Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 18, 2024, 18:34:10
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: jawa 350 638.0 remont  (Przeczytany 1388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mecenari

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
  • jawa 350 638.0, wfm osa m52, sv 650s, YZF R1
jawa 350 638.0 remont
« dnia: Maja 03, 2021, 16:27:06 »

Cześć, przeglądałem forum jest już kilka podobnych tematów ale widzę, że w tradycji utarło się otwieranie nowych poświęconych remontom. Z tego powodu otwieram swój dotyczący remontu jawy 350 model 368.0.


Przechodząc do meritum, z ramą już się uporałem. Całość była piaskowana i malowana. Lakiernik zastosował zwykły lakier na to dał bezbarwny aby był efekt połysku. Nie byłem zainteresowany lakierem proszkowym. Oczywiście brakuje jeszcze kilku elementów. Zostały do dopracowania wydechy i przednie gmole ale z tym dam radę (oczywiście konstruktywna krytyka mile widziana).


Rozpoczynam remont serducha i tu pojawiają się pytania, które warto skonsultować z mądrzejszymi Jawerami, a więc:


1. Proszę o informację na temat warsztatu regenerującego wały - arimot. Ceny mają bardzo atrakcyjne, ktoś regenerował tam wał i może coś na ten temat powiedzieć?


2. Kolejne pytanie dotyczy łożysk i uszczelniaczy do silnika wartych polecenia. Chodzi mi o łożyska z średniej półki cenowej ale warte montażu. Proszę o jakieś marki i sprawdzone sklepy internetowe z allegro boję się kupować.


3. Pytanie o górne łożysko korby, co stosujecie, chciałbym dać łożysko igiełkowe w obudowie, widziałem, że dostępne są z Tajwanu (na 4jawa) i z Czech na (4motor lub jawaczęści). Ktoś stosował te łożyska? Jak z trwałością?


4. Mam też problem z łańcuszkiem sprzęgła, mój ma nadmierny luz, słyszałem że łańcuszki Favorit są strasznie luźne, jaka jest alternatywa, dotarłem do łańcuszka okinoi - ktoś stosował jak to się sprawdza?


5. Pytanie o tłoki i pierścienie godne polecenia lub o zakład szlifujący cylindry i dobierający wówczas tłok i pierścienie. U mnie w okolicy jest człowiek, który robi szlify za 50 PLN brutto za cylinder. Oczywiście będę go później fazował i honował. Macie kogoś godnego polecenia za przystępną kwotę?


Bardzo dziękuję za odpowiedzi.


Dodaję kilka fotek jawy :)

Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 951
  • :)
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 03, 2021, 17:01:10 »

[quote author=killler link=topic=39638.msg389505#msg389505 date=1620054
Cześć, przeglądałem forum jest już kilka podobnych tematów ale widzę, że w tradycji utarło się otwieranie nowych poświęconych remontom. Z tego powodu otwieram swój dotyczący remontu jawy 350 model 368.0.


Przechodząc do meritum, z ramą już się uporałem. Całość była piaskowana i malowana. Lakiernik zastosował zwykły lakier na to dał bezbarwny aby był efekt połysku. Nie byłem zainteresowany lakierem proszkowym. Oczywiście brakuje jeszcze kilku elementów. Zostały do dopracowania wydechy i przednie gmole ale z tym dam radę (oczywiście konstruktywna krytyka mile widziana).


Rozpoczynam remont serducha i tu pojawiają się pytania, które warto skonsultować z mądrzejszymi Jawerami, a więc:


1. Proszę o informację na temat warsztatu regenerującego wały - arimot. Ceny mają bardzo atrakcyjne, ktoś regenerował tam wał i może coś na ten temat powiedzieć?

Nie znam tego zakładu ale polecam zakład Dor-Mar pana Marka Olachowskiego, polecam też wziąć jego patentowy uszczelniacz pierścieniowy labiryntu
2. Kolejne pytanie dotyczy łożysk i uszczelniaczy do silnika wartych polecenia. Chodzi mi o łożyska z średniej półki cenowej ale warte montażu. Proszę o jakieś marki i sprawdzone sklepy internetowe z allegro boję się kupować.

Łożyska możesz kupić odrazu u pana Marka dodatkowo polecam na lewą stronę oraz środek wału zastosować lozyska TMB firmy NTN
3. Pytanie o górne łożysko korby, co stosujecie, chciałbym dać łożysko igiełkowe w obudowie, widziałem, że dostępne są z Tajwanu (na 4jawa) i z Czech na (4motor lub jawaczęści). Ktoś stosował te łożyska? Jak z trwałością?
polecam same igiełki a nie łożyska w koszyczkach, igiełki dostajesz w gratisie u pana Marka

4. Mam też problem z łańcuszkiem sprzęgła, mój ma nadmierny luz, słyszałem że łańcuszki Favorit są strasznie luźne, jaka jest alternatywa, dotarłem do łańcuszka okinoi - ktoś stosował jak to się sprawdza?

łańcuszek okinoi to chyba najlepsza obecnie alternatywa u mnie wytrzymuje na starych zębatkach 12-15 tysięcy
5. Pytanie o tłoki i pierścienie godne polecenia lub o zakład szlifujący cylindry i dobierający wówczas tłok i pierścienie. U mnie w okolicy jest człowiek, który robi szlify za 50 PLN brutto za cylinder. Oczywiście będę go później fazował i honował. Macie kogoś godnego polecenia za przystępną kwotę?

jeśli chodzi o szlify polecam zakład Moto Garaż pana Andrzeja G
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.


Dodaję kilka fotek jawy :)
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 3506
  • Smoczyciel
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 03, 2021, 18:57:12 »

Na wszystkie powyższe Pytania znajdziesz konkretne podpowiedzi w stolicy naszego województwa u kolegi Asbescika. Polecam!
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

cesik2006

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 35
  • posiadam 5x cz350
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 03, 2021, 19:04:02 »

Na wszystkie powyższe Pytania znajdziesz konkretne podpowiedzi w stolicy naszego województwa u kolegi Asbescika. Polecam!
Też polecam tego fachowca
Zapisane

sebaxll

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 324
  • Cz 350 12V, Jawa 638,1, Jawa 300CL
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 03, 2021, 19:14:52 »

Na wszystkie powyższe Pytania znajdziesz konkretne podpowiedzi w stolicy naszego województwa u kolegi Asbescika. Polecam!
Też polecam tego fachowca

Jedyny serwis ASO Jawa/ČZ w Lubelskim
Zapisane

cesik2006

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 35
  • posiadam 5x cz350
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 03, 2021, 20:36:16 »

Tylko te ASO ma dużo roboty dajcie chłopakowi trochę odetchnąć bo psychicznie nie wyrobi tylko robota i robota nawet napić się nie ma kiedy bo tylko te motory i dla kolegów czasu już nie ma :)
Zapisane

mecenari

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
  • jawa 350 638.0, wfm osa m52, sv 650s, YZF R1
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 04, 2021, 11:15:04 »

Panowie i Panie, po 8 miesiącach pracy (głównie ok 1,5 h wieczorami w trakcie oglądania przez żonę swojego serialu  :) , a sporadycznie w niedzielne i sobotnie popołudnia) udało mi się zakończyć remont mojej jawy. Motor był składany z takim założeniem, aby ocalić z oryginału co się da. Oczywiście, pewne rzeczy należy jeszcze dopracować inne poprawić, silnik wymaga dotarcia, zawieszenie regulacji. Aczkolwiek, motor jest złożony i sprawny. Reszta przyjdzie w swoim czasie (czytaj-może będzie jakiś nowy serial bo stary wczoraj się żonie skończył :D ). Dziękuję wszystkim za pomoc, szczególnie Asbescikowi, który bardzo fachowo i sprawnie zajął się silnikiem.

Wstawiam kilka fotek po remoncie i kilka przed remontem, które kiedyś zrobiłem aby wiedzieć gdzie co było :)


Wstawiam też link do YT gdzie zamieściłem amatorski filmik z pracy silnika. 

https://www.youtube.com/watch?v=RWi1nlAMg5s&t=115s


Słaby ze mnie fotograf ale coś widać i słychać.


Widzimy się na zlotach i trasach, muszę tylko kupić coś stosownego na jawę, bo w kombi ze sporta trochę nie pasuje :) 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2021, 11:58:58 wysłana przez mecenari »
Zapisane

ralf

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 30
  • 350 638-0
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 04, 2021, 11:59:48 »

Ładnie to wygląda, zaczynam żałować, że nie pomalowałem ramy w swoim egzemplarzu.

Wydechy nowe czy udało się ogarnąć oryginały?
Amortyzatory tylne mogłeś dać szklankowe, na forum co prawda narzekają na chińskie zamienniki jednak osobiście póki co złego słowa o nich powiedzieć nie mogę  ;)
Przemyśl wymianę opon  ;)
Zapisane

elroj

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 341
  • JAWA 350/640 Sport White Style
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 04, 2021, 13:28:03 »

Tylko te ASO ma dużo roboty dajcie chłopakowi trochę odetchnąć bo psychicznie nie wyrobi tylko robota i robota nawet napić się nie ma kiedy bo tylko te motory i dla kolegów czasu już nie ma :)
Nieprawda on pije w trakcie,najlepiej z tłoków
Zapisane
bo jazda na CEZECIE to najlepsza jazda na świecie a jazda na JAWIE to spełnienie marzeń !!! :-)

WujoWojtas

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 358
  • Jawer
    • Poduszki dla dzieci
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 04, 2021, 13:29:33 »

Bardzo fajnie wygląda i gada też :)
8 msc to prawie jakbyś dziecko urodził :P
Zapisane
634 + velorex 562,
356, 638, 555, 20, 472.6 (niekompletna... Jeszcze

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 3506
  • Smoczyciel
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 04, 2021, 13:52:56 »

Elegancko się prezentuje! Gratulacje!
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 859
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: jawa 350 638.0 remont
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 07, 2021, 20:14:43 »

Ładna zerówka pogratulować
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.