Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 28, 2024, 09:41:14
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634  (Przeczytany 6376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #50 dnia: Października 14, 2020, 21:06:31 »

Tasiemiec. Nikt nie sprawdza takich rzeczy przed wysyłką. 4motor przyjął bez problemu reklamację. Ile można wałkować temat? Pastwić się chcecie? No to wsadzić go w gorącą smołę i jeszcze pierzem obsypać........ Ilu jest sprzedawców co się interesują tym co się dzieje dalej? Ile razy sam słyszałem od innych - nie możliwe było dobre jak wysyłałem to wina poczty/kuriera/.... To takie nasze narodowe podejście - dojechać kogoś.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2020, 21:13:53 wysłana przez elkinio »
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

zagier

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 63
  • Jawa 638
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #51 dnia: Października 14, 2020, 21:27:43 »

Ja na nikim psów nie wieszam ani się nie pastwie. 4motor zwrócił pieniądze i jest Ok i nic do nich nie mam. Natomiast część ludzi pisze, że źle postąpił sebaxll a ja tak nie uważam. Mi chodzi o to że wzajemne informowanie się na forum o takich sytuacjach jest potrzebne żeby ktoś inny ich unikną. Gdybym sam chciał kupić taki zestaw i przeczytał bym taki post na forum to po prostu zadzwonił bym do sklepu i zapytał czy mają może w sprzedaży jakiś inny kosz lub mają jakiś który sprawdzali. Przynajmniej ja tak to widzę. I nie wydaje mi się aby pisanie o tym, że kupiło się coś co okazało się wadliwe lub nie pasujące, było w jakimś stopniu oczernianiem sklepu. Sebastianm Japonii miałem kilka i nadal mam 2 sztuki w jeden z nich robiłem remont silnika w zimę i wiem co ile kosztuje i nie klękłem a i ceny części nie były zaskakujące. I naprawdę dziwne to, że ktoś coś kupuje i jeszcze chce, żeby było dobre.
Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #52 dnia: Października 14, 2020, 21:31:11 »

Zagier - nie do Ciebie "piłem" :D
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

zagier

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 63
  • Jawa 638
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #53 dnia: Października 14, 2020, 21:35:41 »

Spoko tak jakoś z rozpędu wyszło:D
Zapisane

sebatoja

  • fizykkk
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 152
  • Jawa 250 353 1958r
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #54 dnia: Października 14, 2020, 21:37:56 »

Zagier uważam dokładnie tak jak Ty, Ale w innej kolejnosci. Zgłoszenie reklamacji w sklepie -> rozpatrzenie jej przez sklep (pozytywne lub negatywne/nie ma to znaczenia) -> informacja na forum że taki i taki zestaw jest beznadziejny/lincz sprzedawcy w razie olania tematu. Informację którymi tu się wymieniamy są bezcenne, dzięki temu wszyscy oszczędzamy czas i pieniądze. W japonii sprzęgła nie zrobisz za 500pln....
Zapisane
Pozdrawiam. Seba
Jawa&Kawa
Moja Jadwiga rocznik 1958
Kawasaki Zephyr 750 2000r
Jawa 250 60r "Złomek"
Jawa 354 56r

zagier

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 63
  • Jawa 638
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #55 dnia: Października 14, 2020, 21:52:34 »

A dlaczego kolejność w tym wypadku ma znaczenie ? Skoro kupiłem coś co się nie nadaje to przestrzegam przez tym innych i tak jak piszesz postawa sklepu nie ma tu znaczenia. No może trochę ma zwłaszcza jak chce mnie pozwać. Co do Japonii to tak rzecz są droższe ale wiem ze jak wydam to będzie Ok, a w jawie okazuje się powoli, ze to bez znaczenia czy zapłacę 100-200-500 bo to i tak wszystko tej samej jakości ale tak jak piszesz trzeba z tym żyć.
Zapisane

saszek5

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 576
  • Jedziem tam :D
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #56 dnia: Października 14, 2020, 22:23:56 »

A bo tu ludzie lubią się przyje... ale nie do każdego :D jak guru od wałów z Szczebrzeszyna coś zjebie to jest kolejne wysyłanie i  cisza na forum .
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #57 dnia: Października 14, 2020, 22:51:53 »

Stopka ok, lakier też ok.
Będę niedługo robił duże zamówienie do etz :) liczę na zgodna wysyłkę :)
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #58 dnia: Października 15, 2020, 08:27:08 »

A bo tu ludzie lubią się przyje... ale nie do każdego :D jak guru od wałów z Szczebrzeszyna coś zjebie to jest kolejne wysyłanie i  cisza na forum .
Dobrze powiedziane.
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

sebaxll

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 323
  • Cz 350 12V, Jawa 638,1, Jawa 300CL
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #59 dnia: Października 15, 2020, 18:04:20 »

W pierwszej kolejności dziękuje Panu Łukaszowi z 4moto za szybkie i sprawne załatwienie sprawy. Pieniążki dziś zasiliły konto przed południem. Sprawę reklamacji uważam za zamkniętą.Natomiast chciałbym się odnieść do niektórych wypowiedzi twierdzących, iż wybrana przeze mnie droga kolejności reklamacji została zaburzona.  Otóż film  jak i wpis miał na celu rozpropagowanie i pokazanie wadliwej części która została mi sprzedana. Nie miała na celu naruszenie wizerunku kogokolwiek, a tematy, watki pojawiające się w ostatnim czasie na forum przekonały mnie w tym, iż nie tylko ja jestem zainteresowany koszem sprzęgła/względnie całym sprzęgłem. Nie mogłem przejść obojętnie obok tego tematu gdyż uważam, iż takie zachowanie – nie pokazywanie- jest niehonorowe w stosunku do innych. Tak naprawdę wcześniejsze wpisy w różnych wątkach przypomniały mi o tym, iż nadszedł czas na zmianę sprzęgła w 638.  W związku z powyższym zamieściłem film wcześnie aby ostrzec innych użytkowników, w celu społeczno- pożytecznym, aby nie kupowali danej części i nie myliłem się .

Kolega Ralf napisał:sebaxll jeśli chodzi o mnie to idealnie wstrzeliłeś się z tematem. Dzięki za info.
Zaznaczę jeszcze jedną ważną rzecz, iż film ani wpis nie był formą reklamacji. Proces ten miałem rozpocząć w poniedziałek i uskarżanie się przez pana Łukasza, że nic nie wiedział nie ma znaczenia bo film powstał w innym celu. Rozumiem, że wyszło niezręcznie dla Pana Łukasz bo jest użytkownikiem naszego forum i dowiedział się o tym przez Internet. Ale proszę Pana jak akurat nie był by Pan zalogowany to na pewno w poniedziałek dowiedział by się Pan o zaistniałej sytuacji.
Poruszana następna sprawa poniesionych kosztów w związku z sytuacją. Otóż tak poniosłem je, dojeżdżając do kolegi Arka, tracąc czas i płacąc za jego czas. Sprawę daje do przemyślenia Panu Łukaszowi.

Następna sprawa to jak napisał 4moto:
- to w jaki sposób całą sytuację przedstawił Pan Sebastian, naruszając wizerunek naszego sklepu nie pozostawia nam innego wyjścia niż skierować całą sprawę na drogę prawną.
[/font][/size]W najprostszym ujęciu należy powiedzieć, że autor filmów (Ja) ma prawo wypowiadać swoje oceny czy spostrzeżenia na temat danego produktu. Krytyka jest działaniem społecznie pożytecznym i pożądanym, jeżeli podjęta została w interesie społecznym, jeżeli jej celem nie jest dokuczenie innej osobie oraz jeżeli ma cechy rzetelności i rzeczowości (Tak. min. wyrok Sądu Najwyższego o sygn. akt II CR 291/68, uchwała Sądu Najwyższego 7 sędziów z dnia 18 lutego 2005 r. sygn. akt III CZP 53/04, a także Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 9 stycznia 2003 r. I CKN 1391/00, wyrok Sądu Najwyższego o sygn. akt II CR 291/68, wyrok Sądu Najwyższego z dnia 9 stycznia 2003 r. sygn. akt I CKN 1391/00).
Film jest rzeczowy bo przedstawia wady produktu, rzetelny bo przedstawiony na sprawnym silniku, ma działanie społeczne o którym pisałem wcześniej, jest pożądana – gro użytkowników interesowało się tym tematem. To tak w skrócie.

Nie mniej jednak przychylam się do tego, że film umieszczony dnia10 .10.2020 może nie odzwierciedlać sytuacji za rok lub dwa, a osoba oglądająca go może odnieść błędne skojarzenia w przyszłości. W związku z powyższym film zostanie w niedługim czasie usunięty z zachowaniem trzech warunków przez Państwa:
1. Wycofają Państwo wadliwy towar ze sprzedaży,
2. Poinformują (w miarę dostępności kontaktowych) osoby które kupiły już ten towar, a mówił Pan Panie Łukaszu, że sprzedaliście już kilka(kilkanaście?) takich zestawów,
3. Będą Państwo dokonywać bardziej szczegółowych oględzin sprzedawanych towarów. A jeśli nie to niech będzie napisane, że towar jest niewiadomej jakości .
Mam nadzieję, że powyższa sytuacja doprowadzi do bardziej efektywniejszej i wytężonej pracy przez wasz zespół 4moto.

Pozdrawiam.
 
[/font]
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2020, 11:50:25 wysłana przez elkinio »
Zapisane

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 857
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #60 dnia: Października 16, 2020, 20:51:37 »

Dodam coś od siebie. Często słyszę że nie ma nic "naszego" że wszystko przejmują zagraniczne koncerny a tu mamy przykład dla czego. Polak sobie założył firmę sprzedaje części i usługi a obczernia się go za jedną wadliwą część na tysiąc. Pracuje w warsztacie samochodowym i uwierzcie mi że wszyskie części są produkowane w Chinach lepiej lub gorzej tak jest i będzie bo jest taniej. Nie ma już fabryk w Czechach  produkujących części do Jawy CZ wszystko robione jest na zamówienie i zdarzają się tzw choroby wieku dziecięcego.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

ralf

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 30
  • 350 638-0
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 16, 2021, 17:33:13 »

Sporo czasu minęło i nadal nie ma dobrego zestawu sprzęgła. Tzn była oferta na 4motor, wysłałem zapytanie z poziomu forum, czy to sprzęgło jest wolne od wad.
Odpowiedzi nie otrzymałem ale za to zestaw został wycofany lub ktoś dokonał zakupu...
Może ktoś z Was orientuje się, czy są gdzieś dostępne dobre sprzęgła od 634?
Zapisane

4motor

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 34
  • Jawa 638, Jawa 634, CZ 350 472, Jawa Perak 250
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 16, 2021, 17:45:54 »

Było u nas takie na stanie, nawet jeszcze dzisiaj rano. Być może będzie kolejne po weekendzie.

Ogólnie sprzęgła od 634 bardzo dobrej jakości są cały czas w naszej ofercie. Sami w ostatnich dniach takie montowaliśmy klientowi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2021, 17:47:42 wysłana przez 4motor »
Zapisane

ralf

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 30
  • 350 638-0
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 16, 2021, 18:04:23 »

Gdybym uzyskał odpowiedź było by zapewne już u mnie. No nic, poczekam
Zapisane

4motor

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 34
  • Jawa 638, Jawa 634, CZ 350 472, Jawa Perak 250
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 16, 2021, 18:35:26 »

W razie jak nie odpisuję to pisać ponownie a najlepiej dzwonić (8-16), pracy mnóstwo i musiało to mi umknąć...
Zapisane

Maniek

  • Magister inżynier elektryk
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • CZ 350 472.6
Odp: UWAGA na nowy zestaw z 4motor sprzęgła/ kosz do ČZ 350/Jawa 634
« Odpowiedź #65 dnia: Września 17, 2021, 10:00:15 »

Czy mogłby ktoś napisać na czym polegała różnica w koszu sprzęgłowym, że ten nie chciał pasować? W czym tkwił problem?

Zapisane
* MZ 250 ETZ DeLuxe
* CZ 350 472.6
* WSK M21W2S2