Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 08:55:21
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...  (Przeczytany 12531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 15, 2019, 20:56:06 »

Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Szerszeń

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 15, 2019, 21:43:36 »

Dodatkowo podczas jazdy, mam dziwny metaliczny dzwięk, napewno nie z cylindrow. Podczas wchodzenia na obroty i schodzenia z nich tego dźwięku nie ma. Co to może być?  Lancuszek sprzeglowy?
Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 16, 2019, 17:37:47 »

wrózenie z fusów, trzeba by posluchac a tak to mozna gdybac.
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Szerszeń

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 17, 2019, 09:56:37 »

Witam Panowie! ;) złożyłem z kumplem wreszcie jawe znów.  Po pseudo remoncie u jednego z fachowców na fejsie, silnik był rozbierany drugi raz.

Mam problem nastepujacy: silnik ładnie pali i rozpędza się na 1, 2, 3 ale na 4 nie ma siły w ogóle jechać.  Zapłon to Vape z04. Świece nowe. Poprostu jest tak ze jak na 3 rozpędze do 90 i wrzucę 4 to ta prędkość utrzyma ale nie przyspieszy ani grama. A ja już jest górka i delikatnie zwolni do 85 to już tylko zwalnia, nawet na 4 nie utrzyma prędkości. Juz nie mamy pomysłu co jej jest. Gaznik czyszczony, poziom paliwa w porządku. 
Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 17, 2019, 10:02:02 »

zapłon jest napewno dobrze ?mialem identyczne objawy wlasnie na zbyt późnym zapłonie ;)
dopoki silnik nie jest dostary to tez pelnej mocy nie uzyska musisz sie z tym liczyc, jaka zebatke zdawcza dales ?zakladam ze jakichs ponadwymiarowych opon nie zamontowales, ze hamulce nie trzymaja itp
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Szerszeń

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 17, 2019, 11:01:13 »

Hamulce w porządku. Rozmiar opon tez.  Poprostu wydaje mi się ze na ssaniu chodzi silnik rowno a jak wyłącze ssanie to lewy gar zalapuje jakby co 2-3 raz
Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 17, 2019, 11:11:30 »

gaznik rozumiem wyczyszczony i ustawiony ?masz jakis gaznik na podmianke ?no i jeszcze raz pytam o zapłon czy aby napewno ok
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Szerszeń

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 17, 2019, 12:14:00 »

Zapłon jest wg. mnie ok. Ale ona i na luzie i na innych biegach tez się słabo wkreca. Kolba ja widział i słyszał.

Juz nie mam na nią pomysłu. Cały silnik zrobiony, góra tez. Zapłon vape z04 i za nic nie chce współpracować.
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 17, 2019, 12:30:33 »

gaznik rozumiem wyczyszczony i ustawiony ?masz jakis gaznik na podmianke ?no i jeszcze raz pytam o zapłon czy aby napewno ok
Przeciez ma Z04 tam nie ma "fabrycznej" regulacji.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 17, 2019, 12:49:46 »

tak ale jak tam takie kwiatki to nie zdziwie sie z wałem moze byc cos nie tak.jak bedzie bardzo pozny to za *uja sily miec nie bedzie na 4 biegu przerabialem to sam
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

elroj

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 341
  • JAWA 350/640 Sport White Style
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 17, 2019, 13:23:47 »

Było już to pytanie ale nie odpowiedziałeś zebatka z przodu ile zębów?
Zapisane
bo jazda na CEZECIE to najlepsza jazda na świecie a jazda na JAWIE to spełnienie marzeń !!! :-)

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 17, 2019, 13:28:46 »

i jeszcze jedno pytanie bo składałeś silnik, skrzynia kręci się bez oporów ?pośredni zdawczy sprzęgłowy ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2019, 15:44:36 wysłana przez killler »
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 926
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 17, 2019, 15:26:19 »

Skoro ładnie odpala, a przymula się i na biegach i na luzie, ma czysty i ustawiony gaźnik to ja bym go wypier... i zamontował inny, ale sprawdzony. Nie może być tak że motocykl odżywa dopiero po włączeniu ssania, powinno być raczej odwrotnie jeśli wszystko jest OK. Ssanie tylko do odpalenia, potem wajcha do dołu i silniczek powinien pracować bez zadyszki. Wypiernicz ten gaźnik albo same dysze zmień na dobre. Takie moje skromne zdanie, ale ja tam to tak naprawdę się nie znam  ;)
A ty Kiler, to pisz chłopie po polsku  :P
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 17, 2019, 15:43:44 »

Skoro ładnie odpala, a przymula się i na biegach i na luzie, ma czysty i ustawiony gaźnik to ja bym go wypier... i zamontował inny, ale sprawdzony. Nie może być tak że motocykl odżywa dopiero po włączeniu ssania, powinno być raczej odwrotnie jeśli wszystko jest OK. Ssanie tylko do odpalenia, potem wajcha do dołu i silniczek powinien pracować bez zadyszki. Wypiernicz ten gaźnik albo same dysze zmień na dobre. Takie moje skromne zdanie, ale ja tam to tak naprawdę się nie znam  ;)
A ty Kiler, to pisz chłopie po polsku  :P


klawiatura mi się sypie :D
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

kolba RIP

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
  • 638.1
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 17, 2019, 18:20:09 »

Powiem tak mechanikiem od Jawy to za mocnym nie jestem ale praca tego silnika jest ujowa.
Tam nawet był zapłon zmieniony na platynie i też efektu to wiekszego nie przyniosło cały czas wypada zapłon na lewym garze. Odnośnie gaźnika  to Szerszen nie ma problemu od siebie wyjme i zamontujemy na próbę u Ciebie .  Warto wspomnieć że wał u Ciebie według mnie był tragiczny bo prawdopodobnie środek podczas regeneracji nie był ruszany.
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3495
  • Smoczyciel
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 17, 2019, 19:12:12 »

Warto wspomnieć że wał u Ciebie według mnie był tragiczny bo prawdopodobnie środek podczas regeneracji nie był ruszany.

Ja wiem, że po tym fachowcu ciężko się poprawia ale wał to podstawa i serce tego silnika... Jak tam coś nie jest tak jak ma być to bezawaryjnej jazdy mimo szczerych chęci nie wróżę...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

wikingc1

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 78
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 17, 2019, 19:33:36 »

Cześć. Właśnie dlatego ja rozebrałem cały motocykl do śrubki i składam już ponad pół roku.
NA pocieszenie powiem CI że ja jak kupowałem Jawe to bez odpalania itd. właściciel się zapierał ze silnik jest ok itd. mi szczególnie na tym nie zależało bo i tak planowałem wszystko robić. W garażu odpaliłem chodziła itd (nawet się cieszyłem) ale w trakcie remontu jak rozebrałem silnik to się załamałem. silnik był "remontowany" ktoś robił wszystko poza środkiem wału. I teraz tak  :o :Lewy cylinder ok, prawy rysa na 2 mm w głąb pierscienie połamane itd, nawet głowica poorana, wał po rozebraniu korbowody regenerowane ale wżery jak od rdzy, i jedna tulejka pęknięta, środek wału to masakra łożyska z luzem po ok 1,5 mm aż dziwne że to się kręciło a nie rozsypało, labirynt i tulejka też masakra, Ogólnie jeszcze sprzęgło z urwaną jedną śrubą od sprężyny itd, a teraz najlepsze co spowodowało takie spustoszenie:1 wałeczek z łożyska skrzyni biegów ( w skrzyni latały 2 luźne a jeden przy składaniu wpadł do skrzyni korbowej.
Posiadam też 2 CZ silnik chciałem tu komus z forum sprzedać, Jak do niego zajrzałem ( na prośbę potencjalnego kupującego) to też się okazała masakra cylindry wyjeżdżone 4 szlif a tłoki założone na  2 czy jakoś tak, luz tłok cylinder można linijką mierzyć  >:( Powodzenia z Naprawianiem po kimś.
Zapisane

kolba RIP

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
  • 638.1
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 17, 2019, 19:45:56 »

Warto wspomnieć że wał u Ciebie według mnie był tragiczny bo prawdopodobnie środek podczas regeneracji nie był ruszany.

Ja wiem, że po tym fachowcu ciężko się poprawia ale wał to podstawa i serce tego silnika... Jak tam coś nie jest tak jak ma być to bezawaryjnej jazdy mimo szczerych chęci nie wróżę...
Rozztocz ten silnik mu przed remontem zablokowało  i może tu jest właśnie problem bo wał przedstawiło i wykorbienie nie jest co 180° A jak wiadomo koło zębate siedzi po lewej stronie . Motocykl też był odpalany na popych i w tym momencie zablokowalo mu silnik.
Poprawcie  mnie jak się mylę ale czy by  to wina gaźnika że na lewym cylindrze co trzeci obrót silnika jest spalana dopiero mieszanka a prawy cały czas pracuje równo. 
Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 17, 2019, 20:04:50 »

Dlatego cały czas powtarzam żeby sprawdzić zapłon. Kolba weźcie czujnik zegarowy i sprawdzcie wyprzedzenie zapłonu dla jednego i drugiego garnka dużo roboty nie ma, a może coś się sytuacja rozjaśni ;) z tym dziwnym spalaniem to tez chyba kiedyś tak miałem, a może bardziej mi się wydawało ale fakt faktem wyglądało to tak jakby właśnie co 2-3 zapłon palił jeden baniak,a a drugi chodził normalnie ;) gaźnik dla pewności tez warto podmienić :)
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

kolba RIP

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
  • 638.1
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 17, 2019, 20:40:12 »

A co tu sprawdzać jak teraz  siedzi vape ZO4.
Teraz tylko kątomierz przekręcić do wału i sprawdzić razem z zegarem czy wał jest co 180° wykorbiony.
Dopiero później walczyć z zapłonem . 
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 17, 2019, 21:20:16 »

To Kolba pomaga? Ooo Paniw... Szkoda słów :)
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

kolba RIP

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
  • 638.1
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 17, 2019, 21:46:17 »

To Kolba pomaga? Ooo Paniw... Szkoda słów :)

A co Ty taki zdziwiony! Przecież to twoja szkoła sam mówiłeś ze lepiej komuś spierdolić niż sobie ;D
Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 18, 2019, 07:25:56 »

A co tu sprawdzać jak teraz  siedzi vape ZO4.
Teraz tylko kątomierz przekręcić do wału i sprawdzić razem z zegarem czy wał jest co 180° wykorbiony.
Dopiero później walczyć z zapłonem .


Śmigło/przesłona od vape raczej jest w miarę precyzyjnie wykonana więc żeby na szybko sprawdzić czy ten wał jest mocno przekoszony to wkręcić zegar w jeden baniak zobaczyć ile przesłona zanurza się w sensorze, wkręcić w drugi baniak i też zerknąć i będzie na szybko wiadomo o co chodzi ;)
możliwe,że Krzysiek sam ten wał regenerował więc różnie może być ;D
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 18, 2019, 10:48:02 »

To Kolba pomaga? Ooo Paniw... Szkoda słów :)

A co Ty taki zdziwiony! Przecież to twoja szkoła sam mówiłeś ze lepiej komuś spierdolić niż sobie ;D
Swiete słowa.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Szerszeń

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
Odp: Znowu kupiłem Jawę. Czas walki i remontu...
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 24, 2019, 08:29:26 »

Sprawa jest taka. Wczoraj się bawiliśmy zaplonem kilka godzin, zakładaliśmy platyne i tak i tak i tak.  Silnik nadal chodzi ch.owo. nie wchodzi jak należy na obroty. Ewidentnie jest problem lewego cylindra bo jest nawet zmniejszy od prawego ewidentnie. Główny objaw to jest taki ze o ile motocykl na 1, 2,3 sie rozpędza do 95km/h ale czy przy 70 czy przy 80 czy 90 jak wsadze 4ty bieg to nie jedzie. Nie ma za nic siły.
Zapisane