Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 07:42:31
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Narzędzia warsztatowe- czym się posługujemy, jakie firmy, jaka jakość  (Przeczytany 8288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wojt@s

  • Gość

Myśle że temat się przyda, po prostu chodzi mi o podzielenie się wiedzą z używanych przez was narzędzi, firm które je wykonywały, spostrzeżeñ itp. Pomoże to może komuś zielonemu zakupić coś solidnego ...

Ktoś mi kiedyś powiedział " że nie stać mnie by kupować sobie co tydzieñ nowy zestaw kluczy" chodziło o to by kupić raz a pożonnie.

Z biegiem czasu dorosłem do tego, zacząłem restaurować motocykle, dla siebie, dla innych pó¼niej dla klientów, a pourywane śruby, brak pewności itp zaczęły od samego początku dokuczać, z racji że już coś tam sobie dziergam, mam parę kompletów konkretnych które mogę z czystym sumieniem polecić z tego co używam:
- klucze płaskie , zestaw od 6 do 32, firma S&R, stal Cr-V, dodatkowo chromowane koñcówki. Cena niestety duża, ale klucze od prawie 2 lata dzieñ w dzieñ zasuwają i zero uszczerbków i odchyleñ, pozatym dożywotnia gwarancja
- wkrętaki - śrubokręty płaskie , gwiazdkowe, imbusowe itp. firmy Yato, wszystko zniosą, minusem są że jak rączki się ubrudzą, to ciężko domyć
- nasadki i grzechotki Yato, kupiłem całą skrzynkę, zestaw Cr-V , grzechotki są niezniszczalne, jeśli ktoś wie jak je się używa, dodatkowo klucze kardana w zestawie i nasadki na świece
- grzechotki 1/4 cala i 1/2 cala firmy proxxon, naprawdę z całego zestawu tylko one zostaly, i slużą wiernie
- nasadki Stanleya do klucza udarowego, takie czarne, są poprostu niezniszalne, nie jeden gwint urwany:D
- pistolet do malowania Sata, naprawde w pełni spełnia moje oczekiwania, na początku musiałem się nauczyć dokładnie dobierać farbę do ilości powietrza, ale teraz daje rade na maxa
- stare klucze Gerode, nie wiem skąd je mam, wymiary od 26 do 40, płaskie wygięte, stara kuta stal, niezniszalne, idealne do zawieszeñ:)
Mity:
- że klucze płaskie stanleya są takie super, ja powiem tak, ułamałem parę takich kluczy, jedynie zostały mi o małej numeracji gdzieś od 6 do 12, a reszta za bardzo się powyrabiała
- żadnych rzeczy firmy Topex, oprócz kluczy fajkowych które jeszcze zdadzą egzamin ale nie na długo, ja wymieniam co jakieś pół roku.

A wy czym się posługujecie?? czy poprostu nie zwracacie na to uwagi, że  zjeżdżacie łepek w śrubach , albo że coś wam nie idzie:P
Zapisane

lluke

  • Gość

A ja mam stary dobry komplet kluczy Derby czy jakoś tak i jeszcze żadnej śruby nie poje*alem jak i nie złamałem żadnego klucza co prawda ukręciłem parę razy łby. Co do topex'a to prawda z tymi kluczami
Zapisane

M@rcin

  • Gość

Ja jakos rok czy 2 lata temu kupilem zestaw kluczy nasadowych Kingtony byly w promocji normalnie z tego co widzialem to po jakies 400zł chodzily a sa godne polecenia w zestawie nasadki od 10-32 grzechotka 2 przedluzki i takie tam ale sa super
Zapisane

ekeler

  • Gość

Wojt@s- Gedore... ;)
Proxxon, też super <yes>
Z tañszych Ku¼nia <yes>
Zapisane

BoNes

  • Gość

Reszta firm bardzo spox , napreno sie przyda ale co do  YATO niebyl bym przekonany ta firma jest dostepna na wszystkich bazarach  i supermarketach
Z elektronarzedzi polecam firme Hitahi i Ryobi
I fajny sklep z duzym wyborem http://www.lunapolska.pl/
Zapisane

SZAJBUS_SzeF

  • młody nie głupi
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 552
  • Jawy, Cezety i Cafe Racery - To lubię! :)

A ja dziś z ciekawości aż pobiegnę zobaczyć jakiej firmy komplet kluczy leży u mnie w garażu. Wiem tylko że klucze, grzechotki, nasadki z tego kompletu służą już prawie 20lat. Ojciec jak malucha kupił to dostał komplet tych kluczy w prezencie od swojego ojca. Oprócz tego mnóstwo starych przyrdzewiałych kluczy po dziadku i te klucze uwierzcie że są nie do zjechania. Nadgryzł je "ząb czasu" a dalej służą wiernie. Porobię dziś fotki :)
Zapisane

Wojt@s

  • Gość

BoNes ja wiem że Yato jest w różnych miejscach, ale też sprzedaje naprawde profesjonalne komplety i to nie jest cena do 200zł , tylko zaczynają się od 700zł, mało dostępne ze względu gdyż cena duża, ale jakość super w porównaniu do tañszych kompletów, choć na taki zestaw musi się znale¼ć pasjonat.

Krzysztof Rudnicki
faktycznie Gedore, pomyliło mi się, a nie do koñca sprawdziłem nazwe.

Ja też mam mnóstwo kluczy , nie komunistycznych tylko powojennych, lata 50-60, jak dziadek pracował jako hydraulik, nie do zdarcia, a dlatego że były kute i tu tkwi sęk.

Kiedyś ktoś chwalił sobie klucze Coval, miałem jeden komplet i odsprzedałem, miękki, wyginające się, a o bezpieczeñstwie nie wspomne.

Co do narzędzi naprzykład ja mam szlifierkie Protool-a i bardzo sobie chwalę, prosta w obsłudze, regulacja obrotów.

BoNes masz coś z firmy Ryobi?? słyszałem o niej, ale nikt do koñca się nie wypowiedział co ma, jak się sprawuje itp.
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....

No to tak:

Yato - stosunek cena jakośc w moim odczuciu bardzo dobra. Może nie najwyższa półka ale do prac półprofesjonalnych jest w sam raz. Generalnie można "na nich" dobrze wyposażyć sobie warsztat w rozsądnej cenie a co rok dwa kupić zużyte elementy- mój faworyt

Toptul - cena bardzo wysoka jakośc bardzo dobra. Nie mówie, że są niezniszczalne bo nawet dimaent i tytan jest zniszczalny. Ale narzędzia pierwsza klasa.

Kingtone - Podobnie jak Yato tylko że troche droższe.

Wicha (czy jakoś tak nazwa podobna do "wajcha") - świetne imbusy robią i ogólnie poziomem plasuja sie pomiędzy yato a toptulem. Drogie. Jeden dobry imbus to koszt około 30-40zł.

Proxon - cena/jakość nie mam powodów do narzekañ ale robią wrażenie taniochy i wieje troszeczke od nich tandetą. Duży plus- w razie zagubienia elementów z zestawu można dokupić pojedyñczo brakujące.

Kużnia- kto powiedział że Kużnia jest tania i taka sobie ?? Jak by nie patrzeć to Kużnia nie jest wcale taka tania a jakością myśle że przewyższa np Yato i aspiruje do klasy np Toptula. Mam stare obcążki ramieniowe i jedenyna ich usterka polegała na złym naostrzeniu przez dziadka. Po wizycie u znajomego ślusarza wiernia mi służa do tej pory. Klucze szczególnie rozmiary takie większe niż 24 po przedłużeniu rurkami też nie pękają więc nie jest żle. Myśle że wybierająć coś z segmentu kompromic cena do jakości warto zwrócić na nie uwage -wspierajmy Polski przemysł  ;)

z innych firm godnych polecenia to np: HaZet  naprawde mocne narzędzia - wkręcony w imadło klucz o długości ok 40 cm nie złamał sie pommo moich szczerych chęci...


Marki typu: "NoName" "AfterMarket" "Topex" "MadeInBazar" "ByOrlen/Bp" itp nawet nie opisuje bo co tu opisywać ? Chiny ludowe jakie są każdy wie, nawet trampki się rozlatują. W dodatku użytkowanie tych kluczy niesie zagrożenie dla zdrowia i życia użytkownika i otoczenia. Nie polecam ze wszechmiar...       
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

lluke

  • Gość

Ja używam takich kluczy
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp

Cytuj
Ja używam starych dobrych komunistycznych kluczy, mimo lat są nie do zdarcia

heheh to yak jak ja mam komplet kluczy made in cccpi powiem wam ze sa nie do zzdarcia stal tak dobra ze nie idzie ich uszkodzic... a z lepszych to mam jeszcze kilka kluczy z mercedesa kaczora tez mocne...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

ekeler

  • Gość

Paweł- Z tañszych Ku¼nia, nie mówiłem, że są tanie, a jakościowo porównywalne z ,,górną półą".  <yes>
Zapisane

tawot

  • Gość

ja krece kluczami firmy chrome vadium i yato klucze dosc trwale i dosc tanie...
Zapisane

BoNes

  • Gość

Z tego co mi wiadomo to Chrome Vandium to niejest firma, oznacza to chyba ze narzedzie zostalo pokryte chromem
Zapisane

Energizer

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Jawa TS 350; 91r

Bones - technikiem to chyba nie jesteś  :-/
Chrome - Vanadium to rodzaj stali z jakiego zrobiony jest klucz ( przynajmniej powinien) to stal z dodatkiem składników stopowych takich jak chrom i wanad.
Zapisane
Motocykl to największy wibrator jaki można wsadzić między nogi.

Wojt@s

  • Gość

a dokładnie z pierwiastków chrom CR i wanad W/V . Chrom daje stopowi twardość, a wanad pomoga w głębokiej penetracji stopu. Dodatkowo używa się też innych składników, jak ktoś chce poczytać to niech szuka pod  hasłem stal narzędziowa.
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka

ja używam kluczy dawnej Polskiej produkcji gdyż są one naprawde wytrzymałe a na nowe oryginalne itp to mnie nie stać a szkoda mi wydać kase na gówno co mi tylko psuje łby śrób lub nakrętki.   <furious>
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

BoNes

  • Gość

Technikiem niejestem ale bylo blisko  <book> :>
Zapisane

connect

  • Gość

ja używam kluczy starej produkcji i jestem z nich zadowolony
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....

Gustaw spokojnie nikt tu nie ma zamiaru chyba chwalenia się tym jakimi w warsztacie narzedziami operuje.

Dobre narzędzie kosztuje- zgadza się. Jednak dobre narzędzie nie niszczy śrub nakrętek itp. Ja sam osobiście również posiadam stare (radzieckie i polskie) klucze i wcale nie ze snobizmu czy chęci szpanu kupuje raz na jakiś czas nowe- poprostu nie mam wszystkich narzędzi....
....i wcale nie aspiruje do tego żeby je wszystkie mieć bo dobrze wyposażyć warsztat w same klucze nasadki itp to jak ostatnio liczyłem coś koło 15 tyś zł (nie wykluczam że może to być za mało)


Nie mniej jednak mam jakiś wyjątek krytyczny w bañce że ciesze się jak dziecko gdy kupie sobie jakiś fajny "narzęd¼" do garażu....  :>

z tego też powodu jestem obiektem żartów w domu     :P   
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Wojt@s

  • Gość

Paweł to jest zrozumiana kwestia. Ja też pracuje na starych kluczach, nie dlatego że nie mam odpowiedników, mam markowe, ale stare były kute i jeśli nie mogę podjeść pneumatem, to często jedynie stare klucze wytrzymają długie ramię d¼wigni. Musze porobić foty moich starych kluczy, bo niektóre naprawde wyglądają ciekawie i mają fikuśne kształy. <photo>
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r

klucze mam firmy proxxon (zestaw samochodowy) i kuznia plasko oczkowe, dynamometry 1/4 cala i 1/2 cala jakies niemieckie porownywalem z markowymi i sa ok,
lepsze firmy to Facom Beta

a BTW Yato to byle Toya
 
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

bakczysaraj

  • Gość

Co do YATO to nie popieram.

na mały przykład: Za pomocą jednej walizeczki nasadek rozebrałem całego WV "rekina" nawet nie wiem co to dokładnie za model- wiem, że passat. żadna nie klękła, grzechotka wytrzymywała wieszanie sie na niej (nie wieszanie za szyje).
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....

Andrew tfuuuu nawet tak nie mów.

YATO pomimo ze te same literki to nie to samo co TOYA. Toja to to samo co topex i inne badziewiastow z cyklu "gnące i łamiące". YATO to lata świetlne jakości przed tojami.     
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r

to przestaw sobie pierwsze dwie litery w nazwie :-)
info mam od mechanika
dziwny zbieg okolicznosci :-)

To Ya
Ya To
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

grucha591

  • Gość
Odp: Narzędzia warsztatowe- czym się posługujemy, jakie firmy, jaka jakość
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 13, 2008, 19:03:25 »

wiem ze to nie narzedzie ale według mnie sa bardzo dobrej jakości i wykonania ....chodzi o rekawiczki

http://www.upimg.eu/show.php?p=25087
http://www.upimg.eu/show.php?p=25088

firma ejendals Tegera

sa naprawde bardzo wytrzymale wykonane z czegos w rodzaju takiej stucznej skóry , bardzo precyzyjne , mozna w nich wkrecac dokladnie bardzo male srubki no i maja za nadgarstkiem rzepe ktora nie pozwala na zsuniecie sie rekawiczki z dloni
naprawde praca w nich to czysta przyjemnosc z czystymi dłoñmi
Zapisane