Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 17:01:16
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."  (Przeczytany 6164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hutmen

  • obserwator rzeczy dziwnych i ulotnych
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 48
  • CZ była pierwsza i zawsze
Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« dnia: Września 27, 2018, 14:39:04 »

Od 1-go października tego roku nie będzie wymagane wożenie z sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC pojazdu. W przypadku kontroli wystarczy okazać prawo jazdy i dowód osobisty . To dobra zmiana czy nie ? Jak sądzicie.
Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2018, 16:03:56 »

mi ogolnie nie zdarzylo sie nigdy zapomniec kwitów wiec mi to wsio ;) pytanie z innej beczki jedziemy pozyczonym autem od kolegi, zatrzymuje nas policja, nie mamy dowodu i oc co wtedy ?sprawdza po numerze rejestracyjnym ?moga wziasc nas tez za złodziei ?
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #2 dnia: Września 27, 2018, 16:51:27 »

Ja i tak będę woził
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Karolek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
  • Jawa 638/1 1989
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #3 dnia: Września 27, 2018, 17:23:18 »

W razie stłuczki skąd  się weźmie nr polisy do napisania oświadczenia.
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #4 dnia: Września 27, 2018, 17:56:17 »

Nie weźmiesz ,bo nie masz jak. Czyli wzywasz Policję. Policja=Mandacik. Mandacik=zaklejanie dziury na pińcetplus.
Proste narzędzie do dojenia szarego obywatela. 
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Ryba RIP

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 166
  • 638-0 , 634-7+velorex 562 ,
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #5 dnia: Września 27, 2018, 17:59:30 »

Dzwonisz do ubezpieczyciela podasz nr rejestracyjny PESEL i Cię wyszukają
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #6 dnia: Września 27, 2018, 18:24:30 »

Dzwonisz do ubezpieczyciela podasz nr rejestracyjny PESEL i Cię wyszukają
A próbowałeś się tam dodzwonić? Ja już miałem taką. "przyjemność"

Papier zawsze mam w portfelu, dla mnie żadna zmiana.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 926
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #7 dnia: Września 27, 2018, 18:45:02 »

Od 1-go października tego roku nie będzie wymagane wożenie z sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC pojazdu. W przypadku kontroli wystarczy okazać prawo jazdy i dowód osobisty . To dobra zmiana czy nie ? Jak sądzicie.
Gdzieś tam kiedyś pracowałem, gdzieś tam służyłem, coś o tych tematach wiem  ;)
Jak dla mnie super sprawa, oby zagadnienie nie dotyczyło mnie, gdy na drodze coś się zesra i jakiś typek bez dokumentów, jadący drogą, przywali we mnie z własnej winy.
Co wtedy ? mam problem, jak z takim pacanem napiszę oświadczenie o winie, zakładając że będzie się do niej przyznawał ? gdzie sobie zadzwonię o jego numer polisy jak jej nie posiada przy sobie ? pomijam już problem kto mi informacji udzieli jak sobie wymyślili teraz rodo-srodo ?
Nawet jak już mi typek podpisze oświadczenie o winie, to i tak potem musi to potwierdzić u ubezpieczyciela, co jak mu się zdanie zmieni i wszystkiemu zaprzeczy ?
Mam wtedy jeszcze większy problem  ;D  Podsumowując, w dupi..... mam takie buble prawne, które niby mi życie mają ułatwić, co z tego że polisy i dowodu rejestracyjnego nie muszę przy sobie posiadać jak prawko i tak muszę mieć ? Przy kolizji drogowej, która zaistnieje ewidentnie bez mojej winy i tak zawsze wezwę na miejsce Policję, bo z ich papierów sprawca nic nie musi potwierdzać i lata mi to, czy gość zapłaci na miejscu mandat, czy nie. Przy zwykłej kontroli drogowej i tak patrol będzie wszystko o mnie wiedział, nie ważne czy posiadam przy sobie prawko, czy wszystkie wymagane kwitki, czy tylko im swoje prawidłowe dane podam, obecne bazy danych śmiało to umożliwiają. Jak dla mnie, to kolejny temat pod publiczkę, który tak naprawdę niczego nie zmienia a w sytuacji problematycznej na drodze, wręcz sprawy komplikuje. Pozdrawiam  :P  to oczywiście tylko moje skromne zdanie w tej materii. Super by było gdybym nic przy sobie nie musiał wozić a zgłaszając szkodę u ubezpieczyciela, wystarczyło by, podać pesel sprawcy. Jak tacy cwani obecnie będący u władzy, czemu od razu takich przepisów nie tworzą ? 
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 926
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #8 dnia: Września 27, 2018, 18:50:47 »

Dzwonisz do ubezpieczyciela podasz nr rejestracyjny PESEL i Cię wyszukają
W jakim ty Kolego świecie żyjesz ?
Miałeś taką sytuację ?, czy kiedykolwiek, gdziekolwiek, na telefon dostałeś dane obcej osoby ?
 
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 857
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #9 dnia: Września 27, 2018, 19:30:06 »

Będzie haos.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

muczacz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1466
  • gazu gazu na wirazu
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #10 dnia: Września 27, 2018, 19:36:02 »

W razie stłuczki skąd  się weźmie nr polisy do napisania oświadczenia.
od smerfów a oni ze swojej bazy
Zapisane
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #11 dnia: Września 27, 2018, 19:44:28 »

RODO/SRODO nie obejmuje osób prywatnych. Zapomnij o próbie wyłudzenia danych osobowych dzwoniąc do ubezpieczalni. Firmy obowiązują RODO, bez podstawy prawnej typu poszukiwanie sprawcy zdarzenia żadna firma nie udzieli danych osobowych ryzykując bajońskie grzywny...

Po drugie - masz przecież numer rejestracyjny pojazdu w razie stłuczki. Aby spisać oświadczenie nie potrzebujesz numeru polisy, bo polisa jest przypisana do jednego numeru rejestracyjnego(a jak wiadomo numery rejestracyjne nie są danymi osobowymi... do pewnego stopnia...).
Musisz spisać dane z dowodu osobistego. Tak to powinno wyglądać w teorii.
W praktyce na dobrą sprawę wystarczy w razie stłuczki nie mieć żadnego papierku potwierdzającego tożsamość lub... mieć nie te blachy co trzeba i naklejankę na szybie zaklejoną/zdartą/nieczytelną i już jest ogromny problem,bo bez policji się nie obejdzie. Wówczas na dobrą sprawę trzeba by spisać numer VIN pojazdu, o ile został on poprawnie przypisany do polisy (u mnie w polisie źle przypisali w Fordzie, musiałem to prostować)  i o ile numer VIN nie jest również "edytowany"...
Dla osób jeżdżących na legalu to spore ułatwienie. Dla kombinatorów powstała kolejna furtka ułatwiająca obejście przepisów.

Co do jazdy pojazdem pożyczonym - wystarczy karteczka od właściciela pojazdu typu "ja, jaś kowalski właściciel pojazdu jawa 350 o numerze rejestracyjnym bla bla bla udzielam niniejszy pojazd jasiowi kowalowi" i dwa podpisy. Ewentualnie podczas kontroli telefon do właściciela pojazdu, który potwierdzi swoje dane lub dane w dowodzie rejestracyjnym i potwierdzi pożyczenie pojazdu. Tutaj akurat problemu nie ma a szybciej można skradziony pojazd podczas kontroli wyłapać.

Przynajmniej tak ja to widzę.
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 926
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #12 dnia: Września 27, 2018, 19:47:26 »

W razie stłuczki skąd  się weźmie nr polisy do napisania oświadczenia.
od smerfów a oni ze swojej bazy
No i tak nam właśnie życie ułatwiają tymi dobrymi zmianami.
Dotychczas kierowca musiał wszystkie kwitki wozić i w razie W, można było się bez wzywania patrolu obyć, jak ktoś wolał bez ich pomocy.
Teraz, chcesz czy nie i tak musisz wezwać, by dane sprawcy uzyskać.
Ustawodawca chciał może i dobrze a wyszło jak zawsze, teraz Policja będzie mieć więcej wezwań do stłuczek a kierowcy więcej rozrywki na drodze. Kraj Zulu Gula  :P 
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

Hutmen

  • obserwator rzeczy dziwnych i ulotnych
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 48
  • CZ była pierwsza i zawsze
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #13 dnia: Września 27, 2018, 19:48:36 »

W razie stłuczki skąd  się weźmie nr polisy do napisania oświadczenia.
od smerfów a oni ze swojej bazy

 
Wniosek jest taki , że do każdego zdarzenia  najkorzystniej będzie zawezwać drogowych. W zwyczaju tak jest , że jak już przyjadą to ktoś dostanie mandacik . Pewnie o to też chodzi ustawodawcom.
Zapisane

łysy79

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 131
  • Jawa 350 634-7 + Velorex 562
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #14 dnia: Września 27, 2018, 19:55:32 »

Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o.... pieniądze   :P
Zapisane

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 926
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #15 dnia: Września 27, 2018, 20:02:24 »

W razie stłuczki skąd  się weźmie nr polisy do napisania oświadczenia.
od smerfów a oni ze swojej bazy

 
Wniosek jest taki , że do każdego zdarzenia  najkorzystniej będzie zawezwać drogowych. W zwyczaju tak jest , że jak już przyjadą to ktoś dostanie mandacik . Pewnie o to też chodzi ustawodawcom.
Zawsze tak było najkorzystniej dla poszkodowanego a wcale nie jest w zwyczaju że mandacik ktoś musi dostać. Bywają sytuacje, zakończone i bez mandacika.
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

DziadekJacek

  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1781
  • Jawa 350
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #16 dnia: Września 27, 2018, 20:08:29 »

Po prostu bubel prawny... Pozornie macie coś łatwiej, wykazaliśmy się, to głosujcie na nas.
Ja bym wolał linię metra do biedry, ze stacją koło mojego domu.
Zapisane
Jeśli go nie znałeś,to nie żałuj,nie!.Bo przyjaciela straciłbyś.

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 926
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #17 dnia: Września 27, 2018, 20:09:39 »

Po prostu bubel prawny... Pozornie macie coś łatwiej, wykazaliśmy się, to głosujcie na nas.
Ja bym wolał linię metra do biedry, ze stacją koło mojego domu.
Toż, kur... o tym samym pisałem  :P
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

łysy79

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 131
  • Jawa 350 634-7 + Velorex 562
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #18 dnia: Września 27, 2018, 20:15:45 »

Nie wiem jak działa sprawdzanie przez Policje danych w CEPiK-u... może mają łatwiejszy dostęp do danych niż na stronie historiapojazdu.pl..... szkoda gadać... na pewno na początku będzie niezły zamęt, poza tym od dawna nie powinno być kary za brak dokumentów...
Zapisane

sebaxll

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 323
  • Cz 350 12V, Jawa 638,1, Jawa 300CL
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #19 dnia: Września 27, 2018, 20:54:56 »

Wszyscy o stluczkach itp. A weźcie pod uwagę,  że większość z nas ma nie jeden motocykl a i idąc do garażu już nie musimy brać i upychac w portfelu kilka dow.rejestracyjnych. Niech sobie leżą w szafce a ja nie musze juz pamiętać ktory dowod mam wziąć.  Dla mnie zmiana na +.
Zapisane

Adam112

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 334
  • Cz-Jawa
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #20 dnia: Września 27, 2018, 21:15:37 »

Heh dawniej jak w moto nie miałem przeglądu a nie było jeszcze bazy danych to specjalnie nie brałem dowodu bo w razie kontroli mandat 50zł za brak dowodu a jakby dowód był to by zabrali za brak przeglądu ;D
Zapisane

Ryba RIP

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 166
  • 638-0 , 634-7+velorex 562 ,
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #21 dnia: Września 27, 2018, 21:17:55 »

Dzwonisz do ubezpieczyciela podasz nr rejestracyjny PESEL i Cię wyszukają
W jakim ty Kolego świecie żyjesz ?
Miałeś taką sytuację ?, czy kiedykolwiek, gdziekolwiek, na telefon dostałeś dane obcej osoby ?
Żyje w dużym mieście gdzie nie mam problemu z dodzwonieniem się do ubezpieczyciela zgłaszam szkodę i po problemie sprawca stoi koło mnie podaje nr rejestracyjny sprawcy wpisujemy szkodę i czesc niedawno miałem kolizję pierwszą w życiu i tak to się odbyło dowody osobiste podpisy kilka fotek i dziękuję ja nie szukam problemów tylko załatwiam sprawę trudno stało się piszemy jedziemy dalej
Zapisane

Blenders

  • Laureat "Krzywej Korby" 2012
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1074
  • Bibliotekarz
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #22 dnia: Września 27, 2018, 21:26:56 »

Pozwoliłem sobie zmienić temat wątku.

Jazda bez kwitów to brzmiało jakoś tak "zabrali mi prawko i nie mam papierów na moto co mi grozi"

Zapisane
Jawa 350 634-7 (12V flansza na Altka i Zapłon Janka) 83r Docieranie
Čz 350 472.5 (12V flansza na Altka i Zapłon Janka) 85r
Čz 180 487.4 (Pełne Vape 12V) 93r
Jawa 638.5
Wsk 125 M06B3 Bąk (Cdi TurboZabytki 12V) 77r

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #23 dnia: Września 28, 2018, 01:30:16 »

Potrzebne to jak świni siodło...

Po pierwsze złodziej jak ukradnie pojazd, to może Sobie teraz nim śmiało jeździć, dopóki właściciel nie zgłosi kradzieży i dopóki w systemie się nie pojawi info o poszukiwaniu takiego pojazdu czyli na dobrą sprawę pojedzie ze Szczecina do Lublina

Mimo, że zniesiono obowiązek wożenia DR i OC, to dalej nie zniesiono obowiązku wożenia Użyczenia Pojazdu.. czyli na dobrą sprawę jak będę chciał to i tak większość osób mogę skasować za brak takiego świstka.

Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest dowód rejestracyjny lub pozwolenie czasowe. Obecnie "panujący" wymuszają teraz na mnie szukania w bazie, czy pojazd jest dopuszczony do ruchu. Po pierwsze muszę mieć sprawny komputer ( czasem się zdarzy, że taki jest ) jak go nie ma, to muszę dzwonić do dyżurnego, który zazwyczaj jest zajeb.. robotą, bo jakaś babcia wisi na linii i prosi, żeby przysłać patrol i pogonić jej starego spod budki z piwem. Zakładając, że posiadam odpowiednie środki łączności, to jeszcze wspaniały CEPiK musi działać, a z tym to jest loteria.
Czyli obywatel się denerwuje, a czas leci. Nagle się okazuje, że system nie działa, więc nie jestem w stanie w stanie stwierdzić, czy pojazd jest dopuszczony do ruchu, więc muszę kierowcy zakazać dalszej jazdy..

Szch mat ! Tak więc jeździjcie bez dokumentów, powodzenia w życiu...

Nie wspominając o wałkach typu, zabrali mi wirtualnie dowód rejestracyjny, bo go nie miałem, a była taka potrzeba... nie oddałem go do Starostwa.. i przy następnej kontroli pokazuję go jednak Policjantowi, bo ten pewnie nie sprawdzi w systemie czy mam zatrzymane dokumenty, bo ma je w ręku...

Quo Vadis Polsko...



Zapisane
    Status GG

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 863
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Nowe przepisy "Jazda bez dowodu rej i ubezp."
« Odpowiedź #24 dnia: Września 28, 2018, 10:47:32 »

Potrzebne to jak świni siodło...

Po pierwsze złodziej jak ukradnie pojazd, to może Sobie teraz nim śmiało jeździć, dopóki właściciel nie zgłosi kradzieży i dopóki w systemie się nie pojawi info o poszukiwaniu takiego pojazdu czyli na dobrą sprawę pojedzie ze Szczecina do Lublina

Mimo, że zniesiono obowiązek wożenia DR i OC, to dalej nie zniesiono obowiązku wożenia Użyczenia Pojazdu.. czyli na dobrą sprawę jak będę chciał to i tak większość osób mogę skasować za brak takiego świstka.

Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest dowód rejestracyjny lub pozwolenie czasowe. Obecnie "panujący" wymuszają teraz na mnie szukania w bazie, czy pojazd jest dopuszczony do ruchu. Po pierwsze muszę mieć sprawny komputer ( czasem się zdarzy, że taki jest ) jak go nie ma, to muszę dzwonić do dyżurnego, który zazwyczaj jest zajeb.. robotą, bo jakaś babcia wisi na linii i prosi, żeby przysłać patrol i pogonić jej starego spod budki z piwem. Zakładając, że posiadam odpowiednie środki łączności, to jeszcze wspaniały CEPiK musi działać, a z tym to jest loteria.
Czyli obywatel się denerwuje, a czas leci. Nagle się okazuje, że system nie działa, więc nie jestem w stanie w stanie stwierdzić, czy pojazd jest dopuszczony do ruchu, więc muszę kierowcy zakazać dalszej jazdy..

Szch mat ! Tak więc jeździjcie bez dokumentów, powodzenia w życiu...

Nie wspominając o wałkach typu, zabrali mi wirtualnie dowód rejestracyjny, bo go nie miałem, a była taka potrzeba... nie oddałem go do Starostwa.. i przy następnej kontroli pokazuję go jednak Policjantowi, bo ten pewnie nie sprawdzi w systemie czy mam zatrzymane dokumenty, bo ma je w ręku...

Quo Vadis Polsko...


Strażak,
jeśli Ty, przedstawiciel organu kontroli, zobligowany przepisami do określonych działań tak podchodzisz do sprawy, to faktycznie w moim interesie jest wożenie dalsze wożenie dokumentów żeby za każdym razem udowadniać, że nie jestem wielbłądem :o .

Jeśli ktoś mi ukradnie samochód to czy ma dowód czy nie do momentu zgłoszenia kradzieży też może sobie nim jeździć. Wyjdzie drożej bo w razie kontroli bo zapłaci za brak dowodu i OC.Jeżdżę różnymi samochodami, służbowymi, znajomych i w przypadku kontroli nigdy nikt nie zażądał ode mnie dokumentu użyczenia pojazdu ( może za rzadko mnie kontrolują[size=78%] ;) )[/size].

Jeżeli ktokolwiek z przedstawicieli władzy spróbuje zakazać, albo zakaże mi dalszej jazdy tylko dlatego, że nie potrafi sprawdzić danych sprawnego i legalnego pojazdu, to na wspomnienie takiego zdarzenia długo jeszcze będę się uśmiechał. On raczej nie. Po kilku takich sprawach łączność Wam się natychmiast poprawi :D  . Na szczęście jak dotąd nie spotkałem się z takim przypadkiem. Raczej bywałem zdziwiony, jak wiele informacji o mnie i pojeździe można sprawdzić od ręki w radiowozie na drodze ( dokumenty pojazdu, punkty, za co mandaty i kiedy - szacun dla tych, którym się chce - może resztę trzeba dodatkowo przeszkolić?).


Co do ew. stłuczki. Jeśli z mojej winy. Daję gościowi dowód, piszę oświadczenie, że jestem trzeźwy, świadomy odpowiedzialności i że wina jest moja, a jeśli ktoś we mnie wjedzie wymagam tego samego (dla udokumentowania w jednym i drugim wypadku robię kilka fotek obu aut, przy okazji właściciela, uszkodzeń, miejsca). Jeśli coś mi śmierdzi, albo sprawca odmawia załatwienia sprawy po mojemu wzywam policję. Jak dotąd działało.

Ze względu na położenie Szczecina często przekraczam granicę z "NRD". Za granicą dowód jest wymagany, więc lepiej go mieć z sobą niż nie mieć i to bez względu na ryzyko spotkania Strażaka na drodze ;) . Najchętniej po prostu trzymałbym dowód w schowku i niechby sobie był w samochodzie. W zasadzie tylko w nim się przydaje. Niestety część ubezpieczycieli dalej twierdzi, że to jest niewystarczające zabezpieczenie przed kradzieżą i trzeba się wodzić po sądach, zanim zmienią zdanie.
Jak wprowadzą e-dowód też będę z niego korzystał.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2018, 10:49:56 wysłana przez Pawand »
Zapisane