdzę poziom paliwa, ale podejrzane dla mnie jest to ze powietrze dmuchane w tą rurke trafia do odpowietrznika, tak więc jak odpalam musze kopać dużo razy zanim paliwo dojdzie do dolotu. Jeszcze prawdopodobnie ktoś grzebał coś przy kanale od ssania bo zaślepka jest zaklepywana 2 raz. Może ktoś tam coś rozwiercił i ciągnie powietrze zamiast bęzyny?
Zapisane

Ryba RIP

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 166
  • 638-0 , 634-7+velorex 562 ,
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 31, 2019, 18:07:26 »

Pożycz sobie od kogoś gażnik i sprawdz jak będzie dobrze to zainwestował bym w nowy gażnik w 4 motor z napisem jawa jeżdżą na nich moje 2 jawy i sobię chwalę
Zapisane

wikingc1

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 78
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jawa TS ciężko pali gdy zimna
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 12, 2020, 19:34:55 »

Temat ogarnięty , podniesienie poziomu paliwa pomogło w 100%, na razie nie wypróbowane w jeździe bo łańcuch narozrabiał,  ale za każdym  razem pali teraz z pierwszego kopa, śruba składu mieszanki też jest teraz ok bo ok 1,5 obr. a wcześniej trzeba było wkręcić ze 3 obr żeby wolne były ok.pozdr.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3318 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 10, 2014, 20:29:49
wysłana przez SONY
39 Odpowiedzi
10620 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 18, 2014, 09:58:08
wysłana przez ObeliX-66
4 Odpowiedzi
2573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 05, 2015, 21:20:24
wysłana przez olekcz
13 Odpowiedzi
3050 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 28, 2015, 22:02:09
wysłana przez Pietras
Cz 350 ciężko pali

Zaczęty przez szak « 1 2 » Mechanika

31 Odpowiedzi
8826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 01, 2016, 20:51:13
wysłana przez STÓWA