Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 06:44:43
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: montaż innego alternatora  (Przeczytany 4191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lejek

  • Gość
montaż innego alternatora
« dnia: Wrzesień 16, 2008, 20:39:03 »

Mam takie pytanie. Czy ktoś próbował zamontować inny alternator. Chodzi mi po głowie taki pomysł. Mam alternator od zastawy, nie jest on duży. Myślałem nad tym, żeby zdjąć prądnice z wału, zamontować na walę koło pasowe, nad karterami, za cylindrami zamontować alternator, i połączyć paskiem. £adnie obudować i je¼dzić. Albo zamiast alternatora prądnico-rozrusznik. Dałoby się np przyspawać jakieś uchwyty do karterów od zewnątrz?
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: montaż innego alternatora
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2008, 21:03:15 »

a po  co? jeżeli masz zbyt mało prądów, i szwankuje ci zapłon to prościej jest kupić vape i mieć spokój na wieki, a tak takim kombinowaniem zepsujesz całkowicie motocykl.. poza tym ie wiem czy zauważyłeś ale za cylindrami jest ga¼nik i nie ma tam zbyt wiele miejsca żeby cokolwiek wsadzić poza tym umieszczenie elementu elektrycznego tuz za ga¼nikiem jest taka małą bombką....  ogólnie to z tym pomysłem to pojechałeś po agrotunerstwie trochę....
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Lejek

  • Gość
Odp: montaż innego alternatora
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2008, 21:08:41 »

Nie chodziło mi o agrotunerstwo, wiem, że kiedyś robili coś podobnego w junakach. Mam problem z prądami, ale nie zapłonem, po prostu mi brakuje prądów. Może udałoby mi się schować jakoś alternator, żeby nie szpecił motorka. Np z tyłu gdzie jest filtr. Ten plastik jest ogromny, założyłbym malutki filterek stożkowy, taki malutki a z tyłu wstawił altka. Tylko pasek kilnowy by było widać.
Zapisane

mariusz

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 43
    • flacmusic.pl
Odp: montaż innego alternatora
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2008, 21:26:00 »

Musiałbyś też jakoś obudować pasek, bo inaczej mogło by Ci nogawkę 'wciągnąć' :> Wg mnie to gra nie warta świeczki- ot po prostu za dużo roboty i wbrew pozorom niezłe wydatki. No i zakładanie stożka też nie ma zbyt wielkiego sensu... Najlepiej będzie jak zrobisz to zrobisz wg zaleceñ Mienkiego- raz wyłożysz trochę kasy ale spokój będziesz miał na wieki :)
Zapisane

BoNes

  • Gość
Odp: montaż innego alternatora
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2008, 21:27:21 »

Opcjonalnie można tez by było oddać wal do tokarza żeby zwęził czop ten gdzie jest prądnica/altek i  ten w new alternatorze rozwiercić, wtedy byś se nasadził po prostu altek na wal i cacy - mogą też wystąpić problemy z biciem i będzie nieprzyjemnie  :[ . Dużo roboty ale przynajmniej nie było by tego widać, bo te paski klinowe to ... Chyba ze byś zrobił jakaś fajna obudowę i by tego nie było widać  :>
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: montaż innego alternatora
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2008, 21:29:51 »

Ale czy zapłon Vape rozwiążę mój problem z prądami? Wątpie.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: montaż innego alternatora
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2008, 21:32:58 »

Prądnica vape 12v montowana na kartery 6v całkowicie rozwiązuje jakiekolwiek problemy z zapłonem i prądami tylko cena teraz o ile się nie mylę na jawaczesci.pl 620 zł ale na pewno warto... Piszczałka takie ma i nie narzeka....

 poza tym po co utrudniać sobie życie i bawić się w przeróbki które de facto nie będą do koñca profesjonalne jak mzona kupic vape
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 21:37:25 wysłana przez Mienki »
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: montaż innego alternatora
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2008, 22:15:05 »

Ja miałem dawać alternator Jawy 12V na wał 6V. Miałem wiercić dziury w karterach, etc.

Ale jak popatrzyłem na to!

Zrobiłem lepiej. Za 150 pln kupiłem silnik CZ. ¯eliwniak ale 12V. I to jest dobre wyjście.
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
3553 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 18, 2007, 13:57:20
wysłana przez lukaszz1789
86 Odpowiedzi
70144 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 08, 2015, 14:58:13
wysłana przez Blenders
7 Odpowiedzi
4935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 19, 2012, 17:09:48
wysłana przez cushman
16 Odpowiedzi
3212 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 15, 2018, 22:52:10
wysłana przez Tomaszek
1 Odpowiedzi
663 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 03, 2022, 23:24:17
wysłana przez azbescik2