Wolna Strefa Jawa - CZ

• Grudzień 13, 2018, 20:17:16
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Potrzebny dobry mechanik z okolic Kowalewa Pomorskiego  (Przeczytany 161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szkolas10

• Świeżak
  • *
  • Planów Gwiazdy Śmierci nie ma w głównym komputerze
Potrzebny dobry mechanik z okolic Kowalewa Pomorskiego
« dnia: Wrzesień 30, 2018, 19:50:51 »

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.Jakieś dwa lata temu zostałem posiadaczem CZ 350 472.6. W momencie zakupu była sprawna. Po wykonaniu drobnych napraw i przerejestrowaniu przyszedł czas na jazdę. Zrobiłem 3km i straciła moc. Bez obciążenia wkręcała się idealnie na obroty. Na biegu ledwo jechała. Była u jednego mechanika gdzie dostała nowe tłoki, nowe pierścienie, łożyska ,itp. Po tym remoncie przestała zapalać. Poszła do drugiego mechanika który usunął przedmuch na lewym tłoku i podobno jeździła jak nowa ale na jego gaźniku bo mój podobno do wymiany. Pożyczyłem jeden gaźnik od znajomego i nic. Wujek przyjechał swoją CZ 175 i na jego gaźniku tak samo, a mianowicie trzy kopnięcia i tak jakby każdy z tłoków się odezwie i znowu trzy cztery kopnięcia i się na sekundę odezwie. Co to może być?? Czy jest tu jakiś specjalista z okolic Torunia, który to ogarnie??? Mieszkam w okolicach Kowalewa Pomorskiego.

jarconbubu

• Świeżak
  • *
  • Cz 350 , WFM 125 , Motorynka , Iz Planeta , ural
Odp: Potrzebny dobry mechanik z okolic Kowalewa Pomorskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2018, 20:04:17 »

nowe tłoki łożyska czyli głowice były po szlifie i silnik był cały rozebrany  , a co z wałem robiłeś a może mechanik nie tak tłoki zamontował

szkolas10

• Świeżak
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2018, 20:43:38 »

właśnie nie wiem co było robione bo się na tym za bardzo nie znam. ale szlif chyba nie był robiony. czy to może być od tego??? tłoki dobrze założone.

Człowieklasu

• Jawer
  • Jawa 350 638.0 '88
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2018, 04:43:03 »

Jeśli masz możliwość dostarczenia motoru w okolice Osia to mógłbym sie nim zająć
Była Motorynka, Wsk125 '78, Wsk175 '85, CZ350 472.6 '89 jest Jawa 350 638.0 '88 i Wsk175 '80

szkolas10

• Świeżak
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2018, 19:38:08 »

Mam możliwość. W sb mechanik co naprawiał ma przyjechać i będzie poprawiał. Jak on nie pomoże to będę się odzywał. Dzięki za odzew.