Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 12:39:39
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: wahacz Jawa 20 - sworzeń obraca się w ramie  (Przeczytany 865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Białygro

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
wahacz Jawa 20 - sworzeń obraca się w ramie
« dnia: Października 28, 2020, 16:11:54 »

Witam,
[/size]To mój pierwszy post tutaj więc witam się z Szacownym Państwem ;D [/size] [/size]! Jestem Marcin i szykuję się do remontu Pancerki – pamiątka rodzinna po ś.p. Teściu.
[/size]Wybaczcie odgrzewanie, pewnie już po raz kolejny, kotleta pt. wahacz w Jawie 50 ale….
[/size]Rozłożyłem praktycznie już wszystko poza nieszczęsnym wahaczem… Z tego co do tej pory znalazłem w Internetach rozumiem, że wahacz pracuje na osi/sworzniu wprasowanym (na sztywno) w ramę i tulejach metalowych włożonych w tuleje gumowe które z kolei są osadzone w wahaczu. Czyli ruch wahacza realizuje się przez obracanie się tulei metalowych wahacza na sworzniu. Czy tak?
[/size]U mnie natomiast, wahacz wraz z tulejami gumowymi i metalowymi, obraca się razem ze sworzniem w ramie… ???  I co z tym fantem zrobić? Sworzeń mogę przeciąć i najprawdopodobniej z łatwością wysunąć z ramy, ale co dalej? Dorabiać nowy sworzeń tak, żeby ciasno siedział w ramie oraz dorobić do nowego sworznia nowe tuleje wahacza czy poszukać nowej ramy i założyć sworzeń+tuleje dostępne w sklepach internetowych?
[/size][size=78%]Pozdrowienia[/size]
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 25, 2012, 20:40:11
wysłana przez gustaw
10 Odpowiedzi
4369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 18, 2014, 14:09:03
wysłana przez highwind
3 Odpowiedzi
3188 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 07, 2017, 11:54:48
wysłana przez Glider
0 Odpowiedzi
950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 15, 2020, 13:23:20
wysłana przez RobertSyn
2 Odpowiedzi
1434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 05, 2020, 11:58:10
wysłana przez sebatoja