Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 10:21:48
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek  (Przeczytany 42631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HubertBaran

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 28, 2009, 21:11:38 »

ten Vape działa pewnie tak jak w wiekszosci skuterów z modułu wychodzi 1 kabel który jak zetknie sie z masa to nie ma iskry;] Takie to proste jak w WSK 125. Wiec da sie na to szybko przerobić tak instalke w jawie. Gaszak trzeba tylko inaczej połaczyć i bedzie dobrze. Kontrolki ładowania nie ma Co by sie nie działo to zawsze bedzie ładowac (chyba ze spalisz uzwojenie a to jest trudne) ewentalna usterka regulatora objawi sie spaleniem zarówki światła przedniego(wytrzymóje tak z 18V)
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 29, 2009, 01:19:37 »

Więc

Dzięki uprzejmości J@wy, mamy schemacik:)

Z tego co mówisz i z tego co jest na schemacie wynika że trzeba zastosować przeka¼nik stacyjki do tego połączyć na odwrót kable w gaszaku, tyle wywnioskowałem po mojemu. Hubert jakbyś to rozwiązał?

Co do koncepcji, po to jest kontrolka ładowania żeby była, więc zagłębiam się w schemat i może wymyślę jak się wpiąć.
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 29, 2009, 01:49:24 »

To Vape to najprostsze CDI. Dokładnie tak jak mówisz przeka¼nik za stacyjka i odwrotnie kable w gaszaku. Kontrolki ładowania chyba nie bardzo do tego podłaczysz ;|
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 29, 2009, 01:58:14 »

Co do kontrolki narazie się wstrzymam z wypowiedzią.

Wracając do tematu stacyjki, po zastosowaniu przeka¼nika cały prąd płynący na stacyjkę leci przez przeka¼nik a stacyjka będzie sterować tylko zasilaniem cewki? Cenowo to 10-30zł taki przeka¼nik, Piszczała jakbyś mógł wrzucić jaki przeka¼nik masz, jak to podłączyłeś wszystko:)

Bo nie powiem że warto by zebrać takowe poprawki i machnąć w artykuł.
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 29, 2009, 15:51:04 »

Ale panowie.Co wam da zamiana kabli w gaszaku? Mowa o gaszaku oryginalnym,Jawoskim. Przecież same kable nic nie dadzą.W oryginale przerywa on obwód prądu do cewek.
A mnie osobiście to nie przeszkadza.A ktoś obcy ma ładne myślenie-gaszak na ON a nie chce odpalić.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 29, 2009, 17:25:47 »

A nie prościej przez gaszak przepuścić kabel zasilania cewki albo sygnału z czujnika? Przecież tak samo to działa w oryginale - na on prąd płynie, na off nie. Wystarczy go tylko dobrze wpiąć
Zapisane

florek18

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 29, 2009, 19:41:22 »

witam,
oto co się dowiedziałem od Pana z jawaczesci.pl :
Proponuję zakup wersji 12V
http://www.jawaczesci.pl/441,pradnica-elektroniczna-12v-a69.html
Wersji 6V Czesi już nie chcą wytwarzać. Ostatnie urządzenia w wersji 6V
mieliśmy w połowie ub. roku. Cena obydwu urządzeñ była taka sama.
Na 12V zyska Pan na wielkości prądu tak dla odbiorników jak przede
wszystkim
prądu rozruchu. Dodatkowo należy wymienić odbiorniki prądu na 12V
(żarówki,
sygnał, akumulator).

wiec mi się poszczęściło i załapałem się na ostatki  :) leczy gdybym był teraz w sytuacji takiej żebym miał zastanawiać się nad zakupem vape z przekładką na 12V a zamianą karterów i vape to wybrałbym tą pierwszą opcję gdyż jest mniej roboty a wszystko jest tak przygotowane że za wiele przerabiać nie trzeba, tylko ten gaszak i kontrolka ładowania, tak na marginesie to nic nie kombinowałem z tą kontrolką tylko podpiąłem sobie pod nią światła mijania
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 29, 2009, 22:08:41 »

Xargo niestety jak odetniesz sygnał impulsatora to grozi to spaleniem modułu. Juz jeden w chiñskim skuterze tak zjarałem.
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 29, 2009, 22:55:12 »

A to ciekawa informacja - dobrze wiedzieć. Aczkolwiek tak zaprojektowany układ to jak dla mnie byłby ogromną porażką - wystarczy że zerwie ci się klin na wale, nie będzie sygnałów na czujniku i instalacja idzie się je***. W takim razie zostaje jedynie odcięcie zasilania cewki - może to nawet i lepiej bo przez co zaoszczędzi się trochę prądu w niektórych sytuacjach
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:35:45 »

Xargo to CDI jak nie kreci sie wirnik to nic nie zasila modułu.

Generalnie to wystrzelił mi jakiś kondzior wtedy na module.

Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 30, 2009, 12:08:10 »






Nie liczę paru drobiazgów jeszcze, ale tak wygląda ten zestaw. Więc pora na telesfora i znikam zakładać, pytanie jaki ten przeka¼nik stacyjki i gdzie go dokładnie zamontować?

Co do gaszaka, z cewki wychodzi niebieski kabel ( z opisem stop engine - to ground clamp ), wiec wystarczy przeróbka gaszaka aby w pozycji OFF łapał masę, po mojemu, po siedzę pokombinuje:)
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 30, 2009, 13:01:30 »

Przeka¼nik możesz schować pod zegarami lub zamontować go w pobliżu cewki (pod bakiem).
Można zastosować przeka¼nik samochodowy, choć jest trochę duży ale łatwo dostępny. Nie ma potrzeby stosowania gniazda pod ten przeka¼nik. Można równie dobrze podłączyć go na konektory i  niech "wisi" na przewodach. Albo opaską zaciskową złapać do reszty.
Równie dobrze można by zastosować miniaturowy 12V przeka¼nik ze sprzętu elektronicznego. Przylutować go solidnie na stałe do kabli założyć na luty rurki termokurczliwe i będzie prawie niewidoczny.
 
Przepraszam że się spytam: jak się reguluje wyprzedzenia zapłonu w tym zestawie? Bo nie widzę żadnych elementów "regulacyjnych"
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 30, 2009, 13:55:13 »

Jawol nie ustawia sie wyprzedzenia. Jest ono niby ustawione fabrycznie. Pradnica ma konstrukcje podobną do tej jaka ma WSK 175.

Wojtku kilka dobrych rad. Przeka¼nik umiesć koło akumulatora tak zeby tego widać nie było. Co do gaszaka zrobił bym inny motyw. Kupił stacyjke od jakiegos skuterka zamocował zamiast oryginalnej. Prawa manetke poddał bym małemu tjuningowi tak zeby słuzyła do właczania świateł.
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 30, 2009, 16:26:26 »





Powiem tak, zakłada się całkiem przyjemnie, niestety fabryczne śruby są do  wymiany, jedynie zostawiłem imbusy, które są solidne. Instrukcje po polsku można sobie w tyłek wsadzić, bo nie uwzględnia bardzo dużej ilości pierdółek, zresztą ja tam się sugerowałem czeskimi rysunkami technicznymi. Ogólnie wystarczy kable poprawadzić, polutować z resztą.

W modelu mojego regulatora jest wyjście na kontrolkę ładowania :) Wyszło przez przypadek bo jeden kabel był wolny a w rysunku piszę jak wół kontrolka ladowania.

Hubert co do wyprzedzenie to da się ustawić, mocowanie tego czujnika S01 ma dwie pozycje, lewe śruby dla jawy 250, prawe śruby dla 350tki. Poza tym trzeba ustawić przerwę między tym czujnikiem, wzgórkiem ( bez skojarzeñ:D ) bodajże na 0,4mm-0,6mm.

Jeżeli stacyjka będzie odłączać zapłon poprzez kluczyk, do przeróbka gaszaka nie będzie już niczym trudnym.

Może troszkę nie fachowe pytanie, jak mam się wpiąć tym przeka¼nikiem w elektrykę, gdzie i w które kable?? Pomysł Huberta w puszce pod siedzeniem bardzo dobry:)
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 30, 2009, 17:31:32 »

Kupujesz przeka¼nik sa 5 styków:
2 od sterowania: +(to chyba podpinasz pod styk 15 wkażdym razie pod to gdzie po włozeniu kluczyka jest napiecie).
drugi steroweania to masa.

I teraz zostały 3 styki: jeden to "wejscie" i 2 "wyjscia". Do "wejscia" podpinasz twój kabel do gaszenia, a do wyjscia mase. Jeden styk zostaje wolny.

Na przeka¼niku bedzie rysunek który ułatwi sprawe.


Zapisane

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 30, 2009, 18:35:31 »

Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

Wojt@s

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 30, 2009, 21:28:06 »




Hubercie myliliśmy się jednak co do zamiany kabli, niestety na takowym przełączniku jest to nie możliwe żeby na ON był zapłon  (w przypadku vape musi być układ uziemiony ) gdyż jest to jedyna pozycja kiedy dwa obwody się "spotykają" więc niestety temat odpada. Zaproponowałeś przełącznik 0-1 i taki zda tu egzamin, tylko coś trzeba wykombinować. Więc tak jak J@wa ma w skrajnych zapłon, na pozycji ON masa. Zaraz się biorę za te przeka¼niki. Pozdro

Lejek ciekawy ten przełącznik, zaraz sobię lookne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 21:33:33 wysłana przez Wojt@s »
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 30, 2009, 21:51:02 »

Cytuj
Kupił stacyjke od jakiegos skuterka zamocował zamiast oryginalnej.


 a widziales stacyjke ze skutera na oczy? to tak jakby zalozyc stacyjke z hayabusy raz ze bedzie problem z montazem a dwa kabli nam troche zostanie i co z nimi zrobic????
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

HubertBaran

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 30, 2009, 22:33:36 »

Widziałem bardzo dobrze pracowałem jako ich serwisant;]

Instalacje samochodowe czy motocyklowe maja kilka cech wspólnych np. styk 15 czy 30. Poprostu musza być. Mozna też od biedy wykorzystac stacyjke od malczynki nie jest duza.




Zapisane

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 04, 2009, 17:50:38 »

I jak nowy zakup,odpalaleś silnik ?  jak światełka 12V ? :)

Wojt@s

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 04, 2009, 18:07:59 »

http://www.youtube.com/watch?v=lzCNHH5NFYc

¯eby nie było, ogólnie światła rewelacja, przy 1000 obr. wszystkie odbiorniki można włączyć i nawet się nic nie zaświeci, ładuje w sumie od jakiś 600obr/min. Co do ładowania same plusy, tak samo ze światłami.

Co do zapłonu nie widzę specjalnej różnicy, narazie nie śmigałem ale pracuje tak samo jak na platynach, widocznie solidnie je ustawiłem wcześniej :] fakt faktem że dużo lepiej chodzi na jałowym, ale to wszystko na tą chwilę.

Podsumowując, zestaw warty swojej ceny, przy okazji wszystkie odbiorniki już mam na 12V. Na dniach może sklecę jakiś artykuł:)
Zapisane

QTR

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 04, 2009, 18:40:49 »

Sorry ale głupoty wcześniej napisałem bo dokładnie nie przeczytałem o co chodzi <mur> <mur> <mur>
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 18:53:22 wysłana przez QTeR »
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 14, 2009, 12:30:33 »

Jak mówiłem tak się stało dziś zamówiłem vape do mojej cz 350 cały zestaw prądnica zapłon itp.dojdzie do mnie gdzieś koło piątku i mam do was pytanie czy w zestawie jest jakaś instrukcja lub schemacik zwracam się  do tych którzy posiadają ten szczyt techniki <punk> <punk> <punk>
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2012, 16:44:02 wysłana przez Rozztocz »
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 14, 2009, 13:18:43 »

Ja ci powiem tyle, intrukcją się nie sugeruj, schemat elektryczny jest dobry. W instrukcji się walnęli co do kolejności.


Do regulatora oprócz że będzie przywiązany do masy, poprowad¼ dodatkową masę, ja poleciałem z masą z punktu na ramię.

Jeżeli zostanie CI kabelek luzem, bodajże zielono niebieski to jest on do kontrolki od ładowania więc wpinaj go w obwód normalnie.

Zastosuje sobie przeka¼nik stacyjki, bo wyjęcie klucza nie odetnie zapłonu. Gaszak oryginalny będzie na OFF( wtedy masz zapłon ) na ON ( brak prądu ).

Pamiętaj o dokręceniu prądnicy, ja to zrobiłem po 50 i po 200km i zrobie po 500km.

To tyle, nowe aqu od razu do kompletu i masz spokój:) byle nie taki jak ja;]
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 14, 2009, 16:13:37 »

aha. Dzięki :)..... EeEeEeEeE  kto ma jeszcze zestaw Vape Proszę wszystkich o wypowiedź

Edit:
Już przyszło Vape jutro zakładam  ;] Ej kto ma zestaw Vape gdzie podłączyć 2 białe kabelki z statora (chyba masa) ???
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2012, 16:45:33 wysłana przez Rozztocz »
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 03, 2013, 21:57:53
wysłana przez Blenders
19 Odpowiedzi
8798 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 04, 2014, 20:41:02
wysłana przez Piotrek
3 Odpowiedzi
2811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 04, 2017, 18:39:59
wysłana przez Blenders
7 Odpowiedzi
3751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 03, 2017, 21:33:28
wysłana przez kichau
0 Odpowiedzi
309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 10, 2023, 22:43:34
wysłana przez pomorek78