Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 16:58:26
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: FRYTAA (PETEERO) - Jawa TS 350  (Przeczytany 2322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Peteero

  • Gość
FRYTAA (PETEERO) - Jawa TS 350
« dnia: Lipiec 19, 2008, 17:36:18 »

Witam braci jawerow. Chciałem wam przedstawic jak to przez przypadek wstąpiłem do waszego bractwa:P. Stało sie to na początku Maja 2008. Niepozorny piatkowy poranek dzwoni kolega (pracownik pobliskiego skupu złomu). JAk chcesz to wpadnij zobaczyc jawa stoi nie ma iskry bo sprawdzałem. Zebrałem kilka potrzebnych rzeczy(jakies kable swiece mowie ide zobaczyc). Przyszedłem zobaczyłem mowie sprobuje. Po 2h pracy nad elektryka zaczeła dzialac instalacja elektryczna(znaczy pojawiła sie iskra). Poszedłem po benzyne probowałem odpalic ale nie zabardzo miala poczciwa jawa ochote. Kumpel mowi czekaj popcham. zeszło kilka okrazen a tu nic i mowie juz "dobra pier... daj ostatni raz jak nie cyknie to ide" Jawa chyba zrozumiala ze ma ostatnia szanse i odrazu odpaliła. Zapłaciłem 150zł na złomie i odjechałem do domu. Nazajutrz poszedłem po dokumenty do własciciela gdzie połozyłem 50zł. Koszt całego motoru 200zł. Zdjecia tego co kupiłem na złomie:










Teraz przyszedł czas na odrestaurowania. Składało sie tak ze praciowałem jeszcze wtedy w lakierni wiec mysle pomaluje sie:
Przygotowania do malowania (znaczy demolka jawy czyli rozbieranie na czesci pierwsze): FOTY













Potem pojechała na lakiernie gdzie przezyła piaskowanie i malowanie proszkowe (kolor czarna perełka niby z brokatowym poblaskiem)





Tutaj juz zamieszczam powoli postępujace prace naprawcze (czyli składanie jawy do przysłowiowej kupy):
KILKA FOTEK





















Narazie na tyle to jest stan na 19.07.2008. Prace nadal trwaja dajcie znac co sadzicie o tej przygodzie i jak oceniacie prace budowlane i przywracanie jawie młodosci Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 12:31:57 wysłana przez Mienki »
Zapisane

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Odp: Jawa 350TS by Fryta(Peteero)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2008, 18:30:45 »

Gratuluje zakupu, a jak się silnik miewa? ja zacząłem remont od silnika, jak na razie nic nie robię bo najzwyczajniej nie mam czasu, ale następnym celem jest usunięcie rdzy ze zbiornika :)
A tak ogólnie to remont ok, czekam na fotki gotowej maszyny w całości będzie bardziej okazała :). A te koła mam nadzieje doprowadzisz do połysku  ;]
Zapisane