Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 16:50:24
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: I Letnia wycieczka Jawerów  (Przeczytany 28217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

von_Majzel

  • Gość
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 05, 2008, 10:28:18 »

Hmmm , no ja uwazam ze pasowaloby zeby ktos (kto ma niedaleko do Chanczy) sie o te domki dopytal lub zorganizowal cos innego ... Bo jak domki beda a namioty wezmiemy to pol biedy , namioty beda mialy wycieczke  :)  Ale jak ktos nie wezmie namiotu a domkow nie bedzie to bedzie psikus :|  Nie usmiechaloby mi sie spac pod chmurką ...
Inna sprawa to pogoda , bo na razie to u mnie na podhalu leje jak z cebra , pogoda na necie przewiduje ze w Srode juz ma nie padac ale ma byc 3 stopne C w nocy ze Srody na Czwartek , zapewne im dalej od gor tym cieplej bedzie ale niech by bylo 10 C to i tak w namiocie pasowaloby miec plec przeciwna zeby nie zamarznac ... no chyba zeby jawe wziasc pod namiot , silnik cieply bedzie po jezdzie ... :D 
IMHO to to wolalbym zaplacic za jakis hotel , motel , czy domek niz nocowac pod namiotem w takiej temperaturze ... pogoda moze sie zmienic na lepsze ale tego nikt nie zagwarantuje . Jesliby pogoda calkiem nie dopisala to mozna by wycieczke przelozyc o tydzien lub dwa ... jazda i camping w deszczu to nie jest az tak fajna sprawa ... W kazdym razie ja trzymam kciuki za lepsza pogode .

Jesli bedzie ok , to ja bede jechal w Piatek przez Krakow , jesli by ktos sie wybieral z tego kierunku to niech napisze pojedziemy razem .

EDIT : no coz z pogoda moze nie byc az tak zle ... =]
http://www.accuweather.com/world-forecast2.asp?partner=touchthesky&traveler=0&locCode=EUR|PL|PL013|SANDOMIERZ&metric=1
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2008, 10:42:09 wysłana przez von_Majzel »
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 05, 2008, 10:43:57 »

ja mam tylko nadzieje ze uda mi sie dostac wolne <sadwalk>
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

von_Majzel

  • Gość
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 05, 2008, 11:03:29 »

Trzymam kciuki za to zebys mial wolne =]

Jezeli nie bedzie nikogo kto da rade sie dopytac o nocleg w Chanczy to w sumie jakbym w Piatek wczesnie rano wyjechal to w Chanczy moglbym byc ok poludnia ewentualnie wczesnym popoludniem (bo mam Piatek wolny) i moglbym sie porozgladac za noclegiem , ale chcialbym zeby byl tam ze mna ktos jeszcze , bo ja tam nie bylem nigdy , nie znam tego miejsca i nie wiem gdzie szukac :| Jak by ktos byl chetny na taki zwiad to niech napisze , mozemy pomyslec co zrobic .
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 05, 2008, 11:22:05 »

podajcie numer kom i gg
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

von_Majzel

  • Gość
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 05, 2008, 11:36:03 »

Tu masz moje :

GG - 4572802
tel - 880 903059

Ewentualnie zamiast jezdzic mozna wyszukac w google jakies noclegi w okolicy , gosp agroturystyczne czy inne mozliwosci . Znalesc w ofertach nr telefonow , podzwonic i sie ugadac ...
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 05, 2008, 12:41:28 »

z tego co przepatrzlem tak na szybko w necie, to w okolicy jest dosc sporo osrodkow i prywatnych kwater, gospodarstw agro turystycznych, z drugies strony sa juz wakacje i weeckend, wiec moze byc ciasno, sa tez pola namiotowe

co do temp to jesli dobrze pamietam to na zlocie w piotrawnie  w nocy bylo cos kolo 5 stopni  :>

ja tam planuje byc tak ok 16:00

888 566 596
 1866146
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 05, 2008, 13:21:21 »

http://www.chancza.fora.pl/                   
niestety chłopaki ale ja bede u Was na Chañczy w sobotę z rana nic nie poradze chyba że uda mi sie wcześno zjechać do domu ( tak do 20 to bym na 21 był u Was postarm sie być w piątek jednak nie obiecuje miejsce z domkami jest po stronie tamy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2008, 13:33:51 wysłana przez gustaw »
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

von_Majzel

  • Gość
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 05, 2008, 14:15:00 »

AndrewS poszukaj jakis konkretnych ofert , jak bedzie cos wartego uwagi to przemyslimy i przedyskutujemy , jesli nic sie nie znajdzie to trzeba wziasc namioty .

Ja tez tak planuje przybyc ok 15-16:00 w Piątek .
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 05, 2008, 14:30:05 »

ja biorę namiot bo nie wiem jak z wypłatą ( czy bedzie w terminie ) bo z kasą krucho troszkę. więc jak ktoś pod namiot to  nie bedzie sam.
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 05, 2008, 15:49:36 »

hmm te wieksze osrodki maja swoje strony i opis, ale u nich ceny za nocleg sa wysokie,
nie znalazlem obiektu ktory mialby ceny za nocleg w domku w granicach 50 zl za dobe plus do tego pole namiotowe
chodzi o to zebysmy byli w jednym miejscu
sa jakies pola namiotowe
np .tu
http://piland.republika.pl/oferta.html
ale brak jest tam aktualnych info, do tego nie maja zaplecza sanitarnego

a wiekszy osrodek z domkami i sensownym polem przynajmniej tak "przez net"  to np.
http://www.chanczadomki.webpark.pl/4_cennik.htm
maly update
info z pierwszego linku sa odplatne i wymagaja zalogowania dlatego ich nie widac :-(

cus mi sie zdaje ze na miejscu bedziemy musieli pojezdzic po okolicy ale nie za daleko np
w okolicy wsi Zyciny (link do forum od Gustawa)
  Pola biwakowe w okolicy wsi ¯yciny w tym pole Kormoran:
ta ma pka tez moze byc pomocna

http://piland.republika.pl/rozmieszczenie.html

« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2008, 16:05:05 wysłana przez AndrewS »
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

von_Majzel

  • Gość
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 05, 2008, 16:33:17 »

"chodzi o to zebysmy byli w jednym miejscu" - no dokladnie .

W sumie to czy pod namiot czy do domku , no problem , ja sie dostosuje , tylko zeby to bylo wiadome wczesniej . Jak pod namiot to trzeba sie troche inaczej przygotowac .

Mapka widac fajna i wyglada ze moze byc przydatna =]
Zapisane

Lukass102

  • Gość
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 05, 2008, 23:39:49 »

gg:6448104
tel:507247745
Biorę namiot ;)
Zapisane

mariusz

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 43
    • flacmusic.pl
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 06, 2008, 02:19:17 »

W kwestii domków nad Chañczą nie mam żadnych doświadczeñ, jednak w kwestii biwakowania pod namiotem myślę że znam ten zalew całkiem nie¼le :] wprawdzie cen dokładnych nie znam, jednak wytłumaczcie mi jakie chcecie mieć warunki nad wodą a postaram się co nieco wyjaśnić :) np gdybyście chcieli rozbić namioty za darmo (bynajmniej w zeszłym roku tak było- koniec lipca, początek sierpnia) to mogę Wam wskazać drogę jak tam dojechać :] w pobliżu jakiś stary drewniany kibel, las czyściutki(sosnowy, brak krzaków- w sumie jak nad większą częścią tegoż zalewu ;)) i zero komarów, duuużo drzewa na ognisko i ¼ródełko z czystą wodą- po przegotowaniu spokojnie nadaje się do picia ;) A jest taka zimna że i browarek można schłodzić :> Oczywiście jest i druga strona medalu... woda w zalewie w tym miejscu ma ok 1~1,5 metra i dużo mułu na dnie dzięki czemu wszelkie kąpiele nie ograniczają się do powierzchniowego pływania :) ale jak chcecie mieć głębszą wodę do kąpieli to polecam okolice ¯ycin czy Chañczy, choć tam już kilka lat nie byłem w sezonie i powiem szczerze że nie znam dokładnych cen, leczy myślę że w około 20 zł za osobę z namiotem za dobę powinniście się zmieścić. Jednakże nie polecam plaży i biwaku tuż przy zaporze bo jak tam zajechałem około 2 lat wstecz (fakt, dawno to było- mogło się pozmieniać) było tam bardzo drogo- liczyli sobie za osobę, za pojazd, za namiot w związku z czym cena za dobę wychodziła dość spora, przynajmniej jak dla mnie. Chociaż z tymi cenami pól biwakowych to bardzo różnie bywa- czasem zdarza się że nawet na terenie oznaczonym jako płatnym nikt nie przyjdzie zbierać żadnych opłat. Jednak generalnie na tabliczki z napisem "Teren prywaty" polecam nie zwracać większej uwagi ;) jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym się nie dogadał z właścicielem owej prywatnej ziemi ;)

W każdym razie jak będziecie mieli jakieś pytania do mnie to piszcie, bo można śmiało powiedzieć że na rybach i pod namiotem na Chañczy spędziłem kilka ostatnich lat życia ;)
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 06, 2008, 07:43:58 »

dla mnie to moze byc i na dziko, byleby za duzo ludu nie bylo, o ile w tym roku tak mozna

Mariusz rozumiem ze wbijasz na wycieczke i robisz za przewodnika :-)

mozesz opisac to miejsce i dodatkowo zaznaczyc na mapce do ktorej dalem linka
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 06, 2008, 09:14:45 »

ja polecam przy punkcie 25 - 26 byłem tam i zawsze tam je¼dzę duza plaża  duzo miejsca na namioty . zbierają opłaty ale nikłe ( od motyocylka chyba nie biorą)
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 06, 2008, 10:00:56 »

cyt Gustaw: "Nie wiem czy dostane wolne na piatek wiec ciezko powiedziec czy w piatek dojade. Jacu a Ty byś mógł mnie wziasc z Wawy?? koncze prace o 17 na    17.30 bym był wolny na 21 byli by my na miejscu. Czekam....."

Cześc, Gustaw ja też nie wiem czy dostanę na piątek urlop.
Możesz się ze mną zabrać, ale jak pó¼no skoñczę w piątek to wyjazd lepiej zaplanować w sobotę wcześnie rano, nawet nad ranem.
Zadzwonię do Ciebie w czwartek to ustalimy co i jak.

Pzdr :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 14:39:27 wysłana przez jacu »
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 06, 2008, 12:41:28 »

No i fajnie , jak namiot to namiot . Trzymam kciuki za pogode i juz sie nie moge doczekac =)
Zapisane

mariusz

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 43
    • flacmusic.pl
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 06, 2008, 16:37:57 »

Cyt. Gustaw: ja polecam przy punkcie 25 - 26 byłem tam i zawsze tam je¼dzę duza plaża  duzo miejsca na namioty . zbierają opłaty ale nikłe ( od motyocylka chyba nie biorą)

Fakt, tam jest całkiem fajnie a ilość ludzi zależna chyba głównie od pogody i pory roku, jednak jest tam tyle miejsca że każdy znajdzie coś dla siebie :) W sumie tam jest sporo domkow wypoczynkowych, agroturystyka itp więc jakby ktoś chciał wziąć prysznic to pewnie dało by radę się z kimś dogadać i za parę groszy się wykąpać.

Cyt.  AndrewS: mozesz opisac to miejsce i dodatkowo zaznaczyc na mapce do ktorej dalem linka


Ta mapka jest jak dla mnie nieco "dziwna"- niby dokładna, a linia brzegowa jednak troszkę inaczej wygląda :> np cypel którego na tej mapce nie ma  <thumbup>. W każdym razie aby dojechać w miejsce o który mówiłem, będąc w Rakowie trzeba się kierować na Staszów. Zaraz za mostem (po prawej będzie widać zalew) jest polna dróżka w którą należy skręcić i jechaaaać aż za ten cypel co to go na mapce nie ma :P może brzmi to tajemniczo ale jak tam zajedziecie to cypel znajdziecie bez problemu ;) motorkami to chyba najlepiej będzie wam jechać wzdłuż brzegu (samochodem się tam ciężko przebić- sporo piachu, ale jednośladem z palcem w czterech literach ominiecie ;) ). Jak miniecie już cypel to Waszym oczom ukaże się dość ładny brzeg. Można też jechać lasem, nie widzę problemów- tylko nie martwcie się plątaniną dróg i dróżek, większość i tak prowadzi w to samo miejsce czyli nad wodę. Jeżeli chodzi o ¼ródełko natomiast to jadąc lasem wystarczy cały czas jechać aż w koñcu się na nie natkniecie. Albo iść/jechać wzdłuż brzegu. Również ciężko nie znale¼ć ;). Ludzi tam nie wiele, jak byłem dwa czy trzy tygodnie temu na rybach to stało tam tak na oko 4 przyczepy i 3-4 namioty. Kibelka z kolei trzeba szukać na wysokości cypla, w lesie na górce (lekko ukryty w jakichś krzaczkach).
Między cyplem a ¼ródełkiem jest ok 5~10 minut drogi spacerkiem więc szukając drewna na opał na bank znajdziecie i ¼ródełko i kibelek :) W tym roku jeszcze w tym akurat miejscu nie byłem, ale w zeszłym roku zbudowaliśmy tam z przyjaciółmi prowizoryczną ławkę- kawał konkretnej sosny wsparty na dwóch wkopanych w ziemie kawałkach innej sosny. Mam nadzieję że nikt jej nie zniszczył. A lokalizacja ta ma jeszcze jedną zaletę- bliskość Rakowa sprawia, że jakby ktoś zapomniał czegoś kupić bąd¼ zabrać ze sobą to nawet piechotą można dojść na rynek, gdzie prawie zawsze do pó¼na (szczególnie w letnie weekendy) otwarty jest sklep monopolowy (polecam pyszny lokalny chleb :P), bywało czasem że i po 24 był otwarty. Jadąc z Rakowa w stronę Kielc, tuż za Rakowem jest stacja benzynowa, niestety chyba nie całodobowa. Poza nią to najbliższa jest chyba dopiero w Staszowie.

Mnie niestety z Wami nie będzie, a szkoda bo bardzo bym chciał  <dontgetit> Niestety tak się los potoczył że musiałem sprzedać Jawę, a samochodem się tłukł nie będę bo to z założenia wycieczka motocyklowa być miała. Zresztą nawet gdybym miał Jawę to i tak miałbym spore problemy bo na ten weekend akurat mi druga zmiana wypada a biorąc pod uwagę że pracuję tam zaledwie 4 dni jak dotychczas to nie wydaje mi się żeby "kochany pan kierownik" dał mi wolne.

W każdym razie koñczę już mój i tak za długi wywód i życzę miłej zabawy i ładnej pogody  <cheers>

PS. Jakbyście mieli jeszcze jakieś pytania to walcie śmiało, co wiem to powiem...

...i oczywiście czekam na zdjęcia  i relację z wyprawy ;]
Zapisane

wojk2

  • Gość
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 06, 2008, 19:01:37 »

Siema Jacu jak będziesz jechał z rana lub wieczorem to daj znać, bym do was dojechał mam podrodze na pare moto to już rażniej
tel: 698616373
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 06, 2008, 22:04:22 »

Ostatni post przed zlotem bo dziś o 2 jade do Wawy do pracy a tam nie mam dostępu do neta. Jawa juz naszykowana. bede u Was w piątek około 12 w nocy może wcześniej( miejmy nadzieję) . jak coś chcecie to dzwoñcie lub piszcie eski na podany wcześniej numer . kosa dojedzie z moja Dziewczyną w sobotę z rana . piszcie jak coś chcecie bo bede na necie do 11 pó¼niej ide spać
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Lukass102

  • Gość
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 06, 2008, 23:34:04 »

To którą miejscówkę wybieramy? Tę proponowaną przez Mariusza?
Zapisane

SZAJBUS_SzeF

  • młody nie głupi
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 552
  • Jawy, Cezety i Cafe Racery - To lubię! :)
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 06, 2008, 23:35:56 »

W takich chwilach żałuję 2 razy bardziej że nie posiadam dokumentu upoważniającego mnie do kierowania motocyklem. :(
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 07, 2008, 00:05:36 »

Wyzej opisane miejsce mi pasuje . Zapewne postaramy sie je znalesc =) Ale niech sie tez inni zaintersowani wypowiedza .
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 07, 2008, 00:38:34 »

mi tez pasi
w razie co sie przeniesiemy
mapke juz mam wydrukowana
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: I Letnia wycieczka Jawerów
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 07, 2008, 02:20:17 »

czyli to jest zaraz za mostem w prawo :) do zobaczyska <cheers>
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
140 Odpowiedzi
26396 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 05, 2021, 17:11:47
wysłana przez holger RIP
1 Odpowiedzi
2613 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 09, 2013, 09:33:41
wysłana przez renegade88
18 Odpowiedzi
6019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 22, 2014, 19:42:41
wysłana przez Kutron RIP
9 Odpowiedzi
2541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 23, 2017, 18:11:27
wysłana przez killler
2 Odpowiedzi
2557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 13, 2018, 22:00:10
wysłana przez killler