Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 13:19:20
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Organizacja przejazdu grupy motocyklistów  (Przeczytany 4142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 863
  • Jawa 350 TS 638,
Organizacja przejazdu grupy motocyklistów
« dnia: Lipiec 03, 2019, 15:07:14 »

Przy okazji organizacji zlotów zwykle organizowane są jakieś przejażdżki. Zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym:

„RUCH DROGOWY"

"Rozdział 5 - Ruch pojazdów
Oddział 10 - Ruch pojazdów w kolumnie
Art. 32.
1. Liczba pojazdów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać:
- samochodów osobowych, motorowerów lub motocykli – 10;
- rowerów lub wózków rowerowych – 15;
- pozostałych pojazdów – 5.
2. Odległość między jadącymi kolumnami nie może być mniejsza niż 500 m dla kolumn pojazdów samochodowych oraz 200 m dla kolumn pozostałych       pojazdów.
3. (uchylony).
4. Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.”

Jak widać, na wszystkich dotychczasowych przejażdżkach, pomimo, że radziliśmy sobie z innymi uczestnikami drogi i przejazdy odbywały się w miarę bez kłopotów, zachowywaliśmy się niezgodnie z Kodeksem. Poza tym, w większych miastach nie zawsze uda się zachować ciągłość kolumny, trudniej jest też blokować większe skrzyżowania przy dużym ruchu. Dodatkowo narażamy się na mandat ze strony  Policji, a w przypadku jakiejś kolizji na odpowiedzialność za stworzenie zagrożenia (lub doprowadzenia do niej) przy samozwańczym kierowaniu ruchem.
Stąd też zainspirowany przez Iwana, który w zeszłym roku zapewnił obstawę Policji przy przejeździe przez Białystok postanowiłem, że spróbuję na nasz zlot załatwić asystę drogówki od początku do końca oficjalnie, tak aby każdy następny organizator zlotu miał pod ręką ściągę i nie musiał wyważać otwartych drzwi przy planowaniu przejazdu, bądź wycieczki.

Do dzieła:
·        Pierwsza niespodzianka – nie zaczynamy od Policji. Właściwie przez cały etap załatwiania formalności z Policją się nie kontaktujemy. Dopiero po uzyskaniu zgody na przejazd Policja kontaktuje się z nami.
·        Szukamy w internecie (jest również załączony) druku „Wykorzystanie drogi do celów szczególnych”. Są wersje zarówno w PDF, jak i  w Word, które można przed wydrukowaniem wypełnić.
Zgodnie z  Prawem o Ruchu Drogowym:
"Art. 65b. Właściwość organu i tryb wydawania zezwoleń na organizację imprezy na drodze"
"Zezwolenie, o którym mowa w art. 65 wykorzystanie drogi w sposób szczególny, wydaje w drodze decyzji administracyjnej, na pisemny wniosek organizatora imprezy, zwany dalej "wnioskiem", złożony co najmniej na 30 dni przed planowym terminem jej rozpoczęcia, organ zarządzający ruchem na drodze, na której odbywa się impreza, z tym że jeżeli impreza odbywa się na drogach podległych kilku organom - organem właściwym jest:

 1) w przypadku dróg różnych kategorii - organ zarządzający ruchem na drodze wyższej kategorii;
 2) w przypadku dróg tej samej kategorii - organ właściwy ze względu na miejsce rozpoczęcia imprezy.”


·     Organy mają 30 dni na rozpatrzenie wniosku, więc należy go złożyć odpowiednio wcześnie. ·    W zależności od dróg, którymi się będziemy poruszać wybieramy najwyższego rangą zarządcę (droga krajowa – GDDKiA, wojewódzka ZDW, powiatowa ZDP, w miastach ZDM, wójt itp.) i do niego składamy wniosek wraz z regulaminem, mapką i harmonogramem godzinowym przejazdu
 (w załączeniu).
·        Wniosek składamy w sekretariacie, na kopii dostajemy pieczątkę przyjęto dnia i pierwszy etap mamy za sobą.
·        Po jakimś czasie kontaktuje się z nami zarządca drogi i każe uiścić opłatę skarbową. W moim przypadku to było 47zł.
·        Po 30 dniach lub, jeśli złożyliśmy wniosek wcześniej i Zarządca drogi ma czas do terminu zlotu to trochę później (taka zależność :D - wniosek składałem 9 maja, a decyzje przyszły 21 czerwca), otrzymujemy mailem lub listem poleconym decyzję – zgodę na przejazd.
·        Zarządca drogi powiadamia o naszym przejeździe wszystkich zarządców dróg niższej rangi i Policję.
·      Zwykle przesyła im tylko własne pismo, więc do mnie odezwała się Policja z prośbą o ponowne przesłanie harmonogramu przejazdu i trasy. Potem odezwali się jeszcze raz i chcieli, żeby trasę im uszczegółowić podając nr. dróg i ulice, „bo z mapki niewiele widać”.
·        Dzień lub dwa przed przejazdem można próbować się skontaktować z Wydziałem Ruchu Drogowego, szczególnie jeśli sami nie odezwali się wcześniej, żeby mieć 100% pewności, że wiedzą i przyjadą.
                                                     Potem pozostaje się już cieszyć z udanej wycieczki. Powodzenia :) 

P.S. To jest wariant najbardziej oficjalny (nie twierdzę, że jedyny) i w razie czego mamy na piśmie wszystkie podania, zgody, decyzje itp. Cokolwiek się zdarzy, my, jako organizatorzy dopełniliśmy formalności i nie można się do nas przyczepić. Jeśli ktoś, ma policjanta w rodzinie, albo dobrego kolegę, albo dobrze jest umocowany w lokalnym samorządzie czy po prostu wystarczy, że zadzwoni i będzie, to można i tak. Ważne żeby było bezpiecznie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2019, 17:30:19 wysłana przez Rozztocz »
Zapisane

muczacz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1466
  • gazu gazu na wirazu
Odp: Organizacja przejazdu grupy motocyklistów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2019, 15:15:30 »

Paweł popraw proszę bo się ujowo czyta ,wzrok już nie ten
Zapisane
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 863
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Organizacja przejazdu grupy motocyklistów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2019, 15:31:41 »

Spoko, cały czas walczę. Skopiowałem z Worda, żeby mi nie wywaliło zawartości i takie kwiatki. Powoli wychodzę na prostą. Będzie Pan zadowolony :D .
Teraz powinno być dobrze
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2019, 15:33:41 wysłana przez Pawand »
Zapisane

muczacz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1466
  • gazu gazu na wirazu
Odp: Organizacja przejazdu grupy motocyklistów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2019, 16:59:19 »

tam jest jeden błąd jeżeli chodzi najwyższego zarządcę nie wysyłamy do niego tylko do Pawanda i on się zajmuje resztą ;D
Zapisane
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3496
  • Smoczyciel
Odp: Organizacja przejazdu grupy motocyklistów
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2019, 17:30:58 »

Poprawiłem wielkości czcionek. :D

Dobra robota Paweł!
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 863
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Organizacja przejazdu grupy motocyklistów
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2019, 17:59:07 »

Poprawiłem wielkości czcionek. :D

Edytor tekstów tu jest pełen niespodzianek. Łączy i dzieli jak chce, dorzuca jeszcze jakieś „sizy” od siebie, a na dobrą sprawę widać to dopiero jak się pojawi na gotowo. Wydawało mi się, że na koniec było tak, jak chciałem, ale dzięki Marcin. Ważne żeby było czytelnie.

Co do wniosków wysyłanych do mnie. Obowiązuje rejonizacja, a sprawa toczy się miesiąc, więc za opłacone przez organizatora wczasy all inclusive 30 dni w atrakcyjnej okolicy mogę rozpatrzyć propozycję ;) ;D
Zapisane

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1716
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Organizacja przejazdu grupy motocyklistów
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2019, 17:37:27 »

Toś elaborat godny dragona wywalił
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

Zysiu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2317
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
Odp: Organizacja przejazdu grupy motocyklistów
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2019, 18:40:12 »

Toś elaborat godny dragona wywalił
O co toto stanowcze NIE. Ten jest zdecydowanie Przydatny i do wykorzystania  ;D
Zapisane
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
6225 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 27, 2011, 16:09:17
wysłana przez Kanter
12 Odpowiedzi
4532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 27, 2012, 15:47:27
wysłana przez Bulo
14 Odpowiedzi
3430 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 20, 2014, 23:12:08
wysłana przez Kamil20121
0 Odpowiedzi
1962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 02, 2014, 14:15:32
wysłana przez mieciej
2 Odpowiedzi
4799 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 20, 2017, 13:28:20
wysłana przez Kutron RIP