Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 12:35:55
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Michal_t CZ 350 retro  (Przeczytany 585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal_t

  • elektronik
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 170
  • Cezet 350 Wrocław
Michal_t CZ 350 retro
« dnia: Luty 20, 2022, 21:35:16 »

Oto moja druga Cz 350 trochę nadgryziona czasem ale za to w miarę w oryginale i chyba ją tak zachowam:






Parę rzeczy już w niej poprawiłem. Błotnik przedni był pogięty i pomalowany byle jak więc go wymieniłem na nowy:



Fajne w niej jest to, że nie padła ofiarą wiejskich tuningów i są w niej oryginalne zaślepki, puszki od kabli itp. Na przykład tutaj widać dystans/zaślepkę między osłoną łańcucha a prawym deklem silnika.





Instalacja elektryczna chyba też oryginalna.



Zbiornik niestety był tak zardzewiały że już nic nie leciało.



Zalałem go 2L odrdzewiacza z marketu. Z grubsza zeszło ale została rdza którą było trzeba mechanicznie usunąć. Nasypałem trochę ostrego żwiru do akwarium i wytrząsałem. Żwir ładnie wyszlifował środek (nie idealnie ale było dużo lepiej).



Gaźnik też gruntownie wyczyściłem (bo jak w baku syf to i w gaźniku też). Wymieniłem filtr i wężyki.



Dopiero teraz mając czysty bak i gaźnik rozpocząłem pierwszą próbę odpalenia silnika. Wcześniej nawet nie próbowałem bo szkoda silnika.


Silnik odpalił ale za każdym razem tylko na kilka sekund. Nie dzwonił ale dosyć mocno szumiał. Sądząc po syfie w gaźniku ktoś jeździł z taką rdzą w baku i dostała się w łożyska i między inne ruchome elementy. Dlaczego tylko na chwilę odpala jeszcze nie wiem. Wymienię simeringi na wale i będę patrzył co dalej. Nie ściągałem cylindrów jeszcze. Może uszczelki są w złym stanie i łapie lewe powietrze, ale to już temat na kolejną chwilę relaksu przy Cezecie  ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2022, 21:45:03 wysłana przez michal_t »
Zapisane
    Status GG

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1158
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Michal_t re
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2022, 21:43:11 »

Awe cz  :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2022, 19:48:25 wysłana przez azbescik2 »
Zapisane
    Status GG

michal_t

  • elektronik
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 170
  • Cezet 350 Wrocław
Odp: Michal_t CZ 350 retro
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2022, 21:47:57 »

Trochę dziadkowóz ale ma swój klimat  :D
Zapisane
    Status GG

Śmobry

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6
  • 638.0
Odp: Michal_t CZ 350 retro
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2022, 18:57:50 »

Jak moja Tereska, uchowała się bez napraw i tuningów, ale rdza w zbiorniku jej nie oszczędziła.
Zapisane