Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 02:03:01
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!  (Przeczytany 4313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

volf

  • Gość
Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« dnia: Czerwca 09, 2008, 17:35:05 »

Szkoda ze tak pó¼no przeczytałem na forum o tym człowieku Oloboga handlującym na allegro! Zostałem wydymany na całego!!!<furious> <furious> <furious> <furious> <furious> <furious> <furious> <furious> <furious> miały byc super tłumiki! a okazało sie że kupa złomu!!! mam ostatni pecha kupiłem jawasaki! 350 z bajerami miała być!a okazało się ze do kapitalnego remontu! W narodzie zanika  poczucie uczciwości!
Wniosek czytać wasze forum od deski do deski! pozdraiwm i ostrzegam przed tym typem!! <no> <no> <no>
Zapisane

Agent 634-7

  • Jawa 350 634-7 1985 r.
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Jawa 350 634-7-13
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 09, 2008, 17:41:08 »

Zawsze możesz zgłosić sprawę na allegro :P
Tylko zrób screen tego co miał napisane w ogłoszeniu ( dla dowodu ) i zdjecie tłumików jakie miał a jakie ty dostałeś.
Koleś powinien Ci zwrócic połowe kosztów albo całe koszty poniesione przez Ciebie.
Zapisane
Jawa 350 634-7-13
Jawa 350 638-5 (w trakcie odbudowy )

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 09, 2008, 19:30:57 »

Nie ma co lamentować.
Wystarczy przeczytać regulamin i zasady panujące na  Allegro.
Sytuacja ta "podchodzi" pod "paragraf" : "niezgodność towaru z opisem".
W takim przypadku kontaktujesz się z "gościem" wykładasz mu twardo "kawę na ławę" a on grzecznie Cię przeprasza za zaistniałą sytuację i zwraca kasę po odesłaniu zakupionego towaru.
Zapisane

volf

  • Gość
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 09, 2008, 19:35:08 »

Witam! jak zadzwoniłem to koleś powiedział ''widziały gały co brały'' puściły mi nerwy! posłałem go do wszystkich!!! Allegro nic nie zrobi! mysle zgłosić to na KP bo to już trzeci typ który mie przekręcił! jak pech to pech!
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3495
  • Smoczyciel
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 09, 2008, 19:39:40 »

Z tym gościem to już chyba niejeden na naszym forum miał do czynienia... I chyba tylko Gustaw był zadowolony z tego co pamiętam, bo gość mieszka niedaleko i Gustaw sam je¼dził i wybierał sobie części z tego co koleś miał...
Z tego co wiem to gość kupuje w całości Jawy, cezety itp. rozbiera je na części i sprzedaje...
Co do wałów jakie sprzedaje, to słyszałem że kupuje najtañsze chiñskie łożyska i daje do regeneracji nie wymieniając ani swożni ani czopów...
Same łożyska i tyle...

Ja często szukam czegoś do Jawy na Allegro i powiem szczerze że jak widzę użytkownika Oloboga, to odrazu zamykam kartę...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 09, 2008, 19:47:32 »

Cytuj
koleś powiedział ''widziały gały co brały''
Dałeś się "spławić" jak ......
Jeśli dostałeś nie to co licytowałeś to jak "mogłeś widzieć"
Jeżeli nie chcesz "walczyć o swoje" to pozostaje Ci wystawienie odpowiedniego komentarza - bez wulgaryzmów konkretnego, ze szczegółami.
Możesz ten komentarz przed wystawieniem  wysłać mailem panu Oloboga do wglądu.
 Jest szansa, że  jeśli dobrze go zredagujesz to się przestraszy i "zmięknie"
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 09, 2008, 19:51:28 »

Cytuj
Witam! jak zadzwoniłem to koleś powiedział ''widziały gały co brały'' puściły mi nerwy! posłałem go do wszystkich!!! Allegro nic nie zrobi! mysle zgłosić to na KP bo to już trzeci typ który mie przekręcił! jak pech to pech!

 i właśnie przez takie myślenie gość cały czas jest na allegro zrób zdjęcia tego co dostałeś daj allegro screen i numer aukcji powiedz ze cię wyrąbał i nie chce zwrócić pieniędzy choć masz do tego prawo i możesz sie spotkać z nim w sadzie, przypuszczam ze jak do gościa trafiłoby pismo z sądu to ruszyło by go... pisz do allegro na pewno już ktoś im zgłaszał co ten człowiek robi wiec zamkną mu konto i sie skoñczy dzieñ dziecka...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 09, 2008, 20:01:18 »

Oj ciężko będzie z gościem walczyć bo niedawno kupił sobie rękawice bokserskie i worek treningowy:
http://www.allegro.pl/item359142502_359142502.html 

A może kupił to dla obrony przed niezadowolonymi kupującymi??  <lol> <lol> <lol>
A tak na poważnie to: nie poddawaj się, walcz o swoje.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2008, 20:02:50 wysłana przez jawol »
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 09, 2008, 20:26:56 »

Kolego

nie ma: "widziały gały..." nagrać się nie nagrało.

Zrób tak:
napisz pięknego maila do dupka od części - opisz jak to miało wyglądać, a jak jest w rzeczywistości (przy okazji koniecznie zapisz sobie tamtą aukcję jako dowód - ale o tym nie pisz)

W mailu używaj zwrotów grzecznościowych typu szanowny panie, kolego itp, napisz, że opis i zdjęcia rozmijają się z rzeczywistością np. zdjęcia zrobione zostały w taki sposób, aby ukryć wady przedmiotu itp.  i zapytaj na koniec, co szanowny pan w tej sytuacji proponuje, ponieważ Ty czujesz się oszukany i z tego powodu zgłaszasz to jako reklamację.


Możesz uwzględnić w liście:
Reklamacja – żądanie klienta kierowane do sprzedawcy lub wykonawcy usługi, pozostającym w związku z niezadowalającą jakością towaru lub usługi- przede wszystkim żądanie wymiany, naprawy towaru lub poprawienia usługi, jak również żądanie zwrotu pieniędzy za towar lub usługę, bąd¼ obniżenia ceny.

Sprawy reklamacji normowane są aktualnie przede wszystkim przez przepisy Kodeksu cywilnego oraz- w zakresie sprzedaży konsumenckiej- przez przepisy Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2002 r., Nr 141, poz. 1176).

Na podstawie wspomnianej ustawy kupujący może żądać od sprzedawcy nieodpłatnej wymiany lub naprawy towaru niezgodnego z umową.

Jeśli jednak wada jest istotna i jednocześnie:

    * sprzedawca nie jest w stanie spełnić takiego żądania w określonym czasie;
    * naprawa (wymiana) narażałaby kupującego na znaczne niedogodności;
    * naprawa (wymiana) są niemożliwe lub wymagałyby zbyt wysokich kosztów;

konsument ma prawo domagać się obniżenia ceny lub odstąpić od umowy.

Reklamację towaru niezgodnego z umową można złożyć w zasadzie w ciągu 2 lat od jego nabycia (jeśli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą powyższy termin skrócić, jednak nie poniżej jednego roku). W razie wymiany towaru termin ten biegnie na nowo. Co ważne, reklamacja powinna nastąpić nie pó¼niej niż 2 miesiące po wykryciu niezgodności z umową.

Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli:

    * towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową i jednocześnie
    * niezgodność ta istniała w chwili wydania towaru.

W przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z umową przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania

Lub też:
Rękojmia – odpowiedzialność sprzedającego względem kupującego za wady fizyczne oraz prawne sprzedawanej rzeczy. W polskim prawie cywilnym jest uregulowana w art. 556-576 Kodeksu cywilnego) przy umowie sprzedaży, ma również odpowiednie zastosowanie do innych stosunków prawnych. W przypadku sprzedaży rzeczy ruchomej z udziałem konsumentów stosuje się niezgodność towaru z umową (Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (DzU 2002 Nr141, poz.1176)).

Wady fizyczne mogą polegać na:

   1. zmniejszeniu wartości, użyteczności rzeczy (np. przemakalność nieprzemakalnej kurtki),
   2. niekompletności (np. brak oprogramowania do komputera, brak dokumentacji i instrukcji),
   3. braku określonych właściwości (np. zawyżono parametry, użyto innych materiałów).

Wada fizyczna może stanowić podstawę odpowiedzialności sprzedawcy, gdy istniała przed wydaniem rzeczy albo powstała po wydaniu rzeczy, ale z przyczyny tkwiącej już uprzednio w rzeczy.

Wady prawne mogą polegać tylko na tym, że:

   1. sprzedawana rzecz nie należy do sprzedającego, lecz jest własnością osoby trzeciej,
   2. sprzedawana rzecz jest obciążona prawem na rzecz osoby trzeciej (np. hipoteką albo zastawem).

Uprawnienia kupującego z tytułu rękojmi:

   1. może żądać obniżenia ceny (art. 560 Kodeksu cywilnego), Obniżenie ceny powinno odzwierciedlać rzeczywiste obniżenie wartości sprzedanej rzeczy.
   2. może żądać usunięcia wady (art. 561 Kodeksu cywilnego), jeśli sprzedawca jest zarazem producentem kupujący może żądać naprawienia rzeczy.
   3. może żądać wymiany rzeczy na wolną od wad (art. 561 Kodeksu cywilnego), Sprzedawca ponosi wszelkie wynikłe z tego tytułu koszty,np.transportu,ubezpieczenia,pakowania i.t.p.
   4. może odstąpić od umowy, ale tylko w przypadku, gdy wada jest istotna, tzn. nie pozwala na użytkowanie przedmiotu zgodnie z jego przeznaczeniem (art. 561 Kodeksu cywilnego).

Aby kupujący mógł skorzystać z ww. uprawnieñ musi dokonać tzw.aktów staranności,tj.zbadać dostarczone mu rzeczy,zawiadomić sprzedawcę o wykrytych wadach i zgłosić swoje roszczenia.

Sposób reklamacji wybiera kupujący. Rękojmia jest skuteczna przez okres 1 roku (w przypadku budynku przez 3 lata) (art. 568 Kodeksu cywilnego) od dnia wydania towaru, z zastrzeżeniem, iż wada zostanie zgłoszona sprzedawcy nie dalej jak 1 miesiąc od chwili wykrycia tej wady,a w przypadku produktów spożywczych terminy te są krótsze. Okres ten może zostać wydłużony, gdy sprzedawca wadę podstępnie zataił. Rękojmią nie są objęte rzeczy nabyte w postępowaniu egzekucyjnym lub upadłościowym.


Po wysłaniu maila czekaj na odpowied¼. W wypadku nie otrzymania jej w ciągu 24 godzin wyślij maila ponownie. W tym samym czasie sprawd¼, czy koleś się logował na allegro.
Jeśli odpowie, a odpowied¼ będzie nie zadowalająca bierzesz oba maile (swój i jego), opis aukcji wraz z jej numerem i piszesz do allegro dodając, że również w rozmowie telefonicznej nie udało Ci się osiągnąć porozumienia i prosisz o podjęcie właściwych działañ.
Jeśli nie odpisze opcja jak wyżej tyle, że zamiast maila od niego dołączasz informację, że unika odpowiedzi na Twoje maile, a w tym samym czasie loguje się na allegro.

I sprawę masz załatwioną.

Nie bąd¼ Leszczem i nie zostaw tego "tak sobie" - walcz nawet jesli to 1zł
Zapisane

bakczysaraj

  • Gość
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 09, 2008, 20:40:37 »

£ożyska jakie stosuje w wałach to CX - sam mi to powiedział:) powiedział też, że to bardzo dobre łożyska.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 09, 2008, 20:42:49 »

brein ale zaprawniczyłeś ale pominąłeś jedno wszystkie maile trzeba pisać przez allegro wtedy wszystko jest udokumentowane przez samo allegro.. warto walczyć, tym bardziej ze allegro zwraca do 300zł z oszukañczych aukcji, kiedyś ojciec pojechał na drugi koniec polski oglądać mercedesa z allegro, na miejscu okazała sie totalnym szrotem, oglądało go tez kilka innych osób wszystkie zgłosiły to do allegro i porobili własne zdjęcia... gościa od tamtego czasu nie było na allegro...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

asdx21

  • Gość
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 10, 2008, 11:01:15 »

Też miałem z tym gościm problem. Ale na szczęście towarem była tylko manetka gazu i wyłączniku zapłonu (które były niby w b. dobrym stanie) więc nie warto sie wkurw... A to że sprzedaje towar nie zgodny z opisem to już dawno potwierdzone - taki interes poprostu trzeba zamknąć , albo utrudnić do bólu jego działanie, bo każdy wie jakie mamy prawo.
Zapisane

Piotrek350

  • Gość
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 10, 2008, 11:32:06 »

No dokładnie ja tez miałem problemy z tym gosciem i to nie raz on ma jeszcze jedno konto na które kupuje czesci tanio konto BORIAZUL da sie na allegro zgłosic jakies naduzycie czy cos to zgłosimy i po sprawie bo tak nie moze byc...;/
Zapisane

Piotrek350

  • Gość
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 10, 2008, 11:38:55 »

Zapisane

asdx21

  • Gość
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 10, 2008, 13:51:34 »

gościu nie¼le kombinuje a w dodatku jego odpowiedzi na negatywy są bardzo chamskie co świadczy w pełni o nim samym. to że robi interes - ok, ale niech to robi uczciwie, bez naciągania i oszukiwania
Zapisane

alan666888

  • Gość
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 10, 2008, 16:46:04 »

A to cwonioki jedne, takich jak oni tylko złapać i w pysk szczelić za kłamstwa. lepiej najpierw poczytać komentarze a pó¼niej kupować bo od tego one właśnie są.

PS
Raz widziałem kolesia co sprzedawał sporo książek w tym motoryzacyjnych. jak zobaczyłem jego negatywne komentarze to sie przeraziłem  <scared>, bo ten koleś sprzedawał niektóre książki z biblioteki  <mur> i zrezygnowałem z zakupu.
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3495
  • Smoczyciel
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 10, 2008, 23:21:21 »

Cytat: Piotrek350
widac co kupuje i za ile

http://www.allegro.pl/show_user.php?search=boriazul

Te dwa neutralne komentarze "Boraziula" wystawił  użytkownik "Garbata poczwara" Z tego co mi się wydaje, jest to nick Kronobla... Może więc brat Kronobel się wypowie na temat owego użytkownika??
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 22, 2008, 18:52:13 »

Miałem także do czynienia z jednym takim gościem na allegro, nie pamiętam jego nicka.
Potrzebowałem licznik do swojej jaw encji bo mój stary przestał liczyć przebieg, znalazłem delikwenta na allegro a że nie miał sprzedać osobno licznika to za 40 zł kupiłem całą półkę wraz z obrotomierzem, pytałem czy licznik jest w 100% sprawny stwierdził że tak oczywiście, paczka przyszła i co się okazało licznik także nie liczył przebiegu, w odpowiedzi napisał że nie miał go czym sprawdzić i że napewno z moim moto jest coś nie tak, napisałem do innego użytkownika allegro który kupował cylindry które miały być w nie naruszonym stanie a otrzymał szajs z rysami na grubość zapałki, zgłosiłem sprawę allegro wysłałem im org.opis i meile jakie dostałem z inf. iż sprzedawany licznik jest na 100% sprawny w rezultacie czego zawieszono konto temu użytkownikowi.
Miałem także nie przyjemność z pewnym sprzedającym z poznania, próbował oszukać mnie na 800 zł, kupiłem kamerę wpłaciłem gotówkę a paczka przyszła pusta, zgłosiłem sprawę na policji i w momencie gdy otrzymałem już nr. sprawy czy jakoś tak i przesłałem to do allegro, kamera natychmiast przyszła, acz kol wiek policja u mnie jak słyszy że chodzi o oszustwo na allegro najchętniej wyrzucili by za drzwi, lamentują jak by to oni byli oszukani, ale jakoś z wielkim bólem spisali protokół i wszczęli postępowanie.

A licznik kupie nowy w sklepie i będzie święty spokój, allegro powinno wprowadzić surowsze zasady jedno oszustwo i koleś traci konto albo prawo do sprzedaży czego kol wiek.

Może warto było by stworzyć czarną listę osób sprzedających popelinę na allegro, można było by w jakimś stopniu zmniejszyć ryzyko wyrzucenia kasy w błoto.
Zapisane

asdx21

  • Gość
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 23, 2008, 22:16:00 »

popieram pomysł - jednego delikwenta już mamy.
Zapisane

grucha591

  • Gość
Odp: Oloboga!!!! Ostrzegam!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 24, 2008, 00:28:56 »

ten olaboga to kawal chu..koles pomylil mi uchwyty lampy od tski z tymi od cezety
Zapisane